Adis Arapovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#851 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote:
GandalfSivi wrote:
Za razliku od nekih drugih na ovom forumu, ja nemam ni razloga ni interesa da podvaljujem price.

Jebiga, forum je, svako ima svoje misljenje i istine, ali ti kazem da nakon 12 godina ovdje jos nisam nasao razloga da se prodajem nekome.

Prvi sam ja koji sam otvorio ovu temu rekao da, kada su otisli sa Fahrom, da mi je mama radila u Avazu, pa ga ni tada nisam kupovao, a ne da podrzavam nekoga (politicki) ko se priklonio ovoj stranci. Forum pamti, ima ti sve zapisano...
pa eto onda ćitaj šta je ko pisao o kome...od poćetka je, po mome vidženju što se konkretno Adisa tiće, sve išlo u ovom smjeru...potpunog potopa
Blago tebi, sve si pogodio, sada mozes uzivati.

Ja cu s druge strane nastaviti pisati da ovoj zemlji i dalje trebaju mladi i obrazovani ljudi koji ce se boriti za boljitak, bio to Adis ili bilo ko drugi...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#852 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote:
GandalfSivi wrote:
Za razliku od nekih drugih na ovom forumu, ja nemam ni razloga ni interesa da podvaljujem price.

Jebiga, forum je, svako ima svoje misljenje i istine, ali ti kazem da nakon 12 godina ovdje jos nisam nasao razloga da se prodajem nekome.

Prvi sam ja koji sam otvorio ovu temu rekao da, kada su otisli sa Fahrom, da mi je mama radila u Avazu, pa ga ni tada nisam kupovao, a ne da podrzavam nekoga (politicki) ko se priklonio ovoj stranci. Forum pamti, ima ti sve zapisano...
pa eto onda ćitaj šta je ko pisao o kome...od poćetka je, po mome vidženju što se konkretno Adisa tiće, sve išlo u ovom smjeru...potpunog potopa
Blago tebi, sve si pogodio, sada mozes uzivati.

Ja cu s druge strane nastaviti pisati da ovoj zemlji i dalje trebaju mladi i obrazovani ljudi koji ce se boriti za boljitak, bio to Adis ili bilo ko drugi...

trebaju, ali koji znaju raditi a ne srati o svemu i po svemu i onda ti se obićno i desi, kad tako glumiš strućnjaka za sve, da propaneš ko kauć na prvom radnom zadatku

taj luksuz možemo priuštiti ovdje na forumu :D real life je nešto drugo, a nije sigurno naslovnica hAvaza
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#853 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

JoseMujica wrote:

trebaju, ali koji znaju raditi a ne srati o svemu i po svemu i onda ti se obićno i desi, kad tako glumiš strućnjaka za sve, da propaneš ko kauć na prvom radnom zadatku

taj luksuz možemo priuštiti ovdje na forumu :D real life je nešto drugo, a nije sigurno naslovnica hAvaza
Treba se uciti na greskama, ali se ne odricati ljudi u situaciji kada ti gradonacelnik laze gdje je zavrsio fakultet, kada ti premijer kantona ispade super genije koji je po 5-6 ispita dnevno davao na DIFu (sve desetke, cestitamo malo), gdje imas vladajucu porodicu gdje su oboje u najboljem slucaju bili prosjecni ucenici (studenti, kako hoces), a gdje ti hiljade mladih i obrazovanih ljudi napustaju drzavu. Ovo nije prica ni o Adisu ni Adisi, nego svima onima koji su prelako prekrizeni, da bi se nasla mjesta podobnima...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#854 Re: Adis Arapovic

Post by palermo »

Još kad se ne bi imali dupli standardi
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#855 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

palermo wrote:Još kad se ne bi imali dupli standardi
Glede cega?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#856 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

