Aferim Tadiću!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
erised traeh

Aferim Tadiću!

Post by erised traeh » 03/03/2007 21:06

Evo sad gledo Hadžifejzićev (Hadžifejzićov) dnevnik i slušam najekskluzivniji (više od najekskluzivnijeg, kako kaže Senad) razgovor u CD. Siljadžić vs. Mesić vs. Tadić.

I u Beogradu je neovinarka koja uživo postavlja pitanja Tadiću i pita ga o deklaraciji/rezoluciji (kako se to već zove) i on kaže kako on lično kao Predsjednik Srbije osuđuje zločine u Srebrenici, ap pita ga novniarka "Da li podrazumijevate i genocid pod tim?" A on kaže nešto u stilu kako on podržava sve odluke ICJ i kako osuđuje "genocid u Srebrenici".

E aferim Tadiću, da je u Srbiji više političara kao ti, i Srbija i BiH bi premašile i Švicarsku i SAD (alegorija, naravno)!

PetiKorpus

Re: Aferim Tadiću!

Post by PetiKorpus » 03/03/2007 21:15

erised traeh wrote:Evo sad gledo Hadžifejzićev (Hadžifejzićov) dnevnik i slušam najekskluzivniji (više od najekskluzivnijeg, kako kaže Senad) razgovor u CD. Siljadžić vs. Mesić vs. Tadić.

I u Beogradu je neovinarka koja uživo postavlja pitanja Tadiću i pita ga o deklaraciji/rezoluciji (kako se to već zove) i on kaže kako on lično kao Predsjednik Srbije osuđuje zločine u Srebrenici, ap pita ga novniarka "Da li podrazumijevate i genocid pod tim?" A on kaže nešto u stilu kako on podržava sve odluke ICJ i kako osuđuje "genocid u Srebrenici".

E aferim Tadiću, da je u Srbiji više političara kao ti, i Srbija i BiH bi premašile i Švicarsku i SAD (alegorija, naravno)!

Tadic je dobar diplomata. On radi ono za sto vjeruje da je najbolje za Srbiju.

On zna da bi Srbija, koja je vec dobila uravnotezenu presudu, puno vise izgubila negiranjem genicida nego jednom procedurom hapsenja zlocinaca i Deklaracijom o Srebrenici.

Tadic je korektan covjek i po pristupu je slicniji Djindjicu nego bilo kome drugom. On je debelo svjestan kako je prosao Djindjic i ja u potpunosti razumijem njegove rijeci o tome kakve su reakcije (u Srbiji) bile na njegovu posjetu Srebrenici i na najavu izrade Deklaracije.

Ono sto je meni zasmetalo su reakcije iz Tadicevog kabineta na broj pitanja koja novinarka moze postaviti.

erised traeh

Post by erised traeh » 03/03/2007 21:20

Jel u pitanju broj ili vrsta pitanja? Ja ne ćuh šta reće ona tamo (stara nazvala)

Romanopisac

Post by Romanopisac » 03/03/2007 22:28

aferim tadicu? ti se salis? tadic, kostunica, djidnjic, milosevic u cemu je razlika? svi zele veliku srbiju samo je zele postici drugim sredstvima.

PasoDzigera007

Post by PasoDzigera007 » 03/03/2007 22:49

erised traeh wrote:Evo sad gledo Hadžifejzićev (Hadžifejzićov) dnevnik i slušam najekskluzivniji (više od najekskluzivnijeg, kako kaže Senad) razgovor u CD. Siljadžić vs. Mesić vs. Tadić.

Ocigledno da nismo gledali isti dnevnik,pa covjece jesi li ti cuo pricu Tadica? On bi da su u Srebrenici genocid pocinili "POJEDINCI" halo pojedinci,BOGAMI TREBALO JE PUNO TIH CETNICKIH "POJEDINACA" DA POBIJU PREKO 8000 LJUDI.Cuj aferim Tadicu-NIDJE VEZE-

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 03/03/2007 23:19

PasoDzigera007 wrote:

Ocigledno da nismo gledali isti dnevnik,pa covjece jesi li ti cuo pricu Tadica? On bi da su u Srebrenici genocid pocinili "POJEDINCI" halo pojedinci,BOGAMI TREBALO JE PUNO TIH CETNICKIH "POJEDINACA" DA POBIJU PREKO 8000 LJUDI.Cuj aferim Tadicu-NIDJE VEZE-

Djindjica su "braca" likvidirala za ovakve stvari (i slicne) koje radi Tadic. Iako bih i ja (prvi) volio da Tadic preokrene politicku sliku Srbije za 180 stepeni za mjesec dana, to nije bas realno. Tadic je bio u Srebrenici. Tadic pravi Deklaraciju o Srebrenici. Za mene, to je pocetak pocetka. Ali, odnekud treba da se krene.

Moram da kazem da sam na Tadicu primjetio strah kad je govorio o tome kako su ga docekali u Beogradu nakon posjete Srebrenici. Vjerujem da mu je Djindjic bio na umu.

Volio bih da je Srbija dovoljno zrela za Cedu Jovanovica za Predsjednika.

Romanopisac

Post by Romanopisac » 03/03/2007 23:39

PetiKorpus wrote:
Djindjica su "braca" likvidirala za ovakve stvari (i slicne) koje radi Tadic. Iako bih i ja (prvi) volio da Tadic preokrene politicku sliku Srbije za 180 stepeni za mjesec dana, to nije bas realno. Tadic je bio u Srebrenici. Tadic pravi Deklaraciju o Srebrenici. Za mene, to je pocetak pocetka. Ali, odnekud treba da se krene.

