Aferim 'hadzija'...

User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1 Aferim 'hadzija'...

Post by Fair Life »

Image
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#2

Post by saki »

Zaboga pa mogli su napisati da ih je bilo strah objaviti to za zivota Cele. :lol:
Zasticeni intervju :-)
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#3

Post by SaraLe »

S.B. i dalje pokusava, da nam kaze da smo svi isti :oops:
Ali posto sam bila ovdje, znam istinu 8-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#4

Post by Nosferatu »

Moze li neko da donira nam taj interviju?

Iako sam svjestan - da sad mogu naskarabati sta hoce i prezentirati Celinim likom i djelom, da bi prodali tiraz, ipak me interesuje...
Silverrider
Posts: 7
Joined: 27/07/2007 22:27
Location: Strasno

#5

Post by Silverrider »

Ja gluposti braco draga
Sizofrenija vlada "Slobinom bosnom" :roll:
Onaj Avdic je obolio zbog Alije

Na svaki nacin se pokusava jednom covijeku prikaciti nesto sto ne valja, na svaki moguci nacin...
Ali neide to tako... istina se zna...
Na moju kucu nisu padale Alijine granate, vec granate onih koji su mi do juce bili komsije...
Ali Alijine granate nisu padale na njihove civile!
Zasto jos niko nije nasao neki dokaz da Alija naredjuje neko ubistvo ili neke zlocine, jer toga nema, ne postoji, jer se nije desilo...

SB na svaki nacin zeli da izjednaci strane, zar to nije izdaja??? Kad se zna da nije isto braniti se i klati i napadati...

Sto vise pljuju po Aliji ovi junaci nakon bitke, cini mi se da mi je on sve drazi...
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#6

Post by Leonid Breznjev »

procitah... al' nema vise cele da nam kaze jel istinu napisase...
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#7

Post by kustah »

Obojica su rahmetlije, pa istina nije dokuciva, osim ako ne postoje dokumenti
u arhivi (sto sumnjam).

Ako je i ubijao, ne bi bio prvi mafijas koji je radio za rezim, tako da mi ovo ne
zvuci nevjerovatno.
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#8

Post by suncokret13 »

a,husrefa musemica.......slabo je igrao lopte.

a vidi i borise arnauta......


i legende Seada Fetahagica :-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#9

Post by Fair Life »

Silverrider wrote:...
Zasto jos niko nije nasao neki dokaz da Alija naredjuje neko ubistvo ili neke
zlocine, jer toga nema, ne postoji, jer se nije desilo...
...
A sta velis za pokusaj atentata na Sefera Halilovica ??
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#10

Post by Nosferatu »

Shvatas li ozbiljno da su - sve "legende" Sarajevskog medijskog otpora - poginule da ne kazem - ubijene od nekoga?

1. Caco
2. Juka
3. Taib
4. Celo
5. pokusaj na Sefera.
6. Pa onda - licni obracuni Jozo Leutar, i slucajevi koji se u ovom clanku spominje - o Sevama - koji su pokusali Bajramovica Celu ubiti, pa je Nedzad Herenda zavrsio nesretno, a i Nedzad Ugljen takodje.
7. Pokusaj ubistva Abdica
8. Slucaj Pogorelica
9.. Slucaj Srebrenica - izvucena 21 oficir ABiH helikopterom pred sami pad, zajedno s Naserom Oricem. Do dana danasnjeg Naser Oric nije ni zucno, o tome - sta, kako, gdje. Vasvija Vidovicka - je isprva bila odbije kao - advokat koji ce ga reprezentirati ali - je uskoro promjenila se prica.
10. Slucaj - Bakir Alispahic.
11. Bobaski napad na Turbe Izetbega.

Kljucno je ovo - da je nas od cetnika odbranila mafija (tj. utvrdila vlast, procistila one koji nisu bili joj odani, 101% - neke u emigraciju, neke na marginu (Dragani Vikic, komandand gradacacke brigade, Divjak) a neke u grob.

Njihova borba nije bila - za slobodnu i jedinstvenu - vec za dajdze, tecice i stricevice. Za vlast, pare i moc. Za uzde i ular.

Vec 12 godina nam uzimaju - danak u krvi. A kako vrijeme odmice - svi oni koji prezive svoj svrsihodnost, tj. znaju vise nego sto im zivot vrijedi - odstrijeljuju. Mogu samo zamisliti - koliko je slucajeva - srcanih napada, trovanja i raznih drugih - podmecenih "smrtnih slucajeva" krenuvsi samo od Alagic Mehmeda (55), do Talijana Mustafe (51) - gdje to jos umiru ljudi od 50 godina, neposredno poslje rata, u godinu dvije. Ko je ostao - otisao je u Hag, naravno nijedan nas politicar - nije, i nece. Skuhati sracku - pa je narodu posluziti nije ilegalno. Kako stvari stoje - jedini od drzave BiH koji imaju nesto su oni - u njenim foteljama. Ti su jedini - i gurali za nedjeljivu, suvjerenu i nezavisnu - ali na nasim pleckama.

