AC Milan

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#8376 Re: AC Milan

Post by Zoooka »

Tonali je klasa također.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8377 Re: AC Milan

Post by F&N »

F&N wrote: 19/04/2023 00:02
Gli invincibili wrote: 18/04/2023 23:41

I ja isto očekujem razbijanje tradicionalno luzerskog Intera i onda u finalu protiv Reala/City šta bude bude
Ne treba se zalijetati, Inter i dalje ima veci izbor igraca. Evo vidjeli ste veceras, nedo Bog da se neko povrijedi od glavnih igraca, nemas koga uvest.

Bice gutavo s Interom. 50-50 sanse.
Kao sto rekoh. Intere je klasa iznad.
Bolje i ovako nego da nam Rral ili Citi uvale 5 komada u prvih 45 minuta finala.

Prema svemu sudeci Milan ce ostati bez LP, a najvecj krivci su Maldini, Pioli i Kardinale.
Prvi zbog uzasne transfer politike. Poptunog promasaja u dovodjenju igraca.
Nadam se da su skontali da ako ista planiraju dogodine ove godine moraju uloziti barem 120 mil EUR. ( i ovo je minimum)
I da dovedu 4 igraca klase Hernandeza.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8378 Re: AC Milan

Post by febo_acm »

Pred pocetak sezone sam govorio da je Pioli nesposoban i da je prelazni rok lose odradjen i da ce biti uspjeh ako izborimo LP… Nazalost, sve sam pogodio.
Najmanje je tu kriv Madini. Pioli je menadzer za Torino, Inzaghi mu prosle godinio bukvalno poklonio titulu… Sad odmara igrace pred LP i gubi kljucne bodove…
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8379 Re: AC Milan

Post by F&N »

febo_acm wrote: 17/05/2023 07:07 Pred pocetak sezone sam govorio da je Pioli nesposoban i da je prelazni rok lose odradjen i da ce biti uspjeh ako izborimo LP… Nazalost, sve sam pogodio.
Najmanje je tu kriv Madini. Pioli je menadzer za Torino, Inzaghi mu prosle godinio bukvalno poklonio titulu… Sad odmara igrace pred LP i gubi kljucne bodove…
Pa ne bih se bas slozio.
Hajmo prvo krenuti redom oko analziranja ekipe.
Ode ti Kessie koji je bio okosnica sredine prosle sezone, ode za dz, ti ne dovedes nikoga . Ok krpis se imas tu Benacera, Tonalija, Krunica, Diaza. Ali nikakav upgrade za narednu sezonu nisi uradio. (na trenutnu vezu koji imamo, Bonaventura je upgrade)
Dovedes pojacanje iz Belgije ovog momka De Ketelarea, koji je totalni flop.
Da su za Pjanica debili dali 30 mil umjesto za ovog belgijsku prevaru, 2 putra bi se vise isplatio i donio rezultata.

U napadu imas 3 napadaca istih fizickih predispozicija. Od kojih jedan je jednom nogom u penziji ali ga je dobro imati zbog uticaja na svlacionicu. Ostala 2 ista.
Kako treba raditi primjer ti je Inter gdje imas Lautara i Dzeku/Lukakua dvije razlciite vrste napadaca koji mogu igrati skupa, a zavisno i od taktike 1 da igra 1 na klupi.

U odbrani se oslanjas na Kalulua i Tomorija uz oporavak Kjeara koji je isto tako u poznim godinama.

Desno krilo nemas, ne dovodis nikoga.
A na lijevo krilo ne dovodis nikakve zamjene za Leaoa ako se povrijedi.

I onda trener vodi ekipu i konkurentan je dok se ne pocnu desavati 2 kljucna problema, povrede i pad forme koji je neminovan. Pogotovo uzme li se u obzir kratkoca klupe, dolazi do fizickog i psihickog zamora okosnice ekipe i desava se to sto se desava a to je pad u najbitnijem dijelu sezone.

Milan je uspio da izgura sezonu naspram svojih kvalteta, a to je borba za LP. Ekipa ima 3 igraca najviseg nivoa (Hernandez, Manjan, Leao) i jos 2 igraca koji su malo ispod (Tonali, Tomori), ostalo sve je prosjek evropskog fudbala ili ispod prosjeka. D

Polufinale LP je nevjerovatno fantastican rezultat, i svaka cast Pioliju da je dogurao do nje.

