ABA Liga

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#451 Re: ABA Liga

Post by vryzas »

Tomahawk11 wrote:
llull wrote:I kad smo kod ABA, jasno je kao dan kakva je to liga, sve se namjesta. Delegiraju sudije kako ko hoce, ulazi Makabi pa izadje, sad ce uci Oly, Igokea bez ikakvih osnova ove godine igra ABA iako ne igra nacionalni sampionat. Onomad zasluzise EL pa ugurase CZ, tada je i poceo njihov uspon. Ladno su na ime muljavine postavili osnove za dominaciju ... Liga cirkus ... Ne mogu prezaliti Slobode, Bosne, Borca...
U BIH bi se mogla super liga organizovati samo da su ljudi malo normalniji, toliko dobrih sredina sa dobrim klincima, cuda da se prave...
To sa Makabijima i Olimpijakosima mi je vrhunac gluposti.
Šta sad, ligu može igrati ko hoće??
Pitaju li se šta tu klubovi koji u učesnici?
Sve se svodi na novac i cisti interes. Takmicenje je zamisljeno da klubovi iz bivse drzave igraju zajednicku ligu i da se podigne kvalitet kosarke. Nacionalna prvenstva su se svela na 1-2 ekipe koje odigraju dvije jake utakmice u toku sezone i 3-4 u play-offu.
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#452 Re: ABA Liga

Post by Point. »

sumirprimus wrote:
Point. wrote:Od svih divljaka na Balkanu ovi kvazi navijači Zvezde i Partizana su najgori ološ. Divljačka plemena zaostalih u razvoju čiji se repertoar svodi na nacionalističko navijanje i pljuvanjebi gađanje protivnika. Veliki zid oko Srbije sagraditi i zatvoriti i baciti ključ.
vecina ovih nazovi navijaca su iz sire okolice sarajeva bijeljine i banjaluke :D
Zato i kažem sagraditi zid da se ne vraćaju više. Kakav je to ološ, to je za kakve kvalitetne stručne psiho analize.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#453 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

e al kaze fantasticna atmofera poslje svega isto ko da smo svi gluhonijemi i coravi :lol:
vako isto bilo na marakani i gore...
i onda kaze ajde ba, bice bolje oce njeznik moj.
i dodje ovde ima obraza i hrabrosti pravdat nam onakvo barbarstvo. bljak
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#454 Re: ABA Liga

Post by llull »

Pa oni izgubise ono svoje prvo finale ABA zbog navijaca u Ljubljani ako se dobro sjecam ... doduse to je bila prava Zvezda ... :D
User avatar
zarko.filip
Posts: 1621
Joined: 26/02/2010 21:44

#455 Re: ABA Liga

Post by zarko.filip »

llull wrote:Moze se to napraviti, samo da je savez normalan ... Mirza mi je ok lik , samo brate puno klosara oko njega ...

A ti Filipe ili kako vec, idi bolan u Zeleznik pa slavi titulu pusti bolan nas ustase, siptare, balije i kako vec zovete sve one koji nisu kao vi da diskutujemo ...
Ne podmeci mi rijeci koje nikada nisam izgivorio.I nemoj izvrtati cinjenice.Za taj f4 u Laktasima da ti kazem istinu.Aba je tada davala dva predstavnika.Igrali su Igokea,Zvezda,Partizan i Radnicki iz Kragujevca.Da bi neko igrao EL mora ispunjavati odredjene standarde(velicina dvorane,aerodrum,hoteli...)sto Laktasi i Kragujevac nisu mogli i logicno je da idu Zvezda i Partizan.
Sledeci f4 u Beogradu su zasluzeno u finalu igrali Cibona i Cedevita i trebali su ici oba tima al je Cibona odustala zbog finansija(valjda sredio Covic da Cibosi nemaju para)pa je Zvezda kao prvoplasirani tim regularnog dijela otisao u EL.
I tu je pocetak kraja Partizana.Strasan tim,puna dvorana,na 5 minuta pre kraja petnaestak razlike koju gubi veliki trenerski mag od velikog Repese.I slag je bio kos Nolana Smita.Koliko ste komentara ostavili na forumima dan ranije kada je Zvezda ispala od Cibone.
Propast Partizana je pocela od Nolan Smita i Vujosevica a spinujte kako hocete.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#456 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

kako se stavlja na ignor?
necu ni da gledam ovu propagandu.
aha skonto, ja ljepotee :lol:
sta kaje repesa je sve zakuho :lol: pa jel moguce, sta ljudi izvaljuju i ostase zivi :-)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#457 Re: ABA Liga

Post by bingov buraz »

