Afganistan

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#676 Re: Afganistan

Post by General War »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 11:31
General War wrote: 09/07/2021 10:31
Bosna je savrsen primjer da iz rata ne mozes direktno u demokratiju, korupcija je ta sto nas handri a i avganistan, nista mi nismo bolji ovdje, nego sto imamo srece sto smo u evropi.
naravno korupcija, nacionalizam, secesionizam, kleptokratija, nema sta nas ne muci, noi opet ne mozes nas poredit sa afganistanom. nebo i zemlja.
pa mi smo ovakvi nikakvi za njih zapad jebte :chmoljava:
oni su prekucali igricu, oce ljudi srednji vijek, ne treba im uskracivati to demokratsko pravo, samo da ne idu dalje od svojih granica
Bio sam ja tamo, bare-bare, s obzirom da se oni mnogo vise tj duze tuCu nego mi.
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#677 Re: Afganistan

Post by BiBi911 »

General War wrote: 09/07/2021 11:41
sumirprimus wrote: 09/07/2021 11:31
naravno korupcija, nacionalizam, secesionizam, kleptokratija, nema sta nas ne muci, noi opet ne mozes nas poredit sa afganistanom. nebo i zemlja.
pa mi smo ovakvi nikakvi za njih zapad jebte :chmoljava:
oni su prekucali igricu, oce ljudi srednji vijek, ne treba im uskracivati to demokratsko pravo, samo da ne idu dalje od svojih granica
Bio sam ja tamo, bare-bare, s obzirom da se oni mnogo vise tj duze tuCu nego mi.
Koja regija, jesi radio za USA?

I oni imaju te sekte ko mi mosnjake, serve, rvate, ostale, muslimane, katolike, pravoslavce, nip, konakovice izmetbegovice... ono sto je bilo normalnih Afganistanaca il su ih pobili ovi primitivci il su se spasili negdje na zapadu
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#678 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

ma jedno su podjele, no kod nas jos uvijek iako su nacionalne nisu plemenske podjele.
okrenutost ka zapadu, od samog obrazovanja, vjerske skole i vjerske vodje nemaju glavnu ulogu. perspektiva zivota, polozaj zemlje,klima.generalno stopa siromastva,obrazovanja. neuporedivo. jesmo mi u krcu, al ono je skroz neki drugi levl.
zATIM NEMAMO NI HEROINA KO ONI :lol: :P
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#679 Re: Afganistan

Post by General War »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 11:58 ma jedno su podjele, no kod nas jos uvijek iako su nacionalne nisu plemenske podjele.
okrenutost ka zapadu, od samog obrazovanja, vjerske skole i vjerske vodje nemaju glavnu ulogu. perspektiva zivota, polozaj zemlje,klima.generalno stopa siromastva,obrazovanja. neuporedivo. jesmo mi u krcu, al ono je skroz neki drugi levl.
zATIM NEMAMO NI HEROINA KO ONI :lol: :P
Nemamo u tuzli...a dalje od tuzle? Nemaju u avganistanu dvije skole po jednim krovom, ko je Kuko nekgo lokalni poglavca, covic... bake...pastuni i ujguri... :D
Suti..kad bolje razmislim i nama Talibani nebi dosli ko neka nesretna okolnost :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#680 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

zasad one pastunske vjerske skole( a one su centar i srce talibanske mreze), kako oni zovu medrese, a nije se u putu srelo sa nasim "medresama" koje su fakticki srednje skole, gimnazije. toga nemamo. imamo ovih izlovoanih pojedinaca i grupica. koje takodje finansiraju isti izvori, slazem se. no zasad nisu mejnstrim niti znatniji dio populacije.
opet druze neuporedivo, plus stvari koje ni bih ovde ni navodio. da se pogresno ne shvati ko uvreda na nekom nivou. znas na sta mislim, i snimke :chmoljava:
jebga ono jesmo svakakvi al takvi bas, nismo :)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#681 Re: Afganistan

Post by General War »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 13:19 zasad one pastunske vjerske skole( a one su centar i srce talibanske mreze), kako oni zovu medrese, a nije se u putu srelo sa nasim "medresama" koje su fakticki srednje skole, gimnazije. toga nemamo. imamo ovih izlovoanih pojedinaca i grupica. koje takodje finansiraju isti izvori, slazem se. no zasad nisu mejnstrim niti znatniji dio populacije.
opet druze neuporedivo, plus stvari koje ni bih ovde ni navodio. da se pogresno ne shvati ko uvreda na nekom nivou. znas na sta mislim, i snimke :chmoljava:
jebga ono jesmo svakakvi al takvi bas, nismo :)
Ne znam vala, 50 godina u ratu...dobro da nisu i marsovci postali...kod nas nakon dvije godine rata, drito iz saveza komunista poceli da vezu oko glave djihad, kokarde ili ustase...vise su pastuni odbijali da prihvate talibane. :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#682 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

ma neka ih tamo, oce ljudi takvo uredjenje, neka ih.
pa ce poslje biti trci po zapadu i na migrantske rute preko bosne, kme kme
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#683 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

