Afganistan

Post Reply
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#51 Re: Afganistan

Post by Baki19 »

Talibani nemaju podrsku Rusije a Amerika bi zeljela ublaziti odnose i zato poziva na pregovore Talibane da se nekako prikljuce demokratskoj vladi. Talibani moraju prestati sa sukobom i da se ukljuce u normalan zivot u Afganistanu. Afganistan bi mogao biti sretna zemlja u kojoj ne bi bilo sukoba.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#52 Re: Afganistan

Post by King Theoden »

General War wrote:Obuka terorista loji su izvrsilli napade na americke ambasade u keniji, pa onda sa zabijanjem onih aviona po njujorku se radila u avganistanu
:shock:
General War wrote:Dovoljno sam ja upoznat
Vidim. Na šta ja gubim vrijeme jbt :roll:
Haj, sretno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#53 Re: Afganistan

Post by General War »

Dino34 wrote:
General War wrote:Obuka terorista loji su izvrsilli napade na americke ambasade u keniji, pa onda sa zabijanjem onih aviona po njujorku se radila u avganistanu
:shock:
General War wrote:Dovoljno sam ja upoznat
Vidim. Na šta ja gubim vrijeme jbt :roll:
Haj, sretno.
Naravno, medju bracom je sve drugacije jel de?
Masalam.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#54 Re: Afganistan

Post by General War »

Kad smo vec do avganistana, ima dobar film sci fi...bas me je odusevio pa ko voli nek izvoli:

aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#55 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Baki19 wrote:Talibani nemaju podrsku Rusije a Amerika bi zeljela ublaziti odnose i zato poziva na pregovore Talibane da se nekako prikljuce demokratskoj vladi. Talibani moraju prestati sa sukobom i da se ukljuce u normalan zivot u Afganistanu. Afganistan bi mogao biti sretna zemlja u kojoj ne bi bilo sukoba.
Američki okupatori se moraju povući. To je osnovni preduslov za bilo kakav dogovor.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#56 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Point. wrote:Vidim delegat Aldinjo dominira temom. Nisu mu šejci po seoskim sijelima objasnili da bi bio među prvim kandidatima za metak da mu voljeni talibani dođu. I to zbog bezveze stvari, tipa slušanje sevdaha ili gledanje tv. Samo budaletina bez imalo mozga u glavi mogu podržavati tu nazadnu stoku. Kakvih sam se samo priča naslušao od ljudi iz Afganistana u vezi talibana.
Mangup si ali preko interneta. I tu završava tvoj mangupluk. Ali najbitnije je da ti podržavaš najveće neprijatelje muslimana na svijetu. Allah ih kaznio najtežom kaznom. Amin.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#57 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

John Cleese wrote:

U pravu si, fakat - uvrijedih pavijane, ni krive ni duzne :|
Loš ti je pokušaj uvrede. Jedno te isto ponavljate. Promijenite malo.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#58 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Dino34 wrote:Ako je terorizam to što teroriziraju okupatore koji su pod lažnim optužbama napali njihovu zemlju i pobili desetine hiljada nevinih, onda su teroristi.
Ti komotno možeš otići u njihovu zemlju gdje će te dočekati njihova čuvena ljubaznost i gostoprimstvo. Ne smije ti dlaka s glave da zafali.
Ali, otići tamo, ubijati njihove žene i djecu, pa onda njih nazvati teroristima može samo insan(?) kojeg ovaj put ne bih kitio odgovarajućim epitetima.
:thumbup: Okupator je okupator. I to onaj kršćanski.
Šta reče onaj? Treba talibane razoružati. :lol: Evo skoro 18 godina ih razoružavaju. :lol: :run:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#59 Re: Afganistan

Post by General War »

aldinjo wrote:
Dino34 wrote:Ako je terorizam to što teroriziraju okupatore koji su pod lažnim optužbama napali njihovu zemlju i pobili desetine hiljada nevinih, onda su teroristi.
Ti komotno možeš otići u njihovu zemlju gdje će te dočekati njihova čuvena ljubaznost i gostoprimstvo. Ne smije ti dlaka s glave da zafali.
Ali, otići tamo, ubijati njihove žene i djecu, pa onda njih nazvati teroristima može samo insan(?) kojeg ovaj put ne bih kitio odgovarajućim epitetima.
:thumbup: Okupator je okupator. I to onaj kršćanski.
Šta reče onaj? Treba talibane razoružati. :lol: Evo skoro 18 godina ih razoružavaju. :lol: :run:
Kako ce ih razoruzat kad 18 godina bjeze :D

