Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#1 Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Vec duzi period pratim rad - nerad ovog SDA direktora i njegov krajnije bahati odnos i amaterizam na funkciji koju obavlja sto je po meni u ovom trenutku uslijed pandemije van svake pameti, imati nesposobnog direktora na celu hitne pomoci, ZZHP je njegovim dolaskom srozan na najnize moguce grane, sto pokazuju i reakcije građana na njihovoj facebook stranici

Prvenstveno čovjek je iz Mostara, i nemam nista protiv ljudi koji dođu sa strane da me neko pogresno ne razumije, ali zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?

Ono što meni najvise smeta uz njegov amaterizam i bahatost jeste njegovo uvođenje vjere i vjerskih tumačenja kada gostuje po TV-u, i to kao direktor jedne javne medicinske ustanove, na Hayat TV-u kaže "pobijedit cemo koronu uz Allahovu pomoc" sto je po meni van svake pameti u 21 vijeku cuti od jednog doktora javno, ako je vec vjernik neka bude u svoja cetiri zida

Kakav je strucnjak najbolje govori cinjenica da je sa Sebijom organizovao odlazak bh doktora u Novi Pazar, te se nakon toga vratio u ZZHP i nastavio da radi, nakon toga se ispostavilo da je kovid pozitivan, te je tako kao direktor licno unio kovid u prostorije ZZHP uslijed cega se Dzebrail Sisic vrsni medicinski tehnicar zarazio te preminuo, a uz njega jos 7 uposlenika, njegove tvrdnje da Sisica nije poznavao te da nije bio u kontaktu sa njim (laži koje je iznio na radiju BIR) demantovala je i supruga Dzebraila Sisica koja je doktorica u Opcoj bolnici

Ja se iskreno nadam da ce nova kantonalna vlada po hitnom postupku smijeniti ovog čovjeka, jer toliko minusa ima da je to za nepovjerovati
User avatar
dr_Evil
Posts: 12051
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by dr_Evil »

da ipak izbrisem komentar, i nije me vala nesto briga kad razmislim :D Dosta mi i svojih hahara po Mostaru
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#3 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Pročitala sam komentar prije nego si ga izbrisao

Ne poznajem licno ni njega ni njegovu porodicu, a iskreno i ne interesuje me, "sudim" mu kao građanka Sarajeva na funckiji na kojoj jeste i na konto njegovog rada - nerada

Banalni primjer stanja ZZHP je događaj iz septembra kada su im u vecernjim satima pali telefoni ili vec sistem telefonije kako se vec strucno zove, pa se hitna nije mogla dobiti vise od sat vremena, i to nebih znala da od prijateljice majka nije imala mozdani udar, žena od 77 godina, te su ljudi bili primorani zvati policiju i objasniti situaciju, te su oni preko svoje veze trazili od hitne da izađe na teren :-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12051
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by dr_Evil »

Aida_Beba wrote: 04/12/2020 12:59 Pročitala sam komentar prije nego si ga izbrisao

Ne poznajem licno ni njega ni njegovu porodicu, a iskreno i ne interesuje me, "sudim" mu kao građanka Sarajeva na funckiji na kojoj jeste i na konto njegovog rada - nerada

Banalni primjer stanja ZZHP je događaj iz septembra kada su im u vecernjim satima pali telefoni ili vec sistem telefonije kako se vec strucno zove, pa se hitna nije mogla dobiti vise od sat vremena, i to nebih znala da od prijateljice majka nije imala mozdani udar, žena od 77 godina, te su ljudi bili primorani zvati policiju i objasniti situaciju, te su oni preko svoje veze trazili od hitne da izađe na teren :-)
U neki ljepsi vakat takvi profili ljudi nisu mogli raditi kao portiri na hitnoj (nista protiv portira), a danas se postavljaju kao direktori na osnovu stranacke podobnosti i bratskog kriminala u koji su bili ukljuceni.