Moram da kazem da sam na Tadicu primjetio strah kad je govorio o tome kako su ga docekali u Beogradu nakon posjete Srebrenici. Vjerujem da mu je Djindjic bio na umu.

tadic: "nezavisnost kosova bi proizvela lancanu reakciju na podrucju zapadnog balkana"

drugim rijecima ako nam otmu kosovo, mi cemo vama 49% bih. to mi bas ne djeluje pogodno za djeljenje aferima.

to sto tadic prica o srebrenici je propagandna poruka za zapadni auditorij, to sto je posjetio srebrenoicu je takodjer propagandna poruka namijenjena zapadnom auditorijumu. sjecam se da su svi zapadni mediji objavili kako se je srpski predsjednik poklonio zrtvama genocida direktno od ljudi koje drzava kojoj je on predsjednik pruza sve sto joj je u moci, znaci od negiranja zlocina, skrivanja direktnih naredbi iz beograda, pa do skrivanja mladica i karadzica.

nemojmo zaboraviti da iza tadiceve politike stoje dobrica cosic (arhitekta zadnjih pokusaja stvaranja velike srbije na podrucju HR i BiH) i ljubo tadic (otac tadic) koji je mozda jedan od pomocnika glavnog arhitekte tog projekta.

to sto tadic radi su samo male geste koje nista ne znace i koje sluze da ih mediji na zapadu objave kako bi se amnestirala srbija.

meni to nije ni 1% onog sto srbija treba i mora, da ne spominjem prijetnje da ako kosovo dobije nezavisnost da ce se to desiti i sa rs-om"

u beogradu nista novo.

mesic mi se ovdje cinio dosta oprezan, vjerovatno misleci na hrvatski kapital u srbiji, silajdzic je bio dosta direktan, medjutim u zadnje vrijeme mi se cini da je oslabio, tj. da daje dosta mlake ocijene nekih dogadjaja.

necu spominjat njegovu izjavu o presudi, koja je bila mlaka, pogresna i glupa jer svaka presuda koja nije direktno povezala srbiju sa agresijom na bih je uzasno lazna i pogresna.

za kraj senad treba nauciti da se u beograd kod tadica ne moze ici direktno i ne moze se postavljati pitanja koja oni zele jer ce biti cenzurisani, sto nije bio slucaj iz zagreba sa silajdzicem i mesicem. samim tim malo mi se cinilo glupo da silajdzic i mesic odgovaraju na bilo koje pitanje postavljeno od strane novinara, dok su pitanja za tadica bila cenzurisana i unaprijed dogovorena, jer kad je novinarka postavila pitanje tadicu koje nije bilo dogovoreno, usljedila je direktna cenzura.

revolutia

Post by revolutia » 04/03/2007 00:25

Romanopisac wrote:aferim tadicu? ti se salis? tadic, kostunica, djidnjic, milosevic u cemu je razlika? svi zele veliku srbiju samo je zele postici drugim sredstvima.

u potpunosti potpisujem!!!
upravo sam to htio napisati! :bih: :bih:

Tadic je ljudi moji dragi prije svega PSI-HO-LOG
i on jako dobro vlada ljudskom psihom, i nemojte se dati zavesti.

Fair Life

Post by Fair Life » 04/03/2007 00:32

revolutia wrote:
Romanopisac wrote:aferim tadicu? ti se salis? tadic, kostunica, djidnjic, milosevic u cemu je razlika? svi zele veliku srbiju samo je zele postici drugim sredstvima.
u potpunosti potpisujem!!!
upravo sam to htio napisati! :bih: :bih:

Tadic je ljudi moji dragi prije svega PSI-HO-LOG
i on jako dobro vlada ljudskom psihom, i nemojte se dati zavesti.

I nas "rata nece biti" parapsiholog je odlicno ovladao psihom svoga "paranormalnog" naroda.

Allah mu rahmetile...

branimir_s

Post by branimir_s » 04/03/2007 00:39

Nego koji je smisao imao vecerasnji Dnevnik? Pa onaj nas agent je pravo smijesan lik. I sada nas kad je sve gotovo obavjestava da su dokumenti koje je Karla donijela iz Beograda bili nedostupni... Svasta. Ovo sve mi lici na jos jedno udomljavanje jednog od brojnih nesposobnih SDA (ili SBiH) kadrova.

hrasno38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post by hrasno38 » 04/03/2007 00:49

Ako izuzmemo Canka i Jovanovica, Boris Tadic je i po razmisljanju i po izjavama i po ponasanju prema BiH jednu svjetlosnu godinu od ostalih srpskih politicara. E sada bi naravno mi svi voljeli da on kaze javno da je srpski narod napravio genocid tj. da kaze sve ono sto misli vecina BH patriota. Ali gdje su tu onda granice objektivnosti i objektivnih mogucnosti samog Tadica da tako govori s obzirom da je svima poznato kako je prosao Djindjic. Zato ne mogu da shvatim ove "jurisnike" sa foruma koji ocito da ne znaju da u svemu postoji i neka zlatna sredina. Ako ce iko nesto napraviti po pitanju presude ICT-a u Srbiji onda ce to sigurno uraditi Tadic ali naravno oprezno prije svega stiteci samog sebe.
Zato mislim da treba postovati svaki pozitivan signal iz "crnog vilajeta" jer tamo je tesko biti pametan a suludo biti hrabar jer takvi su uglavnom pod zemljom.