GandalfSivi wrote:
JoseMujica wrote:

trebaju, ali koji znaju raditi a ne srati o svemu i po svemu i onda ti se obićno i desi, kad tako glumiš strućnjaka za sve, da propaneš ko kauć na prvom radnom zadatku

taj luksuz možemo priuštiti ovdje na forumu :D real life je nešto drugo, a nije sigurno naslovnica hAvaza
Treba se uciti na greskama, ali se ne odricati ljudi u situaciji kada ti gradonacelnik laze gdje je zavrsio fakultet, kada ti premijer kantona ispade super genije koji je po 5-6 ispita dnevno davao na DIFu (sve desetke, cestitamo malo), gdje imas vladajucu porodicu gdje su oboje u najboljem slucaju bili prosjecni ucenici (studenti, kako hoces), a gdje ti hiljade mladih i obrazovanih ljudi napustaju drzavu. Ovo nije prica ni o Adisu ni Adisi, nego svima onima koji su prelako prekrizeni, da bi se nasla mjesta podobnima...
:thumbup:

potpisujem ti svaku u ovome
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#857 Re: Adis Arapovic

Post by Banksy »

GandalfSivi wrote:
nije ovo samo o Adisu, sta ce on sam, treba nam kompletan tim svjezih, sposobnih ljudi. Treba nam na kraju krajeva i pokret koji ce podrzati te ljude, ne moze niko nista sam. Adis je samo personifikacija te neke utopije u koju zelim da vjerujem

Tema je da nam trebaju novi ljudi, da nam trebaju nove koalicije, da nam treba novi pokret koji ce ukinuti ovo bagru kriminalnu. Ja licno vjerujem da ima dovoljno dobrih i kvalitetnih ljudi, koji mogu povesti drzavu naprijed, samo im treba dopustiti da isplivaju na povrsinu.

on je vise primjer kakvih nam ljudi treba, mladih, obrazovanih, friskih, energicnih, koji jos uvijek vjeruju u nesto.


mislim da se ide na siroku koaliciju da se SDA otjera...


10.01.2019

Adis Arapović, od danas je zvanično postao savjetnik dopremijera FBiH Veska Drljače (SBB), saznaje Klix.ba.
Drljača je, također, i ministar rada i socijalne politike FBiH (u SDA vladi Fadila Novalića).


Usvojen budžet Federacije BiH, nazire se nova vlast

Premijer Federacije BiH Fadil Novalić obrazložio je prijedlog budžeta...

Za usvajanje budžeta po hitnom postupku su glasali zastupnici SDA, HDZ-a, SBB-a, PDA, A-SDA i jedan zastupnik NB-a.


"Nazire se nova većina, do kraja februara vlast na državnom i federalnom nivou"

SDA, HDZ BiH i SBB su dio Vlade FBiH koja je predložila budžet za 2019. godinu i bilo je logično da ga podržimo. Što se tiče drugih stranaka, mogu reći da se nazire nova parlamentarna većina.

Skok laste u prazan bazen.
Za nauk i školu nekim budućim, kad ima zinu oči i guzice...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#858 Re: Adis Arapovic

Post by bunk »

Ko ne zna sta znaci podoban.
Kad odes na intervju za posao nastavnika a imas 10 godina biroa a u komisiji sjede balavci 10 godina mladji od tebe.
E ti u komisiji su podobni.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#859 Re: Adis Arapovic

Post by Henry Chinaski »

bunk wrote:Ko ne zna sta znaci podoban.
Kad odes na intervju za posao nastavnika a imas 10 godina biroa a u komisiji sjede balavci 10 godina mladji od tebe.
E ti u komisiji su podobni.
Da. A ti koji si sjedio 10 godina na birou si sposoban?!
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#860 Re: Adis Arapovic

Post by bunk »

Henry Chinaski wrote:
bunk wrote:Ko ne zna sta znaci podoban.
Kad odes na intervju za posao nastavnika a imas 10 godina biroa a u komisiji sjede balavci 10 godina mladji od tebe.
E ti u komisiji su podobni.
Da. A ti koji si sjedio 10 godina na birou si sposoban?!
Ocito da sam nesposoban.
To i jeste poenta..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#861 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote:
Skok laste u prazan bazen.
Za nauk i školu nekim budućim, kad ima zinu oči i guzice...
Nemam pojma o cemu pricas, ne bavim se ja politikom, uglavnom sam na temama o kuhanju i putovanjima :D

