A ja bruke u pm

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#1 A ja bruke u pm

Post by array »

Čudi me da niko ne pominje kako su od 1. januara Bugarska i Rumunija primljeni u EU. E pa koliko nisko smo to mi pali kad su nam sad Bugarska i Rumunija na Zapadu. Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Albanija ostaše u balkanskoj rupetini potpuno okruženi članicama EU. Šta je najžalosnije svi ozbiljni analitičari predviđaju da EU neće primati nove države u članstvo narednih 10-15 godina zbog rastućeg nezadovoljstva među nasjstarijim članicima u vezi koštanja primanja novih članova.

I sve zbog jebene srpske politike prije rata, u ratu, a evo sad i poslije rata. Dragi moji Bosanci i Hercegovci otrijeznite se i dobro pogledajte oko sebe i prepoznajte u kakvim smo to mi govnima i zašto.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#2 Re: A ja bruke u pm

Post by repeater »

array wrote:Čudi me da niko ne pominje kako su od 1. januara Bugarska i Rumunija primljeni u EU. E pa koliko nisko smo to mi pali kad su nam sad Bugarska i Rumunija na Zapadu. Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Albanija ostaše u balkanskoj rupetini potpuno okruženi članicama EU. Šta je najžalosnije svi ozbiljni analitičari predviđaju da EU neće primati nove države u članstvo narednih 10-15 godina zbog rastućeg nezadovoljstva među nasjstarijim članicima u vezi koštanja primanja novih članova.

I sve zbog jebene srpske politike prije rata, u ratu, a evo sad i poslije rata. Dragi moji Bosanci i Hercegovci otrijeznite se i dobro pogledajte oko sebe i prepoznajte u kakvim smo to mi govnima i zašto. Chicago, 3.Jan.2007
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#3 Re: A ja bruke u pm

Post by stripiii »

array wrote:Čudi me da niko ne pominje kako su od 1. januara Bugarska i Rumunija primljeni u EU. E pa koliko nisko smo to mi pali kad su nam sad Bugarska i Rumunija na Zapadu. Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Albanija ostaše u balkanskoj rupetini potpuno okruženi članicama EU. Šta je najžalosnije svi ozbiljni analitičari predviđaju da EU neće primati nove države u članstvo narednih 10-15 godina zbog rastućeg nezadovoljstva među nasjstarijim članicima u vezi koštanja primanja novih članova.

I sve zbog jebene srpske politike prije rata, u ratu, a evo sad i poslije rata. Dragi moji Bosanci i Hercegovci otrijeznite se i dobro pogledajte oko sebe i prepoznajte u kakvim smo to mi govnima i zašto.
Ti tek sad skontao :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4 Re: A ja bruke u pm

Post by mIRCerka »

array wrote:Čudi me da niko ne pominje kako su od 1. januara Bugarska i Rumunija primljeni u EU. E pa koliko nisko smo to mi pali kad su nam sad Bugarska i Rumunija na Zapadu. Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Albanija ostaše u balkanskoj rupetini potpuno okruženi članicama EU. Šta je najžalosnije svi ozbiljni analitičari predviđaju da EU neće primati nove države u članstvo narednih 10-15 godina zbog rastućeg nezadovoljstva među nasjstarijim članicima u vezi koštanja primanja novih članova.

I sve zbog jebene srpske politike prije rata, u ratu, a evo sad i poslije rata. Dragi moji Bosanci i Hercegovci otrijeznite se i dobro pogledajte oko sebe i prepoznajte u kakvim smo to mi govnima i zašto.
I ako se ukloni dodik, bosna ulijece u EU ko metak...jest al sipak macak...

postoji 16 uvjeta/uslova koje BiH mora ispuniti da bi dobila status KANDIDATA...
gdje smo s time? Nije valjda da nas koce samo srpski politicari...how yes no...
sve politicare iznad 50 godina starosti treba u penziju...onda bi se mozda i radilo kako treba...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

ma do tad ce se i EU raspasti......onda udri jovo nanovo :D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

pitt wrote:ma do tad ce se i EU raspasti......onda udri jovo nanovo :D:D
pa ako uklonimo sve srpske politicare, nece biti Jove da udara... :roll:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#7

Post by pitt »

a ivo mijo? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8

Post by Alfons Kauders »

mIRCerka wrote:
pitt wrote:ma do tad ce se i EU raspasti......onda udri jovo nanovo :D:D
pa ako uklonimo sve srpske politicare, nece biti Jove da udara... :roll:
ako srpski politicari udju u eu bezbeli ce je sjebat ko jugoslaviju, pa opet jovo nanovo...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

pitt wrote:a ivo mijo? :D
Ivo Miro Jovic je Hrvat, i to sa Certifikatom! :D

tako da on otpada....