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 04/03/2007 02:19

Romanopisac wrote:
PetiKorpus wrote:

tadic: "nezavisnost kosova bi proizvela lancanu reakciju na podrucju zapadnog balkana"

drugim rijecima ako nam otmu kosovo, mi cemo vama 49% bih. to mi bas ne djeluje pogodno za djeljenje aferima.

to sto tadic prica o srebrenici je propagandna poruka za zapadni auditorij, to sto je posjetio srebrenoicu je takodjer propagandna poruka namijenjena zapadnom auditorijumu. sjecam se da su svi zapadni mediji objavili kako se je srpski predsjednik poklonio zrtvama genocida direktno od ljudi koje drzava kojoj je on predsjednik pruza sve sto joj je u moci, znaci od negiranja zlocina, skrivanja direktnih naredbi iz beograda, pa do skrivanja mladica i karadzica.

nemojmo zaboraviti da iza tadiceve politike stoje dobrica cosic (arhitekta zadnjih pokusaja stvaranja velike srbije na podrucju HR i BiH) i ljubo tadic (otac tadic) koji je mozda jedan od pomocnika glavnog arhitekte tog projekta.

to sto tadic radi su samo male geste koje nista ne znace i koje sluze da ih mediji na zapadu objave kako bi se amnestirala srbija.

meni to nije ni 1% onog sto srbija treba i mora, da ne spominjem prijetnje da ako kosovo dobije nezavisnost da ce se to desiti i sa rs-om"

u beogradu nista novo.

mesic mi se ovdje cinio dosta oprezan, vjerovatno misleci na hrvatski kapital u srbiji, silajdzic je bio dosta direktan, medjutim u zadnje vrijeme mi se cini da je oslabio, tj. da daje dosta mlake ocijene nekih dogadjaja.

necu spominjat njegovu izjavu o presudi, koja je bila mlaka, pogresna i glupa jer svaka presuda koja nije direktno povezala srbiju sa agresijom na bih je uzasno lazna i pogresna.

za kraj senad treba nauciti da se u beograd kod tadica ne moze ici direktno i ne moze se postavljati pitanja koja oni zele jer ce biti cenzurisani, sto nije bio slucaj iz zagreba sa silajdzicem i mesicem. samim tim malo mi se cinilo glupo da silajdzic i mesic odgovaraju na bilo koje pitanje postavljeno od strane novinara, dok su pitanja za tadica bila cenzurisana i unaprijed dogovorena, jer kad je novinarka postavila pitanje tadicu koje nije bilo dogovoreno, usljedila je direktna cenzura.

Romanopisac,

politicare u pravilu ne treba "aferimati" (a ja u pravilu ne volim takve izraze), jer su politicari, to je dobro poznato, kvarljiva roba.

Citiras, a ne shvatas ili ne zelis da shvatis poentu onoga sto sam napisao.

Nekoliko sati nakon presude, na B92 je objavljeno da je Tadic napravio prijedlog Deklaracije.

Kostunici ne pada na pamet da podrzi Deklaraciju, a Nikolic otvoreno govori o 1-2 hiljade ubijenih u Srebrenici. Kostunica je izraziti pragmaticar, koji bi najradije sa Radikalima u koaliciju, ali zbog prakticnih razloga (gledaju ga iz EU), on to ne moze.

U vrijeme kad je isao u Srebrenicu na komemoraciju, Tadicu Srbija nije aplaudirala. Moze se prije reci da ga je vecina osudila.

Nadam se da si vidio koliko tjelohranitelja stalno prati Cedu Jovanovica. Nenad Canak nije u Beogradu. On je u "svojoj" Vojvodini (pod navodnicima, jer je u Vojvodini vrlo prisutna Radikalna stranka).

Sto se tice onoga sto si rekao o propagandnim potezima prema zapadnim medijima, poznato Ti je da to u Srbiji nije popularno. A moze biti i opasno. Djindjic je izrucio Milosevica Hagu pa su ga ubili. Pa, nece valjda sad neko reci da je on to "odglumio".

Znam ja, romanopisac, dosta dobro svakodnevnu pricu u Srbiji (imao sam prilike da navratim tamo proteklih nekoliko godina nekoliko puta), ako se neko proglasi Brankovicem - gotovo je.

Jos jednom da ponovim. Volio bih ja najvise da se sve promjene u Srbiji dogode u nekoliko dana. Dokaz Tadiceve iskrenosti bice brzina hvatanja i izrucenja Mladica u Hag.

Jos nesto.

Ako ce Burns svoje rijeci (ovih dana govorio je o tome) o korekciji Daytonskog sporazuma pretvoriti u djela (izgradnja funkcionalnije strukture BiH), zatim ako njemacki ambasador (takodje - ovih dana je govorio o tome u interviewima) pristupi u potpunosti najavljenim koracima (rekao je da u BiH ne moze biti entitetskih policija, nego samo jedinstvena BiH policija i to je jedino prihvatljivo za Evropu), ocekujem od Srbije (Tadica i Kostunice, iako ih ne mogu staviti u istu ravan) da budu apsolutno konstruktivan faktor u tim procesima.

To ce biti dokaz: Tadicevog korektnog pristupa kvalitetnim rjesenjima za BiH ili dokaz prazne retorike za medije Predsjednika Srbije.

Jos jednom da kazem da bi mi drago bilo vidjeti Cedu Jovanovica kao Predsjednika ili Premijera Srbije. Ali, ja u Srbiji nisam na birackom spisku.

PasoDzigera007

Post by PasoDzigera007 » 04/03/2007 02:37

Romanopisac wrote:
PetiKorpus wrote:

u beogradu nista novo.

Ja bi prije reko AFERIM za ovaj tekst,svaka cast ROMANOPISAC!

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 04/03/2007 02:57

PasoDzigera007 wrote:
Romanopisac wrote:
PetiKorpus wrote:

u beogradu nista novo.

Ja bi prije reko AFERIM za vaj tekst,svaka cast ROMANOPISAC!

