A Song of Ice & Fire

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
komsinica_s_drugog
Posts: 699
Joined: 23/12/2018 19:16

#851 Re: A Song of Ice & Fire

Post by komsinica_s_drugog »

GandalfSivi wrote: 09/07/2011 15:07 Sve je ovo jos uvijek uvertira za zadnje dvije knjige, a onda nastaje pravo ludilo. Jedini problem je sto liku treba pet godina da objavi knjigu, tako da se mozemo naci ovdje neke 2021 (oni koji prezive do tada), pa da protabirimo koju pametnu o kompletnom projektu...
Ja samo da se nasmijem na ovaj post iz 2011 :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#852 Re: A Song of Ice & Fire

Post by GandalfSivi »

komsinica_s_drugog wrote: 09/04/2023 16:55
GandalfSivi wrote: 09/07/2011 15:07 Sve je ovo jos uvijek uvertira za zadnje dvije knjige, a onda nastaje pravo ludilo. Jedini problem je sto liku treba pet godina da objavi knjigu, tako da se mozemo naci ovdje neke 2021 (oni koji prezive do tada), pa da protabirimo koju pametnu o kompletnom projektu...
Ja samo da se nasmijem na ovaj post iz 2011 :lol:
Uvijek moze gore. Cekam na The Doors of Stone 12 punih godina…
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#853 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Truba »

Rasprodao sve od martina
Najbolji potez

Vidim neke nove posebne se prodaju hahaha ilustrovano izdanje 7.reprint 2.knjige :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 699
Joined: 23/12/2018 19:16

#854 Re: A Song of Ice & Fire

Post by komsinica_s_drugog »

Ja sam pred kraj prvog dijela Plesa sa zmajevima, pa mi lakse pada kad vidim da vas ima sto vec 12 godina cekate nastavak :lol: Ja cu mozda cekat samo 10 godina, vi 22 :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#855 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Riddle »

Ne čekamo više.

Ja se sjećam kako sam gladno čitao ona objavljena poglavlja iz nove knjige na njegovoj stranici očekujući je za možda godinu ili dvije. To je bilo prije 10 godina. Neka se jebe sad što se mene tiče.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#856 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Truba »

Nek.pise materi
Nije jedini pisac
komsinica_s_drugog
Posts: 699
Joined: 23/12/2018 19:16

#857 Re: A Song of Ice & Fire

Post by komsinica_s_drugog »

Truba wrote: 02/05/2012 13:15 zna li se kaće izaći nova knjiga
ja sam na pola treće ne žuri mi se nego nešto sam čuo da će na ljeto sada pa me zanima jel to dezinformacija
Hej jah. Moj sin uskoro puni 10 godina. Nije bio ni u stomaku kad si ovaj post napisao. Knjigu cekamo. Jos.
:D
Ok, ja je cekam od popodne, al'ne sumnjam da cu je cekat 10 godina.
Neko ce me citirat ljeta gospodnjeg 2033.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#858 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Truba »

Covjek nista u zivotu nije doveo kraju

Znam jer sam mu citao autobiografiju

A konac djelo krasi
komsinica_s_drugog
Posts: 699
Joined: 23/12/2018 19:16

#859 Re: A Song of Ice & Fire

Post by komsinica_s_drugog »

Truba wrote: 28/09/2014 18:40 šta je ovo nova knjiga izdala serijal
crnogorci se uključili u utrku
vidio sam u alti :D
:lol:
Ja sam Gozbu za vrane i Ples sa zmajevima citala njihovo izdanje. Katastrofa, stamparske greske, gramaticke greske, odjednom cirilicno i u jednoj rijeci u drugom dijelu Plesa 😳
Svaka je vatra gorela iako, dok u ijekavici pisu onda trpaju i tamo gdje mu je i tamo gdje mu nije mjesto, pa bi negdje napisali mijesto 🤦‍♀️
Inace sam Igra prijestolja citala srpsko izdanje, Zimovrel, strahovuk, onda Sraz kraljeva hrvatsko izdanje, Ostrozimlje, grozovuk :D
Gubila se nekad ko je ko i sta je sta.
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#860 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Riddle »

Ja upravo iz tog razloga prezirem srpske prevode.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#861 Re: A Song of Ice & Fire

Post by pici »

Ma nema ništa od nove knjige.Debeli prdonja se zado u pisanju scenarija, lova mu pomutila razum a i slava.To dvoje kad se spoji ode talenat u suqurac.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#862 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Počinjem sumnjati da debeli ove knjige uopšte nije napisao. Ili je barem imao pomoć, koju sada više nema, pa šteka :-D
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#863 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Riddle »

