A mi samo sutimo...........

senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#26

Post by senada »

bice_bice wrote:ja bi glaso za Radoncica, ustvari za asistenta njegovog mu u njega..
vec 12 godina reprizira se ista izborna sapunjica, sto znaci da izbori nista ne mijenjaju... da bi se rijesili inih radoncica ali i onih opasnijih radoncicevih lobistickih baza i centara moci, mora se potpuno zaustavit ovaj pogubni zivot na federalnoj politickoj sceni gradjanskim neposluhom, blokadom saobracajnica i svih vitalnih institucija.prvenstveno sda i 'zabih' sami se moramo rijesiti jer ce one i dalje ciniti sve da se rijese nas.
Pravi Bosanceros
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 16:32

#27

Post by Pravi Bosanceros »

Kakvi ba izbori, pa rezultat bi bio isti, ako ne i gori.

Treba nas maltretirati do ludila ove 4 godine pa tek onda ima neke sanse.

Pa vidjeli ste da Hare, Tihi i Reis vec od ovoga preve pobjedu. "...zadovoljan sam...", "...djelimicno sam zadovoljan...", "...nisam nezadovoljan..."

Kakav je nas narod jos bi ih nagradio za ovo, a posebna prica su nacionalne tenzije, pozivi na rat i sl. sto ih dodatno osnazuje (vidjeti pod drugim temama na sa-x vezanim za presudu...)
muhomlat
Posts: 15
Joined: 27/02/2007 00:12
Location: bih

#28

Post by muhomlat »

Stvar je u tome da je optužba pogrešno formulisana. Jedina optužba koju smo imali šanse dobiti pred ovim i ovakvim sudom je da smo tužili Republiku Srbiju za loše obavljen posao, odnosno za nepotpuno izvršen posao. To bi lako dokazali jer je ostalo Bosanaca živih i zdravih i još uvijek čine autohtonu etničku strukturu u jednom dijelu evrope, uprkos njihovom velikom (grijehu) da su muslimani. To je nešto što im ni Evropa nemože oprostiti. Za to bi ih osudili žestoko.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#29

Post by senada »

mostarac wrote:
senada wrote:Svi koji pokusavaju bilo sto promijeniti u ovoj zemlji moraju shvatiti da nemaju nikakvih, bas nikakvih sansi za bilo kakve promjene sa ovim istim strankama i politicarima koji su na vlasti 20 godina.Jedine promjene kojima se mogu nadati su promjene na gore i gore.Ovdje bi sve trebalo da zamre do potpunog kolapsa , a onda sa potpuno novim ljudima krenuti u novi zivot, sve ispocetka.Ovdje se MORA promijeniti kontaminirana krv za svjezu, zdravu, nezagadjenu klerofasizmom i dr. opasnim virusima.
i sta predlazes i sta ces uciniti po tom pitanju, osim pukog konstatovanja problema :)
po ini put konkretno -
cilj - OSTAVKE !
metode i alati-
jasan i glasan poziv na gradjanski neposluh
mirne demonstracije sa jedinim zahtjevom za OSTAVKAMA nacionalistickih stranaka SDA i ZBiH!
obustave rada recimo grasa, srednjih skola, fakulteta, blokade puteva, saobracajnica i svih vitalnih institucija
vrijeme trajanja -
sve do ispunjenja zahtijeva bez kompromisa i bilo kakvih obecanja i dogovora sa njima i njihovim dousnicima i poslusnicima!
naravno da ovdje radi mjera predostroznosti nisu predoceni svi djelotvorni instrumenti, ali sigurno da sve mora proci bez primjene bilo kakve sile i vandalizma.
moze :?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30

Post by mostarac »

