AERODROM TUZLA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#201 Re: AERODROM TUZLA

Post by Thorgerson »

@ atheist :lol:

Ismijah se posteno.

Nisam nikako koristio aerodrom, ali eto pokusavam ih shvatiti.

Gledam evo 2012. imali 4000 putnika, 2016 imali 310.000, a pazi ovo 2017. prosle godine imali 526.000 putnika! Naravno da su pogubljeni i da ne znaju sta rade. A opet to je alarm da se pokrenes i da angazujes nekoga ko zna sta treba da se radi i da to malo poslozi.

U 2018. godini ocekuju 600.000 putnika, a izgledno je da ce i taj broj presisati.

Nadam se da ce te neke sitnice popraviti. Barem ove koje putnik prvo vidi. Mislim stvari koje daju prvi utisak, cim izadjes iz aviona ili kad dodjes na aerodrom, to se mora srediti. I bice odmah drugacije.
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#202 Re: AERODROM TUZLA

Post by atheist »

Apsolutno, jer primjetio sam da na letovima naši ljudi često sa sobom vode i prijatelje iz Švedske/Njemačke, pa bi apsolutno trebalo poraditi na prvim dojmovima koje stranci mogu steći dolaskom na taj aerodrom.

Na kraju krajeva, osmijeh nije skup. Bio sam u između ostalog i na nekim znatno siromašnijim aerodromima po Africi, ali osmijeh me ipak svugdje dočekao. Jasno da su plate male, životi puka preživljavanja, ali osmijeh je džabe ipak.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#203 Re: AERODROM TUZLA

Post by spreca »

atheist wrote:Apsolutno, jer primjetio sam da na letovima naši ljudi često sa sobom vode i prijatelje iz Švedske/Njemačke, pa bi apsolutno trebalo poraditi na prvim dojmovima koje stranci mogu steći dolaskom na taj aerodrom.

Na kraju krajeva, osmijeh nije skup. Bio sam u između ostalog i na nekim znatno siromašnijim aerodromima po Africi, ali osmijeh me ipak svugdje dočekao. Jasno da su plate male, životi puka preživljavanja, ali osmijeh je džabe ipak.
prosli su oni obuku...pilicajce su sigurno ucili da budu strogi i da gledaju pravo u oci tako da se lopov odmah prepadne i zacrveni i oni ga odmac capnu a tako i C(K)arinici.....kad te pogleda onim strogim pogledaom ti se uplasis i on sve ko na rendgenu vidi sta imas u koferu i onda zadovoljni kazu otvori te koferche :lol: :lol: :lol: ...valjda ce sa vremenom malo steci nekog iskustva i to sve liciti na prilican aerodrom....nemaju oni jos iskustva i nemozemo ih porediti sa aerodromima koji decenijama funkcionisu
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#204 Re: AERODROM TUZLA

Post by drndalo »

Ko i sve ostalo, kakvi sefovi, takva sitna buranija... Oni mimo su izuzetci...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#205 Re: AERODROM TUZLA

Post by Grean »

atheist wrote:Apsolutno, jer primjetio sam da na letovima naši ljudi često sa sobom vode i prijatelje iz Švedske/Njemačke, pa bi apsolutno trebalo poraditi na prvim dojmovima koje stranci mogu steći dolaskom na taj aerodrom.

Na kraju krajeva, osmijeh nije skup. Bio sam u između ostalog i na nekim znatno siromašnijim aerodromima po Africi, ali osmijeh me ipak svugdje dočekao. Jasno da su plate male, životi puka preživljavanja, ali osmijeh je džabe ipak.
Generalno u svim zemljama oni koji ti pregledaju pasos su namrgodjeni.

Madjari i Austrijanci, Kinezi, nasi...

To izgleda ulazi u opis posla.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#206 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

@atheist, ma zaobidji ih. vidio si totalni haos a jos u izgradnji. slijeci u sarajevo, beograd ili zagreb. nemoj se bez veze maltretirati sa tuzlom i njihovim primitivnim aerodromom i jos primitivnijim uposlenicima.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#207 Re: AERODROM TUZLA

Post by emirolini »

Maraschino wrote:@atheist, ma zaobidji ih. vidio si totalni haos a jos u izgradnji. slijeci u sarajevo, beograd ili zagreb. nemoj se bez veze maltretirati sa tuzlom i njihovim primitivnim aerodromom i jos primitivnijim uposlenicima.
Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#208 Re: AERODROM TUZLA

