AERODROM TUZLA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#276 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

"U ovom trenutku, ono što je tenderom raspisano i projektom predviđeno, prvu fazu završavamo 25. septembra. Za fazu dva nadamo se da ćemo završiti također do kraja septembra, mada izvođač radova ima problema sa staklenim krovom", dodao je Karasalihović, direktor aerodroma Tuzla.
U toku je i priprema tenderske dokumentacije za uređenje enterijera što bi moglo uslijediti sredinom oktobra dok se završetak očekuje krajem aprila iduće godine. :zoka:

I sta vele, otvorenje 25 septembra! Da, ali koje godine...? :P :run:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#277 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

shake69 wrote:"U ovom trenutku, ono što je tenderom raspisano i projektom predviđeno, prvu fazu završavamo 25. septembra. Za fazu dva nadamo se da ćemo završiti također do kraja septembra, mada izvođač radova ima problema sa staklenim krovom", dodao je Karasalihović, direktor aerodroma Tuzla.
U toku je i priprema tenderske dokumentacije za uređenje enterijera što bi moglo uslijediti sredinom oktobra dok se završetak očekuje krajem aprila iduće godine. :zoka:

I sta vele, otvorenje 25 septembra! Da, ali koje godine...? :P :run:
Ja budale direktora.
Tenderska dokumentacija za enterijer a objekat se zatvara(eksterijer). Pa sta ste do sada radili? Cekali da se ovi radovi zavrse pa da raspisete tender za unutrasnje radove. :evil:
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#278 Re: AERODROM TUZLA

Post by escobar__ »

Ma hajde ba probili ljudi rok trostruko, šta fali. :lol: :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#279 Re: AERODROM TUZLA

Post by Nadzorna_ploca »

Samo pistu neka ne diraju :zzzz:
doktor78
Posts: 2985
Joined: 14/09/2006 11:02

#280 Re: AERODROM TUZLA

Post by doktor78 »

Gdje je onaj smajli sto udara glavom o zid? Zemljo otvori se...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#281 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Maraschino wrote:
shake69 wrote:"U ovom trenutku, ono što je tenderom raspisano i projektom predviđeno, prvu fazu završavamo 25. septembra. Za fazu dva nadamo se da ćemo završiti također do kraja septembra, mada izvođač radova ima problema sa staklenim krovom", dodao je Karasalihović, direktor aerodroma Tuzla.
U toku je i priprema tenderske dokumentacije za uređenje enterijera što bi moglo uslijediti sredinom oktobra dok se završetak očekuje krajem aprila iduće godine. :zoka:

I sta vele, otvorenje 25 septembra! Da, ali koje godine...? :P :run:
Ja budale direktora.
Tenderska dokumentacija za enterijer a objekat se zatvara(eksterijer). Pa sta ste do sada radili? Cekali da se ovi radovi zavrse pa da raspisete tender za unutrasnje radove. :evil:
Nesto kontam da nije do nepismenog novinara koji se mozda spetljao jer aerodrom je vec zauzet s pripremnim radovima na atriju, koji se naslanja na pristanisnu zgradu pa mozda je tada zagrcala telefonska linija i on umjesto atrij zapise enterijer! :-) Ko ce ga znati iako ne vjerujem da uopce postoji tender za enterijer! Sta ba enterijer? :roll:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#282 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

mozda si u pravu :D
to skoro uvijek ide zajedno u ugovoru.
mozda je bas onaj atrij preko puta.

cak sam vidio da se unutrasnjost radi punom parom.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#283 Re: AERODROM TUZLA

Post by Rockefeller »

Samo da naprave kakvu blokadu familiji da prilazi sve do saltera koja ne putuje bilo bi ekstra. Inace ok.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#284 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Rockefeller wrote:Samo da naprave kakvu blokadu familiji da prilazi sve do saltera koja ne putuje bilo bi ekstra. Inace ok.
U velikoj sali to se i ne osjeti. Problem je skucenog prostora za toliki broj putnika.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#285 Re: AERODROM TUZLA

Post by Rockefeller »

Maraschino wrote:
Rockefeller wrote:Samo da naprave kakvu blokadu familiji da prilazi sve do saltera koja ne putuje bilo bi ekstra. Inace ok.
U velikoj sali to se i ne osjeti. Problem je skucenog prostora za toliki broj putnika.
Kako se ne osjeti?

Osjeti se ba. Ovaj neki poceo gurat putnika stranca a dosao da se pozdravi. Treba to razgranicit. Drugacije ne moze.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#286 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Rockefeller wrote:

Kako se ne osjeti?

Osjeti se ba. Ovaj neki poceo gurat putnika stranca a dosao da se pozdravi. Treba to razgranicit. Drugacije ne moze.
Na svim aerodromima su zajedno putnici i pratioci sve do carinske i pasoske kontrole. Predaju prtljagu, piju kafu, setaju i cekaju vrijeme.
U onom dubravskom dok se okrenes nekoga si zakacio. To je problem.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#287 Re: AERODROM TUZLA

Post by Rockefeller »

Maraschino wrote:
Rockefeller wrote:

Kako se ne osjeti?

