Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#26 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

U toj ustanovi na odjelu vozac hemodijalize radi jedan narkomancic koji koristi sluzbeno auto za prevoz dijaliznih pacijenata u rasturanje droge. Direktor je upoznat. Redovno se snadbijeva u ulici rudjera boskovica. Slucaj prijavljen policiji, upadali na istu adresu. Detalje istrage ne znam. Sta je uradio vjernik, nista. Nije mi se jednom desilo da me nazovu poslije 30min i kazu "eto ne moze niko doci nemamo slobodnih vozila" i prekine. Poslije spomena od zemlje do boga imaju auto, dodju odma. Kakva tu bagra radi na celu s ovim propalim papkom koji se krije iza vjere.
xvassido+
Posts: 110
Joined: 05/12/2020 07:30

#27 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by xvassido+ »

jebiga u islamu je sve dozvoljeno kad si diler surama
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#28 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

skoronikako wrote: 07/12/2020 17:10 Ne dobih odgovor na ovo mijesanje islama i medicine. Koga je poslao na hidzamu?

Znaci selam je problem, sporedni problem, ali problem.

Nego, od ovih sekularnih, je li neko bio u institucijama manjeg entita ili firmama poput ZRS?
Zašto mislis da zasluzujes odgovor? izmijesao si kruske i jabuke, izvukao stvari iz konteksta i zelis da ti odgovorim?

BIH je skularna drzava gdje takvim stvarima nije mjesto u javnim ustanovama, zasto upoređujes kanton Sarajevo sa entiteom u kojem vlada aparthejd, zelis biti kao oni?
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#29 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Kakvim stvarima? BIH je sekularna drzava u kojoj je RS dio. Sekularna drzava ne znaci da je selam izmedju dvojice kolega zabranjen ukoliko to obojica prihvataju.

Ne zelim biti osjetljiv pa da mi smeta sto je neki doktor negdje usput rekao "ako Bog da".
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#30 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Tebi je izgleda jako tesko objasniti, niti shvatas napisano, niti razumijes, mozda da ti nacrtam u paintu? cekaj sad cu :lol:
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#31 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Ne. Shvatio sam ja. Adem Zalihic je klasicni uhljeb koji nije sposoban voditi HP. Tacno.

Ovo ostalo je smijesno i spominjati, ali posto smo ocigledno sekularni (doduse samo u KS, a i to je upitno) moramo reci kako je los doktor, los osoba, a jos i selam naziva. Kako ga nije stid? Barem za selam, a na lose doktore i osobe smo navikli. Sa selamom ili bez njeg.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#32 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Drago mi je da si shvatio suštinu i poentu teme :thumbup:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#33 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Meni vjerski pozdravi ne smetaju. Mislim da istim nije mjesto u profesionalnoj upotrebi. Sta bi ti da dovuces auto na servis kocnica a majstor ti kaze ako Bog da zakocit ce? Praktikovanje vjere pozdravljam, sve dok se svodi u svoja 4 zida. Forsiranje iste van tog kruga ne stvara ljepsu i bolju sliku tebe kao osobe, a i neces uvazavati veci respekt medju populacijom. Mozda u selefijskom krugu, a i kod njih tesko. Smatranja sam da osoba koja se predstavlja kao vjernik treba imati stida, a ovaj ga nema. Nabijem njegov selam na qrac.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#34 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by nivla »

ja sam za sekularizaciju, ali da mi “nevjernici” ne pametuju sto odem na dzumu ali isto tako da se skole ne zovu sveti sava i slicno, kod zastupnika sekularizacije primjetna je uglavnom islamofobicna sekularizacija
isto tako ne znam otkud “nevjernicima” potreba za bogaranjem nastojeci time uvrijediti sagovornika sa druge strane, zbog vjerskog opredjeljenja zalihica, ti nekom bogaras, sekularizacija podrazumijeva i toleranciju
na kraju vidimo kako je uspjesna sekularizovana njemacka(cdu)
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#35 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by aerodinamika »