BiBi911 wrote: 09/07/2021 11:45
General War wrote: 09/07/2021 11:41
Bio sam ja tamo, bare-bare, s obzirom da se oni mnogo vise tj duze tuCu nego mi.
Koja regija, jesi radio za USA?

I oni imaju te sekte ko mi mosnjake, serve, rvate, ostale, muslimane, katolike, pravoslavce, nip, konakovice izmetbegovice... ono sto je bilo normalnih Afganistanaca il su ih pobili ovi primitivci il su se spasili negdje na zapadu
Nije brnjo zaboravio napisati "izmetbegović".
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#684 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 13:41 ma neka ih tamo, oce ljudi takvo uredjenje, neka ih.
pa ce poslje biti trci po zapadu i na migrantske rute preko bosne, kme kme
:lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#685 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

sta je smijesno, znas sta ih je vec proslo, afgana i pakistanaca?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#686 Re: Afganistan

Post by Challenger_ »

- Prije tri dana:

Image
Tadžikistan u strahu: 20.000 vojnika šalju na granicu, Talibani napreduju s juga, afganistanske trupe u panici bježe
Prije dva dana:

Image
Tadžikistan traži pomoć vojnog bloka pod ruskim vodstvom (ODKB)

Sigurnosna situacija u Afganistanu pogoršala se kada su se strani vojnici počeli povlačiti nakon 20 godina, a više od hiljadu afganistanskih vojnika prešlo je granicu s Tadžikistanom.
Danas:
Po pitanju aktualne situacije oglasio se i ruski general Anatolij Sidorov, šef glavnog stožera pri CSTO grupaciji (savez 6 bivših sovjetskih republika). Poručio je kako Rusija neće dozvoliti širenje kaosa na Tadžikistan i druge savezničke zemlje u regiji. Nadalje, najavio je kako je Rusija spremna poslati i vojsku u regiju ukoliko bude potrebe.

"Imamo pogled na talibanske postaje koje su podigli preko puta tadžikistanske granice. Za sada nema agresije s njihove strane. Uopće se ne kriju. Čini se da je situacija s afganistanske strane poprilično mirna", rekao je Sidorov.
Talibani:
No, čini se da su i Talibani svjesni da bi se ruska vojska mogla aktivirati te je stoga njihov dužnosnik, Shahabuddin Delawar, danas poručio: "Poduzeti ćemo mjere tako da ISIL ne može operirati s teritorija Afganistana... i naš teritorij neće nikad biti korišten protiv naših susjeda".

UKRATKO: 20.000 tadžikistanskih vojnika na granici zbog haosa u Afganistanu i na njegovim granicama, prethodnica ruske vojske je već u Dušanbeu, u slučaju potrebe će da intervenišu na teritoriji svojih ODKB saveznika. Talibani tvrde da za to neće biti nikakve potrebe.
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#687 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Mracnjaci objavili rat skolama televizorima i ostalim budalastinama i novotarijama iskvarenog zapada :lol: :-)
Fakat rastavlaju skole vrata po vrata, tv dobije po ekranu palijom :lol: :-)
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#688 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Po snimcima i zenama se vracaju stara prava :-) :roll:
Kakose zove onaj nas kloc pezic jel? E to je ta prica :-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#689 Re: Afganistan

Post by Challenger_ »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 16:50 Mracnjaci objavili rat skolama televizorima i ostalim budalastinama i novotarijama iskvarenog zapada :lol: :-)
Zapad je širok pojam. Sve primjedbe fakturiši američkim debilima:



Oni i samo oni su od Afganistana napravili svjetski wonderland.
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#690 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Zapad ko zapadna demokratija ko eu usa kanada australija liga prvaka formula 1 nba filmovi muzika nauka turisticka putovanja prava zena gej prava :mrgreen:
Nije vačjda da podrzavas ove srednjovjekovne talibanose?
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#691 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Da, nije da dotad se nisu bili izmedju se, i da ih rusi nisu resetovali svakako :zzzz:
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#692 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Jesi li primio vakcinu cheli kinesku il mrsku zapadnjacku? :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#693 Re: Afganistan