Na stotine nepodmirenih racuna, neobjasnjenih pojava, nestalih para, organizovanog kriminala, bespomocne policije, nefunkcionalnog tuziteljstva, jel se jos uvijek pitas sto su - ratni zlocinci na cetnickoj strani na slobodi?

Zato - sto dok su oni slobodni - i ovi "anamo" su slobodni.

Zasto mi ne mozemo - dokazati agresiju Srbije na BiH? Ne mozemo dokazati genocid bilo gdje osim u Srebrenici? Zasto je rat prekinut kad je stao? Zasto smo za manje vise - isti teritorij ratovali dvije godine - ekstra? Zasto BiH nema sansu - da postane drzava? Zasto ljudi sjede sljepi u toru - i krive Slobodnu Bosnu - ako je Slobodna Bosna slagala - slagati vas vise nije mogla od onih - koji vladaju tamnim vilajetom. Nije mogla. Jer jedno je prevaritit te za 5km na kiosku - a drugo je - prevaritit te za dostojan zivot, za drzavu, za djeciju buducnost, za sljedeci moguci rat, za neizvjesnost, za pomankanje objasnjenja - jer jos uvijek - nije period u kojem - se moze zakleti zemlja raja da se tajne sve odaju.

Bitno je da su Celu ubila 2 Siptara, onako s ledja, u krimi obracunu kojem se nije ni nadao. I da i te, policija nije mogla naci, koliko dugo. Jel jos uvijek u ovu verziju - ti vjerujes?

I po kojoj jednacini - u tvojo glavi koju imas, 11 ovakvih dogadaja se moze desiti - nepovezano, pukom sansom? Odgovor je - ne mogu. Nema te sile. I taman kad smo pomislili - da je vrijeme odstrijela proslo - Celo nas je podsjetio, koliko je skupa glava najvecih, kod nas. Tek toliko, da niko mnogo ne luta i ne svrlja okolo. Drzi se toga cija je granata tebi na kucu pala, a ne sto zemlja u kojoj zivis, nece izac na selamet. Jer ni na to se ne moze - izaci slucajno. I za to - postoji - uzrocno-posljedicna nit i struna, o kojoj se mora voditi racuna.
Last edited by Nosferatu on 28/07/2007 10:37, edited 1 time in total.
bengin
Posts: 96
Joined: 26/04/2007 14:15

#11

Post by bengin »

Nosferatu wrote:Shvatas li ozbiljno da su - sve "legende" Sarajevskog medijskog otpora - poginule da ne kazem - ubijene od nekoga?

1. Caco
2. Juka
3. Taib
4. Celo
5. pokusaj na Sefera.
6. Pa onda - licni obracuni Jozo Leutar, i slucajevi koji se u ovom clanku spominje - o Sevama - koji su pokusali Bajramovica Celu ubiti, pa je Nedzad Herenda zavrsio nesretno, a i Nedzad Ugljen takodje.
7. Pokusaj ubistva Abdica
8. Slucaj Pogorelica
9.. Slucaj Srebrenica - izvucena 21 oficir ABiH helikopterom pred sami pad, zajedno s Naserom Oricem. Do dana danasnjeg Naser Oric nije ni zucno, o tome - sta, kako, gdje. Vasvija Vidovicka - je isprva bila odbije kao - advokat koji ce ga reprezentirati ali - je uskoro promjenila se prica.
10. Slucaj - Bakir Alispahic.
11. Bobaski napad na Turbe Izetbega.

Kljucno je ovo - da je nas od cetnika odbranila mafija (tj. utvrdila vlast, procistila one koji nisu bili joj odani, 101% - neke u emigraciju, neke na marginu (Dragani Vikic, komandand gradacacke brigade, Divjak) a neke u grob.

Njihova borba nije bila - za slobodnu i jedinstvenu - vec za dajdze, tecice i stricevice. Za vlast, pare i moc. Za uzde i ular.