Pa, evo ja predlazem da vas dvojica odete u Beograd da sve to rijesite kad ste tako jaki. A onda da odrzite Senadu predavanje o novinarstvu i stanju elektronskih medija u Srbiji.

Uozbiljimo se ljudi, ovo su sve ozbiljne stvari. Ne kazem da u nekim stvarima niste u pravu, ali valja sve precizno i disciplinovano odraditi. Govorim to iz razloga sto su se, kad je u pitanju presuda, na zalost, dogadjale mucne stvari - neko je ispred Bosnjaka, rekao da je poginulo 250 000 ljudi (taj broj je prije par dana u emisiji Duske Jurisic rekao onaj mladic sto se za rijec javio nakon sto je jedna mlada Mrkonjicanka pokusala izjednaciti zrtve i zlocine sa sve tri strane), a onda dodje ustanova - zvanicna, koju placa BiH, a koju vodi Mirsad Tokaca, koja kaze da je ukupno mrtvih - na svim stranama bilo oko 100 000 ljudi. To je nesto sto se ne smije desavati. Ne smijemo dozvoliti da se neki advokat suprotne strane okoristi i dobije presudu u svoju korist zato sto smo mi neprecizni, sto radimo brzopleto i nedisciplinovano.

PasoDzigera007

Post by PasoDzigera007 » 04/03/2007 03:07

PetiKorpus wrote:
PasoDzigera007 wrote:
Romanopisac wrote:
PetiKorpus wrote:

u beogradu nista novo.

Pa, evo ja predlazem da vas dvojica odete u Beograd da sve to rijesite kad ste tako jaki. A onda da odrzite Senadu predavanje o novinarstvu i stanju elektronskih medija u Srbiji.

Uozbiljimo se ljudi, ovo su sve ozbiljne stvari. Ne kazem da u nekim stvarima niste u pravu, ali valja sve precizno i disciplinovano odraditi. Govorim to iz razloga sto su se, kad je u pitanju presuda, na zalost, dogadjale mucne stvari - neko je ispred Bosnjaka, rekao da je poginulo 250 000 ljudi (taj broj je prije par dana u emisiji Duske Jurisic rekao onaj mladic sto se za rijec javio nakon sto je jedna mlada Mrkonjicanka pokusala izjednaciti zrtve i zlocine sa sve tri strane), a onda dodje ustanova - zvanicna, koju placa BiH, a koju vodi Mirsad Tokaca, koja kaze da je ukupno mrtvih - na svim stranama bilo oko 100 000 ljudi. To je nesto sto se ne smije desavati. Ne smijemo dozvoliti da se neki advokat suprotne strane okoristi i dobije presudu u svoju korist zato sto smo mi neprecizni, sto radimo brzopleto i nedisciplinovano.
Izgleda da niko ne razumije Mirsada Tokacu,covjek lijepo kaze da ima 100 000 ljudi zapisanih i pronadjenih IMENOM I PREZIMENOM,to je sve sto je dosad pronadjeno i pokopano,a sta je sa ostalim masovnim grobnicama koje nisu otkopane ili pronadjene,sta je sa hiljade i hiljade neidentifikovanih ljudi,sta je sa gotovo 20 000 nestalih,to Tokaca nije spominjo,on je spomeno samo za sad pronadjene i Mirsada Tokacu svi pogresno shvacaju,nije on reko 100 000 je sve sto je u BIH poginulo.Ja Senadu nikad nebi predavo novinarstvo nit bi to mogo,za mene je Senad Hadzifejzovic jednostavno receno KRALJ,nema ga boljeg na prostorima bivse YUG,ja za njeg nisam ni govorio HADZIFEJZ JE LEGENDA!

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 04/03/2007 03:28

PasoDzigera007 wrote:
PetiKorpus wrote:
PasoDzigera007 wrote:
Romanopisac wrote:
PetiKorpus wrote:

u beogradu nista novo.

Izgleda da niko ne razumije Mirsada Tokacu,covjek lijepo kaze da ima 100 000 ljudi zapisanih i pronadjenih IMENOM I PREZIMENOM,to je sve sto je dosad pronadjeno i pokopano,a sta je sa ostalim masovnim grobnicama koje nisu otkopane ili pronadjene,sta je sa hiljade i hiljade neidentifikovanih ljudi,sta je sa gotovo 20 000 nestalih,to Tokaca nije spominjo,on je spomeno samo za sad pronadjene i Mirsada Tokacu svi pogresno shvacaju,nije on reko 100 000 je sve sto je u BIH poginulo.Ja Senadu nikad nebi predavo novinarstvo nit bi to mogo,za mene je Senad Hadzifejzovic jednostavno receno KRALJ,nema ga boljeg na prostorima bivse YUG,ja za njeg nisam ni govorio HADZIFEJZ JE LEGENDA!

Opet isto. PONAVLJAM:ZVANICNI PODACI SU BITNI! Nema otprilike, ovako, onako, tamo ili ovamo. Ako ih mi nismo kompletirali - mi smo krivi. PA NIJE VALJDA DA NAM JE OVA PRESUDA TREBALA BAR DA SE VEC JEDNOM UOZBILJIMO. Nemojmo misliti da svijet place, zali, tuguje za nama ili bilo kim. Stojanovic je u Hag otisao kao profesionalac. Nema kuku lele jao. Softic? Upravo u Senadovom Centralnom Dnevniku - Face To Face - Softic u Sarajevu a Stojanovic se javlja iz Haga. Fino.