https://saff.ba/aids-je-ustvari-grid/

bez obzira na to da li je nekad ranije bio narkoman ili ne, nemoze mu se poreci titula doktora, nije je dobio na lijepe oci, vjerovatno smeta nekima jer govori ono sto i jeste bilo dok gej lobi nije interveriao
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Pozdravljam tvoju zelju za dzumom, praktikovanjem bilo koje vjere. Ne vidim potrebu za bogaranjem da bih nekoga uvrijedio vjerskim putem. Svako nek fura svoj fazon. Onog trenutka kada ti mislis da imas pravo meni mudrovati i davati zivotne savjete u vidu vjere, savjetovanja o prakticiranju iste, imamo problem. Onog trenutka kada ti preuzmes radnu funkciju, a usput mi uskratis uslugu koja mi po zakonu pripada, vjeru ostavljas po strani. Ne mijesas vjeru i profesiju. Nisi hodza, pop, svecenik, casna sestra.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#37 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

STARx wrote: 07/12/2020 18:06 Pozdravljam tvoju zelju za dzumom, praktikovanjem bilo koje vjere. Ne vidim potrebu za bogaranjem da bih nekoga uvrijedio vjerskim putem. Svako nek fura svoj fazon. Onog trenutka kada ti mislis da imas pravo meni mudrovati i davati zivotne savjete u vidu vjere, savjetovanja o prakticiranju iste, imamo problem. Onog trenutka kada ti preuzmes radnu funkciju, a usput mi uskratis uslugu koja mi po zakonu pripada, vjeru ostavljas po strani. Ne mijesas vjeru i profesiju. Nisi hodza, pop, svecenik, casna sestra.
Poenta svega :thumbup:
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#38 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Zakon dozvoljava odlazak na dzumu, a na instituciji je da organizuje rad.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#39 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

Šta kaze, smeta Zalihić nekome jer govori istinu da gej nije okej... buahahahaha, e pustinjo, šta iznjedri... :-)
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#40 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

IMENOVANJE DIREKTORA SARAJEVSKE HITNE POMOĆI : Nedostajuću edukaciju Ademu Zalihiću platila njegova zdravstvena ustanova

Adem Zalihić na poziciju direktora Hitne pomoći KS imenovan je 2018. Prošle godine završava obuku iz zdravstvenog menadžmenta, koju je po zakonu već trebao imati, i plaća je novcem Ustanove

https://zurnal.info/novost/23385/nedost ... -ustanova-
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#41 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Ma pasha, ko ti ukida pravo odlaska na dzumu? Rekoh pozdravljam tvoju zelju za praktikovanjem islama. Postujem odluku. Necu te uvrijediti kao vjernika. Sve dok ti tu vjeru praktikujes za sebe. Na sve vjerske pozdrave odgovaram iz postovanja prema vjeri, a ne prema tebi. A onog trenutka kad ti krenes meni drzati predavanja o vjeri, praktikovanju, nametanju iste, ti za mene nisi vjernik. Vjera kao vjera je savrsena, a vjernici su nule. Daju sebi previse prava.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#42 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by aerodinamika »

Mate_Miso_Kovac wrote: 07/12/2020 18:15 Šta kaze, smeta Zalihić nekome jer govori istinu da gej nije okej... buahahahaha, e pustinjo, šta iznjedri... :-)
hoces reci da je ovo sto je rekao neistina strucnjak i da time nije nekom stao na zulj?
Zbog svega ovoga načnici su bolest nazvali kao što smo i kazali GRID (Gay-related immune deficiency ili homoseksualno uslovljen nedostatak imuniteta). No međutim homoseksualni lobi Amerike i zapadne Evrope kreće u akciju i prisiljava naučnike da promjene ime bolesti jer je, Bože moj nedopustivo da se na tako brutalan način diskiminira ova populacija i GRID preko noći postaje AIDS (Sindrom stečenog nedostatka imuniteta), što u suštini i jeste, jer ove osobe nisu se rodile sa nedostatkom imuniteta već su ga stekli. Ali nedozvoljava se nauci da kaže gdje i kako ti ljudi stiču taj nedostatak.