Osjeti se ba. Ovaj neki poceo gurat putnika stranca a dosao da se pozdravi. Treba to razgranicit. Drugacije ne moze.
Na svim aerodromima su zajedno putnici i pratioci sve do carinske i pasoske kontrole. Predaju prtljagu, piju kafu, setaju i cekaju vrijeme.
U onom dubravskom dok se okrenes nekoga si zakacio. To je problem.
To svakako.

Ima traka al‘ jbg-a, mal prostor sto ti kazes.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#288 Re: AERODROM TUZLA

Post by bh.tornjak »

u augustu preko 65.000 putnika... :thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#289 Re: AERODROM TUZLA

Post by Dope_Man »

Rockefeller wrote:
Maraschino wrote:
Rockefeller wrote:Samo da naprave kakvu blokadu familiji da prilazi sve do saltera koja ne putuje bilo bi ekstra. Inace ok.
U velikoj sali to se i ne osjeti. Problem je skucenog prostora za toliki broj putnika.
Kako se ne osjeti?

Osjeti se ba. Ovaj neki poceo gurat putnika stranca a dosao da se pozdravi. Treba to razgranicit. Drugacije ne moze.
Pa problem je sto je onaj prostor velicine.. pa nezz, pola kosarkaskog terena otprilike? Jednom sam samo bio u Tuzli, dovukao rodjaka i porodicu, i tako usao da vidim. Onaj ulazni prostor je jednostavno premal. Nemam pojma kako su zamislili interijer sad kad bude ovo sve gotovo, ali nadam se da su zamislili da i taj prostor prije sigurnosnih provjera uveliko prosire, jer tu dolaze ljudi koji ispracaju/docekuju i naravno da ce biti guzva. Cak i na jedan let putnici + porodica koja ispraca ce zakrciti sve.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#290 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Drug mi veli da je bas u ovoj prostoriji ispod koja je zvanicno nezavrsena i ceka otvaranje (u aprilu?) bio neki dan pred let i da se potrefila dva aviona pa bilo puna ko sibica, a nema se nigdje sjesti, tako kaze. Pa zato se njima i ne zuri s otvorenjem. Kakvi seoski prevaranti taj Karasalihovic&comp.
Nisu mogli ni stolice ubaciti da narod ima gdje sjesti. Jos veli lampe ukoso montirane na plafonu. :?

Image
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#291 Re: AERODROM TUZLA

Post by studeni76 »

Mislim da se pretjerano kritikuje al eto.
Da se napravilo kao JFK opet bi smetalo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#292 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Krajem august sam bio u prostoriji za odlazak. Fino izgleda sa puno prostora i bilo je puno klupa sa stolicama. Još su radili na tome ali ono što sam vidio fino izgleda. Ovih dana sam dole pa ću vidjeti Šta je još napravljen. Pricami o ovoj prostoriji sa slike
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#293 Re: AERODROM TUZLA

Post by escobar__ »

studeni76 wrote:Mislim da se pretjerano kritikuje al eto.
Da se napravilo kao JFK opet bi smetalo.
Misliš da se pretjeruje? Prilaznu rasvjetu u rad puštaju eno haman tri godine, o nadogradnji da ne pričamo.

Ne pretjeruje se, štaviše... U nekoj boljoj zemlji od naše komplet bi uprava davnih dana dobila nogu zajedno sa izvođačem radova koji bi usput platio i penale za svu ovu zajebanciju. Sreća za njih pa ne žive u toj boljoj zemlji već u evropskom dnu.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#294 Re: AERODROM TUZLA

Post by boshniak »

Prilazna rasvjeta nije zvanicno pustena zbog imovinskopravnih problema, medjutim rasvjeta je uradjena i u dogovoru sa pilotima pusta se po potrebi kao "testna/probna" jer ne moze da dobije zvanicnu dozvolu i certifikat od drzavnih agencija. To nije do aerodroma vec do drzave, aerodrom je uradio sve sto je do njih. Pitajte ove u banjaluci ili bilo gdje sta bi dali da imaju bilo kakav aerodrom sa ovoliko letova kao iz tuzle, malo pozitive, ne putuje se aerodroma radi, proci ce i ovi gradjevinski radovi.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#295 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Maraschino wrote:Krajem august sam bio u prostoriji za odlazak. Fino izgleda sa puno prostora i bilo je puno klupa sa stolicama. Još su radili na tome ali ono što sam vidio fino izgleda. Ovih dana sam dole pa ću vidjeti Šta je još napravljen. Pricami o ovoj prostoriji sa slike
Ovaj mi drug bio u utorak i veli nema stolica u ovoj prilozenoj fotografiji iznad a potrefilo se dva leta u podne u pola sata razmaka. Uzas, 300 ljudi nema gdje sjesti, tako meni kaze a bilo valjda fin broj stranaca na letu. Nemam rijeci za to.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#296 Re: AERODROM TUZLA

Post by studeni76 »

escobar__ wrote:
studeni76 wrote:Mislim da se pretjerano kritikuje al eto.
Da se napravilo kao JFK opet bi smetalo.
Misliš da se pretjeruje? Prilaznu rasvjetu u rad puštaju eno haman tri godine, o nadogradnji da ne pričamo.

