A Song of Ice & Fire

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#826 Re: A Song of Ice & Fire

Post by japin_mutapi »

pala bi gledanost serije da izađe knjiga prije zadnje sezone
tako da nema ništa prije
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#827 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Ne znam vala, mnooogo je vise onih koji samo seriju gledaju a knjige ne citaju.

Jedino ako WoW sadrzi neke spoilere za 8. sezonu koji bi se putem neta prosirili...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#828 Re: A Song of Ice & Fire

Post by GandalfSivi »

Sve su to picke umisljene. Da mi je malo popricati i sa GRRM-om, a pogotovo sa Patrick Rothfuss-om, da im kazem sta ja mislim o odugovlacenju njihovih serijala...
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#829 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Truba »

jel ko čitao priči starlady
meni nečitljiva u siriusu broj 96
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#830 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Truba »

mijenjam knjige za papir


ako neko oće sve knjige od lagune
prva izdanja od 2003. pa nadalje za 115 maraka nek se javi

toliko sam se razočarao u lika koji mi je vodio prema broju stranica pročitanom u jednom danu 120 komada

dakle guzim guzim pa odem okrenuti stranicu kako bih nastavio čitati

đaba ti sve paša konac djelo krasi
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#831 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Zanimljivu teoriju vezano za razlog ovolikog kašnjenja WoW-a čuh neki dan.

Neki misle da Džordž knjigu nanovo piše (možda ne cijelu, ali mnoge dijelove) kako bi se radnja (i/ili ishod?) razlikovala od serije, što po meni ima nekog smisla.

Kako god, bolje mu je da požuri :evil:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#832 Re: A Song of Ice & Fire

Post by banjaluka078 »

Martin recently spoke with The Wall Street Journal by phone “from a remote mountain hideaway whose location he refuses to disclose” where he’s hard at work on The Winds of Winter.

Yes, yes, for all the jokes made at his expense, Martin is, indeed, set on completing A Song of Ice and Fire. Though the TV show’s timeline has eclipsed the book’s, Martin said he hasn’t let that alter his plans for his series.

“I’m still going to finish it the way I always wanted to finish it, the way it’s been in my head for 25 years now,” he said.

http://watchersonthewall.com/martin-dis ... released/c
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#833 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Nije valjda da mu vjeruješ. :evil:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#834 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Boemica »

Idemedosumom wrote:Ne znam vala, mnooogo je vise onih koji samo seriju gledaju a knjige ne citaju.

Jedino ako WoW sadrzi neke spoilere za 8. sezonu koji bi se putem neta prosirili...
Ja evo razmišljam da l' da počnem čitat knjige :hm:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#835 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Boemica wrote:
Idemedosumom wrote:Ne znam vala, mnooogo je vise onih koji samo seriju gledaju a knjige ne citaju.

Jedino ako WoW sadrzi neke spoilere za 8. sezonu koji bi se putem neta prosirili...
Ja evo razmišljam da l' da počnem čitat knjige :hm:
Ako ti se serija svidjela, i ako imaš vremena/živaca svako malo guglati (zbog 1000 sporednih likova, kuća/porodica, historijskih događaja, itd.), onda definitivno vrijedi nabaviti knjige.

Ovo savjetujem ja, kao neko ko je kroz cijelu gimnaziju samo Ep o Gilgameša pročitao :lol:

I da, najbolje bi bilo izvorne ingliš varijante čitati :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#836 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Boemica »

Idemedosumom wrote:
Ako ti se serija svidjela, i ako imaš vremena/živaca svako malo guglati (zbog 1000 sporednih likova, kuća/porodica, historijskih događaja, itd.), onda definitivno vrijedi nabaviti knjige.

