ABA Liga

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#201 Re: ABA Liga

Post by al-em »

kroz karijeru je konstantno dobar, i u reprezentaciji je uvijek bio na visokom nivou, tesko ce ga zadrzati buducnost ukoliko ne izbore euroligu
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#202 Re: ABA Liga

Post by radostan dan »

Izborice, nema zvezda sta da trazi sa ovim timom..nema.cak osnova ni za nekog temelja.
Tako je to sa covicem...dobro je bilo dok je u fmp-u pravio igrace pa prodavao. U zvezdi pak je cista trgovina i supermarket u pitanju.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#203 Re: ABA Liga

Post by Nadzorna_ploca »

7 razlike za CZ sutra.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#204 Re: ABA Liga

Post by CSKA »

Nemamo centre,ma nemamo nista.Da nije doveden Omic izgledali bi jos smesnije.

Stvarno ne znam kako cemo da okrenemo ovo sa Alimpijevicem,ali eto nada ostaje u neko cudo.

Utisak veceri je kada su Dolemanu vikali picko siptarska :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#205 Re: ABA Liga

Post by Tomahawk11 »

Ne znam, meni nekako ova CZ ekipa izgleda potrošenije. Feldine već negdje na plaži, Bjelica ko Casper, nekako se na silu igra, opet Budućnost je puno bolje izgledala, nisu sad nešto ni oni razvalili, ali pogađali su kad treba, odigralo se i nekih akcija u bitnim momentima.
A ista ova Budućnost je bila na konopcima prvu utakmicu u Podgorici sa Cedevitom i samo glupani iz Cedevite su ono mogli izgubiti.
Pa i ona majstorica, imali su 12,13 razlike, onda su prestali igrati košarku.
CZ je svakako još uvijek favorit, ali ovakva Budućnost je itekako konkurentna.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#206 Re: ABA Liga

Post by llull »

CSKA wrote:Nemamo centre,ma nemamo nista.Da nije doveden Omic izgledali bi jos smesnije.

Stvarno ne znam kako cemo da okrenemo ovo sa Alimpijevicem,ali eto nada ostaje u neko cudo.

Utisak veceri je kada su Dolemanu vikali picko siptarska :lol:
Jel realno da imas nick "CSKA" i navijas za CZBGD ?????

Dzikic je dobro slozio ekipu, po kvalitetu CZBGD je bolja bar za klasu ali je trener tu odradio posao tako sto je cijelu sezonu peglao jedan nacin igre i drzao se toga.
Sada im se napucalo samopouzdanje a Covicevi puleni su takvi sa psihom da cim su sa nekim u egalu u ABA njih hvata prpa jer znaju da mogu da izgube sto je ogromna bruka.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#207 Re: ABA Liga

Post by CSKA »

llull wrote:
CSKA wrote:Nemamo centre,ma nemamo nista.Da nije doveden Omic izgledali bi jos smesnije.

Stvarno ne znam kako cemo da okrenemo ovo sa Alimpijevicem,ali eto nada ostaje u neko cudo.

Utisak veceri je kada su Dolemanu vikali picko siptarska :lol:
Jel realno da imas nick "CSKA" i navijas za CZBGD ?????

Dzikic je dobro slozio ekipu, po kvalitetu CZBGD je bolja bar za klasu ali je trener tu odradio posao tako sto je cijelu sezonu peglao jedan nacin igre i drzao se toga.
Sada im se napucalo samopouzdanje a Covicevi puleni su takvi sa psihom da cim su sa nekim u egalu u ABA njih hvata prpa jer znaju da mogu da izgube sto je ogromna bruka.
Sta ces,nick sklepan na brzinu,kao ljubitelj kosarke prvo sto mi je palo na pamet je bio CSKA.A i rusi su :lol: Poslije sam zazalio sto nisam stavio SijetlSupersonik.