Dakle, uporediti popis stanovnistva 1991 sa stanjem krajem 1995. Imenom i prezimenom utvrditi, da li je neko ziv, ako je ziv je li u opcini iz 1991, je li raseljen, je li izbjeglica, je li izvan BiH, provjeriti postom. Jednu po jednu osobu ako treba. 12 godina od kraja rata prolazi, a mi - otprilike.

I neka se objavi koji su BH suci odbili da budu adhoc suci tribunala u Hagu(pomenuto u Centralnom Dnevniku)!

Fair Life

Post by Fair Life » 04/03/2007 03:50

PetiKorpus wrote:...
Opet isto. PONAVLJAM:ZVANICNI PODACI SU BITNI! Nema otprilike, ovako, onako, tamo ili ovamo. Ako ih mi nismo kompletirali - mi smo krivi. PA NIJE VALJDA DA NAM JE OVA PRESUDA TREBALA BAR DA SE VEC JEDNOM UOZBILJIMO. Nemojmo misliti da svijet place, zali, tuguje za nama ili bilo kim. Stojanovic je u Hag otisao kao profesionalac. Nema kuku lele jao. Softic? Upravo u Senadovom Centralnom Dnevniku - Face To Face - Softic u Sarajevu a Stojanovic se javlja iz Haga. Fino.
...

Pomislim... da i nije bio cilj da presuda bude u interesu BiH... Kao da su sarlatani... grlom u jagode.

Slobodna Bosna - Broj 537 - 01.03.2007 wrote:Profesor kojeg je iz BiH otjerao Šešelj

NUDIO SAM POMOĆ I ŠAĆIRBEGOVIĆU I SOFTIĆU, ALI SU ME ODBILI

Profesor emeritus međunarodnog javnog prava na Sveučilištu u Rijeci, član svjetskog Instituta za međunarodno pravo, voditelj Jadranskog zavoda HAZU u Rijeci, dr. Vladimir Đuro Degan rođen je 1935. u Bosanskom Brodu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Sarajevu, a doktorirao 1963. u Ljubljani. Na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu bio je redovan profesor i dekan do 1981., kada je podnio ostavku i preselio se u Rijeku. Razlog odlaska iz Sarajeva bio je njegov sukob sa sadašnjim haškim optuženikom, tada višim asistentom FPN-a Vojislavom Šešeljem. Na nastavničkom vijeću FPN-a Degan je bio protiv odluke da Šešelj bude izabran na katedri za međunarodne odnose.

“Svi tadašnji profesori, koji će tokom rata u BiH biti na visokim stranačkim i državnim funkcijama, glasali su za Vojislava Šešelja. Zato sam otišao iz Sarajeva”, prisjeća se profesor Degan.
Kada je 1993. BiH podnijela tužbu protiv SCG, francuski profesori međunarodnog prava Alan Pele i Briguete Sten tražili su od zastupnika tužbe Muhameda Šaćirbegovića da uzme u pravnički tim BiH pred Međunarodnim sudom pravde. “Ponudio sam se da uđem u tim, ali me Šaćirbegović izrijekom odbio. Tako je bilo i drugi put kada je biran pravnik Sakib Softić”, kaže profesor Degan. Navodno je Zoran Pajić, predratni profesor međunarodnog javnog prava na Pravnom fakultetu u Sarajevu, prije nekoliko godina intervenirao kod bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Beriza Belkića da zbog stručnosti i autoriteta među ekspertima međunarodnog prava, imenuje Vladimira Degana zastupnikom tužbe BiH. Međutim, Belkić je smatrao da zastupnik mora biti Bošnjak, a ne stručnjak.
Od 1984. Degan je predavao na Sveučilištu Maine u Francuskoj, Sveučilištu Paris X u Nanterreu, Sveučilištu Paris II i Phantheon-Assas.
Na Sveučilištu u Helsinkiju u okviru "The Helsinki Summer School of International Law" održao je ciklus predavanja 1988. i 1992.,
predavao na Asser Institutu u Haagu i na sveučilištima u Leidenu i Tilburgu.
Na Haškoj Akademiji za međunarodno pravo 1999. izveo ciklus predavanja na temu: "Nastanak i nestanak države u svjetlosti raspada tri mnogonacionalne federacije u Europi”. Vitezom reda Akademskih palmi Ministarstva narodne prosvjete Francuske proglašavan je 1988. i 1997.

prleitihi

Post by prleitihi » 04/03/2007 04:35

Fair Life wrote:
PetiKorpus wrote:...
...

Pomislim... da i nije bio cilj da presuda bude u interesu BiH... Kao da su sarlatani... grlom u jagode.

Slobodna Bosna - Broj 537 - 01.03.2007 wrote:Profesor kojeg je iz BiH otjerao Šešelj

NUDIO SAM POMOĆ I ŠAĆIRBEGOVIĆU I SOFTIĆU, ALI SU ME ODBILI

Profesor emeritus međunarodnog javnog prava na Sveučilištu u Rijeci, član svjetskog Instituta za međunarodno pravo, voditelj Jadranskog zavoda HAZU u Rijeci, dr. Vladimir Đuro Degan rođen je 1935. u Bosanskom Brodu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Sarajevu, a doktorirao 1963. u Ljubljani. Na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu bio je redovan profesor i dekan do 1981., kada je podnio ostavku i preselio se u Rijeku. Razlog odlaska iz Sarajeva bio je njegov sukob sa sadašnjim haškim optuženikom, tada višim asistentom FPN-a Vojislavom Šešeljem. Na nastavničkom vijeću FPN-a Degan je bio protiv odluke da Šešelj bude izabran na katedri za međunarodne odnose.