Ovo savjetujem ja, kao neko ko je kroz cijelu gimnaziju samo Ep o Gilgameša pročitao :lol:

I da, najbolje bi bilo izvorne ingliš varijante čitati :D
Obožavam seriju :oops:

Ali pored faksa i posla nemam vremena baš toliko, bojim se počet jer me strah da ću zapostavit sve dok ne završim (inače tako čitam, stavim život na pauzu dok ne završim) :hm:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#837 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Idemedosumom »

Estagfirullah, ich bin enttäuscht :oops:

Onda prvo fakultet kutariši. :thumbup:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#838 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Mišo_Kovač »

Zna li neko dje u Sarajevu ima uzet <taze novu> World of Ice and Fire knjigu, engleski ili hrvatski prijevod (srpski, ako postoji, me ne zanima) :D Hvala :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#839 Re: A Song of Ice & Fire

Post by bunk »

https://www.olx.ba/artikal/25836925/svi ... -r-martin/
Algoritmovo izdanje.
Ja sam kupio u Tz prije nego je Algoritam pao..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#840 Re: A Song of Ice & Fire

Post by banjaluka078 »

Upratih maloprije na Buybookovoj fb stranici.

Image

Image
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#841 Re: A Song of Ice & Fire

Post by bunk »

Lumenizdavastvo.hr je izbacilo svoje izdanje.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#842 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Mate_Miso_Kovac »

Lumen je, koliko znam, iskoristio prijevod Tajane Pavičević koji je uradila za Algoritam.
Prijevod je miljama ispred laguninog, al su i knjige bruku skuplje (al tvrdi uvez) 8)
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#843 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Better Man »

Mate_Miso_Kovac wrote: 24/07/2020 18:42 Lumen je, koliko znam, iskoristio prijevod Tajane Pavičević koji je uradila za Algoritam.
Prijevod je miljama ispred laguninog, al su i knjige bruku skuplje (al tvrdi uvez) 8)
Obzirom da je Algoritam bankrotirao, Lumen je preuzeo prava i ponovo objavio Igru prijestolja. Mora im se priznati da su vrhunski odradili knjige i da je vrh kvaliteta. Zbog toga je i cijena veća. Ali su bili korektni za dva dijela što su po dvije knjige, gdje nisu stavili duplu cijenu, već je cijena malo veća od cijene jedne knjige.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#844 Re: A Song of Ice & Fire

Post by NecuVise »

banjaluka078 wrote: 30/06/2020 10:56 Upratih maloprije na Buybookovoj fb stranici.

Image

Image
Jesam li ja ovo dobro skontao da su bile po dvije marke knjige? :skoljka: ima li još to? Davno sam kupio i čitao englesko izdanje, pa kasnije prodao, sad bih opet. Po ovoj cijeni nek zauzima mjesto na policama :lol:

Evo sad gledao na buybook stranici i vidim da je bilo po toj cijeni ali rasprodano. Hajd šta bi, ko mi je kriv što ne pratim.

Inače, ima li nešto slično ovome i točku vremena?
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#845 Re: A Song of Ice & Fire

Post by geralt »

NecuVise wrote: 23/08/2020 17:19 Inače, ima li nešto slično ovome i točku vremena?
Jedini fantasy pisac kojeg ti mogu preporuciti da je po kvalitetu blizu Martina, a da redovno izbacuje nove knjige, je Joe Abercrombie. Zavrsio je First Law trilogiju, nakon toga izdao tri standalone knjige u istom univerzumu, i sada pise novu trilogu koja se desava par decenija nakon First Law.

Prva knjiga First Law trilogije mu je vjerovatno i najlosija, jer je posvecena pripremi terena za buduce knjige. Ako zelis probati da vidis kako ti "lezi" kao autor i da ga vidis u najboljem svjetlu, preporucujem ti da prvo procitas Best Served Cold, prvu od standalone knjiga - ukratko, Kill Bill u fantasy verziji renesansne Italije. Nakon toga se mozes vratiti i procitati First Law, posto nisu direktno povezane. Ne znam jesu li novije knjige prevedene i kakav je kvalitet prevoda, ja sam citao na engleskom.

Po kvalitetu su od novijih fantasy pisaca sa Martinom ravni i Scott Lynch i Patrick klix, ali su obojica zaglavili sa svojim serijalima isto kao i Martin i pitanje je hoce li ih ikada zavrsiti, tako da ti ih ne mogu mirne duse preporuciti.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#846 Re: A Song of Ice & Fire

Post by NecuVise »

geralt wrote: 23/08/2020 17:46
NecuVise wrote: 23/08/2020 17:19 Inače, ima li nešto slično ovome i točku vremena?
Jedini fantasy pisac kojeg ti mogu preporuciti da je po kvalitetu blizu Martina, a da redovno izbacuje nove knjige, je Joe Abercrombie. Zavrsio je First Law trilogiju, nakon toga izdao tri standalone knjige u istom univerzumu, i sada pise novu trilogu koja se desava par decenija nakon First Law.