senada wrote:
mostarac wrote:
senada wrote:Svi koji pokusavaju bilo sto promijeniti u ovoj zemlji moraju shvatiti da nemaju nikakvih, bas nikakvih sansi za bilo kakve promjene sa ovim istim strankama i politicarima koji su na vlasti 20 godina.Jedine promjene kojima se mogu nadati su promjene na gore i gore.Ovdje bi sve trebalo da zamre do potpunog kolapsa , a onda sa potpuno novim ljudima krenuti u novi zivot, sve ispocetka.Ovdje se MORA promijeniti kontaminirana krv za svjezu, zdravu, nezagadjenu klerofasizmom i dr. opasnim virusima.
i sta predlazes i sta ces uciniti po tom pitanju, osim pukog konstatovanja problema :)
po ini put konkretno -
cilj - OSTAVKE !
metode i alati-
jasan i glasan poziv na gradjanski neposluh
mirne demonstracije sa jedinim zahtjevom za OSTAVKAMA nacionalistickih stranaka SDA i ZBiH!
obustave rada recimo grasa, srednjih skola, fakulteta, blokade puteva, saobracajnica i svih vitalnih institucija
vrijeme trajanja -
sve do ispunjenja zahtijeva bez kompromisa i bilo kakvih obecanja i dogovora sa njima i njihovim dousnicima i poslusnicima!
naravno da ovdje radi mjera predostroznosti nisu predoceni svi djelotvorni instrumenti, ali sigurno da sve mora proci bez primjene bilo kakve sile i vandalizma.
moze :?
ovo je vec malo konkretnije, mada da se razumijemo ja sam isto tako protiv njih, ali kad im trazis ostavke, moras imati i prijedlog alternative.
Dakle ono na cemu padaju NVO u BiH je to, da svi traze da ovi sjasu sa vlasti sto je OK, ali niko ne kaze ko treba da zajase na vlast, jer neko mora.
Objasnjenja pametni, posteni,sposobni i slicno su prica za malu djecu. Imena gospodo, imena?
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#31

Post by senada »

mostarac wrote:
senada wrote:
mostarac wrote: i sta predlazes i sta ces uciniti po tom pitanju, osim pukog konstatovanja problema :)
po ini put konkretno -
cilj - OSTAVKE !
metode i alati-
jasan i glasan poziv na gradjanski neposluh
mirne demonstracije sa jedinim zahtjevom za OSTAVKAMA nacionalistickih stranaka SDA i ZBiH!
obustave rada recimo grasa, srednjih skola, fakulteta, blokade puteva, saobracajnica i svih vitalnih institucija
vrijeme trajanja -
sve do ispunjenja zahtijeva bez kompromisa i bilo kakvih obecanja i dogovora sa njima i njihovim dousnicima i poslusnicima!
naravno da ovdje radi mjera predostroznosti nisu predoceni svi djelotvorni instrumenti, ali sigurno da sve mora proci bez primjene bilo kakve sile i vandalizma.
moze :?
ovo je vec malo konkretnije, mada da se razumijemo ja sam isto tako protiv njih, ali kad im trazis ostavke, moras imati i prijedlog alternative.
Dakle ono na cemu padaju NVO u BiH je to, da svi traze da ovi sjasu sa vlasti sto je OK, ali niko ne kaze ko treba da zajase na vlast, jer neko mora.
Objasnjenja pametni, posteni,sposobni i slicno su prica za malu djecu. Imena gospodo, imena?
Moj (samo) prijedlog imena: Jakob Finci, Zeljko Komsic, Damir Hadzic, Lamija Tanovic, Mirjana Deak, Sven Alkalaj, Sanja Vlaisavljevic, Dostasi i Grozdasi koji zele i mnoga druga poznata i nepoznata imena.
valjal' :?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#32

Post by mostarac »

senada wrote:
mostarac wrote:
senada wrote:po ini put konkretno -
cilj - OSTAVKE !
metode i alati-
jasan i glasan poziv na gradjanski neposluh
mirne demonstracije sa jedinim zahtjevom za OSTAVKAMA nacionalistickih stranaka SDA i ZBiH!
obustave rada recimo grasa, srednjih skola, fakulteta, blokade puteva, saobracajnica i svih vitalnih institucija
vrijeme trajanja -
sve do ispunjenja zahtijeva bez kompromisa i bilo kakvih obecanja i dogovora sa njima i njihovim dousnicima i poslusnicima!
naravno da ovdje radi mjera predostroznosti nisu predoceni svi djelotvorni instrumenti, ali sigurno da sve mora proci bez primjene bilo kakve sile i vandalizma.
moze :?
ovo je vec malo konkretnije, mada da se razumijemo ja sam isto tako protiv njih, ali kad im trazis ostavke, moras imati i prijedlog alternative.
Dakle ono na cemu padaju NVO u BiH je to, da svi traze da ovi sjasu sa vlasti sto je OK, ali niko ne kaze ko treba da zajase na vlast, jer neko mora.
Objasnjenja pametni, posteni,sposobni i slicno su prica za malu djecu. Imena gospodo, imena?
Moj (samo) prijedlog imena: Jakob Finci, Zeljko Komsic, Damir Hadzic, Lamija Tanovic, Mirjana Deak, Sven Alkalaj, Sanja Vlaisavljevic, Dostasi i Grozdasi koji zele i mnoga druga poznata i nepoznata imena.
valjal' :?
e to je vec ozbiljno i konretno. Ono sto bi ja sada volio da vidim je to da dostasi i grozdasi izadju sa svojim prijedlogom vlade i zahtjevaju od stranaka da ih podrze. To je ona konekretna i prava stvar.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#33