Gore sam napisao, u postu iznad, da je Pioli odgovoran. I jeste. Npr 3 utakmice su se kiksale gdje je on odmarao pola prve ekipe i onda ih uvodio u drugom poluvremenu. Al jarane ti kad igrace uvedes u drugom poluvremenu kod rezultata 0:0 gdje je vec nervoza kod tvog tima jer ne vode, pritisak svakom minutom sve veci, a protivnicka ekipa svakom minutom ima sve vise samopouzdanja, logican slijed dogadjaja je kiks. Umjesto da od starta krenes sa najacom ekipom zabijes 2 gola i onda vadis glavne igrace. Ovdje smo, na ovim glupim kiksevima izgubili ligu prvaka.

Ali opet kazem da je klupa duza sve bi ovo bilo lakse za izvesti.

Kod nas apsulitno niko od pojacanja se nije pokazao, osim Malika. A Malik doveden za neke smjesne pare vise kao varijanta ako se ubode elham.

Ocajna politika kluba spram prvog tima i pojacanja je dosla na naplatu sa kamatama. I ovdje glavne i odgovorne smatram Kardinalea i Maldinija, a onda Piolija koji je dodatno ovo istakao svojim greskama u vodjenju ekipe. Maldini samo kuka a nema para za pojacanja, jarane Inter je vec 2 igraca vrhunska, za narednu sezonu, zavrsio dzaba.

Pioli je opet pokazao da zna, kako rekoh izvukao je maksimum iz ove sezone.

Iskreno se nadam remontu u ekipi na ljeto. I da se rijese svih ovih prevara iz ekipe. Prije svega Diaza, Salemakersa, (cak mi je Mesias i drazi od ovog malog padavicara), De Ketelarea na posudbu poslati i moliti Boga da se u njemu probudi neki duh De Brujnea pa da od njeg bude nesto.
Nazad dovesti jos jednog stopera, propisnu zamjenu za Hernandeza. I da se pocnu dovoditi provjereni igraci.

Ako si jedne godine ubo sa Kaluluom i Leaom tesko ces to ponoviti narednih 5 godina.
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8380 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

Liga Prvaka osigurana :thumbup: ostaje Verona kući za promociju dresova za narednu sezonu :D

Priča se o budžetu od 100-120 miliona za ljeto, šta očekujete milanisti?

Evo navodno ovaj Kamada iz Frankfurt već završen, free transfer i 3mil plata do 2028., sanja se (opet po ko zna koji put) SMS iz Lazija :D samo ovo ljeto će biti dostupan na popustu (30-35 mil) jer mu ističe ugovor 2024-te a neće da produži

Ja se i nadam odlasku Gabbije, Florenzija, Balo Toure, Diaza, Messiassa, Ibrahimovica (hvala za sve legendo ali sto je dosta, dosta je), Origija, Pobege...itd, itd :D
User avatar
Point.
Posts: 27801
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8381 Re: AC Milan

Post by Point. »

SMS će ostati samo san :)
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8382 Re: AC Milan

Post by F&N »

Gli invincibili wrote: 29/05/2023 09:23 Liga Prvaka osigurana :thumbup: ostaje Verona kući za promociju dresova za narednu sezonu :D

Priča se o budžetu od 100-120 miliona za ljeto, šta očekujete milanisti?

Evo navodno ovaj Kamada iz Frankfurt već završen, free transfer i 3mil plata do 2028., sanja se (opet po ko zna koji put) SMS iz Lazija :D samo ovo ljeto će biti dostupan na popustu (30-35 mil) jer mu ističe ugovor 2024-te a neće da produži

Ja se i nadam odlasku Gabbije, Florenzija, Balo Toure, Diaza, Messiassa, Ibrahimovica (hvala za sve legendo ali sto je dosta, dosta je), Origija, Pobege...itd, itd :D
Sa budzetom od 120 miliona mozes ocekivati opet borbu za UCL.
Smijesne pare za bilo sta ozbiljno. Da nam fali do 3 igraca pa hajde. Nama fali brat bratu 7 igraca da bi imao dobrih prvih 11 i klupu
Desno krilo 2 igraca
Napadac 2 igraca (jedan drugih karakteristika od Girouda i zamjena za Girouda)
Vezni 10ka 1 igrac
Trakerista 1 igrac (za rotacije)
Lijevi bek 1 igrac zamjena za Thea
Desni bek 1 igrac rotacija sa Calabriom
Lijevo krilo 1 igrac za rotacije
Rezervni golman 1 igrac

Evo 10 igraca onako na prvu bez puno razmisljanja da imas ekipu koja ce moci parirati Interu, Napoliju i Juventusu moras imati klupu jednu haman kao i prvi tim.