“Svi tadašnji profesori, koji će tokom rata u BiH biti na visokim stranačkim i državnim funkcijama, glasali su za Vojislava Šešelja. Zato sam otišao iz Sarajeva”, prisjeća se profesor Degan.
Kada je 1993. BiH podnijela tužbu protiv SCG, francuski profesori međunarodnog prava Alan Pele i Briguete Sten tražili su od zastupnika tužbe Muhameda Šaćirbegovića da uzme u pravnički tim BiH pred Međunarodnim sudom pravde. “Ponudio sam se da uđem u tim, ali me Šaćirbegović izrijekom odbio. Tako je bilo i drugi put kada je biran pravnik Sakib Softić”, kaže profesor Degan. Navodno je Zoran Pajić, predratni profesor međunarodnog javnog prava na Pravnom fakultetu u Sarajevu, prije nekoliko godina intervenirao kod bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Beriza Belkića da zbog stručnosti i autoriteta među ekspertima međunarodnog prava, imenuje Vladimira Degana zastupnikom tužbe BiH. Međutim, Belkić je smatrao da zastupnik mora biti Bošnjak, a ne stručnjak.
Od 1984. Degan je predavao na Sveučilištu Maine u Francuskoj, Sveučilištu Paris X u Nanterreu, Sveučilištu Paris II i Phantheon-Assas.
Na Sveučilištu u Helsinkiju u okviru "The Helsinki Summer School of International Law" održao je ciklus predavanja 1988. i 1992.,
predavao na Asser Institutu u Haagu i na sveučilištima u Leidenu i Tilburgu.
Na Haškoj Akademiji za međunarodno pravo 1999. izveo ciklus predavanja na temu: "Nastanak i nestanak države u svjetlosti raspada tri mnogonacionalne federacije u Europi”. Vitezom reda Akademskih palmi Ministarstva narodne prosvjete Francuske proglašavan je 1988. i 1997.

i ovo bi trebalo naglasiti!

Tko

Post by Tko » 04/03/2007 04:43

Njegov je otac , filozof , akademik , Slobin pas ....jedan od pisaca veliko srposkog projekta cuvenog Memoranduma.Njegov otac Ljubomir Tadic je izmedju ostalog predsjednik udruzenja za zastitu djela i lika Radovana Karadjica.Da taj Tadic imalo lici na covjeka on bi svoga ozca ubio iz trocjevke.Ali jok.Dje ce bolan cetnik ubiti cetnika i to jos oca yebem li mu oca . :x :x :x :x Sta Bosanca moze impersionirati , nastup cetnika na dnevniku Senada Hadzifejzovica koji je tako dovodio Vuka Draskovica 1992 u svoje dnevnike a Vuk u sred Sarajeva u sred Senadovog dnevnika prijeti da ce muslimnima ruke rezati :x :x :x Boze dragi kako je Bosanca lako utjesiti........Daj mi neku izjavu tog Tadica iz 93 , 94 95 , 96 , 97 ........da vidimo sta je pricao....Tada su u Srbiji protiv Slobe i agresije i genocida govorili ljudi koji svi mogu stati u jedan spajz.Jedva deset ljudi.Tadic je cetnik ko i njegov otac.Ja sam partizan isto kao i moj otac i cijela moja familija .

prleitihi

Post by prleitihi » 04/03/2007 04:45

nije vala veći četnik od kilibarde.. :oops: ..nesuđenog ambasadora cg u našoj državi.. :-) :-) :-)

Fair Life

Post by Fair Life » 04/03/2007 05:54

Tko wrote:...
Ja sam partizan isto kao i moj otac i cijela moja familija .

Iste reference ima i Mirjana Markovic... Slobina izabranica.

Romanopisac

Post by Romanopisac » 04/03/2007 11:03

PasoDzigera007 wrote:Izgleda da niko ne razumije Mirsada Tokacu,covjek lijepo kaze da ima 100 000 ljudi zapisanih i pronadjenih IMENOM I PREZIMENOM,to je sve sto je dosad pronadjeno i pokopano,a sta je sa ostalim masovnim grobnicama koje nisu otkopane ili pronadjene,sta je sa hiljade i hiljade neidentifikovanih ljudi,sta je sa gotovo 20 000 nestalih,to Tokaca nije spominjo,on je spomeno samo za sad pronadjene i Mirsada Tokacu svi pogresno shvacaju,nije on reko 100 000 je sve sto je u BIH poginulo.Ja Senadu nikad nebi predavo novinarstvo nit bi to mogo,za mene je Senad Hadzifejzovic jednostavno receno KRALJ,nema ga boljeg na prostorima bivse YUG,ja za njeg nisam ni govorio HADZIFEJZ JE LEGENDA!
Tokaca je budala bez presedana, a ne zaboravimo da su isti finansijeri Tokace kupili telekom u Srbiji.

Dajte mi formulu kako neko sa norveskim donacijama ili bez njih moze odrediti koliko je Bosanaca pobijeno u zadnoj srbijanskoj agresiji na BiH kada nema tacnu brojku protjerenih, nema tacan broj izbjeglica napolju, nema tacan broj stanovnika BiH danas, nema tacan broj naseljenih u BIH od rata do danas i apsolutno ne raspolaze podatcima o svim pobijenim? Jedino sa cim Tokaca raspolaze je da je u BIH 1991 godine bilo izjasnjeno toliko Bosnjaka, toliko Srba, toliko Hrvata i toliko ostalih. Mislim da bi cak ovdje bilo posla i za tuzioca jer Tokaca obmanjuje javnost sa umanjivanjem broja zrtava. Jedino sto on zna tacno je koliko on dobiva svaki mjesec od kupaca srpskog telekoma da laze o broju pobijenih?