Vec 12 godina nam uzimaju - danak u krvi. A kako vrijeme odmice - svi oni koji prezive svoj svrsihodnost, tj. znaju vise nego sto im zivot vrijedi - odstrijeljuju. Mogu samo zamisliti - koliko je slucajeva - srcanih napada, trovanja i raznih drugih - podmecenih "smrtnih slucajeva" krenuvsi samo od Alagic Mehmeda (55), do Talijana Mustafe (51) - gdje to jos umiru ljudi od 50 godina, neposredno poslje rata, u godinu dvije. Ko je ostao - otisao je u Hag, naravno nijedan nas politicar - nije, i nece. Skuhati sracku - pa je narodu posluziti nije ilegalno. Kako stvari stoje - jedini od drzave BiH koji imaju nesto su oni - u njenim foteljama. Ti su jedini - i gurali za nedjeljivu, suvjerenu i nezavisnu - ali na nasim pleckama.

Na stotine nepodmirenih racuna, neobjasnjenih pojava, nestalih para, organizovanog kriminala, bespomocne policije, nefunkcionalnog tuziteljstva, jel se jos uvijek pitas sto su - ratni zlocinci na cetnickoj strani na slobodi?

Zato - sto dok su oni slobodni - i ovi "anamo" su slobodni.

Zasto mi ne mozemo - dokazati agresiju Srbije na BiH? Ne mozemo dokazati genocid bilo gdje osim u Srebrenici? Zasto je rat prekinut kad je stao? Zasto smo za manje vise - isti teritorij ratovali dvije godine - ekstra? Zasto BiH nema sansu - da postane drzava? Zasto ljudi sjede sljepi u toru - i krive Slobodnu Bosnu - ako je Slobodna Bosna slagala - slagati vas vise nije mogla od onih - koji vladaju tamnim vilajetom. Nije mogla. Jer jedno je prevaritit te za 5km na kiosku - a drugo je - prevaritit te za dostojan zivot, za drzavu, za djeciju buducnost, za sljedeci moguci rat, za neizvjesnost, za pomankanje objasnjenja - jer jos uvijek - nije period u kojem - se moze zakleti zemlja raja da se tajne sve odaju.

Bitno je da su Celu ubila 2 Siptara, onako s ledja, u krimi obracunu kojem se nije ni nadao. I da i te, policija nije mogla naci, koliko dugo.
Sjedi, 5.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#12

Post by Neelix »

ovo je toliko pateticno, jadno, ofirno, da je to nevjerovatno. eto on je njima sa ahireta dao intervju :lol: ili ako ga je dao ranije, zasto nije objavljen?? cega se senad boji, ako mu covjek da intervju onda valja ima i njegov blagoslov da ga objavi???


a jesu se srozali u pm...
ejub
Posts: 190
Joined: 05/10/2005 09:23

#13

Post by ejub »

Cisti profesionalizam :lol:

Ko je kriv za rat ,pa Alija naravno :-)

Uskoro intervju sa Titom (senad ga uradio sa doticnim ali ga Jovanka zamolila da ga neobjavljuje) i ovaj zbog javnosti ................
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#14

Post by basta sljezove boje »

Nosferatu wrote:Bitno je da su Celu ubila 2 Siptara, onako s ledja, u krimi obracunu kojem se nije ni nadao. I da i te, policija nije mogla naci, koliko dugo. Jel jos uvijek u ovu verziju - ti vjerujes?
Albanci osvetili Srbe, koje li ironije. Slobodna Bosna i Senad Avdic ne vode politiku vec samo pisu o njoj, ali lijepo znaju shuknuti - prijatelj Bakir i "prisna prijateljica" Vasvija, pravi Bild-Zeitung na kvalitetnom papiru :-D
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#15

Post by gospodar kuglastih munja »

U ovakvim slucajevima treba znati razdvojiti dvije stvari. Paralelno sa agresijom na BiH, vodila se i borba unutar same BiH o prevlasti.
Alija i SDA jesu branili BiH, ali su u isto vrijeme napravili PUC na unutarnje uredjenje drzave koju su predstavljali.
Imaju zasluge za odbranu drzave, ali su u isto vrijeme pucisti, rusitelji unutarnjeg sistema. Od Republike, dobili smo nedefinisanu drzavu BiH.
Zasluge i zlocin u isto vrijeme.

I pokazalo se da su nam napravili medvjedju uslugu, ne time sto su branili domovinu, vec kako su je organizovali.
Odbranili su nas od vanjskog fasizma, da bi nam ga namontirali iznutra, sve u svoju stranacku korist.
Stoga je Alija i rodoljub i izdajnik u isto vrijeme.
kao novi
Posts: 111
Joined: 21/07/2007 21:25

#16

Post by kao novi »

e moj ummete sta nam rade
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#17

Post by SiSaJuMe »

Ma gdje bi oni ovako nesto cinili. Oni su OSLOBODIOCI BIH.
Glasaj te narode na izborima da nasi ''heroji" ostanu heroji. Glasajte i sanjajte o nekoj boljoj BIH.
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#18

Post by kustah »

Klasican primjer, kako jedna ozbiljna tema (ne ulazeci u sadrzaj, iste) postane
zrtvom egocetrizma i tastine pojedinaca na Sa-X forumu. Pa dolazi do
razvodnjavanja ili pak, ta tema odlazi u smjer, s kojim nema nikakve dodirne
tacke.

