Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#51 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Snake Eyes »

STARx wrote: 07/12/2020 19:13
Snake Eyes wrote: 07/12/2020 19:05 Adem se definitivno treba pozdravljati sa dobar dan, zaista griješi po tom pitanju.
Selam je muslimanski pozdrav, dova, ne znam zašto bih ga nazivao ljudima za koje me uglavnom boli kurac?
Osim te greške, kakve su njegove medicinske kompetencije? Kakav je kao šef, lider?
Da li je on kriv što hitna npr. nema RTG aparat pa više ne tretira lomove?
Kriv je sto drzi RTG tehnicara koji dolazi na poso, presjedi radno vrijeme i uzme platu. Isti je ostetio budzet za preko 250 000km. 1 covjek. Kao sef i lider nema autoritet, nesposoban. Definitivno katastrofalan izbor za vrh jedne ustanove.
Da li je to onaj tehničar koji je uhvaćen kamerom da je krao od pacijenata? Nakon otkaza tužio državu i ista ga vratila na posao uz isplaćenu odštetu? Ako nije taj, onda da otpusti tog vjerovatno bi slijedio isti scenario. Dolazili su munafici u vrijeme halife Alije i govorili mu kako je država mnogo bila bolja za vrijeme ebu Bekra i Omera, na što im je mudri Alija rekao, to je zato što je Ebu Bekr bio halifa meni i ljudima poput mene, a ja sam halifa tebi i ljudima poput tebe.
Ovo nisam naveo da branim Zalihića, smatram da sa svoje pozicije ne treba ispoljavati vjeru,vrlo je moguće da je loš lider ali htio sam također reći da je nekada nemoguće biti dobar lider kada te jebe sistem, kvalitet ljudi, resursi...
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#52 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Snake Eyes wrote: 07/12/2020 19:19
STARx wrote: 07/12/2020 19:13
Snake Eyes wrote: 07/12/2020 19:05 Adem se definitivno treba pozdravljati sa dobar dan, zaista griješi po tom pitanju.
Selam je muslimanski pozdrav, dova, ne znam zašto bih ga nazivao ljudima za koje me uglavnom boli kurac?
Osim te greške, kakve su njegove medicinske kompetencije? Kakav je kao šef, lider?
Da li je on kriv što hitna npr. nema RTG aparat pa više ne tretira lomove?
Kriv je sto drzi RTG tehnicara koji dolazi na poso, presjedi radno vrijeme i uzme platu. Isti je ostetio budzet za preko 250 000km. 1 covjek. Kao sef i lider nema autoritet, nesposoban. Definitivno katastrofalan izbor za vrh jedne ustanove.
Da li je to onaj tehničar koji je uhvaćen kamerom da je krao od pacijenata? Nakon otkaza tužio državu i ista ga vratila na posao uz isplaćenu odštetu? Ako nije taj, onda da otpusti tog vjerovatno bi slijedio isti scenario. Dolazili su munafici u vrijeme halife Alije i govorili mu kako je država mnogo bila bolja za vrijeme ebu Bekra i Omera, na što im je mudri Alija rekao, to je zato što je Ebu Bekr bio halifa meni i ljudima poput mene, a ja sam halifa tebi i ljudima poput tebe.
Ovo nisam naveo da branim Zalihića, smatram da sa svoje pozicije ne treba ispoljavati vjeru,vrlo je moguće da je loš lider ali htio sam također reći da je nekada nemoguće biti dobar lider kada te jebe sistem, kvalitet ljudi, resursi...
Nije taj, drugi je. Pored ovoga ima i ovog vozaca dijalize. Nesposoban, ne uvazava autoritet kod istih unutar ustanove.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#53 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Snake Eyes wrote: 07/12/2020 19:05 Adem se definitivno treba pozdravljati sa dobar dan, zaista griješi po tom pitanju.
Selam je muslimanski pozdrav, dova, ne znam zašto bih ga nazivao ljudima za koje me uglavnom boli kurac?
Osim te greške, kakve su njegove medicinske kompetencije? Kakav je kao šef, lider?
Da li je on kriv što hitna npr. nema RTG aparat pa više ne tretira lomove?
ZZHP vec više od 9 godina nema RTG aparat, zato sto je ustrojstvom zdravstva 2011 namijenjeno da se to radi u urgentnim centrima u Opcoj bolnici i KCUS prvenstveno zbog troskova, glavni i odgovorni za to je bio Mustafa Cuplov tadasnji ministar zdravtsva iz Stranke za BIH, Adem Zalihic nema nista sa tim, i tu moram stati u njegovu odbranu, jer je tako kako je

Adem Zalihic ?