Nemali broj oko te porodice je dobro povukao pare iz drzavnog budzeta, fudbalskog saveza i tako to
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#5 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Mali dio samo :-)

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#6 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by van Basten »

Aida_Beba wrote: 04/12/2020 12:42
Prvenstveno čovjek je iz Mostara, i nemam nista protiv ljudi koji dođu sa strane da me neko pogresno ne razumije, ali zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
Ne ulazeci u tvrdnje iz ostatka posta, samo da se osvrnem na citirani pasus. Ako je vec to bitno odakle je ko rodom, samo da konstatujem da Hitna pomoc nikad nije imala direktora rodom iz Sarajeva. Alija Mulaomerovic je iz Trnova, a Sena Softic iz Miljevine, opstina Foca.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by moonca »

v wrote: 07/12/2020 00:26 zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
:shock:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by JThomas »

van Basten wrote: 07/12/2020 00:26
Aida_Beba wrote: 04/12/2020 12:42
Prvenstveno čovjek je iz Mostara, i nemam nista protiv ljudi koji dođu sa strane da me neko pogresno ne razumije, ali zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
Ne ulazeci u tvrdnje iz ostatka posta, samo da se osvrnem na citirani pasus. Ako je vec to bitno odakle je ko rodom, samo da konstatujem da Hitna pomoc nikad nije imala direktora rodom iz Sarajeva. Alija Mulaomerovic je iz Trnova, a Sena Softic iz Miljevine, opstina Foca.
pa dobro, metro područja :mrgreen: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#9 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by basicm »

moonca wrote: 07/12/2020 13:27
v wrote: 07/12/2020 00:26 zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
:shock:
Kako se ovo zove po ovim modernim klasifikacijama? Rasizam, fasizam ili koji vec izam?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by moonca »

basicm wrote: 07/12/2020 13:32
moonca wrote: 07/12/2020 13:27
v wrote: 07/12/2020 00:26 zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
:shock:
Kako se ovo zove po ovim modernim klasifikacijama? Rasizam, fasizam ili koji vec izam?
.... :-D ah, ne znam, zasto treba da poznaje grad.. ima mapa za adrese... :oops:
Horke
Posts: 512
Joined: 20/11/2019 13:43

#11 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Horke »

moonca wrote: 07/12/2020 13:38
basicm wrote: 07/12/2020 13:32
moonca wrote: 07/12/2020 13:27

:shock:
Kako se ovo zove po ovim modernim klasifikacijama? Rasizam, fasizam ili koji vec izam?
.... :-D ah, ne znam, zasto treba da poznaje grad.. ima mapa za adrese... :oops:
A i ne vozi direktor kombi? :skoljka:
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#13 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by gidra »

van Basten wrote: 07/12/2020 00:26
Aida_Beba wrote: 04/12/2020 12:42
Prvenstveno čovjek je iz Mostara, i nemam nista protiv ljudi koji dođu sa strane da me neko pogresno ne razumije, ali zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
Ne ulazeci u tvrdnje iz ostatka posta, samo da se osvrnem na citirani pasus. Ako je vec to bitno odakle je ko rodom, samo da konstatujem da Hitna pomoc nikad nije imala direktora rodom iz Sarajeva. Alija Mulaomerovic je iz Trnova, a Sena Softic iz Miljevine, opstina Foca.
Šta želiš da kažeš svojim osvrtom na porijeklo ljudi? Tukne na malograđanstvo i papanluk.
U Sarajevu je vazda bilo i važilo ili si raja ili papak, vas dvoje mi vučete na ovo drugo pomenuto 8-)

a šta je Trnovo? Isto kao i Ilidža, Hadžići, Vogošća, Ilijaš? Dio Kantona Sarajevo. Hitna nije ekskluzivitet grada Sarajeva već ordinira po cijelom Kantonu, pa tako imaš ispostave u svim opštinama.
Tramvaj trojka se ne završava u Sarajevu, nego na Ilidži koja nije Sarajevo, a Sarajevo je možeš misliti Briješće i Sokolje :D
U Sarajevu nemaš ni 10% ljudi čiji su preci stoljećima iza, odavde. Svi su došli nekad odnekud, bilo prije 20, 50, 100 godina.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#14 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by JThomas »

ma ovo je i bačeno da se priča o sarajlijama od ameba.
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#15 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by van Basten »

