Aba liga 2014-2015

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#1 Aba liga 2014-2015

Post by kakavdanakneiskustvu »

Idući petak počinje nova sezona,prenosi tekmi su na Sportklubu,ko su po vama favoriti?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Romanista 101% »

koji sve klubovi ucestvuju?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#3 Re: Aba liga 2014-2015

Post by nema me tamo »

kakavdanakneiskustvu wrote:Idući petak počinje nova sezona,prenosi tekmi su na Sportklubu,ko su po vama favoriti?
Uvijek sam gotivio Aba Ligu i klubove koji igraju...
A dok je Bosna bila dobra gledao sam skoro svaku utakmicu kuci..

Nego ova ti je baš za muštuluka i na koliko su godina potpisali ugovor??
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#4 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Šveđanin »

Godinu dana ja mislim. U posljednji cas SK oteo areni prava prenosa.

Skickat från min iPhone via Tapatalk
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5 Re: Aba liga 2014-2015

Post by nema me tamo »

Auu znaci oteli im u posljednji cas.. :shock:
Nadam se da ce im otet' italijansku ili francusku ligu pa da se nekako dogovore svi na kraju da dijele utakmice..
A još je svima na Areni bio merak slušat Avdića, a ove godine ništa od toga.. :D
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#6 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Malik Urcic »

Pa sta ce sad tamo Edin radit, samo im Endesa ostala. Taman ce im i njega oteti :lol:
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#7 Re: Aba liga 2014-2015

Post by golman »

Branioc trofeja pao u prvom kolu i to pred svojom publikom :-?
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#8 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Mustang1 »

Moja najveca zelja od kad je SK otkupio NBA da i Edina "otkupe" :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#9 Re: Aba liga 2014-2015

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:Moja najveca zelja od kad je SK otkupio NBA da i Edina "otkupe" :oops:

Vjerovatno nista od toga,zato su kupili košarkaškog sladokurca cvitkovica
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#10 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Herr Flick »

Sve je moguce,sta je Edinu ostalo od kosarke na Areni?' Spanska i Grcka :lol: :lol: Za komentatora njegovog kalibra to je jadno da jadnije ne moze biti :roll: :roll: Na Sportklubu se emituje Euroliga,NBA i evo sad ABA liga,dakle sve najkvalitetnije.
Daj Boze da Edin pređe na SK,pa samo zamislite to njegovo znanje i strucnost kad bi komentarisao mečeve NBA lige
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#11 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Mustang1 »

Kako se zove onaj sto prenosi NBA na SK dobar je on cini mi se sa Edinom mozda ga pogura :D Jer fakat tamo nema sta raditi jbt 2-3 meca sedmicno mozda a ovamo ima hrpu kosarke sada
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#12 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Herr Flick »

Mustang1 wrote:Kako se zove onaj sto prenosi NBA na SK dobar je on cini mi se sa Edinom mozda ga pogura :D Jer fakat tamo nema sta raditi jbt 2-3 meca sedmicno mozda a ovamo ima hrpu kosarke sada
Srđan Radojević :D :D I on isto dosta zna o kosarci,kvalitetan komentator

Image
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#13 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Mustang1 »

On samo sto on dobro radi i fudbal ali kosarka mu je draza .. I onaj sto sa njim u duetu cesto prenosi kosarku .. Oni su najbolji ubjedljivo komentatorski par .. Mada im je konkurencija Sasa Vugdalic :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#14 Re: Aba liga 2014-2015

Post by kakavdanakneiskustvu »

Herr Flick wrote:
Mustang1 wrote:Kako se zove onaj sto prenosi NBA na SK dobar je on cini mi se sa Edinom mozda ga pogura :D Jer fakat tamo nema sta raditi jbt 2-3 meca sedmicno mozda a ovamo ima hrpu kosarke sada
Srđan Radojević :D :D I on isto dosta zna o kosarci,kvalitetan komentator

Image[/quot



Po znanju o košarci skoro ravan avdicu
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#15 Re: Aba liga 2014-2015

Post by area51 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Herr Flick wrote:
Mustang1 wrote:Kako se zove onaj sto prenosi NBA na SK dobar je on cini mi se sa Edinom mozda ga pogura :D Jer fakat tamo nema sta raditi jbt 2-3 meca sedmicno mozda a ovamo ima hrpu kosarke sada
Srđan Radojević :D :D I on isto dosta zna o kosarci,kvalitetan komentator

Image[/quot



Po znanju o košarci skoro ravan avdicu
Avdić ima prednost što je u samom prenosu malo opušteniji,nekako mu glas tako djeluje,zna da povisi ton,da se nasmije...
dok mi je ovaj nekako "ravan"
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#16 Re: Aba liga 2014-2015

Post by Mustang1 »