Ma jeste naravno, samo se pogubio, jer se priča toliko razgranala. Vjerovatno ne zna gdje i kako će uklopiti Dorne, jer su oni imali kao neki veliki tajni plan. Ponestalo inspiracije za zadovoljavajuće zaključke, počeo razmišljati o drugim stvarima i onda to pisati... Ukratko, nikad nećemo pročitati rasplet serijala.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#864 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Riddle wrote: 16/04/2023 00:06 Ma jeste naravno, samo se pogubio, jer se priča toliko razgranala. Vjerovatno ne zna gdje i kako će uklopiti Dorne, jer su oni imali kao neki veliki tajni plan. Ponestalo inspiracije za zadovoljavajuće zaključke, počeo razmišljati o drugim stvarima i onda to pisati... Ukratko, nikad nećemo pročitati rasplet serijala.
Možda je njegova vizija raspleta ono što se u seriji dogodilo, pa je na taj način ispipao teren. Dobio izuzetno negativan feedback, što od kritičara, što od običnih fanova, pa haj sad sve isponova :-D
komsinica_s_drugog
Posts: 699
Joined: 23/12/2018 19:16

#865 Re: A Song of Ice & Fire

Post by komsinica_s_drugog »

Ja kontala hajde nije frka, kad zavrsim knjige nastavim sa serijom, i stvarno upalim kad tamo Sansa i Theon bjeze od kopileta, a Brienna ih spasi :?
I ugasim, sta cu 🤷‍♀️
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#866 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Riddle »

Idemedosumom wrote: 16/04/2023 07:41
Riddle wrote: 16/04/2023 00:06 Ma jeste naravno, samo se pogubio, jer se priča toliko razgranala. Vjerovatno ne zna gdje i kako će uklopiti Dorne, jer su oni imali kao neki veliki tajni plan. Ponestalo inspiracije za zadovoljavajuće zaključke, počeo razmišljati o drugim stvarima i onda to pisati... Ukratko, nikad nećemo pročitati rasplet serijala.
Možda je njegova vizija raspleta ono što se u seriji dogodilo, pa je na taj način ispipao teren. Dobio izuzetno negativan feedback, što od kritičara, što od običnih fanova, pa haj sad sve isponova :-D
Nije stvarno više ni važno. Prestao sam i razmišljati o tome.

Ali hajde... Teško mi je povjerovati da se bitka za Sjever onako završila, Jonov epilog je grozan, Stannis nikad nije mogao biti toliko nesposoban, Dorne je prosto odbačen i nemamo pojma šta je tamo bilo. Pa onda su tu Jaime i njegovo iskupljenje, Bran kao odluči postati kralj... Gotovo nijedan rasplet nema smisla i odbijam povjerovati da je neko tako talentovan stvari prvobitno tako zamislio. Jedino što bi mi imalo smisla je da Dany poludi.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#867 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Riddle wrote: 16/04/2023 09:20 Ali hajde... Teško mi je povjerovati da se bitka za Sjever onako završila, Jonov epilog je grozan, Stannis nikad nije mogao biti toliko nesposoban, Dorne je prosto odbačen i nemamo pojma šta je tamo bilo. Pa onda su tu Jaime i njegovo iskupljenje, Bran kao odluči postati kralj... Gotovo nijedan rasplet nema smisla i odbijam povjerovati da je neko tako talentovan stvari prvobitno tako zamislio. Jedino što bi mi imalo smisla je da Dany poludi.
Toliko toga su pokvarili u seriji, da bi se o tome dalo mjesecima raspravljati.

Šta je s Jaime/Brienne i Lady Stoneheart, koje u seriji uopšte nema?

Šta će se dogoditi s Jon Connovom invazijom, gdje je pravi ili lažni prince Aegon?

Kako će se okončati bitka oko Wintwerfella, opsada Mereen-a?

Kako su u seriji uspjeli u onolikoj mjeri fuliti s likom Euron-a Greyjoy?

Ima tu bezbroj "sporednih" arcova, koji nisu dospjeli u seriju. Ne mogu mi sada ni na um pasti, biće uskoro vrijeme da po drugi put knjige pročitam :-D
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#868 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Riddle »

Kako rekoh, nikad nećemo saznati i definitivno ih neću opet čitati.

Bio sam i zaboravio na to, ali da, Jaime je na kraju četvrte knjige navučen u zamku i bio sam siguran da će tu završiti. Teško mi je povjerovati da je umro u zagrljaju svoje drage seke. :D
Post Reply