Ne pretjeruje se, štaviše... U nekoj boljoj zemlji od naše komplet bi uprava davnih dana dobila nogu zajedno sa izvođačem radova koji bi usput platio i penale za svu ovu zajebanciju. Sreća za njih pa ne žive u toj boljoj zemlji već u evropskom dnu.
Ma sve ja to razumijem, ni ja ne volim ovaj javašluk i neodgovornost. Al eto samo kažem da se narodu nikad ne može ugoditi.
Eto kritikuje se rasvjeta kad ono ima objašnjenje za to. Al nikog ne zanima, niko se ne raspita prije nego kritikuje. Jbg
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#297 Re: AERODROM TUZLA

Post by escobar__ »

Ma kakvo bolan objašnjenje za tri jebene godine kašnjenja!?
User avatar
gentoo
Posts: 3224
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#298 Re: AERODROM TUZLA

Post by gentoo »

mirzasut
Posts: 115
Joined: 19/10/2017 13:23

#299 Re: AERODROM TUZLA

Post by mirzasut »

shake69 wrote:
Maraschino wrote:Krajem august sam bio u prostoriji za odlazak. Fino izgleda sa puno prostora i bilo je puno klupa sa stolicama. Još su radili na tome ali ono što sam vidio fino izgleda. Ovih dana sam dole pa ću vidjeti Šta je još napravljen. Pricami o ovoj prostoriji sa slike
Ovaj mi drug bio u utorak i veli nema stolica u ovoj prilozenoj fotografiji iznad a potrefilo se dva leta u podne u pola sata razmaka. Uzas, 300 ljudi nema gdje sjesti, tako meni kaze a bilo valjda fin broj stranaca na letu. Nemam rijeci za to.
Prije dva dana sam bio na letu iz Basela za Tuzlu: Avion je iz Tuzle kasnio, uzročno i ovaj iz Basela oko 1 h. Dok putnik prođe čekiranje, kontrolu prtljaga, pasošku kontrolu, traje oko 1 h, zatim dolazimo na izlaz Wiz 21 gdje ima oko 20 stolica, neki sjedoše, neki ponovo u onim trakama stoje i čekaju konačni izlaz... Da skratim, putnik je morao 2 h stajati na nogama na ovome letu na aerodromu u Baselu.
Ovo pišem bez ikakve namjere da pravdam javašluk oko izvođenja radova na Tz aerodromu, to nije za priču to je za golog otoka.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#300 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

mirzasut wrote:
shake69 wrote:
Maraschino wrote:Krajem august sam bio u prostoriji za odlazak. Fino izgleda sa puno prostora i bilo je puno klupa sa stolicama. Još su radili na tome ali ono što sam vidio fino izgleda. Ovih dana sam dole pa ću vidjeti Šta je još napravljen. Pricami o ovoj prostoriji sa slike
Ovaj mi drug bio u utorak i veli nema stolica u ovoj prilozenoj fotografiji iznad a potrefilo se dva leta u podne u pola sata razmaka. Uzas, 300 ljudi nema gdje sjesti, tako meni kaze a bilo valjda fin broj stranaca na letu. Nemam rijeci za to.
Prije dva dana sam bio na letu iz Basela za Tuzlu: Avion je iz Tuzle kasnio, uzročno i ovaj iz Basela oko 1 h. Dok putnik prođe čekiranje, kontrolu prtljaga, pasošku kontrolu, traje oko 1 h, zatim dolazimo na izlaz Wiz 21 gdje ima oko 20 stolica, neki sjedoše, neki ponovo u onim trakama stoje i čekaju konačni izlaz... Da skratim, putnik je morao 2 h stajati na nogama na ovome letu na aerodromu u Baselu.
Ovo pišem bez ikakve namjere da pravdam javašluk oko izvođenja radova na Tz aerodromu, to nije za priču to je za golog otoka.
To su neshvatljive stvari, fakat.
Raja posebno ljuta sto se i dalje napolju stoji pri dolasku. Skoro 3/4 putnika se nema gdje skloniti ako bi padala kisa, vec fino cekaj skoro pola sata napolju. :? Pa majka mu stara, kakav je to direktor da bar ne iznajmi/kupi onaj ''tunel'' na razvlacenje sto koriste fudbalski i kosarkaski timovi. Pomoglo bi sigurno ako vec nema drugog rjesenja.
Post Reply