Post by senada »

mostarac wrote:
senada wrote:
mostarac wrote: ovo je vec malo konkretnije, mada da se razumijemo ja sam isto tako protiv njih, ali kad im trazis ostavke, moras imati i prijedlog alternative.
Dakle ono na cemu padaju NVO u BiH je to, da svi traze da ovi sjasu sa vlasti sto je OK, ali niko ne kaze ko treba da zajase na vlast, jer neko mora.
Objasnjenja pametni, posteni,sposobni i slicno su prica za malu djecu. Imena gospodo, imena?
Moj (samo) prijedlog imena: Jakob Finci, Zeljko Komsic, Damir Hadzic, Lamija Tanovic, Mirjana Deak, Sven Alkalaj, Sanja Vlaisavljevic, Dostasi i Grozdasi koji zele i mnoga druga poznata i nepoznata imena.
valjal' :?
e to je vec ozbiljno i konretno. Ono sto bi ja sada volio da vidim je to da dostasi i grozdasi izadju sa svojim prijedlogom vlade i zahtjevaju od stranaka da ih podrze. To je ona konekretna i prava stvar.
pojasni malo molim te to oko prijedloga vlade i kojih stranaka?
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#34

Post by furlan »

De Gol je imao jednu izjavu po pitanju izbora koja otprilike kaze"Ili ces izdati glasace ili ces izdati drzavu"U nasem slucaju je izdata i drzava i glasaci.Jucerasnja presuda je za mene krah bosanske politike koja objektivno ni ne postoji vec dugi niz godina.Dakle ostavka vladajuce koalicije za sve neispunjeno.Nije u stanju sastaviti federalnu vladu a kamoli sta drugo.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#35 Re: A mi samo sutimo...........

Post by Soul_Sista »

nemoj pricati meni, vec drugima. ili jos bolje, pocni raditi, a ne pricati. lobiraj, lobiraj, pricaj o zemlji bih, o ljudima, trazi podrsku, daj kontakte (a ne guzice kao masa ostalih). to nam treba.
..ma zasto si tako blag, mozes ti to i bolje! a ovo sve gore nek ti rade Tatitni sinovi i oni podobni, one koje birate svake 4. godine, oni nek ti rade taj posao!!

..ja o Bosni ne trebam nikome pricati, ona stoji iza mene, u mojoj familiji..ZNAS!!! ..moj pra-dedo je ginuo za nju, pa moj prvi dido i njegova braca, pa drugi dido, dajdza sjedio u cetnickom logoru a otac hodao u crnom mantilu i sakrivao se po gradu 92...da ne bi dosao pod cetnicki noz..sad je red na mene?? za koga? za cije intrese? za koji kolektivitet?

:zzzz:
Last edited by Soul_Sista on 27/02/2007 11:56, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#36

Post by mostarac »

senada wrote:
mostarac wrote:
senada wrote: Moj (samo) prijedlog imena: Jakob Finci, Zeljko Komsic, Damir Hadzic, Lamija Tanovic, Mirjana Deak, Sven Alkalaj, Sanja Vlaisavljevic, Dostasi i Grozdasi koji zele i mnoga druga poznata i nepoznata imena.
valjal' :?
e to je vec ozbiljno i konretno. Ono sto bi ja sada volio da vidim je to da dostasi i grozdasi izadju sa svojim prijedlogom vlade i zahtjevaju od stranaka da ih podrze. To je ona konekretna i prava stvar.
pojasni malo molim te to oko prijedloga vlade i kojih stranaka?
Gledaj, vladu moraju izglasati stranke i vladu ne mozes birati ti na izborima. E sad potrebno je naci stranke koje ce podrzati u parlamentu ovakav sastav vlade i glasati za njih na izborima. Jesam li sad jasniji
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#37