Post by seln »

atheist wrote:
Izlaskom iz zgrade već na ulazu je poredano 50-tak ljudi i žena koji ti pušu razne cigarete u nos. Niko se valjda nije sjetio da pušačka zona bude 15-20 metara od ulaza.
Mislim da bi bilo najbolje kada bi pusacku zonu premjestili u Svojat.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#209 Re: AERODROM TUZLA

Post by spreca »

seln wrote:
atheist wrote:
Izlaskom iz zgrade već na ulazu je poredano 50-tak ljudi i žena koji ti pušu razne cigarete u nos. Niko se valjda nije sjetio da pušačka zona bude 15-20 metara od ulaza.
Mislim da bi bilo najbolje kada bi pusacku zonu premjestili u Svojat.
na Tupkovic je malo blize :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#210 Re: AERODROM TUZLA

Post by muha_sa »

ne mahanišite :-)
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#211 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

seln wrote:
atheist wrote:
Izlaskom iz zgrade već na ulazu je poredano 50-tak ljudi i žena koji ti pušu razne cigarete u nos. Niko se valjda nije sjetio da pušačka zona bude 15-20 metara od ulaza.
Mislim da bi bilo najbolje kada bi pusacku zonu premjestili u Svojat.
Kod doma umirovljenog policajca Nurkica, poznatijeg kao oca NBA Jusufa. :mrgreen:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#212 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Kazu u maju otvorenje rekonstruisane i prosirene pristanisne zgrade na aerodromu a nigdje ni jedne fotografije do sada uradjenog posla? :? Moralo bi se nesto vidjeti od tih radova do sada.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#213 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

shake69 wrote:Kazu u maju otvorenje rekonstruisane i prosirene pristanisne zgrade na aerodromu a nigdje ni jedne fotografije do sada uradjenog posla? :? Moralo bi se nesto vidjeti od tih radova do sada.
Radilo se jos od novembra/decembra. Nisi mogao uci u zgradu od skela i radova.
Hoce li stici, vjerovatno da.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#214 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Maraschino wrote:
shake69 wrote:Kazu u maju otvorenje rekonstruisane i prosirene pristanisne zgrade na aerodromu a nigdje ni jedne fotografije do sada uradjenog posla? :? Moralo bi se nesto vidjeti od tih radova do sada.
Radilo se jos od novembra/decembra. Nisi mogao uci u zgradu od skela i radova.
Hoce li stici, vjerovatno da.
Ma znam, ali velim da je cudno da nigdje ni jedne fotografije nema iako se nasi znaju pohvaliti kad urade ili zakopaju samo mali kruzni tok ili trotoar.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#215 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Budući atrij Međunarodnog aerodroma Tuzla
Na stranici Aerodroma Tuzla objavljeni su crteži, kako je naznačano, budućeg atrija. O ovom dijelu projekta rekonstrukcije Aerodroma Tuzla do sada nije bilo govora pa se i malo zna. Tek toliko da će u atriju biti smještene putničke agencije, rent-a-car kuće i suvenirnice.

Prema izjavi direktora Aerodroma Rifeta Karasalihovića, izgradnja atrija počet će nakon završetka rekonstrukcije putničkog terminala koja bi trebala biti okončana do kraja maja.
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#216 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Image
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#217 Re: AERODROM TUZLA

Post by moke_017 »

Nema šanse da završe do maja, malo je preoptimistično to, kasnit će makar tri mjeseca.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#218 Re: AERODROM TUZLA

Post by boshniak »

Kargo zvjerka na aerodromu Tuzla

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#219 Re: AERODROM TUZLA

Post by drndalo »

Danas? Odakle, dokle?
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#220 Re: AERODROM TUZLA

Post by shake69 »

Evo pise TK se zaduzio za sredjivanje putne mreze pa navode "ceste prema aerodromu"! To je vrlo sirok pojam. Pravo je pitanje hoce li ista raditi ozbiljnije na onoj bruki od prilaza s puta Sarajevo-Tuzla i iz pravca grada jer je fakat sramota?
Vrijeme curi, kad Ryanair otme putnike prema Banjaluci tada ce biti prekasno.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#221 Re: AERODROM TUZLA

Post by Dope_Man »

Prosle sedmice vozim rodjaka na aerodrom, rano ujutro neki let (dosli prije 5 na aerodrom).. u hebem im cestu. Na kraju onog pravca iz Zivinica prema aerodromu sam udario na prvi od ona tri lezeca tako da su mi zubi popucali cini mi se, o autu da i ne govorim. Naravno, znaka za lezeci ja ne viddjeh nigdje ni kod jednog od tri, a po pravcu jos bi i magle i eto nabodi.