Valjda će se sad ukinuti to govno od lige privilegovanih.
Onog momenta kad su Igokei dopustili da igra pod zastavom PC naslućivao se ovakav kraj.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#458 Re: ABA Liga

Post by Tomahawk11 »

Normalno da je Repeša kriv.
Čuj on, Hrvat, došao da vodi Budućnost i da igraju finale u Beogradu.
Neće da može :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#459 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

sta je igokea igrala pod zastavom rsa??? nemoj zajbavat?
ma daj ukidaj ovu temu ba.nije ligu :lol:
ne treba nam ta propaganda ovde ozbiljno :lol:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#460 Re: ABA Liga

Post by bingov buraz »

sumirprimus wrote:sta je igokea igrala pod zastavom rsa??? nemoj zajbavat?
ma daj ukidaj ovu temu ba.nije ligu :lol:
ne treba nam ta propaganda ovde ozbiljno :lol:
Zastava na dresu,svi imali državne samo oni entitetsku.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#461 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

pa jebte imamol imalo obraza.
sta cemo ovde? :lol: :evil:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#462 Re: ABA Liga

Post by bingov buraz »

sumirprimus wrote:pa jebte imamol imalo obraza.
sta cemo ovde? :lol: :evil:
Dodina prćija

http://sportske.ba/ostatak-aba-lige-u-n ... na-igokeu/
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#463 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

pa ja bolje pauzirat po godine :lol:
a kako moze neigrat drzavno prvenstvo? valjda je to temelj svakog takmicenja? :-)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#464 Re: ABA Liga

Post by bingov buraz »

Pa baš zato ABA ligi želim brzu i bolnu smrt.
sumirprimus
Posts: 81272
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#465 Re: ABA Liga

Post by sumirprimus »

ma lagano ide komplet ignore ko kriket u sri lanci koga briga :lol:
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#466 Re: ABA Liga

Post by golman »

zarko.filip wrote:Mogla je i Zvezda u trecoj utakmici postupiti kao Buducnost veceras.Milenko Topic je bio u Buducnosti.Mislim da je sa njima osvojio i titulu pa su ga psovali kao zadnjeg u trecoj utakmici.Na stranu ove gadosti sa tribina,za moje godine je lijepo ovako dobiti al zbog adrenalina je bolja utakmica na loptu dve i da Zvezda dobije. :mrgreen:
Nisu Topića psovali,nego Filipa Čovića,koji je stajao odmah pored Topića.Ako pogledaš malo bolje snimak,vidjećeš da oni psuju i gledaju malo lijevo od Topića,mada se u prvi mah čini da njega psuju.A ima i snimak iz drugog ugla,gdje se jasno vidi Čović pored Milenka.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#467 Re: ABA Liga

Post by golman »

llull wrote:Zarko Jarane gospodin se uvijek bude, i ti navijaci ( stoka u Podgorici ) nisu izvodili bacanja kao oni sinoc ... Alo rodjace nije, a u prvoj je udarana klupa i pljuvan Repesa. Jel to ok ?

Ono jesu ona dva pedercica iz Pg jednako opasna kao 15 ovih celavaca nabildovanih ...

Jedan od te dvojice "pederčića" je sin ministra policije CG.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#468 Re: ABA Liga

Post by golman »

llull wrote:A fakat je ljepo biti zvezdas ako se to tako kaze. Odes na utakmicu, zajebavas se, malo psujes, sidjes na parket, pljunes protivnika, bacis koju loptu na kos, zezas se i na kraju fotka na parketu dok se tvoja ekipa zagrijava a protivnike si vec istjerao.
Image

Vjerujem da svaki od njih ima dosije u policiji.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#469 Re: ABA Liga

Post by 90minut »

sumirprimus wrote:
ElRe wrote:
sumirprimus wrote:i vazda drugi krivi, vazda drugi provokatori, ej ba pravdat onakvo barbastrvo, onake povike urlike, ja ne bi pristo s njima igrat ligu nikad. jbo i pare.neke stvari se ne mogu kupit novcem, eto najboji su i sebi su, smao nek su tamo negdje preko granice.
Navijanje je bilo potpuno uredu. Isto se može vidjeti i na utakmicama Olimpijakos - Paok, Olimpijakos - Panathinaikos, Besiktaš - Galatasar, Boka - River ... Dakle, možda nije sportski, ali ništa što se ne očekuje od vatrenih navijača.

Problem Budućnosti je što se nisu psihički spremili za navijače i što je to možda uticalo na njih. Vrhunske igrače to ne treba da pogađa.