gidra wrote: 07/12/2020 13:47
van Basten wrote: 07/12/2020 00:26
Aida_Beba wrote: 04/12/2020 12:42
Prvenstveno čovjek je iz Mostara, i nemam nista protiv ljudi koji dođu sa strane da me neko pogresno ne razumije, ali zar nema neko iz Sarajeva da bi mogao biti direktor Sarajevske hitne pomoći, neko ko poznaje ovaj grad !?
Ne ulazeci u tvrdnje iz ostatka posta, samo da se osvrnem na citirani pasus. Ako je vec to bitno odakle je ko rodom, samo da konstatujem da Hitna pomoc nikad nije imala direktora rodom iz Sarajeva. Alija Mulaomerovic je iz Trnova, a Sena Softic iz Miljevine, opstina Foca.
Šta želiš da kažeš svojim osvrtom na porijeklo ljudi? Tukne na malograđanstvo i papanluk.
U Sarajevu je vazda bilo i važilo ili si raja ili papak, vas dvoje mi vučete na ovo drugo pomenuto 8-)

a šta je Trnovo? Isto kao i Ilidža, Hadžići, Vogošća, Ilijaš? Dio Kantona Sarajevo. Hitna nije ekskluzivitet grada Sarajeva već ordinira po cijelom Kantonu, pa tako imaš ispostave u svim opštinama.
Tramvaj trojka se ne završava u Sarajevu, nego na Ilidži koja nije Sarajevo, a Sarajevo je možeš misliti Briješće i Sokolje :D
U Sarajevu nemaš ni 10% ljudi čiji su preci stoljećima iza, odavde. Svi su došli nekad odnekud, bilo prije 20, 50, 100 godina.
Nista specijalno. Samo to da se sadasnjem direktoru ne moze i ne smije uzimati za zlo sto nije iz Sarajeva kad to nisu bili ni njegovi prethodnici. Bez ikakvih dubljih analiza
xvassido+
Posts: 110
Joined: 05/12/2020 07:30

#16 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by xvassido+ »

jel adam vehabinjo ili samo neku modu fura?
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#17 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Niko ne uzima nikome za zlo zato sto nije iz Sarajeva, meni licno to smeta buduci da je vehabija, islamista iz Mostara šljegla u Sarajevo, i sada ovdje prosipa svoj mentalitet, kulturu življenja i sve ostalo, to je poenta, da je iole normalan insan nebih nista rekla

Veci problem je njegova nestrucnost, to sto je u prostorije ZZHP unio koronu, sto je zarazio vrsnog medicinskog tehnicara Dzebraila Sisica koji je kasnije preminuo, njegovo petljanje vjere u medicinu, katastrofalno vođenje ZZHP, kadrovska politika i sve ostalo, klasicno bahato SDA govedo koje se osililo u Sarajevu na funkciji koju obavlja
skoronikako
Posts: 1021
Joined: 08/10/2018 12:09

#18 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Aida_Beba wrote: 07/12/2020 14:13 Niko ne uzima nikome za zlo zato sto nije iz Sarajeva, meni licno to smeta buduci da je vehabija, islamista iz Mostara šljegla u Sarajevo, i sada ovdje prosipa svoj mentalitet, kulturu življenja i sve ostalo, to je poenta, da je iole normalan insan nebih nista rekla

Veci problem je njegova nestrucnost, to sto je u prostorije ZZHP unio koronu, sto je zarazio vrsnog medicinskog tehnicara Dzebraila Sisica koji je kasnije preminuo, njegovo petljanje vjere u medicinu, katastrofalno vođenje ZZHP, kadrovska politika i sve ostalo, klasicno bahato SDA govedo koje se osililo u Sarajevu na funkciji koju obavlja
To pacijente salje na hidzamu? Propisuje curekeotovo ulje? Ako mu dodje koji nemirniji pacijent, njemu uci Kur'an? Dovio za teze slucajeve umjesto da ih salje dalje? :lol:
xvassido+
Posts: 110
Joined: 05/12/2020 07:30