Tad sam i prvi put vidio sam aerodrom... moram priznati izgleda prilicno jadno ono, ali valjda ce sa ovim prosirenjem i izgradnjom sve to izgledati puno bolje. Bitno je da se gradi jer sramota je da onakav aerodrom docekuje 500 000 ljudi godisnje, pa makar to bili i neki iz Kalesije :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#222 Re: AERODROM TUZLA

Post by Maraschino »

Dope_Man wrote:Prosle sedmice vozim rodjaka na aerodrom, rano ujutro neki let (dosli prije 5 na aerodrom).. u hebem im cestu. Na kraju onog pravca iz Zivinica prema aerodromu sam udario na prvi od ona tri lezeca tako da su mi zubi popucali cini mi se, o autu da i ne govorim. Naravno, znaka za lezeci ja ne viddjeh nigdje ni kod jednog od tri, a po pravcu jos bi i magle i eto nabodi.

Tad sam i prvi put vidio sam aerodrom... moram priznati izgleda prilicno jadno ono, ali valjda ce sa ovim prosirenjem i izgradnjom sve to izgledati puno bolje. Bitno je da se gradi jer sramota je da onakav aerodrom docekuje 500 000 ljudi godisnje, pa makar to bili i neki iz Kalesije :lol:
Ono je nekategorizovana cesta ili cesta na crno i zato izgleda onako. Svako malo neki udes zbog onoga pravca.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#223 Re: AERODROM TUZLA

Post by Connaisseur Karlin »

Maraschino wrote:
Dope_Man wrote:Prosle sedmice vozim rodjaka na aerodrom, rano ujutro neki let (dosli prije 5 na aerodrom).. u hebem im cestu. Na kraju onog pravca iz Zivinica prema aerodromu sam udario na prvi od ona tri lezeca tako da su mi zubi popucali cini mi se, o autu da i ne govorim. Naravno, znaka za lezeci ja ne viddjeh nigdje ni kod jednog od tri, a po pravcu jos bi i magle i eto nabodi.

Tad sam i prvi put vidio sam aerodrom... moram priznati izgleda prilicno jadno ono, ali valjda ce sa ovim prosirenjem i izgradnjom sve to izgledati puno bolje. Bitno je da se gradi jer sramota je da onakav aerodrom docekuje 500 000 ljudi godisnje, pa makar to bili i neki iz Kalesije :lol:
Ono je nekategorizovana cesta ili cesta na crno i zato izgleda onako. Svako malo neki udes zbog onoga pravca.
oh Maraschino , pa mogu postaviti znak opreznosti na tri jezika , eto ne moraju popravlajti cestu, ali zar je tesko postiti znak opreznosti, umjesto raznjeti vlastiti auto na takvoj cesti :-) :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#224 Re: AERODROM TUZLA

Post by Dope_Man »

Prva stvar koju sam i ja pomislio kad sam prvi put prolazio cestom je ''koliko ih se ovdje okuplja na trkama svaku vece'' :D

A onda sam vidio stanje ceste i skontao da moras biti budala da se trkas tu, ali takvih nam nazalost ne nedostaje na cestama. Ali me oni lezeci shebase. Prethodno sam samo jednom prosao tom cestom nekad prosle godine i ne mogu se sjetiti da li je bilo tih lezecih tad ili nije. Steta ceste, inace je ono po meni odlicna (kao lokacija, ne stanje :D ) i trebala bi biti glavna saobracajnica za prilaz aerodromu iz pravca Sarajeva. Mnogo logicnije nego ici kroz Zivinice i obje Dubrave.
Last edited by Dope_Man on 19/06/2018 16:33, edited 1 time in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#225 Re: AERODROM TUZLA

Post by Nadzorna_ploca »

Imaju znakovi cini mi se. Nisam siguran ali ima ogranicenje brzine sigurno i cini mi se i za lezece.
Kad si znao da ides tim putem morao si znati i za lezece. :mrgreen:
Mene vise interesuje kako ce to izgledati kad konacno zavrse. Da je jadno to nam je svima jasno ali pregrmi se nekako. Banja luka ce svakako uzeti svoj dio, sa putnom infrastrukturom ili bez. Najkriticniji dio je od kruznog toka u Par selu pa prema aerodromu. Put je dosta uzak i podrobljen. Ova opcija preko Spreckog polja koju je Dope spomenuo je mozda i jednostavnija za uraditi ako to bude ozbiljan projekat. Da se pravi i popravlja put kroz Dubrave to mi je nerealna opcija, previse dvorista izlazi na cestu. Uglavnom da ne serem i da zakljucim da je prilaz Tuzli iz svakog dijela drzave los tako da ne vjerujem da je i ovaj mali dio posebno nesto.
Post Reply