Čovjek se prije svega nije mogao prijaviti na konkurs za direktora ZZHP jer u tom trenutku nije posjedovao certifikat iz oblasti menadžmenta, certifikat koji je tražen u konkursu, ali ni to nije bio problem jer je clan SDA, pa je to naknadno zavrsio, i ZZHP mu je upravo platio taj certifikat

Čovjek je jednostavno nesposoban za funkciju koju obavlja, vjerujem da je odlican doktor, ali kao direktor je nula

Prvi i glavni skandal koji je imao jeste nesreca u januaru 2019, kada je dijete na Skenderiji palo sa tribine za vrijeme odrzavanja EYOF-a, u tom trenutku i ako se odrzavao javni skup na licu mjesta nije bilo dežurne ekipe ZZHP, iz prostog razloga zbog pogrešne organizacije unutar ZZHP i sto je u istom trenutku na vise mjesta u gradu odrzavano nekoliko slicnih javnih skupova, njegova je to odgovornost kao direktora ZZHP, djevojcica koja je pala, sa frakturom lobanje i ostecenjem unutrasnjih organa vise od 10 minuta je čekala dolazak hitne pomoći, od upućivanja poziva do izlaska i dolaska na teren, poslije toga Zalihic se danima "prao" u javnosti i preko medija zbog tog događaja

Zbog svega roditelji djevojcice su podnijeli i krivicnu prijavu, međutim sta se desilo sa istom ostaje nepoznanica

Uz sve to glavni i najproblematicniji segment jeste unutrasnja organizacija u ZZHP, gdje postoje ljudi i osoblje oko direktora, i oni drugi koji cine opoziciju, i toj opoziciji je on kao direktor javno prijetio na svom facebook profilu kao direktor :-)

Image

Ono sto mu se javise zamjera jeste neozbiljnost za vrijeme izbijanja pandamije, prvenstveno jer uposlenici ZZHP nisu bili opremljeni osnovnim zastitnim odijelima, maskama i sl. po izbijanju same pandemije, pa su tek pocetkom aprila dobili opremu, dakle više od mjesec dana poslije proglasenja pandemije

Ono najvece i najproblematicnije svakako jeste sto je on kao direktor, kao glavni i odgovorni unio kovid u prostorije ZZHP, krajnije bahato i neozbiljno ponasanje, posljedice tog ponasanja jeste smrt vrsnog medicinskog tehničara Džebraila Sisica, i o tome je danima poslije brujala hitna pomoc, a o svemu tome se oglasila i supruga rahmetli Dzebraila Sisica, inace doktorica i Opcoj bolnici, koja je osula drvlje i kamenje po Zalihicu

Da ne spominjem odlazak Zalihica sa dvojicom odanih uposlenika u Tursku za vrijeme pandemije, za sta je izdvojeno vise od 25.000 KM, i to u trentku kada uposlenici ZZHP nemaju osnovnih materijala za rad, a direktor odlazi u Tursku na promo turneju razgledajuci motore koje bi ZZHP trebao nabaviti po ugledu na Tursku hitnu pomoć

Dakle mnogo je toga sto se moze uzeti kao primjer neodgovornog i bahatog ponasanja Adema Zalihića, o opštem znanju - neznaju vođenja jedne velike medicinske ustanove kao što je ZZHP da i ne govorim
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#54 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Vsvp »

Pročitaj post od @rafaelo90 na prvoj stranici druge teme , sve je to povezano
religija-f16/vehabije-od-cega-zive-npr- ... 58246.html
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#55 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by high_volume »

Aida_Beba wrote: 07/12/2020 19:36
Adem Zalihic ?

Čovjek se prije svega nije mogao prijaviti na konkurs za direktora ZZHP jer u tom trenutku nije posjedovao certifikat iz oblasti menadžmenta, certifikat koji je tražen u konkursu, ali ni to nije bio problem jer je clan SDA, pa je to naknadno zavrsio, i ZZHP mu je upravo platio taj certifikat

Čovjek je jednostavno nesposoban za funkciju koju obavlja, vjerujem da je odlican doktor, ali kao direktor je nula......

Dakle mnogo je toga sto se moze uzeti kao primjer neodgovornog i bahatog ponasanja Adema Zalihića, o opštem znanju - neznaju vođenja jedne velike medicinske ustanove kao što je ZZHP da i ne govorim
Taj "čovjek", može li biti smijenjen sa pozicije direktora ZZHP, voljom Vlade KS ili većine u SKS, a bez pravnog osnova za pokretanje spora kod Suda?
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#56 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

high_volume wrote: 08/12/2020 00:38
Aida_Beba wrote: 07/12/2020 19:36
Adem Zalihic ?