Ma futura nista specijalno.Kada smo ih poceli lomiti,na 49-43 u drugom poluvremenu za nas,prave se one Alimpijeviceve gluposti sa tehnickom i trojkom iz mrtvog ugla...
Trebali bi danas rutinski da ih uzmemo,ali u Moraci ce biti bas tesko dobiti.Nikada nam nisu lezali,i za vrijeme Radonjica i duplo boljim timovima dole smo lose prolazili.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#208 Re: ABA Liga

Post by llull »

Fali samopouzdanja kod CZ i to bas ... Psiholoski nakon onog povratka iz debelog minusa protiv Cedevite Buducnost se rapidno uzdigla.
Alimpijevic je kiksao sto je postavio odbranu sa onim silnim iskakanjima u odbrani a rezultat toga je bio konstantan mismatch u korist igraca Buducnosti koji su kako je Dzikic sam priznao cijelu sezonu intenzivno vjezbali 1 na 1 igru.
I to jos bez suta za 3 koji je jedno od jacih oruzja.
Realno Dzikic je ipak namazaniji od mladog Alimpijevica koji nije los trener ali ipak klinac ...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#209 Re: ABA Liga

Post by Tomahawk11 »

Pa eto nije išla trica, ako večeras proradi trica, onda je CZ tek najebala.
Mada i ja kontam da će vratiti seriju u BG, ali Budućnost je sinoć stvarno zrelo odigrala.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#210 Re: ABA Liga

Post by radostan dan »

Kakve su to picke od igraca i karaktera...kakva je to ablećina od trenera...
Citavu zadnju cetvrtinu igraju na omica i uvaljuju ga u nemoguce situacije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#211 Re: ABA Liga

Post by Tomahawk11 »

Da je Gordić, koji je opet razvalio, imao bar jednog poluraspoloženog saigrača, ovo bi bilo 2-0 za Budućnost.
Doduše, i sa druge strane je samo Omić igrao...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#212 Re: ABA Liga

Post by Nadzorna_ploca »

Nadzorna_ploca wrote:7 razlike za CZ sutra.
Zamal'.
Inace i osvajaju ovo.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#213 Re: ABA Liga

Post by llull »

Samo me zanima da li ce mediji da napisu opet da je bilo pomoci sudija ... Nekoliko malo je reci sumnjivih sudijskih odluka koje su isle iskljucivo u korist Coviceve mrake ...
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#214 Re: ABA Liga

Post by CSKA »

Omic ima najvece zvezdasko srce trenutno.

Ne mogu da vjerujem da ne mogu naci resenje za Gordica,kao da igra Irving.Ona nas puni,a Rocesti muku muci.

E sada ce u Moraci da bude zanimljivo,treba uzeti nekako pobjedu.Sve se nadam da ce Felidn poludeti jednu.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#215 Re: ABA Liga

Post by llull »

Danas je Buducnost bas lose odigrala a imala je mec u rukama, malo sudijske greske ( da ih tako nazovemo ) malo zavezane ruke i mozda previse tolerisana agresivna odbrana CZ.

A Gorda igra top cijelu sezonu, 15.1 mu je prosijek sto se tice poena, konstantno je dobar ... a kada ostane sa visokim igracem lako rjesava situacije.

Isprati klip, 15 poena za zadnjih 5 minuta.

User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#216 Re: ABA Liga

Post by CSKA »

Izgleda da ona Cedevita bas ugusi igrace.

Inace trebao bi Pera Antic da se vrati za utakmice u Moraci,tacnije nadaju se.Pa da vidimo nesto od njega ove sezone,ili su ga doveli samo da bi visio po splavovima.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#217 Re: ABA Liga

Post by CSKA »

Odradjen unapred posao :lol:

"Morača" mala - Zvezda ne mora da brine za Evroligu

Kako prenosi "Sportski žurnal" košarkaši Crvene zvezde, kao i njeni navijači, ne moraju da brinu za plasman u narednu sezonu Evrolige. Crveno-beli i Budućnosti trenutno igraju finalnu seriju ABA lige, a pobednik dobija mesto u Evroligi. Ipak, Podgoričani ne ispunjavaju uslove za elitno takmičenje.