120 mil EUR ne moze pokriti ni krpljenje prvih 11 kada govorimo o dovodjenju igraca koji ce biti pojacanja a ne prinove.

Prije svega ovog iskreno se nadam da ce se zahvalti Diazu, Saletu, Mesijasu, Tatarusanuu, Origiju, i da ce De Katelarea, Vranksa, i Adlija poslati na posudbu.
Pobegu bih sacuvao jer mislim da je pokazao da moze ali mu je Pioli slabo davao prostor.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8383 Re: AC Milan

Post by febo_acm »

Situacija ista kao i prosle sezone.... Uz ovog trenera ce uvijek biti borba za 4 mjesto. Lik je imao nenormalnu srecu dvije godine za redom. On prvi treba da ide i trebaju nam tri igraca, isto kao i prosle sezone. Napadac, desno krilo i desetka. Ovaj Kamada nije los lik, ali ne znam bas da li je neki znacajan upgrade u odnosu na ovo sto imamo na tim pozicijama. Pioli izvodi drugi tim u kljucnim utakmicama za LP, uzas. Mrtvi Lazio drugi u ligi, toliko o tome... i na kraju nas spasi kazna koju je dobio Juventus.
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8384 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

Point. wrote: 29/05/2023 12:53 SMS će ostati samo san :)
I ja isto mislim, jer neisplati se dovoditi skupog igrača iz Italije zbog plaćanja visokog poreza na plaću, bolje nekog iz inostranstva
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8385 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

F&N wrote: 29/05/2023 13:37
Gli invincibili wrote: 29/05/2023 09:23 Liga Prvaka osigurana :thumbup: ostaje Verona kući za promociju dresova za narednu sezonu :D

Priča se o budžetu od 100-120 miliona za ljeto, šta očekujete milanisti?

Evo navodno ovaj Kamada iz Frankfurt već završen, free transfer i 3mil plata do 2028., sanja se (opet po ko zna koji put) SMS iz Lazija :D samo ovo ljeto će biti dostupan na popustu (30-35 mil) jer mu ističe ugovor 2024-te a neće da produži

Ja se i nadam odlasku Gabbije, Florenzija, Balo Toure, Diaza, Messiassa, Ibrahimovica (hvala za sve legendo ali sto je dosta, dosta je), Origija, Pobege...itd, itd :D
Sa budzetom od 120 miliona mozes ocekivati opet borbu za UCL.
Smijesne pare za bilo sta ozbiljno. Da nam fali do 3 igraca pa hajde. Nama fali brat bratu 7 igraca da bi imao dobrih prvih 11 i klupu
Desno krilo 2 igraca
Napadac 2 igraca (jedan drugih karakteristika od Girouda i zamjena za Girouda)
Vezni 10ka 1 igrac
Trakerista 1 igrac (za rotacije)
Lijevi bek 1 igrac zamjena za Thea
Desni bek 1 igrac rotacija sa Calabriom
Lijevo krilo 1 igrac za rotacije
Rezervni golman 1 igrac

Evo 10 igraca onako na prvu bez puno razmisljanja da imas ekipu koja ce moci parirati Interu, Napoliju i Juventusu moras imati klupu jednu haman kao i prvi tim.

120 mil EUR ne moze pokriti ni krpljenje prvih 11 kada govorimo o dovodjenju igraca koji ce biti pojacanja a ne prinove.

Prije svega ovog iskreno se nadam da ce se zahvalti Diazu, Saletu, Mesijasu, Tatarusanuu, Origiju, i da ce De Katelarea, Vranksa, i Adlija poslati na posudbu.
Pobegu bih sacuvao jer mislim da je pokazao da moze ali mu je Pioli slabo davao prostor.
Nažalost, slažem se većinom. Ali da dodam malo pozitive, već su rješili rezervnog golmana Mike-u (doveli su ongo rezervnog iz Atalante zaboravih kako se zove) :D . Tata arrivedeci

Da dovedu dobrog napadača, ovaj Kamada, Fofana is Lensa i dobro desno krilo (Umjesto Messiasa, Sale može ulazit s klupe) ja zadovoljan :D Treba biti skroman jbg
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8386 Re: AC Milan