Čovjek se prije svega nije mogao prijaviti na konkurs za direktora ZZHP jer u tom trenutku nije posjedovao certifikat iz oblasti menadžmenta, certifikat koji je tražen u konkursu, ali ni to nije bio problem jer je clan SDA, pa je to naknadno zavrsio, i ZZHP mu je upravo platio taj certifikat

Čovjek je jednostavno nesposoban za funkciju koju obavlja, vjerujem da je odlican doktor, ali kao direktor je nula......

Dakle mnogo je toga sto se moze uzeti kao primjer neodgovornog i bahatog ponasanja Adema Zalihića, o opštem znanju - neznaju vođenja jedne velike medicinske ustanove kao što je ZZHP da i ne govorim
Taj "čovjek", može li biti smijenjen sa pozicije direktora ZZHP, voljom Vlade KS ili većine u SKS, a bez pravnog osnova za pokretanje spora kod Suda?
Sve navedeno je razlog za smjenu, apsolutno sve

@Vsvp meni je sve to poznato, međutim njegov privatni život me ne interesira, interesuje me njegova funkcija kao direktora ZZHP, da sam džubre mogla bih i to uzimati u obzir pa javno razvlačiti, međutim to mi nije cilj niti imam potrebu za tim
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#57 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by olensoner »

Vidimo koliko te ne interesira njegov privatni zivot.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#58 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Snake Eyes »

Pokretač ove teme je diskreditovao sebe kao objektivnog kritičara. Šovinizam, nacionalizam, vjerska mržnja... pršti iz uvodnih postova i jasno je šta je Zalihićev najveći grijeh i šta ga čini "Dhirekhtor-om"
User avatar
basicm
Posts: 10400
Joined: 16/01/2012 21:38

#59 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by basicm »

Evo treca stranica se pise, otvarac teme nikako da iznese ime podobnog kandidata. Kad ce vise?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#60 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Control panel »

Hitna je najbolje radila kad je direktorica bila Sena Softic. Da moze bolje uvijek moze. Ovo govorim iz licnog iskustva.
A i sena je cini mi se bila iz SDA, ispravite me ako grijesim. Ovo sad je odron.

Sto se tice ovog da je iz Mostara. Sa tim nemam problem, ako neko radi dobro svoj posao. Ako rodjen pa presao u neka doba i veci dio zivio u sarajevu on je ta mene sarajlija i zna grad. A ako je doveden iz mostara, pogorovo po stranackoj liniji, a imali smo sposobnijih ljudi u saeajevu, e sa tim imam problem.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#61 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Osim_13 »

Imao sam skoro negativno iskustvo. Da se upišem samo :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#62 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

Takodjer mi je nebitna stranka, dok posao obavlja i ne trpi korisnik. Dok je usluga pruzena, nemam razloga za zalbu. Nije kritika na racun sda stranke, vec je covjek nesposoban za navedenuf funkciju.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#63 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Snake Eyes wrote: 08/12/2020 09:34 Pokretač ove teme je diskreditovao sebe kao objektivnog kritičara. Šovinizam, nacionalizam, vjerska mržnja... pršti iz uvodnih postova i jasno je šta je Zalihićev najveći grijeh i šta ga čini "Dhirekhtor-om"
Tako je, Zalihić nije podoban samo zasto sto je musliman iz Mostara direktor u sred Sarajeva :-) :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#64 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Snake Eyes »

Jebote, sama se sebi smije :shock:
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#65 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

MRAČNJACI U BIJELOM: Zalihić je ignorirao opasnost pandemije iz ideoloških pobuda !

Kada je Ademu Zalihiću potvrđen COVID 19, menadžment je na sve načine pokušao zataškati cijeli slučaj, a njegova zamjenica Aida Gavranović prijetila je svima koji budu pričali o tome.

Direktor sarajevske Hitne Pomoći Adem Zalihić od početka pandemije uopće nije prolazio kroz trijažu, nego je ulazio direktno u garažu sa svojim automobilom. Svakim svojim dolaskom je riskirao je da prenese virus na svoje zaposlenike. Čovjek koji je na to upozoravao prije dva mjeseca je dobio težu povredu rada od istog tog direktora.