Kako navodi "Žurnal" Crvena zvezda je već obezbedila plasman u narednu sezonu Evrolige, iako je u finalnoj seriji protiv Budućnosti trenutno 1:1.

Crnogorska ekipa ne bi čak i u slučaju osvajanja ABA lige i formalnog plasmana preko regionalnog takmičenja mogla u Evroligu. Razlog je što ne ispunjava sve uslove za licencu, odnosno što je dvorana "Morača" u kojoj nastupa, previše mala za nadmetanje u elitnom društvu.

Prema pravilima Evrolige, potrebno je da dvorana ima minimalno 5.000 sedećih mesta, što nije slučaj sa "Moračom", koja ima 1.000 mesta manje.

Drugi paragraf člana 9 trećeg poglavlja pravila Evrolige govori o kapacitetu dvorana:

- da igra u dvorani minimalnog kapaciteta 5.000 sedećih mesta koja je na manje od četiri sata leta od Frankfurta (uzet kao geografski centar teritorije Evropske unije za potrebe pravila licenciranja) i ima sve neophodne tehničke elemente za košarkaške utakmice, kao i da ispunjavaju sve druge uslove koji se zahtevaju u ovim pravilima.

Prema ovim propisima Budućnost bi mogla da se nađe u sledećoj sezoni Evrolige, samo ako bi prvo pobedila Crvenu zvezdu u finalnoj seriji, a potom i proširila kapacitete dvorane, što je teško izvodljvo u kratkom roku.

Crvena zvezda bi tako i u slučaju poraza u finalu ABA lige, kao sledeća rangirana ekipa obezbedila učešće u Evroligi, na sličan način kao 2014. godine. Tada je Cibona bila šampion, ali nije mogla da ispuni finansijske uslove za licencu, pa je mesto otišlo u ruke Zvezde, koja je bila prva na kraju ligaškog dela.

Budućnost i Crvena zvezda igraju u "Morači" treći meč finalne serije u petak od 20,00, a četvrtu utakmicu takođe na istom mestu dan kasnije od 21,00.

http://rs.n1info.com/a379189/Sport-Klub ... oligu.html

Covke 8-)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#218 Re: ABA Liga

Post by nema me tamo »

hahahahaha
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#219 Re: ABA Liga

Post by Tomahawk11 »

Bravo, Budućnost!
Bravo, Gordiću!
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#220 Re: ABA Liga

Post by nema me tamo »

Tomahawk11 wrote:Bravo, Budućnost!
Bravo, Gordiću!

Gordić je kvalitetan igrac.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#221 Re: ABA Liga

Post by golman »

Jedini je Gordic dobro odigrao veceras za Buducnost,ostali totalno podbacili...

nije mi Buducnost kadar za Euroligu
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#222 Re: ABA Liga

Post by nema me tamo »

golman wrote:Jedini je Gordic dobro odigrao veceras za Buducnost,ostali totalno podbacili...

nije mi Buducnost kadar za Euroligu

Uz onu atmosferu sam siguran da mogu dobiti isto utakmica koliko i Zvezda..
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#223 Re: ABA Liga

Post by golman »

nema me tamo wrote:
golman wrote:Jedini je Gordic dobro odigrao veceras za Buducnost,ostali totalno podbacili...

nije mi Buducnost kadar za Euroligu

Uz onu atmosferu sam siguran da mogu dobiti isto utakmica koliko i Zvezda..
Vidjeces da ne mogu..pojesce ih krokodili tamo
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#224 Re: ABA Liga

Post by nema me tamo »

Nece ni igrati ne mogu igrati Euroligu...Imaš iznad baš sam se nasmijao juce..
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#225 Re: ABA Liga

Post by golman »

nema me tamo wrote:Nece ni igrati ne mogu igrati Euroligu...Imaš iznad baš sam se nasmijao juce..
A vidio sam..ovo je malo propagande da im se olabavi moral
Post Reply