I Budućnost je pokušala da podmetne priču sa povredom 3 igrača, čak su izmislili i ciglu a u stvari je bila obična kesa sa sjemenkama koje je doletjela sa tribina.
:lol: MA JA BA POTPUNO NORMALNO UBI SIPTARA, i tako te nebuloze iz ratova :lol: :thumbup:

Pa to su srbi sve po planu i programu je prošlo. :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#470 Re: ABA Liga

Post by llull »

golman wrote:
llull wrote:Zarko Jarane gospodin se uvijek bude, i ti navijaci ( stoka u Podgorici ) nisu izvodili bacanja kao oni sinoc ... Alo rodjace nije, a u prvoj je udarana klupa i pljuvan Repesa. Jel to ok ?

Ono jesu ona dva pedercica iz Pg jednako opasna kao 15 ovih celavaca nabildovanih ...

Jedan od te dvojice "pederčića" je sin ministra policije CG.
Znam, ali kad pogledam njih sa frizuricama i ove celave ipak mislim da bih se prije plasio ovih celavaca ... Djubrad i jedni i drugi ...

Ja dozivljavam KK Partizan drugacije u odnosu na ove dvije ekipe, jebem li ga nas Vrabac je sve najbolje govorio o Partizanu, sada Gegic igra i on je prepun rijeci hvale i za igrace i klub i navijace ...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#471 Re: ABA Liga

Post by 90minut »

llull wrote:
golman wrote:
llull wrote:Zarko Jarane gospodin se uvijek bude, i ti navijaci ( stoka u Podgorici ) nisu izvodili bacanja kao oni sinoc ... Alo rodjace nije, a u prvoj je udarana klupa i pljuvan Repesa. Jel to ok ?

Ono jesu ona dva pedercica iz Pg jednako opasna kao 15 ovih celavaca nabildovanih ...

Jedan od te dvojice "pederčića" je sin ministra policije CG.
Znam, ali kad pogledam njih sa frizuricama i ove celave ipak mislim da bih se prije plasio ovih celavaca ... Djubrad i jedni i drugi ...

Ja dozivljavam KK Partizan drugacije u odnosu na ove dvije ekipe, jebem li ga nas Vrabac je sve najbolje govorio o Partizanu, sada Gegic igra i on je prepun rijeci hvale i za igrace i klub i navijace ...
Ti čelavci su dobili dopuštenje od uprave za sve što su napravili sinoc bukvalno je sve isplanirano bilo.
Obicno ne govorim ove stvari jer se ježim od njih te teorije zavjere i to, al' sve što se desilo prethodne 4 utakmice je kulminiralo do te mjere da se ovim ubaci u glavu da ne smiju pobjediti ili ce biti linčovani..

Još jedna stvar ono inace kad ljudi kazu bili bi linčovani..
U 99, 99 posto situacija to je glupost ono sinoc daleko od gluposti, da su pobjedili u par poena razlike bili bi išamarani pravo na parketu svi do jednog!
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#472 Re: ABA Liga

Post by llull »

Zvezda bi ovo dobila bilo navijaca ili ne, jednostavno imaju igru sa glavom i repom i po meni sjajan roster, iako ih ne volim. Cak se i mali Covic pokazao u plejofu bolje nego Regland ... Ovo su samo bolesni kompleksi izasli na vidjelo ... Index je to vrhunski pojasnio u svom clanku.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#473 Re: ABA Liga

Post by 90minut »

llull wrote:Zvezda bi ovo dobila bilo navijaca ili ne, jednostavno imaju igru sa glavom i repom i po meni sjajan roster, iako ih ne volim. Cak se i mali Covic pokazao u plejofu bolje nego Regland ... Ovo su samo bolesni kompleksi izasli na vidjelo ... Index je to vrhunski pojasnio u svom clanku.
To necemo znati nikad.

Ono što sigurno znamo vec sad da i kad bi dobili to bi bilo do 10 poena razlike maksimalno ovako gače se spustile same.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#474 Re: ABA Liga

Post by sime_cipol »

Ponistiti cijelo prvenstvo. U Euroligu ne ide niko, mjesto neka daju nekom normalnom klubu iz normalne zemlje. Npr nekim nijemcima. Zvezdu i Buducnost izbaciti iz ABA lige na 5 godina.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#475 Re: ABA Liga

Post by vryzas »

https://www.index.hr/sport/clanak/dok-j ... 80398.aspx

:thumbup: :thumbup:
Ozbiljni klubovi s ozbiljnim ambicijama ne dolaze na ovaj način do titula (osim možda u Grčkoj, ali oni su priča za sebe).
:D







8) :mrgreen:
Post Reply