Kada je direktoru Ademu Zalihiću potvrđen COVID 19, menadžment je na sve načine pokušao zataškati cijeli slučaj, a nejgova zamjenica Aida Gavranović prijetila je svima koji budu pričali o tome. Ona je rukovoditeljica Edukacionog centra koji se nalazi u sklopu Hitne Pomoći. Čak je u petak 19.06. Edukacioni centar držao predavanje, iako su svjesni da je velika mogućnost da su i sami predavači zaraženi od strane direktora. Ne žele se odreći zarade ni po cijenu ugrožavanja života građana, a oni su ti koji bi ih trebali liječiti.

Također direktor Zalihić je poznat kao radikalni Vehabija čiji istupi znaju biti u potpunosti suprotni od onoga za šta bi se trebao zalagati jedan doktor.

Po dizajnu knjige i naslovu korica ispod kojeg stoje ime Adema Zalihića jasno se vidi Isus kako drži sablju iznad Mostara, što pokazuje mentalni sklop vodećeg čovjeka Hitne Pomoći.

Image

Čovjek koji je na vrijeme upozoravao na nedostatak maski i ostale opreme koja bi trebala zaštititi uposlenike kažnjen zbog sujete direktora Zalihića.

Čak je u jeku pandemije želio napraviti okupljanje na kojem bi pričao o štetnosti okupljanja, što je samo po sebi kontradiktorno, a što su Hrvatski mediji ismijali.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-b ... 62530.aspx

On Hitnu Pomoć koristi isključivo za samopromociju, a time šteti ugled te ustanove koja je radila i u vremenu 1992 – 1995, a sad prijeti da bude zatvorena zbog njegovog nemara.

https://thebosniatimes.ba/47199/mracnja ... ih-pobuda/
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#66 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by swanfilter »

Ono malo sto ga upratih, lil je munafik. Problem je vlastiti odraz u ogledalu, gdje u sebi vidi mumina ...
rafaelo90
Posts: 14
Joined: 20/12/2019 10:45

#67 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by rafaelo90 »

https://avaz.ba/vijesti/bih/649069/nasi ... a-zalihica

Je li moguće da u Ramazanu radi ovakve stvari? Hajde što se godinama krije iza vjere, ali dostići ovoliki nivo silništva uistinu zaprepaštava čak i one koji znaju o kakvom munafiku se radi!
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#68 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by STARx »

rafaelo90 wrote: 04/05/2021 03:38 https://avaz.ba/vijesti/bih/649069/nasi ... a-zalihica

Je li moguće da u Ramazanu radi ovakve stvari? Hajde što se godinama krije iza vjere, ali dostići ovoliki nivo silništva uistinu zaprepaštava čak i one koji znaju o kakvom munafiku se radi!
A sto ne bi bilo moguce, kakve veze ima ramazan? Nema ovaj smrad veze sa vjerom. Moze se kao vjernik predstavljat unutar stranke, a tu jedino i prolazi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Je li mu pao izvjestaj
rafaelo90
Posts: 14
Joined: 20/12/2019 10:45

#70 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by rafaelo90 »

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... abe/417026

Novi level skrivanja iza vjere :lol:

Razotkriven je, pa po fejsu krivi i Sarajlije :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#71 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by foxlife »

i ovakvi su nama direktori ministri predsjednici svega i svacega
džakailibu
Posts: 614
Joined: 08/05/2013 11:37

#72 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by džakailibu »

ovog bi poslao u saudiju pa nek tamo priziva gospodara svjetova!!! a sad kad malo razmislim mozda i ode za ambasadora tamo. ne bi me cudilo
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#73 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by carobnjak_N »

Problem s likom osim sto se cerupa sa komsinicom uz ramazan (isto valjda nekakva muminka), dakle nije ni u kakvom zenu i blagosti kakav bi valjda postac trebao biti, nego se kune tipicnom kletvom arapsko-saudijske kulture. Da je rekao "Allaha mi " pa hajd ali ovo je bas ono vehabijska indoktrinacija. Ovaj neki kulturoloski fenomen kojeg su nase poglavice bosnjacko-muslimanske upustile i to u narod koji je prilicno zbunjivan pitanjem identiteta i kulture zadnjih 100godina je teski grijeh prema svome narodu.
Nije dosta sto ga zbunjuju komsije i sto ga ponizavaju raznim narativima, oni jos upuste drugu kulturu po svemu problematicnu, da nam rovari po identitetu bisanskih muslimana.
I tako vehabija preko Sd0 postane neki faktor.
Strasno jbt
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#74 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Almir_ »

Pa da, vjerovatno i iza ove teme stoji Biber Nedim kao i na brojnim portalima.
Direktor Adem mu ne valja sto je bio posten, odbio mito i dao mu otkaz.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#75 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Ode i radikalno islamisticko smece sa mjesta direktora ZZHP, bravo vlada :bih:
Post Reply