Njih dvojicu spojiti npr. u jednom prenosu Brooklyna kad Mirza briljira 8-) A i ne mora tad moze bilo kada .. Sto se tice kosarke oni su daleko najkvalitetniji na ovim prostorima a mozda i kad bi se uzeli i oni koji prenose ostale sportove da su od svih kvalitetniji
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#17 Re: Aba liga 2014-2015

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kod obojice osobito kod avdica se vidi da uživa gledajući košarku,odosmo mi totalno od teme,izgubi sinoć Igokea u zadru
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#18 Re: Aba liga 2014-2015

Post by golman »

kakavdanakneiskustvu wrote:Kod obojice osobito kod avdica se vidi da uživa gledajući košarku,odosmo mi totalno od teme,izgubi sinoć Igokea u zadru
Izgubi i Zadar sinoć u Skoplju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: Aba liga 2014-2015

Post by kakavdanakneiskustvu »

golman wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Kod obojice osobito kod avdica se vidi da uživa gledajući košarku,odosmo mi totalno od teme,izgubi sinoć Igokea u zadru
Izgubi i Zadar sinoć u Skoplju.


slabo hrvati zasad igraju
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#20 Re: Aba liga 2014-2015

Post by vryzas »

Odgledah jucer nekoliko utakmica...

Zvezda je prvi favorit, tako kazu prognoze strucnjaka. Igokea (jedini BH predstavik) nema velike sanse da se nadje u play-offu. Jucer su u Laktasima izgubili relativo lako od solidno ukomponovane ekipe Buducnosti.

Krka je "bez po muke" dobila Partizan. Bez obzira na krajnji rezultat, ekipa Krke je skoro cijelu utakmicu kontrolisala rezultat i igru. Djikic je odradio ektra posao sa ovom grupom igraca. Malcolm Ray Armstead je strasan vanjski igrac koji po potrebi igra na pozicijama 1 i 2. Jasmin Hukic je bio solidan, odbrambeno je kiksnuo par puta, pogotovo kada je pokrivao poziciju 4.
Edo Muric iz Partizana (bivsi igrac Krke) je izgleda novi lider crno-belih, ekipe koja ce po svemu sudeci imati velikih problema sa poentiranjem sa distance.

Na kraju, malo sam upratio utakmicu izmedju Levskog i Mega Vizure.
Brandon Heath je poprilicno lako realizovao sve sto je zamislio u utakmici "bez odbrana". Mega Vizura mi se ucinila kao dosta mlada ekipa i neiskusna ekipa...naknadnom provjerom je ovaj navod potvrdjen. :D

Na prvu, cini mi se da je kosarka "slabija" u odnosu na proslu godinu... :|
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#21 Re: Aba liga 2014-2015

Post by nema me tamo »

vryzas wrote:Odgledah jucer nekoliko utakmica...

Zvezda je prvi favorit, tako kazu prognoze strucnjaka. Igokea (jedini BH predstavik) nema velike sanse da se nadje u play-offu. Jucer su u Laktasima izgubili relativo lako od solidno ukomponovane ekipe Buducnosti.

Krka je "bez po muke" dobila Partizan. Bez obzira na krajnji rezultat, ekipa Krke je skoro cijelu utakmicu kontrolisala rezultat i igru. Djikic je odradio ektra posao sa ovom grupom igraca. Malcolm Ray Armstead je strasan vanjski igrac koji po potrebi igra na pozicijama 1 i 2. Jasmin Hukic je bio solidan, odbrambeno je kiksnuo par puta, pogotovo kada je pokrivao poziciju 4.
Edo Muric iz Partizana (bivsi igrac Krke) je izgleda novi lider crno-belih, ekipe koja ce po svemu sudeci imati velikih problema sa poentiranjem sa distance.

Na kraju, malo sam upratio utakmicu izmedju Levskog i Mega Vizure.
Brandon Heath je poprilicno lako realizovao sve sto je zamislio u utakmici "bez odbrana". Mega Vizura mi se ucinila kao dosta mlada ekipa i neiskusna ekipa...naknadnom provjerom je ovaj navod potvrdjen. :D

Na prvu, cini mi se da je kosarka "slabija" u odnosu na proslu godinu... :|

Dobar osvrt..Partizan ima inace finansijskih problema ako nisi znao..
Igokea je smiješna ove godine i nece ih biti u play offu..
Zvezda prvi favorit definitvno...
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#22 Re: Aba liga 2014-2015

Post by golman »

nema me tamo wrote:
vryzas wrote:Odgledah jucer nekoliko utakmica...

Zvezda je prvi favorit, tako kazu prognoze strucnjaka. Igokea (jedini BH predstavik) nema velike sanse da se nadje u play-offu. Jucer su u Laktasima izgubili relativo lako od solidno ukomponovane ekipe Buducnosti.