I nećete naći medicinske knjige da se homoseksualnost ne opisuje kao poremećaj ili uzrok ordređenih bolesti, ali homoseksualni lobi se ne predaje. Uspijevaju prisiliti Svjetsku zdravstvenu organizaciju (WHO) da se u desetoj reviziji Međunarodne klasifikacije bolesti, povreda,i uzroka smrti rađenoj od 1983-1992 izjasnida homoseksualnost nije više poremećaj .U prethodnoj devetoj reviziji, još uvijek je bio poremećaj, u petom poglavlju te revizije pod šifrom 302 “seksualne nastranosti i poremećaji”. NAkon brisanja iz međunarodne klasifikacije bolesti stiču mogućnosti da se bore za ozakonjenje njihovih brakova i da nameću ljudima svoju nastrnost, čega smo svijedoci i kod nas u Bosni. Svaka zdrava i dobronamjerna osoba zapitat će se kako je onda moguće da WHO zauzme ovakav stav olakšavajući širenje ovog nastranog polnog općenja, a time i pojava miliona oboljelih od, AIDS-a prije svega, ali i sifilisa, gonoreje, mnogih malignih tumora, koji su se pojavili nakon pomenute odluke WHO?
U Bosni je već odavno na sceni tihi rat za ozakonjenje, a potom i širenje homoseksualizma. Obzirom da smo društvo u tranziciji, a koje pored ostalog karakteriše i razmahana korupcija, lobiranjem i potkupljivanjem uz pomoć istomišljenika iz regiona i sa zapada, i domaći momci su krenuli u ofanzivu. Već smo u situaciji ne samo da niko od uticajnih i poznatih ličnosti nesmije ništa javno reći protiv toga, već se polako pojavljuju i prvi javno deklarisani homoseksualci, koji se sve glasnije bore za svoja prava koja im eto uskraćuju “primitivni” Bosanci i Hercegovci. Po uzoru na svoje kolege sa zapada bilo kakvo spominjanje homoseksualaca sa kojim oni nisu zadovoljni karakteriše se kao homofobno, primitivno, diskriminirajuće.
xvassido+
Posts: 110
Joined: 05/12/2020 07:30

#43 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by xvassido+ »

pa demantuju ga živkovići i nađa koja je dala podršku gay populaciji, pametna cura.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#44 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

aerodinamika wrote: 07/12/2020 18:20
Mate_Miso_Kovac wrote: 07/12/2020 18:15 Šta kaze, smeta Zalihić nekome jer govori istinu da gej nije okej... buahahahaha, e pustinjo, šta iznjedri... :-)
hoces reci da je ovo sto je rekao neistina strucnjak i da time nije nekom stao na zulj?
Zbog svega ovoga načnici su bolest nazvali kao što smo i kazali GRID (Gay-related immune deficiency ili homoseksualno uslovljen nedostatak imuniteta). No međutim homoseksualni lobi Amerike i zapadne Evrope kreće u akciju i prisiljava naučnike da promjene ime bolesti jer je, Bože moj nedopustivo da se na tako brutalan način diskiminira ova populacija i GRID preko noći postaje AIDS (Sindrom stečenog nedostatka imuniteta), što u suštini i jeste, jer ove osobe nisu se rodile sa nedostatkom imuniteta već su ga stekli. Ali nedozvoljava se nauci da kaže gdje i kako ti ljudi stiču taj nedostatak.

