abortus....sarajevo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

portugal
Posts: 6
Joined: 19/06/2008 12:00

#1 abortus....sarajevo

Post by portugal »

-
Last edited by portugal on 02/08/2018 10:22, edited 1 time in total.
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#2 Re: abortus....sarajevo

Post by mojgrad »

portugal wrote:Pozdrav

Kao sto i sam naslov govori, zeljela bih znati gdje se moze izvrsiti abortus u Sarajevu, koliko kosta, kako uopste ide taj proces. Takodjer bih zamolila forumase da na ovoj temi ne daju komentare vezane za moralnost i nemoralnost tog cina; takva tema vec postoji; Izuzetno bih cijenila ako bi mi neko samo mogao dati informaciju ili savjet, bilo na temi, bilo na pm...jos jednom molim bez moralnih, drustvenih i vjerskih stanovista o abortusu...situacija u kojoj se nalazi moja prijateljica nije nimalo laka i nazalost neizbjezno je to uciniti.

velika hvala
toplo se nadam da zacece tog djeteta nije prisilno nastalo :(
A najbolje ti je nazvati direktno bolnicu pa se raspitati.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3 Re: abortus....sarajevo

Post by Eborg »

kiki-miki wrote:može uraditi i u kliničkom centru i u državnoj tj. općoj bolnici
ako nije punoljetna mora imati saglasnost roditelja
vjerovatno može i u nekoj privatnoj
moj savjet njoj neka dobro razmisli jer posljeedice ostaju čitav život i fizičke i psihičke
sretno
Koliko mi je poznato zakonom je zabranjeno vrshiti abortuse u privatnim klinikama...Isto tako,ne smiju se vrshiti abortusi iznad 3 mjeseca trudnoce (osim u sluchaju silovanja)...

A shto se samog zahvata tiche postoji (valjda) opcija sa anestezijom i bez i cijena je oko 250-300 KM...Ne znam koliko je u Sarajevu...To je ono shto ja laichki znam o tome (ne,nije bilo potrebe za tim,samo znam :D )...

Najbolje bi bilo zakazati pregled kod ginekologa u bolnici i dalje ce on to procijeniti i voditi.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4 Re: abortus....sarajevo

Post by vjesticanametli »

mozes uraditi i u privatnim klinikama (sanasa u sarajevu)
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#6 Re: abortus....sarajevo

Post by ludacha »

da, naravno da se moze sasvim legalno vrsiti i u privatnim klinikama
neki dan cuh (bez posrednika) koliko kosta, kod neke doktorice azre il aide (tako nesto) na grbavici kod sopinga- 180km..
znam pouzdano da je prije 4 godine u zenskoj poliknici ili tako nesto, kod sarajke zahvat kostao okruglo 100km. sokirala sam se koliko je jeftino. :shock:


draga portugalko, nadam se da sam barem malo pomogla.



p.s. sad bih se, u duhu bh moralnoga drustva, vjerojatno trebala pravdati otkud znam, ali necu :D :lol:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#7 Re: abortus....sarajevo

Post by burek_in_space »

ludacha wrote:da, naravno da se moze sasvim legalno vrsiti i u privatnim klinikama
neki dan cuh (bez posrednika) koliko kosta, kod neke doktorice azre il aide (tako nesto) na grbavici kod sopinga- 180km..
znam pouzdano da je prije 4 godine u zenskoj poliknici ili tako nesto, kod sarajke zahvat kostao okruglo 100km. sokirala sam se koliko je jeftino. :shock:


draga portugalko, nadam se da sam barem malo pomogla.



p.s. sad bih se, u duhu bh moralnoga drustva, vjerojatno trebala pravdati otkud znam, ali necu :D :lol:
Sta tek reci za cijenu od 16 eura?! :shock: Mjesto desavanja-Herceg Novi.Vrijeme-proslo ljeto.I da se i ja "opravdam"-nije mi trebalo nikome,samo je cjenovnik bio vidno istaknut i "upalo" mi je to u oci. :D
User avatar
faye
Posts: 512
Joined: 24/04/2007 00:17

#8 Re: abortus....sarajevo

Post by faye »

burek_in_space wrote:
Sta tek reci za cijenu od 16 eura?!
:shock: :shock: :shock:

ne mogu da vjerujem
Sociolog
Posts: 4346
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#9 Re: abortus....sarajevo

Post by Sociolog »

Zavod Za Zdravstvenu Zaštitu Žena I Materinstva Kanton Sarajevo

(033) 560-200
Adresa:JOSIPA VANCAŠA 1 ( Blizu Austrijske ambasade).. oko 150km... izuzetno strucno!
bernardinjo
Posts: 14
Joined: 14/09/2007 10:40

#10 Re: abortus....sarajevo

Post by bernardinjo »

Plava poliklinika negdje na Alipašinom polju 463-888.
Cula sam reklamu na radiju da vrse abortuse.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11 Re: abortus....sarajevo

Post by mIRCerka »