Prva knjiga First Law trilogije mu je vjerovatno i najlosija, jer je posvecena pripremi terena za buduce knjige. Ako zelis probati da vidis kako ti "lezi" kao autor i da ga vidis u najboljem svjetlu, preporucujem ti da prvo procitas Best Served Cold, prvu od standalone knjiga - ukratko, Kill Bill u fantasy verziji renesansne Italije. Nakon toga se mozes vratiti i procitati First Law, posto nisu direktno povezane. Ne znam jesu li novije knjige prevedene i kakav je kvalitet prevoda, ja sam citao na engleskom.

Po kvalitetu su od novijih fantasy pisaca sa Martinom ravni i Scott Lynch i Patrick klix, ali su obojica zaglavili sa svojim serijalima isto kao i Martin i pitanje je hoce li ih ikada zavrsiti, tako da ti ih ne mogu mirne duse preporuciti.
Hvala na preporuci, probat ću. Vidiš, tvoj nick me napomenu da potražim i Witcher serijal na engleskom.
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#847 Re: A Song of Ice & Fire

Post by shmizlica »

nešto gledam po njegovoj stranici, čo'ek ništa od 2015 nije objavio :|
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#848 Re: A Song of Ice & Fire

Post by Mate_Miso_Kovac »

shmizlica wrote: 27/08/2020 15:09 nešto gledam po njegovoj stranici, čo'ek ništa od 2015 nije objavio :|
Ples je izašao 2011. :D Ovo ostalo što piskara, historije, novele i to ne treba racunati :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#849 Re: A Song of Ice & Fire

Post by shmizlica »

Mate_Miso_Kovac wrote: 27/08/2020 15:11
shmizlica wrote: 27/08/2020 15:09 nešto gledam po njegovoj stranici, čo'ek ništa od 2015 nije objavio :|
Ples je izašao 2011. :D Ovo ostalo što piskara, historije, novele i to ne treba racunati :D
al od 2015 ni to....ne dočekasmo mi nastavke pjesme :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1781
Joined: 18/09/2008 01:19

#850 Re: A Song of Ice & Fire

Post by samsonsam »

geralt wrote: 23/08/2020 17:46
NecuVise wrote: 23/08/2020 17:19 Inače, ima li nešto slično ovome i točku vremena?
Jedini fantasy pisac kojeg ti mogu preporuciti da je po kvalitetu blizu Martina, a da redovno izbacuje nove knjige, je Joe Abercrombie. Zavrsio je First Law trilogiju, nakon toga izdao tri standalone knjige u istom univerzumu, i sada pise novu trilogu koja se desava par decenija nakon First Law.

Prva knjiga First Law trilogije mu je vjerovatno i najlosija, jer je posvecena pripremi terena za buduce knjige. Ako zelis probati da vidis kako ti "lezi" kao autor i da ga vidis u najboljem svjetlu, preporucujem ti da prvo procitas Best Served Cold, prvu od standalone knjiga - ukratko, Kill Bill u fantasy verziji renesansne Italije. Nakon toga se mozes vratiti i procitati First Law, posto nisu direktno povezane. Ne znam jesu li novije knjige prevedene i kakav je kvalitet prevoda, ja sam citao na engleskom.

Po kvalitetu su od novijih fantasy pisaca sa Martinom ravni i Scott Lynch i Patrick klix, ali su obojica zaglavili sa svojim serijalima isto kao i Martin i pitanje je hoce li ih ikada zavrsiti, tako da ti ih ne mogu mirne duse preporuciti.
Joe Abercrombie :thumbup: u cugu First Law procitao :thumbup:

preporuku dobio za Steven Erikson - The Malazan Book of the Fallen ...jedva prvu knjgu uspio zavrsiti,jednostavno nije legla

Brent Weeks - Night Angel :thumbup: toplo preporucujem

Pierce Brown - Mars trilogija :thumbup: nije bas u stilu debelog bradonje ali je dobra fantasy trilogija :izet:
Post Reply