Pocinjem sumnjati ds miniranje nekih tema i nije slucajna stvar.

Pojedinci, pocinju sa argumentum ad hominem komentarima ili su
prepoznatljivi kako koriste "emocions" u znatnom broju (valjda, u nedostatku
boljeg nacina da prenesu misao tekstualno, ta tema ili autor zasluzuje njihov
prezir), prodaju bobe ili cigle i slicno, mahalanje .

Naravno, tema gubi svaki smisao, kvantitet nadzilazi kvalitet teme, a u tim
kometarima ne kaze se nista...
Last edited by kustah on 28/07/2007 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

kustah wrote:Klasican primjer, kako jedna ozbiljna tema (ne ulazeci u sadrzaj, iste) postane
zrtvom egocetrizma i tastine pojedinaca na Sa-X forumu. Pa dolazi do
razvodnjavanja ili pak, ta tema odlazi u smjer, s kojim nema nikakve dodirne
tacke.

Pocinjem sumnjati ds miniranje nekih tema i nije slucajna stvar.

Pojedinci, pocinju sa argumentum ad hominem komentarima ili su
prepoznatljivi kako koriste "emocions" u znatnom broju (valjda po njihov
misljenu, ta tema ili autor zasluzuje njihov prezir), prodaju bobe ili cigle i
slicno, mahalanje .

Naravno, tema gubi svaki smisao, kvantitet nadzilazi kvalitet teme, a u tim
kometarima ne kaze se nista...
zato se ja trudim i da se ne javljam na ovakvim temama... gdje se odjednom nakoti nekakvih 100 klonova i trollova...
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#20

Post by liberal »

pa hoce l ko postavit taj clanak da znamo i mi sto ga nismo citali o cemu se radi ? :)
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#21

Post by liberal »

InfraRedRidinghood wrote:Vi biste stvarno trebali početi kupovati novine :D
ma nedolaze vise preko bare
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#22

Post by sulesavic »

InfraRedRidinghood wrote:Vi biste stvarno trebali poèeti kupovati novine :D
Da ne bude k'o i ja sto sam neki dan...
avaz-istina
Posts: 13
Joined: 24/07/2007 21:55

#23

Post by avaz-istina »

Nosferatu wrote:Shvatas li ozbiljno da su - sve "legende" Sarajevskog medijskog otpora - poginule da ne kazem - ubijene od nekoga?

1. Caco
2. Juka
3. Taib
4. Celo
5. pokusaj na Sefera.
6. Pa onda - licni obracuni Jozo Leutar, i slucajevi koji se u ovom clanku spominje - o Sevama - koji su pokusali Bajramovica Celu ubiti, pa je Nedzad Herenda zavrsio nesretno, a i Nedzad Ugljen takodje.
7. Pokusaj ubistva Abdica
8. Slucaj Pogorelica
9.. Slucaj Srebrenica - izvucena 21 oficir ABiH helikopterom pred sami pad, zajedno s Naserom Oricem. Do dana danasnjeg Naser Oric nije ni zucno, o tome - sta, kako, gdje. Vasvija Vidovicka - je isprva bila odbije kao - advokat koji ce ga reprezentirati ali - je uskoro promjenila se prica.
10. Slucaj - Bakir Alispahic.
11. Bobaski napad na Turbe Izetbega.
ispade po tvom da bosnjackim ratnim herojima i ne treba haski sud.
njima sudi podzemlje.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#24

Post by basta sljezove boje »

Arslan wrote:procitah... al' nema vise cele da nam kaze jel istinu napisase...
ocito da u novinarstvu nema vise nikakvih granica dobrog ukusa. Postoji latinska izreka De motuis nil nisi bene - O mrtvima sve najbolje. Koliko je moralno objaviti interview covjeka koji ga ne moze demantirati - pitanje je koje Senada ocito ne muci, njemu je, izgleda, jedino vazno prodati svoju tiskovinu u sto vise primjeraka. Obzirom na prasinu koju je uskovitlao - to ce mu poci za rukom. Celina familija u svakom slucaju polaze pravo na autorska prava sto znaci da u slucaju da imaju sumnju na sadrzaj interview-a imaju pravo dobiti na uvid traku na koju je snimljen, svakako da imaju pravo provjeriti i autenticnost
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#25

Post by danas »

hvala infric :)
Post Reply