Post by F&N »

febo_acm wrote: 29/05/2023 17:23 Situacija ista kao i prosle sezone.... Uz ovog trenera ce uvijek biti borba za 4 mjesto. Lik je imao nenormalnu srecu dvije godine za redom. On prvi treba da ide i trebaju nam tri igraca, isto kao i prosle sezone. Napadac, desno krilo i desetka. Ovaj Kamada nije los lik, ali ne znam bas da li je neki znacajan upgrade u odnosu na ovo sto imamo na tim pozicijama. Pioli izvodi drugi tim u kljucnim utakmicama za LP, uzas. Mrtvi Lazio drugi u ligi, toliko o tome... i na kraju nas spasi kazna koju je dobio Juventus.


Realno da je Murinjo u 2 sezone sa ovakom ekipom uzeo titulu i polufinale UCL, citava evropa bi pricala o "posebnom", da je to uradio Klop o "normalnom" itd...
Pioli je cak i previse skroman za rezultat koje je napravio.

Kada Pioli bude imao 15 igraca ala Inter sto ima, tada ce se s pravom moci kritikovati trener.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#8387 Re: AC Milan

Post by konoplja »

Asensio iz Reala bi dobro upao. Mislim da Chelsea mora prodavati igraca pa bi se moglo nesto uzeti za finu cijenu, Ziyech?
City bi takodjer mogao imati neku rasprodaju stare garde, pogotovo ako uzmu LP. Gundogan izgleda da napusta, a Milanu bi Maharez dobro dosao.
Verratti zeli napustiti PSG koliko sam upratio pa mozda nesto bude. To je sto mi za sada pada na pamet.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8388 Re: AC Milan

Post by Logovan »

🚨⚫️ | 𝐎𝐅𝐅𝐈𝐂𝐈𝐀𝐋: 𝐑𝐚𝐟𝐚 𝐋𝐞𝐚𝐨 𝐧𝐞𝐰 𝐝𝐞𝐚𝐥
Official, confirmed: Rafa Leão has just signed new long term deal at AC Milan until June 2028! 🔴⚫️🇵🇹
◉ New contract signed three weeks ago and finally unveiled today by the club as crucial step for Milan.
◉ Release clause included into the deal for €175m.
◉ The salary will be around €5m net per season plus €2m in add-ons and signing fee — Rafa said yes.
◉ Approached by many club as previous deal was due to expire in 2024, Leão only wanted to stay at Milan.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8389 Re: AC Milan

Post by febo_acm »

Dzaba i Leao i Mbape ako Pioli ostane….
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8390 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

Ode Zlaja, suza mi u očima... :D kraj jedne ere. Legenda!

Sad nam trebaju dva napdača u merkatu (nadam se da će Origi od..bati)
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8391 Re: AC Milan

Post by Logovan »

Malo me iznenadio, cinilo mi se da ce jos igrati. :D Velika karijera, ogroman trag. Vjerovatno igrac sa najvise ludjackih golova. :D
👕 987 games
⚽️ 573 goals
🎯 216 assists
🤝789 goal contributions
🏆 34 trophies
✅ FIFA Puskas Award
✅ The only player to have scored 50 Serie A goals for both Inter Milan and Milan.
✅ Fastest Ligue 1 hat-trick: 9 minutes
✅ Most Ligue 1 goals in a single season (38)
✅ All-time top goalscorer for Sweden national team (62)
✅ The only player to score on his Premier League, Serie A, La Liga, Ligue 1 and UEFA Champions League debut.
✅ Oldest player to score in Serie A history.
✅ Most MLS regular season goals in a season (30)
User avatar
Point.
Posts: 27801
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8392 Re: AC Milan

Post by Point. »

Maldini i Massara dobili nogaru od Jenikija Cardinalea. Štampa piše da Pioli želi da ide, da se Leo kaje što je potpisao produženje ugovora, Theo, Tonalli popizdili, Mike otvoren da digne sidro.

Veselo veče u Casa Milan
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8393 Re: AC Milan

Post by F&N »

Nazalost, Milanu ce se desiti kao i svim klubovima u kojima su vlasnici americka govna, propast ce.
Ameri ce gledati samo kako da iskoriste brend za sto vecu zaradu.

Kakav debil mater jebo svoju.