Post by senada »

furlan wrote:De Gol je imao jednu izjavu po pitanju izbora koja otprilike kaze"Ili ces izdati glasace ili ces izdati drzavu"U nasem slucaju je izdata i drzava i glasaci.Jucerasnja presuda je za mene krah bosanske politike koja objektivno ni ne postoji vec dugi niz godina.Dakle ostavka vladajuce koalicije za sve neispunjeno.Nije u stanju sastaviti federalnu vladu a kamoli sta drugo.
ne ide mi u glavu KAKO neko od ISTIH stranaka i ljudi koji ISTO vode drzavu i narod u ponor kako moze ocekivati bilo sto od jos promjena na gore? na kraju svi koji ih podrzavaju neka se svrstaju uz njih i nek si konacno naprave vlastiti pasaluk pa neka jednom za svagda sjasu s grbace nas koji ih nikada ni u cemu ne podrzavamo i necemo nikada.bolje da se lijepo razidjemo svak sebi i vozdra. sa njima vise ne ide ni ovo fiktivno "bratstvo"! nevezano za presudu nego za sve sto JESU ucinili za ovih 20 najcrnjih godina!
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#38

Post by senada »

mostarac wrote:[Gledaj, vladu moraju izglasati stranke i vladu ne mozes birati ti na izborima. E sad potrebno je naci stranke koje ce podrzati u parlamentu ovakav sastav vlade i glasati za njih na izborima. Jesam li sad jasniji
Iz stranke "za bih" za mene vrijedi jedino Mirjana Deak.Normalno da prijedlog vlade ne bi prosao jer vecina su u inim talovima radi cega i nemamo opoziciju.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#39

Post by Vingo »

senada wrote:
mostarac wrote:[Gledaj, vladu moraju izglasati stranke i vladu ne mozes birati ti na izborima. E sad potrebno je naci stranke koje ce podrzati u parlamentu ovakav sastav vlade i glasati za njih na izborima. Jesam li sad jasniji
Iz stranke "za bih" za mene vrijedi jedino Mirjana Deak.Normalno da prijedlog vlade ne bi prosao jer vecina su u inim talovima radi cega i nemamo opoziciju.
A Marko Vesovic?
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#40

Post by senada »

Vingo wrote:
senada wrote:
mostarac wrote:[Gledaj, vladu moraju izglasati stranke i vladu ne mozes birati ti na izborima. E sad potrebno je naci stranke koje ce podrzati u parlamentu ovakav sastav vlade i glasati za njih na izborima. Jesam li sad jasniji
Iz stranke "za bih" za mene vrijedi jedino Mirjana Deak.Normalno da prijedlog vlade ne bi prosao jer vecina su u inim talovima radi cega i nemamo opoziciju.
A Marko Vesovic?
Nisam znala da je u "zabih".Inace Vesovica cijenim i da se ja ozbiljno pitam predlozila bih mu da se pridruzi ali mislim da je covjek vec davno umoran od svega.
Prava potpora za prave promjene ( a ne 20 godina stare promjene ali sve ka gorem od goreg) moze se naci jedino kod pravih, ozbiljnih, obrazovanih, odgovornih, anacionalnih a samim tim humanih ljudi.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#41

Post by senada »

@mostarac, hoces li mi to reci kako je vlada sistemski zasticena, nedodirljiva i neoboriva bez obzira na volju vecine naroda, jel' :shock: :?
Romanopisac
Posts: 53
Joined: 26/02/2007 23:31

#42

Post by Romanopisac »

mostarac wrote:ima, samo ga avaz ne voli :D
Cini ti se. I Zlaja nista drukciji nije. Vidjeli smo ga kad ga je Dodik optuzio za "makinjanje" Cerica i Radoncica.

Promatram vasa pisanja dugo i samo jedno mogu zakljuciti. Nema politicara u Bosnjaka pa vi pricali, zaqstupali i radili sta god htjeli.

Nego kakve su one fore da je Srbija odgovorna sto nije sprijecila genocid? Pa i 150 zemalja UN su isto zato odgovorni.

Ne znam samo cemu oni naslovi koji tjese narod i ako smo u Hagu jucer (a vec odavno odande) dobili nokaut.

Mislim da je danas najvaznije biti ispred skupstine i da je potrebno napraviti sranje, pravo sranje i tako pokazati da se mi poseremo na njihovu "pravdu".

