AFERA KISEONIK

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1 AFERA KISEONIK

Post by Nivelacija »

Zasto jos nema hapsenja povodom ove velike afere i kako to da se u RS sve moze zataskati?

Sta radi Tuzilastvo BiH?

Hej ljudi su koristili tehnički kisik umjesto medicinskog i ubijali ljude?

Ministar od agencije dobijao upozorenja i nista.

Nevjerojatno
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#2 Re: AFERA KISEONIK

Post by preselio na ahiret »

cim ga stiti dodick sve je vjerovatno
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: AFERA KISEONIK

Post by karanana »

ne rade visoki kriminal
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: AFERA KISEONIK

Post by Qler »

Ovo ce zavrsiti kao nasi respiratori... neko ce ko je dole biti zrtveni jarac i oduzit ce se sudjenje dok narod ne zaboravi i onda neka simbolicna kazna ide... i to je to...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8234
Joined: 25/05/2013 23:49

#5 Re: AFERA KISEONIK

Post by apsidejzi »

Ko ih jebe kad glasaju za iste. Nek ih ubijaju. Nije mi ni malo zao. Da hoce jos bogdo.
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#6 Re: AFERA KISEONIK

Post by Labirint »

apsidejzi wrote: 28/09/2021 15:54 Ko ih jebe kad glasaju za iste. Nek ih ubijaju. Nije mi ni malo zao. Da hoce jos bogdo.
Pa ovdje ko god je bio na vlasti posljednjih 30 godina bi isto postupio, mozda se ne bi zvalo Kiseonik nego Vodonik ali princip je isti... sve su ostalo nijanse :run: Od ovog ocekujem nista, nista se evo ne desava ni ovom "boljem dijelu BiH" kako sebi volimo tepati sa aferom Respiratori a kamoli da ce se nesto radikalno desiti u 49 procenata mini pjong janga... :oops:

Ovi imbecili nacionalisticki su bas dobro shvatili onu mantru da je kriza prilika , ovi respiratore oni kisik , ako te ne ubiju fadilovi dokrajcit ce te miletovi...
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#7 Re: AFERA KISEONIK

Post by jagugu »

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#8 Re: AFERA KISEONIK

Post by Nivelacija »

User avatar
Said
Posts: 140
Joined: 31/08/2006 02:25
Location: Sarajevo

#9 Re: AFERA KISEONIK

Post by Said »

Sve je isto od rata pa do danas, samo su prije malo bolje sakrivali.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24800
Joined: 08/09/2005 20:08

#10 Re: AFERA KISEONIK

Post by Haris.ba »

preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 15:35 Hej ljudi su koristili tehnički kisik umjesto medicinskog i ubijali ljude?
Pa ako su ubijali sta porodice rade? Cekaju institucije? Nacekace se.

Slusao sam doktora Stevanovica na N1 koji kaze kada nema drugog da bi on koristio i tehnicki kisik.

Ima li iko da je izasao i rekao da taj tehnicki kisik ubija?

Njne fakat problem sve goniti, tuziti. Nije neko imao dozvolu za prodaju, sve je jasno. Ali, treba biti oprezan sa izjavama.
Ja se ne razumijem u hemiju. Ima li iko na temi da objasni?
Last edited by Haris.ba on 29/09/2021 10:04, edited 4 times in total.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#11 Re: AFERA KISEONIK

Post by bordo gandalf »

Respiratori aka kiseonik
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#12 Re: AFERA KISEONIK

Post by jasib »

Koji je čistiji kisik, onaj iz "tehničkih" boca, ili kisik koji udišemo vanjskim zrakom?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#13 Re: AFERA KISEONIK

Post by deogest »

Nivelacija wrote: 29/09/2021 09:55
Tacno ce im otici svo stanovnistvo, ovo sto rade nisu ni najgori zlocinci. Zamisli te patnje gusit se kisikom za zavarivanje, pa metak u glavu je bolje, odes za sekundu. Nemaju nikakvih limita vise, ovo bi mogao biti konacni pad vladajucih stranaka, sve vise mislim da su ih stranci kontali odjebat, ali za koga glasati? Kad cw isto da bude ko god dodje.
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#14 Re: AFERA KISEONIK

Post by billy organ »

Jel se taj industrijski kisik koristi samo za respiratore ?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15 Re: AFERA KISEONIK

Post by Control panel »

Moze li nize?
Bivsi ministar Mup-a RS cadzo se bavi kriminalnim radnjama.