Image
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#60 Re: Afganistan

Post by Point. »

aldinjo wrote:
Point. wrote:Vidim delegat Aldinjo dominira temom. Nisu mu šejci po seoskim sijelima objasnili da bi bio među prvim kandidatima za metak da mu voljeni talibani dođu. I to zbog bezveze stvari, tipa slušanje sevdaha ili gledanje tv. Samo budaletina bez imalo mozga u glavi mogu podržavati tu nazadnu stoku. Kakvih sam se samo priča naslušao od ljudi iz Afganistana u vezi talibana.
Mangup si ali preko interneta. I tu završava tvoj mangupluk. Ali najbitnije je da ti podržavaš najveće neprijatelje muslimana na svijetu. Allah ih kaznio najtežom kaznom. Amin.
:lol: koji si ti delegat. Najveći neprijatelji muslimana su upravo ti talibani, IS i takvi kao ti koji podržavaju takve zločince i odmetnike od vjere. Ti krezavi talibani i ostali maloumni takozvani jihadisti samo i ubijaju druge muslimane. Za takve postoji posebno mjesto u džehenemu.

Ti u životu nisi vidio ni Afganistananca ni talibana a brbljaš o njima. Razguli dijete.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#61 Re: Afganistan

Post by Baki19 »

Bez sumnje Talibani su teroristi koji ubijaju muslimane po dzamijama i oni zato ne mogu da se vrate na vlast. Afganistan je dosta izmucen ratovanjem jer suvise dugo traje rat u toj zemlji. Inace, Afganistan je bogat prirodnim resursima i da nije rata ne bi ta zemlja bila siromasna. Afganistan je civilizacija koja ima svoju blistavu historiju i narod nece prihvatiti teroriste da vode zemlju u kojoj traje rat suvise dugo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#62 Re: Afganistan

Post by General War »

Baki19 wrote:Bez sumnje Talibani su teroristi koji ubijaju muslimane po dzamijama i oni zato ne mogu da se vrate na vlast. Afganistan je dosta izmucen ratovanjem jer suvise dugo traje rat u toj zemlji. Inace, Afganistan je bogat prirodnim resursima i da nije rata ne bi ta zemlja bila siromasna. Afganistan je civilizacija koja ima svoju blistavu historiju i narod nece prihvatiti teroriste da vode zemlju u kojoj traje rat suvise dugo.
Od istorije se ne zivi, a i ono sto su imali srusili su explozivom i granatama...ne interesuje njih nista drugo do 10 godina stare mlade i opijuma.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#63 Re: Afganistan

Post by Hajvan »

ja sam 7 godina zivio i radio u Afg, od cega 4 u raznim gradovima, a 3 u zatvorenim bazama… i nemam hrabrosti ovakve stvari iznositi i pisati i praviti se znalac kakvim se neki ovdje pretstavljaju….
sveznalice svi… :roll:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#64 Re: Afganistan

Post by cyprus »

Znači, postade legitimno iznositi afirmativne stavove o talibanskoj marvi? OK...

Nego, terorizam na stranu... Šta ćemo sa činjenicom da Afganistan ima najveći infantilni mortalitet na svijetu? Od 100 rođenih beba, 11 ih ne dočeka prvi rođendan... Sve i jedna afrička zemlja ima (značajno) bolje cifre po ovom parametru...

I to je do Amerikanaca, jelde? :oops:
John Cleese
Posts: 37251
Joined: 25/05/2010 18:30

#65 Re: Afganistan

Post by John Cleese »

aldinjo wrote:
John Cleese wrote:U pravu si, fakat - uvrijedih pavijane, ni krive ni duzne :|
Loš ti je pokušaj uvrede. Jedno te isto ponavljate. Promijenite malo.
Evo, ispricavam se pavijanima sto sam njihovim neduznim imenom nazvao onu fanaticnu maloumnu gamad :|

Je li sad bolje?
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#66 Re: Afganistan

Post by Rampage »

Hajvan wrote:ja sam 7 godina zivio i radio u Afg, od cega 4 u raznim gradovima, a 3 u zatvorenim bazama… i nemam hrabrosti ovakve stvari iznositi i pisati i praviti se znalac kakvim se neki ovdje pretstavljaju….
sveznalice svi… :roll:
:lol:

I ja imam osjećaj da nemam pojma o Afganistanu, iako sam bio tamo, kad pročitam šta sve stručnjaci znaju:)

Doduše, u Afganistanu sam bio "samo" dvije godine :thumbup:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#67 Re: Afganistan

Post by AleksoMKD »

Talibani jesu zlo, ali alternativa je totalno korumpirana drzava gde malo sta funkcionise i gde su nebrojene milijarde dolara donacija i pomoci nestale zbog korupcije.

Razumem i zasto obicni ljudi vise cene Talibane od "drzave". Imas spor sa komsijom i sudite se mesecima, pa i godinama u zavisnosti ko je potkupio sudiju u zadnjem rocistu.

Odete kod Talibana i presude to serijatski za jedan dan i gotovo. Ajde stisni muda pa ne ispostuj presudu.