Ne znam sta se ne oglasava curva sud po ovom pitanju.
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8394 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

Ovo će izazvati lavinu reakcija, pogotovo ako mercato bude skroman što se i očekuje...curva sud će ovom ljigavcu Gerryiju jebat majku redovno na utakmicama, očekujem i neke prigodne slogane i koreografiju

Izgleda da ameri hoće da naprave od nas BVB, to navijači nikada neće prihvatiti, ostaje vlasnicima ostatak ljeta da pokažu da to nije istina
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#8395 Re: AC Milan

Post by konoplja »

Casa Milan trenutno stanje
Image
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8396 Re: AC Milan

Post by F&N »

Ma ameri hoce samo 1 stvar a to je lova.
I ono na sta su se nameracili je brand AC Milana, koji je u zadnjih 5 godina narastao, i koji generise ogroman prihod.
Drugo skontali su da svake sezone mogu imati nekog novog Leaoa, Tiawa, Kalulua.
To je njihov biznis model.
Zato i skromni iznosi za pojacanja i vjerujem da je tu pukla tikva.
Maldini sigurno nije htio jos jednu sezonu u kojoj ce biti neki smijesan iznos za pojacanja i da se Milan bori za ligu prvaka. A ovim amerima je to sasvim dovoljno, liga prvaka, prihodi koje ona nosi sa sobom i prihodi kroz marketing plus prodaja igrača.

Kako god, osim ako se ne desi neki preokret veliki, mislim da nam slijede sezone patnje.

Elliot je za ovog majmuna izmislio fudbal.
Gli invincibili
Posts: 406
Joined: 08/02/2021 03:27
Location: Europa

#8397 Re: AC Milan

Post by Gli invincibili »

Curva Sud ipak blaža reakcija...interesantno...možda se ovdje ipak nešto dobro kuha. Uz svo poštovanje legendi Maldiniju, imao je dobrih promašaja tokom svog rada (pogotovo zadnje ljeto)

Sad će Maldinijevu i Masarinu poziciju pokriti radni tim s Moncadom, Furlanijem i nekim još nepoznatim ljudima, a predpostavljam da će cilj biti prepoznati i dovoditi igrače prije nego što postanu preskupi. A produživanje Leao-a mi govori da će onda te talente htjeti zadržati i kad postanu top igrači. A i Pioli bi trebao biti viš uključen u odabir...nezvuči loše... dajem im do kraja ljeta prije nego sudim :D

Kamada izgleda i dalje dolazi
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#8398 Re: AC Milan

Post by Azrail »

Dovoditi će mlade talente koji će onda imati Adli tretman od Piolija XD
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#8399 Re: AC Milan

Post by suspect_zero »

Logovan wrote: 05/06/2023 15:04 Malo me iznenadio, cinilo mi se da ce jos igrati. :D Velika karijera, ogroman trag. Vjerovatno igrac sa najvise ludjackih golova. :D
👕 987 games
⚽️ 573 goals
🎯 216 assists
🤝789 goal contributions
🏆 34 trophies
✅ FIFA Puskas Award
✅ The only player to have scored 50 Serie A goals for both Inter Milan and Milan.
✅ Fastest Ligue 1 hat-trick: 9 minutes
✅ Most Ligue 1 goals in a single season (38)
✅ All-time top goalscorer for Sweden national team (62)
✅ The only player to score on his Premier League, Serie A, La Liga, Ligue 1 and UEFA Champions League debut.
✅ Oldest player to score in Serie A history.
✅ Most MLS regular season goals in a season (30)

Ne znam zašto, meni poslije Zidana najkarizmatičniji lik u fudbalu.
Znam da je mnoge nervirao sa svojim egom (mala riječ) ali prosto mu je pristajalo da bude bezobrazan.
Otresit, drzak, lud, egoista (ili je samo tako želio da ga drugi vide) ....ali nevjerovatan igrač, jedni od najljepših golova, srčan ....u svakom slučaju igrač kojeg ili volite ili ne volite ali niste ravnodušni na njegovu pojavu.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#8400 Re: AC Milan

Post by konoplja »

Carlo Ancelotti to ilGiornale: "What happened with Maldini demonstrates a lack of historical culture, of respect for the Milan tradition. If it is true that history does not make you win it is also true that history teaches you how to win."

"Football clubs who primarily think of doing business ahead of sporting achievements and spirit are destined to fail."

https://www.ilgiornale.it/news/calcio/c ... 63536.html
Post Reply