Kada bih se bavio, teoretski govoreci, vjerovatno bih spomenuo kratkorocnu dobit kontra dugorocne vizije, nedostatak damage control-a, nepostojanje PR-a, ili u kratkim crtama, pjesmom Steve Miller Band-a koja pocinje sa hoo-hoo...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#862 Re: Adis Arapovic

Post by Banksy »

Banksy wrote:
30/08/2017
Uđe li u kolo, isklofaće ga i potrošiti. A više neće moći nazad. Šteta.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#863 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote:
Banksy wrote:
30/08/2017
Uđe li u kolo, isklofaće ga i potrošiti. A više neće moći nazad. Šteta.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /190117087

:D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#864 Re: Adis Arapovic

Post by Banksy »

GandalfSivi wrote:
Banksy wrote:
Banksy wrote:
30/08/2017
Uđe li u kolo, isklofaće ga i potrošiti. A više neće moći nazad. Šteta.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /190117087

:D
Isklofan i potrošen. U vladi Fadila Novalića... :D

Sad kad je u kolu, nek se uvlači Fadilu. S Fahrom neće daleko.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#865 Re: Adis Arapovic

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote: Isklofan i potrošen. U vladi Fadila Novalića... :D

Sad kad je u kolu, nek se uvlači Fadilu. S Fahrom neće daleko.
Nemas ti pojma, rusi sistem iznutra :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#866 Re: Adis Arapovic

Post by Banksy »

Da, da. :lol: :thumbup: :mrgreen:
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#867 Re: Adis Arapovic

Post by Digresija »

Živi dokaz uz Bakira Hadžiomerovića zašto su samo još novinari i nezavisni analitičari veći jadovi od političara u ovoj državi. Bravo Adise! :thumbup:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#868 Re: Adis Arapovic

Post by Roccohljup »

GandalfSivi wrote:
Banksy wrote: Isklofan i potrošen. U vladi Fadila Novalića... :D

Sad kad je u kolu, nek se uvlači Fadilu. S Fahrom neće daleko.
Nemas ti pojma, rusi sistem iznutra :D
:D :D ubaceni element :D on ako im ne dohaka niko nece :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#869 Re: Adis Arapovic

Post by ultima_palabra »

Neki dan upratih ih oboje kako se hrane u Dundeeju u Kolodvorskoj... kontam bas su nisko pali jbt :cry:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#870 Re: Adis Arapovic

Post by JoseMujica »

šta li nam sada ovi hanalitićar misli o radu Provaliča :lol: :lol: :lol:
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#871 Re: Adis Arapovic

Post by addy_sa »

jel se savjetnik Adis obratio naciji po bilo kojem pitanju do sada?
Mislio sam da su nakon izbrnog kraha Adis i Adisa nogirani iz SBB ali sam se očito prevario :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#872 Re: Adis Arapovic

Post by seln »

Digresija wrote:Živi dokaz uz Bakira Hadžiomerovića zašto su samo još novinari i nezavisni analitičari veći jadovi od političara u ovoj državi. Bravo Adise! :thumbup:
Cim cujem rijec "analiticar", ruka mi sama krene ka pistolju.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#873 Re: Adis Arapovic

Post by Styling »

addy_sa wrote:jel se savjetnik Adis obratio naciji po bilo kojem pitanju do sada?
Mislio sam da su nakon izbrnog kraha Adis i Adisa nogirani iz SBB ali sam se očito prevario :D
Fino je Fahro rekao u nedavnom gostovanju kod Senada. (parafraziram) "Neka se svako snalazi. Ako su dosli u stranku zbog karijere i polozaja onda su se prevarili. Ja nikome nista ne dugujem." Znaci, pusteni niz vodu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#874 Re: Adis Arapovic

Post by seln »

Ono kad obraz zalozis na dvicu Chieva kod Juventusa,
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#875 Re: Adis Arapovic

Post by criticos »

Image

Analitički pristup političkih odluka Adisa Arapovića o pristupu u SBB.
Locked