Kome je do moralisanja, evo vam na BC http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =2&t=51991 dio teme, svaki slijedeci moralni post na ovoj temi ce biti regulisan banom.
Iako je drugi dio teme na BC, to ne znaci da pravila saX foruma ne vaze.
Podjsecanja radi evo vam link na pravila.
http://www.sarajevo-x.com/forum/uslovi.html
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#12 Re: abortus....sarajevo

Post by Dr.Cuddy »

User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#13 Re: abortus....sarajevo

Post by coek »

...
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#14 Re: abortus....sarajevo

Post by Sanda88 »

..
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#15 Re: abortus....sarajevo

Post by kritichar »

Guma obraz čuva!
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: abortus....sarajevo

Post by karanana »

jebo gumu.
totalno bez osjecaja. bez gume fino osjetis ulaz izlaz, vlaznost, dlacice....citav paket.

prijevremeno vadjenje glavu cuva a ne zakrhat ga i ne razmisljat ni o cemu dok se ne ispraznis duboko unutra. to je amaterski. mi profesionalci znamo kad ga izvaditi kao u filmovima bacit ga po guzi ili naprijed po pupi. a ne amaterluk pa te onda stigne to, jal po abortusima jal s djetetom.

drugi put se obrati profesionalcima, mani se te djece koja se isprazne cim ga pristave. jebo klinike i chachkanje sa tim kashikama.
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#17 Re: abortus....sarajevo

Post by felichi »

ja dobre reklame.... ja fakat poceo citati, tek na kraju skontam - reklama

:lol: :lol:

'druga mama' :lol: :lol:
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#18 Re: abortus....sarajevo

Post by bumerangss »

Nema tu sta biti skupo a ni srucno, samo se malo procacka :D lakse i manje boli od vadjenha zuba! Gledao sam to na praksi u domu zdravlja na otoci :wink:
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: abortus....sarajevo

Post by karanana »

u domu zdravlja?
nema sanse.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: abortus....sarajevo

Post by vjesticanametli »

da ...... moze i u DZ uz lok. anesteziju
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#21 Re: abortus....sarajevo

Post by karanana »

jebote iz mog iskustva ja sam kontao da u domu zdravlja jedino sto znaju, hoce i mogu je napisati uputnicu za specijalistu.
doduse nisam abortiro nikad. vec sam objasnio. vadjenje na vrijeme je rjesenje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#22 Re: abortus....sarajevo

Post by julisiz es grant »

karanana wrote:jebote iz mog iskustva ja sam kontao da u domu zdravlja jedino sto znaju, hoce i mogu je napisati uputnicu za specijalistu.
doduse nisam abortiro nikad. vec sam objasnio. vadjenje na vrijeme je rjesenje.
Pa u Domu zdravlja (ovdje se misli na službe za zdravlje žena u okviru istih, a inače pod jurisdikcijom Zavoda za zaštitu žena i materinstva, tzv. "Skerlićeve") i rade specijalisti-ginekolozi.
A što se vađenja na vrijeme tiče, imaj u vidu da i u onoj predhodnici, koja se počne pojavljivati čim se digne, ima spermića :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66142
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23 Re: abortus....sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:jebo gumu.
totalno bez osjecaja. bez gume fino osjetis ulaz izlaz, vlaznost, dlacice....citav paket.

prijevremeno vadjenje glavu cuva a ne zakrhat ga i ne razmisljat ni o cemu dok se ne ispraznis duboko unutra. to je amaterski. mi profesionalci znamo kad ga izvaditi kao u filmovima bacit ga po guzi ili naprijed po pupi. a ne amaterluk pa te onda stigne to, jal po abortusima jal s djetetom.

drugi put se obrati profesionalcima, mani se te djece koja se isprazne cim ga pristave. jebo klinike i chachkanje sa tim kashikama.
A sta ne volis joj ga dat da ti ona pusom izazove svrsavanje? :-?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#24 Re: abortus....sarajevo

Post by vjesticanametli »

e cuj na vrijeme :lol: dajte ba ima kontraREcepcija pa se uozbiljite :)
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#25 Re: abortus....sarajevo

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:jebo gumu.
totalno bez osjecaja. bez gume fino osjetis ulaz izlaz, vlaznost, dlacice....citav paket.

prijevremeno vadjenje glavu cuva a ne zakrhat ga i ne razmisljat ni o cemu dok se ne ispraznis duboko unutra. to je amaterski. mi profesionalci znamo kad ga izvaditi kao u filmovima bacit ga po guzi ili naprijed po pupi. a ne amaterluk pa te onda stigne to, jal po abortusima jal s djetetom.

drugi put se obrati profesionalcima, mani se te djece koja se isprazne cim ga pristave. jebo klinike i chachkanje sa tim kashikama.
A sta ne volis joj ga dat da ti ona pusom izazove svrsavanje? :-?
ah svakako da to volim, ali je malo teze naci voljnu koja ce ga iz nje ili iz guze primiti u usta, a i kad se to desi, valja ga vadit pa onda ici na drugu stranu i ganjat usta.
ovako drito ga izvadis i nastavis uzitak rukom jedan dva puta gore-dole i to je to
Post Reply