Kako god, to je propala drzava, slomljen narod i neverovatno zaostalo i nazadno drustvo sa nekim najblaze receno barbarskim tradicijama i obicajima.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#68 Re: Afganistan

Post by SmokingMan »

Rampage wrote:
Hajvan wrote:ja sam 7 godina zivio i radio u Afg, od cega 4 u raznim gradovima, a 3 u zatvorenim bazama… i nemam hrabrosti ovakve stvari iznositi i pisati i praviti se znalac kakvim se neki ovdje pretstavljaju….
sveznalice svi… :roll:
:lol:

I ja imam osjećaj da nemam pojma o Afganistanu, iako sam bio tamo, kad pročitam šta sve stručnjaci znaju:)

Doduše, u Afganistanu sam bio "samo" dvije godine :thumbup:
Kako je bilo u Helmandu?
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#69 Re: Afganistan

Post by Rampage »

Bagram:)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#70 Re: Afganistan

Post by General War »

AleksoMKD wrote:Talibani jesu zlo, ali alternativa je totalno korumpirana drzava gde malo sta funkcionise i gde su nebrojene milijarde dolara donacija i pomoci nestale zbog korupcije.

Razumem i zasto obicni ljudi vise cene Talibane od "drzave". Imas spor sa komsijom i sudite se mesecima, pa i godinama u zavisnosti ko je potkupio sudiju u zadnjem rocistu.

Odete kod Talibana i presude to serijatski za jedan dan i gotovo. Ajde stisni muda pa ne ispostuj presudu.

Kako god, to je propala drzava, slomljen narod i neverovatno zaostalo i nazadno drustvo sa nekim najblaze receno barbarskim tradicijama i obicajima.
Jesmo li mi to sta bolji na ex yu prostorima?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40769
Joined: 29/06/2011 23:39

#71 Re: Afganistan

Post by dječak sa šibicama »

90minut wrote:Aldinjo jesi li ti pravi musliman?

Ili ono kad bi došli talibani ovdje bio bi jedan od glavnih za egzekuciju?
Bolje ga pitaj dze zivi... ako je u Saint Louisu, da komedija bude kompletna.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#72 Re: Afganistan

Post by AleksoMKD »

General War wrote:
AleksoMKD wrote:Talibani jesu zlo, ali alternativa je totalno korumpirana drzava gde malo sta funkcionise i gde su nebrojene milijarde dolara donacija i pomoci nestale zbog korupcije.

Razumem i zasto obicni ljudi vise cene Talibane od "drzave". Imas spor sa komsijom i sudite se mesecima, pa i godinama u zavisnosti ko je potkupio sudiju u zadnjem rocistu.

Odete kod Talibana i presude to serijatski za jedan dan i gotovo. Ajde stisni muda pa ne ispostuj presudu.

Kako god, to je propala drzava, slomljen narod i neverovatno zaostalo i nazadno drustvo sa nekim najblaze receno barbarskim tradicijama i obicajima.
Jesmo li mi to sta bolji na ex yu prostorima?
Jesmo govna ali smo od njih bolji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Corruptio ... ions_Index
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#73 Re: Afganistan

Post by General War »

AleksoMKD wrote:
General War wrote:
AleksoMKD wrote:Talibani jesu zlo, ali alternativa je totalno korumpirana drzava gde malo sta funkcionise i gde su nebrojene milijarde dolara donacija i pomoci nestale zbog korupcije.

Razumem i zasto obicni ljudi vise cene Talibane od "drzave". Imas spor sa komsijom i sudite se mesecima, pa i godinama u zavisnosti ko je potkupio sudiju u zadnjem rocistu.

Odete kod Talibana i presude to serijatski za jedan dan i gotovo. Ajde stisni muda pa ne ispostuj presudu.

Kako god, to je propala drzava, slomljen narod i neverovatno zaostalo i nazadno drustvo sa nekim najblaze receno barbarskim tradicijama i obicajima.
Jesmo li mi to sta bolji na ex yu prostorima?
Jesmo govna ali smo od njih bolji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Corruptio ... ions_Index
Po drugim temama na ovom forumu barem sto se tice Bosne, tesko da bi nasli razlike sto se tice drzavnih institucija.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#74 Re: Afganistan

Post by AleksoMKD »

General War wrote: Po drugim temama na ovom forumu barem sto se tice Bosne, tesko da bi nasli razlike sto se tice drzavnih institucija.
Pentagon prekinui trening Avganistanskih pilota jer vise od pola ostalo nelegalno u US.

Znam da je kod nas sranje ali Avganistan je neuporedivo gori.

Plus zatucanost naroda i barbarski obicaji.

Sherijat je maltene liberalna ideologija kada se uporedi za pashtunvalijem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#75 Re: Afganistan

Post by Sanjarko »

Nije emancipovan narod. Greska Amera sto nisu nakon Rusa ulozili u skole. Govorio im je neki senator u vezi toga koji je naoruzavao Afganistance u borbi protiv Rusa.
Post Reply