Kasnije se Rusima osvetiti za ovo tako sto cemo im zabraniti prodavati naftu na podrucju Federacije BiH. To ce ih kostati nekoliko stotina miliona EUR godisnje. Dobro za pocetak.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#43

Post by mostarac »

senada wrote:@mostarac, hoces li mi to reci kako je vlada sistemski zasticena, nedodirljiva i neoboriva bez obzira na volju vecine naroda, jel' :shock: :?
volja naroda se iskazuje na izborima, a nakon izbora su zasticeni ko medjedi, osim ako se ne raspisu vanredni izbori, ali opet biras izmedju istih stranaka :D

Ono sto ja tebi pokusavam reci je to da dostasi ili treba da osnuju vlastitu partiju ili da se infiltriraju u jednu od postojecih, jer je to JEDINI nacin da se utice na nesto i promjeni stanje. Vidi ovo, ja sam naseg kantonalnog premijera prozivao 5-6 puta u vezi pripravnickog staza u organima vlade u kantonu. On se nikad nije udostojio ni da mi odgovori na pismo, ali je ipak iduce godine u budzet usla stavka za pripravnike koji ce pripravnicki staz odraditi u kantonalnim institucijama, kako bi stekli ono iz ugovora neophodno radno iskustvo. Dakle imalo je efekta, ali moras uci medju njih i iznutra ih udarat. Oni su postavili suvise dobru odbranu, da bi ih ti lomila iz vana i da bi uopste do njih dosao glas NVO organizacija. Moras mu postati konkurencija ili peta kolona u njegovoj utrobi da bi ga pobjedila. Ne mozes pobjediti, ako se ne takmicis.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#44

Post by mostarac »

Romanopisac wrote:
mostarac wrote:ima, samo ga avaz ne voli :D
Cini ti se. I Zlaja nista drukciji nije. Vidjeli smo ga kad ga je Dodik optuzio za "makinjanje" Cerica i Radoncica.

Promatram vasa pisanja dugo i samo jedno mogu zakljuciti. Nema politicara u Bosnjaka pa vi pricali, zaqstupali i radili sta god htjeli.

Nego kakve su one fore da je Srbija odgovorna sto nije sprijecila genocid? Pa i 150 zemalja UN su isto zato odgovorni.

Ne znam samo cemu oni naslovi koji tjese narod i ako smo u Hagu jucer (a vec odavno odande) dobili nokaut.

Mislim da je danas najvaznije biti ispred skupstine i da je potrebno napraviti sranje, pravo sranje i tako pokazati da se mi poseremo na njihovu "pravdu".

Kasnije se Rusima osvetiti za ovo tako sto cemo im zabraniti prodavati naftu na podrucju Federacije BiH. To ce ih kostati nekoliko stotina miliona EUR godisnje. Dobro za pocetak.
sto volim ove "bajkopisce" sto se registruju da pljunu po zlaji pa onda odu nakon 2 dana :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#45

Post by senada »

znaci izgradili su sebi sistem kako bi mi funkcionisali ko dobro ustimani utornjani ustavno 'konstitutivni' mrtvaci ..... da samo da sutimo i trpimo iste u istom dobro im nastimanom sistemu.... dakle oni nas 20 godina pod okriljem svog sistema varaju, lazu, kradu, ubijaju, izdaju a cak iizborni zakon su sistemski ustimali po mjeri da cuva njihove mislece guzice... a sistem s godinama sve vise jaca i jaca.... i njihove pozicije sa njim.... a mi ako nam padne na pamet prvo se suocimo sa njihovim zastitnim sistemom.... i zanimljivo koliko je taj isti njihov sistem poguban po drzavu i narod samo radi samih njih mamu im sistemsku!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#46

Post by mostarac »

senada wrote:znaci izgradili su sebi sistem kako bi mi funkcionisali ko dobro ustimani utornjani ustavno 'konstitutivni' mrtvaci ..... da samo da sutimo i trpimo iste u istom dobro im nastimanom sistemu.... dakle oni nas 20 godina pod okriljem svog sistema varaju, lazu, kradu, ubijaju, izdaju a cak iizborni zakon su sistemski ustimali po mjeri da cuva njihove mislece guzice... a sistem s godinama sve vise jaca i jaca.... i njihove pozicije sa njim.... a mi ako nam padne na pamet prvo se suocimo sa njihovim zastitnim sistemom.... i zanimljivo koliko je taj isti njihov sistem poguban po drzavu i narod samo radi samih njih mamu im sistemsku!
bas tako, a da bi razvalila taj sistem moras uci medju njih i razbiti ih iznutra jer je izvana nemoguce.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#47

Post by mIRCerka »

mostarac wrote:
Romanopisac wrote:
mostarac wrote:ima, samo ga avaz ne voli :D
Cini ti se. I Zlaja nista drukciji nije. Vidjeli smo ga kad ga je Dodik optuzio za "makinjanje" Cerica i Radoncica.