Post by Challenger_ »

Ne, nisam ni jednu, ne spadam u prioritetne kategorije. Nemam ništa protiv zapadnih vakcina (AZ, npr), ali MRNA (Pfizer) ne bih primio da znam da ću se sutra zaraziti.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#694 Re: Afganistan

Post by Challenger_ »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 17:01 Da, nije da dotad se nisu bili izmedju se, i da ih rusi nisu resetovali svakako :zzzz:
Resetovala je njih CIA prije ruske intervencije, formirajući AQ, ohrabrujući "džihad", rušeći sekularnu vlast u Kabulu. Debili, debili, debili.
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#695 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

Challenger_ wrote: 09/07/2021 17:05 Ne, nisam ni jednu, ne spadam u prioritetne kategorije. Nemam ništa protiv zapadnih vakcina (AZ, npr), ali MRNA (Pfizer) ne bih primio da znam da ću se sutra zaraziti.
:lol: vidis ovo mi je fascinantno dosta svijeta rsdije kinesku negoli fajzer.
Sto ti je propaganda
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#696 Re: Afganistan

Post by Challenger_ »

sumirprimus wrote: 09/07/2021 17:07 :lol: vidis ovo mi je fascinantno dosta svijeta rsdije kinesku negoli fajzer.
Sto ti je propaganda
Nema to veze sa propagandom. Insipriativna mi je bila ona čuvena naučnica sa Batuta, dr. Ana Gligić (variola vera), gledao je kod Senada. Žena optirala Kineza i preživjela Koronu u 86-oj godini, hladno. Ona dobro zna zašto je izabrala Sinofarm.

Ali, ova moja neće za sada nikako da se vakciniše (a magistar je struke) uz argument "da su rizici veći od štete". I kako da sad ja idem u Bg da se rokam a u kući imam tvrdoglavu hanumu? Nikako, jbg.

OK, tema Afganistan.

________
sumirprimus
Posts: 80477
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#697 Re: Afganistan

Post by sumirprimus »

:lol: indikativno je da je prica ista, fascinantno. U vezi kineske pro i zapadnih kontra.. velika zabluda
Da afganistan..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#698 Re: Afganistan

Post by General War »

Challenger_ wrote: 09/07/2021 17:06
sumirprimus wrote: 09/07/2021 17:01 Da, nije da dotad se nisu bili izmedju se, i da ih rusi nisu resetovali svakako :zzzz:
Resetovala je njih CIA prije ruske intervencije, formirajući AQ, ohrabrujući "džihad", rušeći sekularnu vlast u Kabulu. Debili, debili, debili.
Sta lazes celi, citava istina o ruskoj intervenciji i zlocinima tamo je opisama u filmu Rambo III :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#699 Re: Afganistan

Post by General War »

Challenger_ wrote: 09/07/2021 17:12
sumirprimus wrote: 09/07/2021 17:07 :lol: vidis ovo mi je fascinantno dosta svijeta rsdije kinesku negoli fajzer.
Sto ti je propaganda
Nema to veze sa propagandom. Insipriativna mi je bila ona čuvena naučnica sa Batuta, dr. Ana Gligić (variola vera), gledao je kod Senada. Žena optirala Kineza i preživjela Koronu u 86-oj godini, hladno. Ona dobro zna zašto je izabrala Sinofarm.

Ali, ova moja neće za sada nikako da se vakciniše (a magistar je struke) uz argument "da su rizici veći od štete". I kako da sad ja idem u Bg da se rokam a u kući imam tvrdoglavu hanumu? Nikako, jbg.

OK, tema Afganistan.

________
Pripazi ti to Cheli, da i hanuma nije ubacena od stranih agentura :mrgreen:
Ja sam svojoj za svaki slucaj oduzeo sva prava...nisu ovo vremena za demokratiju :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44792
Joined: 29/12/2005 01:20

#700 Re: Afganistan

Post by jeza u ledja »

I sta je Amerika na kraju napravila u Afganistanu? Mislim ono, 20 godina tamo “uspostavljas demokratiju” da bi se na kraju popisao po onim koji su ti vjerovali i ponadali se. Intervencija dole je trebala biti zavrsena prije 15 godina. Mislim demokracija tamo zvuci fino i to, imali su neke polusaje, no ako ih drzis za ruku toliko dugo postace ovisni.

Nesto sumnjam da ce Kabul opstati kraj talibana al eto. Povlacenje svakako podrzavam.
Post Reply