Na CIA, svjetskoj banci itd stranicama se kaze da BiH ima oko 4,5 miliona stanovnika i na osnovu toga se racuna sve od BND po glavi stanovnika pa nadalje? Prije rata BiH je imala 4,2 miliona ljudi, a danas navodno 4,5 miliona ljudi? A ne treba biti pametan toliko pa znati da samo izvan BIH ima vise od 500 000 ljudi, pa samo u Americi ima oko 300 000 ljudi iz BiH, sta je sa Njemackom, Skandinavijom itd?

Mislim da Tokacu treba posjetiti tuzioc da ne samo utvrdi kolika svaki mjesec dobiva od kupaca srbijanskog telekoma, nego i da vidi na osnovu koje on to formule i podataka je dobio tu cifru od navodno "100 000 ubijenih Bosanaca" sa kojom agresorska propaganda tako rado pravda svoje agresorske cini?

sanjalica_sa

Post by sanjalica_sa » 04/03/2007 15:33

Gledala sam dnevnik sinoc,prvo,Tadic je skroz ok bio,vidi se da je covjek obrazovan i da sve sto prica ima neke veze i smisla,covjek je makar priznao neke stvari,normalno,koliko je bilo u njegovoj mogucnosti,naglasio da treba da pocnemo gledati u drugom smjeru,za razliku od ovih nasih,tj.Harisa,koji je sve kontrirao i naglasavao da pomirenja nema...Zna samo da zakuhava stvari i da jos vise siri mrznju medju ljudima,kao da je nema dovoljno.Mladi smo,konacno je vrijeme da pocnemo gledati malo pozitivno na svijet oko nas i da pocnemo koristiti znanje za jacanje ove zemlje a ne da naglabamo ko je poceo i ko je zavrsio rat,jer pravde ocigledno nema,ali ne, mi, naivni narodi cemo da ih slusamo i jos vise da se mrzimo praznih dzepova,a oni ce da pune svoje vrece preko nasih ledja!

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 04/03/2007 15:34

Romanopisac wrote:
PasoDzigera007 wrote:Izgleda da niko ne razumije Mirsada Tokacu,covjek lijepo kaze da ima 100 000 ljudi zapisanih i pronadjenih IMENOM I PREZIMENOM,to je sve sto je dosad pronadjeno i pokopano,a sta je sa ostalim masovnim grobnicama koje nisu otkopane ili pronadjene,sta je sa hiljade i hiljade neidentifikovanih ljudi,sta je sa gotovo 20 000 nestalih,to Tokaca nije spominjo,on je spomeno samo za sad pronadjene i Mirsada Tokacu svi pogresno shvacaju,nije on reko 100 000 je sve sto je u BIH poginulo.Ja Senadu nikad nebi predavo novinarstvo nit bi to mogo,za mene je Senad Hadzifejzovic jednostavno receno KRALJ,nema ga boljeg na prostorima bivse YUG,ja za njeg nisam ni govorio HADZIFEJZ JE LEGENDA!
Tokaca je budala bez presedana, a ne zaboravimo da su isti finansijeri Tokace kupili telekom u Srbiji.

Dajte mi formulu kako neko sa norveskim donacijama ili bez njih moze odrediti koliko je Bosanaca pobijeno u zadnoj srbijanskoj agresiji na BiH kada nema tacnu brojku protjerenih, nema tacan broj izbjeglica napolju, nema tacan broj stanovnika BiH danas, nema tacan broj naseljenih u BIH od rata do danas i apsolutno ne raspolaze podatcima o svim pobijenim? Jedino sa cim Tokaca raspolaze je da je u BIH 1991 godine bilo izjasnjeno toliko Bosnjaka, toliko Srba, toliko Hrvata i toliko ostalih. Mislim da bi cak ovdje bilo posla i za tuzioca jer Tokaca obmanjuje javnost sa umanjivanjem broja zrtava. Jedino sto on zna tacno je koliko on dobiva svaki mjesec od kupaca srpskog telekoma da laze o broju pobijenih?

Na CIA, svjetskoj banci itd stranicama se kaze da BiH ima oko 4,5 miliona stanovnika i na osnovu toga se racuna sve od BND po glavi stanovnika pa nadalje? Prije rata BiH je imala 4,2 miliona ljudi, a danas navodno 4,5 miliona ljudi? A ne treba biti pametan toliko pa znati da samo izvan BIH ima vise od 500 000 ljudi, pa samo u Americi ima oko 300 000 ljudi iz BiH, sta je sa Njemackom, Skandinavijom itd?

Mislim da Tokacu treba posjetiti tuzioc da ne samo utvrdi kolika svaki mjesec dobiva od kupaca srbijanskog telekoma, nego i da vidi na osnovu koje on to formule i podataka je dobio tu cifru od navodno "100 000 ubijenih Bosanaca" sa kojom agresorska propaganda tako rado pravda svoje agresorske cini?

Sve sto govoris je samo prazna filozofija. Dok se (i ako se) Tokaci nesto dokaze (ili ne dokaze) prodje sto godina. Dakle, ako ne vjerujes Tokaci, formiraj svoju nevladinu komisiju, nadji finansijera (ili ulozi svoja licna sredstva). Sutra ce i za Tebe, kao i za Tokacu neko reci da Te placa taj i taj, da si pod uticajem te i te opcije.... dakle, uzmi popis 1991, nadji pare, i - polako.

Dakle, i najgora i najnepostenija i najnemoralnija varijanta dokaza za sud je svrsishodnija, ako je zasnovana na zvanicnoj instituciji. Nema pausalnih cifara.

Ako nastavis tim romanticnim tonom, pomislicu da se i iza Tebe nalazi neka od "istocnih" opcija. Jer SADA JE KAO NIKADA DOKAZANO da se na sud NE IZLAZI ako nemas precizne podatke.