Krka je "bez po muke" dobila Partizan. Bez obzira na krajnji rezultat, ekipa Krke je skoro cijelu utakmicu kontrolisala rezultat i igru. Djikic je odradio ektra posao sa ovom grupom igraca. Malcolm Ray Armstead je strasan vanjski igrac koji po potrebi igra na pozicijama 1 i 2. Jasmin Hukic je bio solidan, odbrambeno je kiksnuo par puta, pogotovo kada je pokrivao poziciju 4.
Edo Muric iz Partizana (bivsi igrac Krke) je izgleda novi lider crno-belih, ekipe koja ce po svemu sudeci imati velikih problema sa poentiranjem sa distance.

Na kraju, malo sam upratio utakmicu izmedju Levskog i Mega Vizure.
Brandon Heath je poprilicno lako realizovao sve sto je zamislio u utakmici "bez odbrana". Mega Vizura mi se ucinila kao dosta mlada ekipa i neiskusna ekipa...naknadnom provjerom je ovaj navod potvrdjen. :D


Dobar osvrt..Partizan ima inace finansijskih problema ako nisi znao..
Igokea je smiješna ove godine i nece ih biti u play offu..
Zvezda prvi favorit definitvno...


Pa kako sad imaju finansijskih problema ,a prodaju najbolje igrače...(prepotentni Bogdan Bogdanović)

pa gdje su im pare??

nego,čini mi se da će im to biti alibi za krah u ovogodišnjem ciklusu ABA lige i porazu u Zagrebu od 20 razlike
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#23 Re: Aba liga 2014-2015

Post by nema me tamo »

Ma pojacanja su im baš loša..
A i te pare što su prodali igrace pitanje je gdje su završile i koliki je dug uopšte.. :D
Vjeruj da od takvih transfera najmanje ide za klub..
Gledam jucer onog Tepića kao organizuje napad mrtvih mi lik ne zna da se krece kako treba..
Konstantno mu ona lopta bježi od ruke..
I nije im to alibi to je stara vijest Partizan je gigant na ovim prostorima.
Zvezda ovo hladno osvaja.

I da Olimpija je isto beton ove sezone.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#24 Re: Aba liga 2014-2015

Post by golman »

nema me tamo wrote:Ma pojacanja su im baš loša..
A i te pare što su prodali igrace pitanje je gdje su završile i koliki je dug uopšte.. :D
Vjeruj da od takvih transfera najmanje ide za klub..
Gledam jucer onog Tepića kao organizuje napad mrtvih mi lik ne zna da se krece kako treba..
Konstantno mu ona lopta bježi od ruke..
I nije im to alibi to je stara vijest Partizan je gigant na ovim prostorima.
Zvezda ovo hladno osvaja.

I da Olimpija je isto beton ove sezone.
Nije ni Krka loša.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#25 Re: Aba liga 2014-2015

Post by vryzas »

nema me tamo wrote:
vryzas wrote:Odgledah jucer nekoliko utakmica...

Zvezda je prvi favorit, tako kazu prognoze strucnjaka. Igokea (jedini BH predstavik) nema velike sanse da se nadje u play-offu. Jucer su u Laktasima izgubili relativo lako od solidno ukomponovane ekipe Buducnosti.

Krka je "bez po muke" dobila Partizan. Bez obzira na krajnji rezultat, ekipa Krke je skoro cijelu utakmicu kontrolisala rezultat i igru. Djikic je odradio ektra posao sa ovom grupom igraca. Malcolm Ray Armstead je strasan vanjski igrac koji po potrebi igra na pozicijama 1 i 2. Jasmin Hukic je bio solidan, odbrambeno je kiksnuo par puta, pogotovo kada je pokrivao poziciju 4.
Edo Muric iz Partizana (bivsi igrac Krke) je izgleda novi lider crno-belih, ekipe koja ce po svemu sudeci imati velikih problema sa poentiranjem sa distance.

Na kraju, malo sam upratio utakmicu izmedju Levskog i Mega Vizure.
Brandon Heath je poprilicno lako realizovao sve sto je zamislio u utakmici "bez odbrana". Mega Vizura mi se ucinila kao dosta mlada ekipa i neiskusna ekipa...naknadnom provjerom je ovaj navod potvrdjen. :D

Na prvu, cini mi se da je kosarka "slabija" u odnosu na proslu godinu... :|

Dobar osvrt..Partizan ima inace finansijskih problema ako nisi znao..
Igokea je smiješna ove godine i nece ih biti u play offu..
Zvezda prvi favorit definitvno...

Upoznat sam sa finansijskim problemima Partizana. Vladajuca struktura im se "naklatila" na kosti i trenutno na naplatu dolaze neki stari dugovi. Odgledao sam malo Cedevitu i Partizan. Cedevita solidna, fakticki bez stranaca. Roko Ukic nedostaje na poziciji br. 1 kao startni play, igrac koji moze kvalitetno iskoristiti low post poziciju u varijanti visinske prednosti. Zvezda je favorit br.1. Treba sacekati pocetak Euroleague i vidjeti kako ce se snaci na dva fronta.
Locked