#19 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by xvassido+ »

skoronikako wrote: 07/12/2020 14:22
To pacijente salje na hidzamu? Propisuje curekeotovo ulje? Ako mu dodje koji nemirniji pacijent, njemu uci Kur'an? Dovio za teze slucajeve umjesto da ih salje dalje? :lol:
a puštanje krvi a pijavice?

a savjeti da iza vrata svaki bošnjak mora da ima kantu luga bocu vode i metlu?
skoronikako
Posts: 1021
Joined: 08/10/2018 12:09

#20 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Moguce, evo i ja ocekujem odgovor. Bice da je to to.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#21 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by aerodinamika »

Aida_Beba wrote: 07/12/2020 14:13

Veci problem je njegova nestrucnost, to sto je u prostorije ZZHP unio koronu, sto je zarazio vrsnog medicinskog tehnicara Dzebraila Sisica koji je kasnije preminuo
ovo su ozbiljne optuzbe cak granice sa optuzbom za ubistvo...
vise puta su ga prozivali u komentarima po raznim portalima da je registrovani narkoman u njemackoj od birvaktile, ali to iako ozbiljna optuzba ostaje na nivou rekla kazala, a i luudi se mjenjaju
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#22 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

Doktor, čovjek koji je direktor hitne pomoći ne prilici mu da u 21. vijeku na TV-u spominje Allaha u maniru pobijedit ce se korona uz pomoc Allaha, da pozdravlja uposlenike u ZZHP sa Esselamu Alejkum, javnoj ustanovi u državi koja je sekularna, ili da na svom facebook profilu ismijava paradu ponosa te procuje kako ucesnici iste trebaju na "liječenje" a istovremeno ZZZHP obezbjeđuje istu paradu buduci da je javni skup u pitanju

Opet kažem sve to je nešto što je sporedno, ali je problematično, veci problem je njegova bahatost i nestrucnost

Dhirekhtor :lol:

Image
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#23 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by aerodinamika »

gidra wrote: 07/12/2020 13:47
U Sarajevu nemaš ni 10% ljudi čiji su preci stoljećima iza, odavde. Svi su došli nekad odnekud, bilo prije 20, 50, 100 godina.
to je druga tema, zasto ti ljudi nemaju neki status, zastitu, polozaj itd
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#24 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by Aida_Beba »

aerodinamika wrote: 07/12/2020 14:51
Aida_Beba wrote: 07/12/2020 14:13

Veci problem je njegova nestrucnost, to sto je u prostorije ZZHP unio koronu, sto je zarazio vrsnog medicinskog tehnicara Dzebraila Sisica koji je kasnije preminuo
ovo su ozbiljne optuzbe cak granice sa optuzbom za ubistvo...
vise puta su ga prozivali u komentarima po raznim portalima da je registrovani narkoman u njemackoj od birvaktile, ali to iako ozbiljna optuzba ostaje na nivou rekla kazala, a i luudi se mjenjaju
Ne može se to tretirati optužbom za ubistvo, budući da je pandemija virusa u pitanju, ako ćemo o tužakanju za klevetu i slicno

To su optužbe koje je iznijela i njegova supruga doktorica u Općoj bolnici na svom facebook profilu, čovjek je kao direktor unio virus u prostorije ZZHP bez ijedne posljedice ili odgovornosti, nakon toga Džebrail Šišić je preminuo a u tom periodu više od 22 uposlenika su bili na bolovanju

Njemu svakako na ruku ide to što u ovoj situaciji kanton Sarajevo nema ministra za zdravstvo, i iskreno se nadam da ce nova kantonalna vlast nesto poduzeti po tom pitanju, u najboljem slucaju Adema Zalihica razrijesiti duznosti, svakako je SDA čovjek
skoronikako
Posts: 1021
Joined: 08/10/2018 12:09

#25 Re: Adem Zalihić - Direktor Hitne Pomoći Sarajevo

Post by skoronikako »

Ne dobih odgovor na ovo mijesanje islama i medicine. Koga je poslao na hidzamu?

Znaci selam je problem, sporedni problem, ali problem.

Nego, od ovih sekularnih, je li neko bio u institucijama manjeg entita ili firmama poput ZRS?
Post Reply