A kad je broj stanovnika BiH u pitanju, navrati u RS, na primjer u Banjaluku, pa vidi kako neke kafane imaju naziv vezan za zavicajnu nostalgiju. Pa kad naidjes na nazive koji su povezani sa nekim SAO Krajina geografskim pojmovima, bice Ti jasno da je u RS-u trenutno povelik broj Srba iz SAO Krajine. Dakle i te ljude treba evidentirati.

Romanopisac

Post by Romanopisac » 04/03/2007 16:39

sanjalica_sa wrote:Gledala sam dnevnik sinoc,prvo,Tadic je skroz ok bio,vidi se da je covjek obrazovan i da sve sto prica ima neke veze i smisla,covjek je makar priznao neke stvari,normalno,koliko je bilo u njegovoj mogucnosti,naglasio da treba da pocnemo gledati u drugom smjeru,za razliku od ovih nasih,tj.Harisa,koji je sve kontrirao i naglasavao da pomirenja nema...Zna samo da zakuhava stvari i da jos vise siri mrznju medju ljudima,kao da je nema dovoljno.Mladi smo,konacno je vrijeme da pocnemo gledati malo pozitivno na svijet oko nas i da pocnemo koristiti znanje za jacanje ove zemlje a ne da naglabamo ko je poceo i ko je zavrsio rat,jer pravde ocigledno nema,ali ne, mi, naivni narodi cemo da ih slusamo i jos vise da se mrzimo praznih dzepova,a oni ce da pune svoje vrece preko nasih ledja!
Tadic je skroz OK i vidi se covjek obrazovan? Ne znam stvarno sta mu bi ono nama treba pomirenje, ali ako se Kosovo otcijepi, otcijepiti cemo i mi RS ili u slucaju dobre prilike RSK? Kako ja znam meni to nije opis skroz OK. Mozda za tebe. Sto se tice obrazovanosti ne mislim da je Tadic ista posebno vise obrazovan od Silajdzica ili Mesica, cak naprotiv ova dvojica bez sumnje imaju vece diplomatsko iskustvo pa vjerovatno znaju primjetiti prije od nas laika kad nas neko folira o pomirenju i kad to stvarno misli.

to se tice Silajdzica slazem se s njim da neke stvari u Srbiji se trebaju ispuniti da bi doslo do pomirenja i licno mislim da je to jako daleko, ako i ostvarivo. Znaci nema mirenja dok se Srbija ne civilizira.

PetiKorpus wrote: Sve sto govoris je samo prazna filozofija. Dok se (i ako se) Tokaci nesto dokaze (ili ne dokaze) prodje sto godina. Dakle, ako ne vjerujes Tokaci, formiraj svoju nevladinu komisiju, nadji finansijera (ili ulozi svoja licna sredstva). Sutra ce i za Tebe, kao i za Tokacu neko reci da Te placa taj i taj, da si pod uticajem te i te opcije.... dakle, uzmi popis 1991, nadji pare, i - polako.

Dakle, i najgora i najnepostenija i najnemoralnija varijanta dokaza za sud je svrsishodnija, ako je zasnovana na zvanicnoj instituciji. Nema pausalnih cifara.

Ako nastavis tim romanticnim tonom, pomislicu da se i iza Tebe nalazi neka od "istocnih" opcija. Jer SADA JE KAO NIKADA DOKAZANO da se na sud NE IZLAZI ako nemas precizne podatke.

A kad je broj stanovnika BiH u pitanju, navrati u RS, na primjer u Banjaluku, pa vidi kako neke kafane imaju naziv vezan za zavicajnu nostalgiju. Pa kad naidjes na nazive koji su povezani sa nekim SAO Krajina geografskim pojmovima, bice Ti jasno da je u RS-u trenutno povelik broj Srba iz SAO Krajine. Dakle i te ljude treba evidentirati.
Dobro branis Tokacu, daj mi ti formulu po kojoj je Tokaca mogao izracunati koliko je u BiH ubijeno Bosanaca kad istovremeno ti je samo poznat podatak iz 1991 godine o broju stanovnika BIH. Znamo li koliko je u +/- 10 000 protjerano Bosanaca i Hercegovaca iz BiH? Ne znamo. Znamo li koliko u +/-10 000 je naseljeno drugih u BIH od rata do danas? Ne znamo. Znamo li koliko BiH ima danas stanovnika u +/- 100 000? Ne znamo. Pa ne znamo nista i to sto Tokaca pise je naklapanje i isto onoliko koliki naklapa CIA ili svjetska banka da BiH ima danas 4,5 miliona stanovnika. Usput Srbi iz Hrvatske se mogu voditi samo kao izbjeglice, sto znaci oni su izbjeglice, a ne drzavljani BIH osim ako im Srbi nisu podijelili drzavljanstva. Opet vjerujem da ih je u BiH naseljeno od 100 000 do 300 000 medjutim mislim da u BIH danas ima najvise 3,8 miliona ljudi (optimisticna verzija) sto znaci radi se o razlici u procjeni koja je oko 700 000 ljudi, a toliko Srba nije bilo u Hrvatskoj.

Znaci Tokaca lupa i proizveo je podatke da bi Srbija imala s cim lupati po medjunarodnim forumima kako u Bosni nije pobila 200 000 ljudi nego 100 000 ljudi?

Ne treba mene niko finansirati da znam da bez najosnovnijih podataka se nema sanse izracunati broj ubijenih u Bosni, pogotovo i da imamo sutra popis opet ne bi znali zato sto je iz BiH bilo dosta iseljavanja i useljavanja u istom periodu koje vlasti nisu pratile ni registrovale.

Post Reply