I neko se nada da ce ga uhapsiti.
DonieBrasco
Posts: 15417
Joined: 31/08/2016 16:09

#16 Re: AFERA KISEONIK

Post by DonieBrasco »

Jos jedna afera u nizuu, sta se ima dalje diskutovati.

Sad ce na sud, tuzilastvo, i to je kraj price akteri mogu da odahnu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17 Re: AFERA KISEONIK

Post by JohnnyS »

billy organ wrote: 29/09/2021 10:25 Jel se taj industrijski kisik koristi samo za respiratore ?

Zapravo se koristi za sve osim za respiratore :D

Inače, pomor oboljelih od korone u Indiji koji su zaraženi i misterioznom crnom gljivicom se povezuje upravo s korištenjem industrijskog umjesto medicinskog kisika.

Ali, treba biti iskren i realan, potražnja za kisikom je bila daleko veća od ponude, da smo u nekoj drugoj državi moglo bi se pričati i o tome da su pošto piti pokušali nabaviti kisik kojeg je falilo nemilice, ovako je najvjerojatnije kriminal u pitanju.
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#18 Re: AFERA KISEONIK

Post by billy organ »

JohnnyS wrote: 29/09/2021 10:43
billy organ wrote: 29/09/2021 10:25 Jel se taj industrijski kisik koristi samo za respiratore ?

Zapravo se koristi za sve osim za respiratore :D

Inače, pomor oboljelih od korone u Indiji koji su zaraženi i misterioznom crnom gljivicom se povezuje upravo s korištenjem industrijskog umjesto medicinskog kisika.

Ali, treba biti iskren i realan, potražnja za kisikom je bila daleko veća od ponude, da smo u nekoj drugoj državi moglo bi se pričati i o tome da su pošto piti pokušali nabaviti kisik kojeg je falilo nemilice, ovako je najvjerojatnije kriminal u pitanju.

Ja sam mislio da je samo za respiratore. Pitam jer mi je najblizi clan porodice preminuo u bolnici od posljedica covida. Pa me bas zanima jel ova stoka kod nas isto koristila takav kisik.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#19 Re: AFERA KISEONIK

Post by sinuhe »

Nije niko od kiseonika, bilo kojeg, umro. Najjednostavnija stvar u bolnicama poslije vode i sapuna.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#20 Re: AFERA KISEONIK

Post by Ali_G »

Interesantno da se niko od struke nije oglasio po ovom pitanju, eto Stevanovic jedini rece da bi ga i on koristio da nema drugog. Ovi iz Rs kazu da im Messer ne moze obezbijediti dovoljne kolicine i vec su zabrinuti
User avatar
Sanjarko
Posts: 23238
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21 Re: AFERA KISEONIK

Post by Sanjarko »

Evo sad na radiju slusam aferu Kisik. Javio se neki inzinjer iz Zenice. Kaze plava boca, industrijski kisik, bijela, medicinski. Ja oba puta bio tokom Korona sranja na psihijatriji i gledali smo iz sobe kako unose boce s kisikom. Unosili plave boce.
S teme Zenicani.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#22 Re: AFERA KISEONIK

Post by izvrsni direktor »

Generalni direktor UKC Republike Srpske prof. dr Vlado Đajić obavijestio je javnost kako je njegova institucija osigurala potrebne količine kisika od kompanije Messer. Odluka dolazi u jeku afere "Kiseonik" koja je uzdrmala domaću javnost.

On je kazao kako životi pacijenata priključenih na kisik zasad više nisu u opasnosti.