Promatram vasa pisanja dugo i samo jedno mogu zakljuciti. Nema politicara u Bosnjaka pa vi pricali, zaqstupali i radili sta god htjeli.

Nego kakve su one fore da je Srbija odgovorna sto nije sprijecila genocid? Pa i 150 zemalja UN su isto zato odgovorni.

Ne znam samo cemu oni naslovi koji tjese narod i ako smo u Hagu jucer (a vec odavno odande) dobili nokaut.

Mislim da je danas najvaznije biti ispred skupstine i da je potrebno napraviti sranje, pravo sranje i tako pokazati da se mi poseremo na njihovu "pravdu".

Kasnije se Rusima osvetiti za ovo tako sto cemo im zabraniti prodavati naftu na podrucju Federacije BiH. To ce ih kostati nekoliko stotina miliona EUR godisnje. Dobro za pocetak.
sto volim ove "bajkopisce" sto se registruju da pljunu po zlaji pa onda odu nakon 2 dana :D
volim i ja dizanje revolusn iz daleka... :D
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#48 Re: A mi samo sutimo...........

Post by photo »

Soul_Sista wrote:
nemoj pricati meni, vec drugima. ili jos bolje, pocni raditi, a ne pricati. lobiraj, lobiraj, pricaj o zemlji bih, o ljudima, trazi podrsku, daj kontakte (a ne guzice kao masa ostalih). to nam treba.
..ma zasto si tako blag, mozes ti to i bolje! a ovo sve gore nek ti rade Tatitni sinovi i oni podobni, one koje birate svake 4. godine, oni nek ti rade taj posao!!

..ja o Bosni ne trebam nikome pricati, ona stoji iza mene, u mojoj familiji..ZNAS!!! ..moj pra-dedo je ginuo za nju, pa moj prvi dido i njegova braca, pa drugi dido, dajdza sjedio u cetnickom logoru a otac hodao u crnom mantilu i sakrivao se po gradu 92...da ne bi dosao pod cetnicki noz..sad je red na mene?? za koga? za cije intrese? za koji kolektivitet?

:zzzz:
prvo: spusti loptu heroju. znam da zivci svima igraju, ali nemoj frustracije lijeciti na meni.

drugo: ja ne glasam za nacionalne stranke. ovdje nisam pokrenuo pitanje stranaka, vec ljudi koji su na vlasti (znaci iz svih stranaka, ne samo nacionalnih)

trece: nisi ni ti, a hvala bogu, ni ja, jedini bosanac i hercegovac na ovom forumi pa de se dicimo da je bih iza nase porodice. vjerujem da je bih iza svakoga onoga koji dodje na ovaj forum, pa tako i iza tvoje i moje porodice.

cetvrto: tipicno za nas bosance. odmah cim neko pokrene konkretno pitanje, pojavi se neko ko skrece vodu na drugi mlin i pocne kritikovati, pljuvati, lajati i cichati.

peto: hajde majke ti, vrati se na pocetak posta, procitaj ga jos jednom, malo razmisli, pa procitaj jos jednom pa onda napisi neki konkretan odgovor.

sesto: sretno. s ovakvim razmisljanjem ce ti trebati u zivotu.

phot has spoken
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#49

Post by photo »

Nema politicara u Bosnjaka pa vi pricali, zaqstupali i radili sta god htjeli.

ovo je potpuno tacno. niko od njih nema karizmu

Mislim da je danas najvaznije biti ispred skupstine i da je potrebno napraviti sranje, pravo sranje i tako pokazati da se mi poseremo na njihovu "pravdu".

ne treba praviti sranje (da nas opet ne bi zvali prljavim bosancima), vec poceti lobirati za bih na visim nivoima, u stranim vladama i slicno.

Kasnije se Rusima osvetiti za ovo tako sto cemo im zabraniti prodavati naftu na podrucju Federacije BiH. To ce ih kostati nekoliko stotina miliona EUR godisnje. Dobro za pocetak.[/quote]

s ovim se slazem u potpunosti i nadam se da je odbijanje potpisivanja odluke vijeca ministara o kvaliteta goriva od strane silajdzica i tihica upravo ovo sto si gore naveo. ako nije, jebat' i njih i nas, onda.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50

Post by Maraschino »

Zaboravljas da smo mi kao i cijela Europa ovisnici o Ruskome plinu :roll:

Sta ako oni zavrnu pipe :? :(
Post Reply