I nećete naći medicinske knjige da se homoseksualnost ne opisuje kao poremećaj ili uzrok ordređenih bolesti, ali homoseksualni lobi se ne predaje. Uspijevaju prisiliti Svjetsku zdravstvenu organizaciju (WHO) da se u desetoj reviziji Međunarodne klasifikacije bolesti, povreda,i uzroka smrti rađenoj od 1983-1992 izjasnida homoseksualnost nije više poremećaj .U prethodnoj devetoj reviziji, još uvijek je bio poremećaj, u petom poglavlju te revizije pod šifrom 302 “seksualne nastranosti i poremećaji”. NAkon brisanja iz međunarodne klasifikacije bolesti stiču mogućnosti da se bore za ozakonjenje njihovih brakova i da nameću ljudima svoju nastrnost, čega smo svijedoci i kod nas u Bosni. Svaka zdrava i dobronamjerna osoba zapitat će se kako je onda moguće da WHO zauzme ovakav stav olakšavajući širenje ovog nastranog polnog općenja, a time i pojava miliona oboljelih od, AIDS-a prije svega, ali i sifilisa, gonoreje, mnogih malignih tumora, koji su se pojavili nakon pomenute odluke WHO?
U Bosni je već odavno na sceni tihi rat za ozakonjenje, a potom i širenje homoseksualizma. Obzirom da smo društvo u tranziciji, a koje pored ostalog karakteriše i razmahana korupcija, lobiranjem i potkupljivanjem uz pomoć istomišljenika iz regiona i sa zapada, i domaći momci su krenuli u ofanzivu. Već smo u situaciji ne samo da niko od uticajnih i poznatih ličnosti nesmije ništa javno reći protiv toga, već se polako pojavljuju i prvi javno deklarisani homoseksualci, koji se sve glasnije bore za svoja prava koja im eto uskraćuju “primitivni” Bosanci i Hercegovci. Po uzoru na svoje kolege sa zapada bilo kakvo spominjanje homoseksualaca sa kojim oni nisu zadovoljni karakteriše se kao homofobno, primitivno, diskriminirajuće.
Čovjek koji je direktor medicinske ustove, ustanove koja pruža medicinske usluge građanima pa i toj LGBT populaciji, ne može, ne smije i nema pravo poruciti tim ljudima da se trebaju ici lijeciti, samo zato sto se ne slaze ili ne opravdava njihove sexualno opredjeljenje, shvatas li poentu ?

One se kao direktor ZZHP oglasio bez da ga je iko ista pitao, pa za radikalni islamistički magazin Saff.ba napisao takav članak, članak koji u svijetu vec 30 godine ne pije vode

Sve u svemu za ocekivati je da nece docekati trecu godinu kao direktor ZZHP i to me iskreno raduje u svemu tome
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#45 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by aerodinamika »

Aida_Beba wrote: 07/12/2020 18:30
Čovjek koji je direktor medicinske ustove, ustanove koja pruža medicinske usluge građanima pa i toj LGBT populaciji, ne može, ne smije i nema pravo poruciti tim ljudima da se trebaju ici lijeciti, samo zato sto se ne slaze ili ne opravdava njihove sexualno opredjeljenje, shvatas li poentu ?
nije im porucio da se NESMIJU lijeciti, vec upravo suprotno
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#46 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Halo, ja komentarišem njegov facebook status, status dva dana pred LGBT paradu 2019 u Sarajevu, od početka to komentarišem, o čemu ti komentarišeš !? :-)
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#47 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Ne mogu ljudi da razumiju da onog trenutka kada preuzmes neku funkciju svoja vjerska opredjeljenja ostavljas po strani. Strasti, emocije. Ne odgovaraju ni meni pederi, a realno boli me neka stvar za njima.. :-D Sve u svemu radujem se, ukoliko je info tacna, smjeni ovog papcica.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#48 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Snake Eyes »

Adem se definitivno treba pozdravljati sa dobar dan, zaista griješi po tom pitanju.
Selam je muslimanski pozdrav, dova, ne znam zašto bih ga nazivao ljudima za koje me uglavnom boli kurac?
Osim te greške, kakve su njegove medicinske kompetencije? Kakav je kao šef, lider?
Da li je on kriv što hitna npr. nema RTG aparat pa više ne tretira lomove?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#49 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by nosara »

Pravi covjek, na pravom mjestu, u pravom gradu. Treba ga na grb ugravirat. :thumbup: :bih:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#50 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Snake Eyes wrote: 07/12/2020 19:05 Adem se definitivno treba pozdravljati sa dobar dan, zaista griješi po tom pitanju.
Selam je muslimanski pozdrav, dova, ne znam zašto bih ga nazivao ljudima za koje me uglavnom boli kurac?
Osim te greške, kakve su njegove medicinske kompetencije? Kakav je kao šef, lider?
Da li je on kriv što hitna npr. nema RTG aparat pa više ne tretira lomove?
Kriv je sto drzi RTG tehnicara koji dolazi na poso, presjedi radno vrijeme i uzme platu. Isti je ostetio budzet za preko 250 000km. 1 covjek. Kao sef i lider nema autoritet, nesposoban. Definitivno katastrofalan izbor za vrh jedne ustanove.
Post Reply