"Ovo je glavno što poručujem našim pacijentima, njihovim porodicama, zaposlenima UKC Republike Srpske i cijeloj zabrinutoj javnosti. Riješenje koje smo našli je privremeno. Danas u kasnim poslijepodnevnim časovima dobili smo potvrdu preduzeća Messer, ovlaštenog u BiH za distribuciju medicinskog kisika, da će ipak hitno uputiti jednu cisternu prema nama. Očekujemo da stigne tokom noći ili ranog jutra. Zahvaljujemo im se što su shvatili da je ova nevjerovatna, dramatična situacija stvarna i što su pružili ruku pomoći životno ugroženima", izjavio je on.

j
"Živim u vjeri i nadi zajedno s cijelom javnosti da će cisterna stići na vrijeme. Ova isporuka pokriće potrebe pacijenata UKC Republike Srpske u slijedeća dva, tri dana. Za dalje, ne znam. Vjerujem da ćemo se već nekako snaći. U posljednji tren, izbjegli smo tragediju i mogućnost masovnog umiranja na našim odjelima i klinikama zbog nedostatka kisika koju je nam je priredio svojim neodgovornim i sebičnim ponašanjem Draško Stanivuković. Noprostivo", zaključio je Đajić
Pazi ovo, sam kaze da su zivoti pacijenata ugrozei, ocito da su morali hitno nabaviti "pravi" kisik...i ko je njemu za sve to kriv? Onaj koji je to otkrio i u javnost iznio!

Nadrealisti
RtrnOfSalisbury
Posts: 3599
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#23 Re: AFERA KISEONIK

Post by RtrnOfSalisbury »

...samo da ne upare fiketa od srebrence transpiratore sa ovijem kisikom, to bi bila zbilja dobitna kombinacija :roll:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24800
Joined: 08/09/2005 20:08

#24 Re: AFERA KISEONIK

Post by Haris.ba »

izvrsni direktor wrote: 29/09/2021 20:16
Pazi ovo, sam kaze da su zivoti pacijenata ugrozei, ocito da su morali hitno nabaviti "pravi" kisik...i ko je njemu za sve to kriv? Onaj koji je to otkrio i u javnost iznio!

Nadrealisti
Ja sam shvatio da se radi o tome da kisika na trzistu nema. I da im je meser ovo uletio samo na dva tri dana.

Ali, zanimljivo je da niko ne kaze da je ok koristiti ovaj tehnicki kisik. Pa ono i kao zadnja opcija jer nema drugog.

Mogu misliti kako se osjecaju u ovom trenutku ljudi kojima treba taj kisik. Isto zamorci.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#25 Re: AFERA KISEONIK

Post by izvrsni direktor »

Haris.ba wrote: 29/09/2021 20:34
izvrsni direktor wrote: 29/09/2021 20:16
Pazi ovo, sam kaze da su zivoti pacijenata ugrozei, ocito da su morali hitno nabaviti "pravi" kisik...i ko je njemu za sve to kriv? Onaj koji je to otkrio i u javnost iznio!

Nadrealisti
Ja sam shvatio da se radi o tome da kisika na trzistu nema. I da im je meser ovo uletio samo na dva tri dana.

Ali, zanimljivo je da niko ne kaze da je ok koristiti ovaj tehnicki kisik. Pa ono i kao zadnja opcija jer nema drugog.

Mogu misliti kako se osjecaju u ovom trenutku ljudi kojima treba taj kisik. Isto zamorci.
da je ok, izasli bi sretni u medije sa dokazima da se smije koristit i zacepili bi usta svima, drasko bi u zatvor otisao zbog uznemiravanja gradjana, bio bi proglasen najveci neprijatelj. isti dan!

isto kao i npr sebijina diploma, da je sve uredno, iznijela bi dokaze i vise ne bi niko imao rijeci.
fikretovi respiratori, trazio bi potvrdu od kineske firme da je zaista takva cijena i sve bi bilo rijeseno.
itd
Post Reply