:roll:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#10

Post by pitt »

ma nace se neki domaci izdajnik (rasim kadicc, ibro spahic) da useru stvar :D:D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11

Post by Alfons Kauders »

pitt wrote:a ivo mijo? :D
moze al' da predje na veru pradedovsku i postane ivo jovo, pa jopet jovo nanovo
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

pitt wrote:ma nace se neki domaci izdajnik (rasim kadicc, ibro spahic) da useru stvar :D:D
za njega me ne bi iznenadilo...to bi bila jos jedna titula na postojecih 12...srpski politicar...hihiihhi....
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#13

Post by EI Presidente »

ne spominju raja jer im vatra :D da je kako zaobici odgovornost sprovodjenja bolnih i komplikovanih reformi a uletiti u EU na kakvu foru...

EU veli da ce nove clanice (citaj Croatia) biti u vidu iza 2010e, sto i nije tako daleko.
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#14

Post by Vertigo »

Pa ni Svajcarska nije u EU :?
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#15

Post by EI Presidente »

registrovan wrote:Pa ni Svajcarska nije u EU :?
Niti ce ikada i biti, jer im to nije u interesu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

registrovan wrote:Pa ni Svajcarska nije u EU :?
jah, a i oni imaju kantone...plus imaju 3 sluzbena jezika...sve ko mi...
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#17

Post by klif »

Predlazem da BiH okrene ledja EU i otpocne pregovore sa USA. Mozda ce nas oni primiti. U uniju.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

klif wrote:Predlazem da BiH okrene ledja EU i otpocne pregovore sa USA. Mozda ce nas oni primiti. U uniju.
lakse nam je da nas prime u africku uniju, ionako cemo nakon velikih poplava imati direktan izlaz na more duzi od 25 km....
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#19 Re: A ja bruke u pm

Post by patrius »

mIRCerka wrote:
array wrote:Čudi me da niko ne pominje kako su od 1. januara Bugarska i Rumunija primljeni u EU. E pa koliko nisko smo to mi pali kad su nam sad Bugarska i Rumunija na Zapadu. Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Makedonija i Albanija ostaše u balkanskoj rupetini potpuno okruženi članicama EU. Šta je najžalosnije svi ozbiljni analitičari predviđaju da EU neće primati nove države u članstvo narednih 10-15 godina zbog rastućeg nezadovoljstva među nasjstarijim članicima u vezi koštanja primanja novih članova.

I sve zbog jebene srpske politike prije rata, u ratu, a evo sad i poslije rata. Dragi moji Bosanci i Hercegovci otrijeznite se i dobro pogledajte oko sebe i prepoznajte u kakvim smo to mi govnima i zašto.
I ako se ukloni dodik, bosna ulijece u EU ko metak...jest al sipak macak...

postoji 16 uvjeta/uslova koje BiH mora ispuniti da bi dobila status KANDIDATA...
gdje smo s time? Nije valjda da nas koce samo srpski politicari...how yes no...
sve politicare iznad 50 godina starosti treba u penziju...onda bi se mozda i radilo kako treba...
Sve politicare ispod IQ 50 treba u penziju...Uh,kakva bi to bila cistka,stari Josif Visarionovic DZugasvili bi nam pozavidio...
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#20

Post by rashid »

Ja bosnu si nikako nemogu zamisliti u EU. Nisam bio u Bugarskoj niti u Romuniji, ali tamo se ne djeli sve na tri, nemaju tri jezika, nemaju tri glave koje vladaju drzavo, nemaju problem sa identitetom, nemaju problem, .... pa sad vi vidite gdje je problem bosne.

Ako bosna dodze u EU ja definitivno selim u Australiju,Ameriku ... etc.
User avatar
black
Posts: 17149
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21

Post by black »

Nije se smjelo reći da si pi*ka

KAD NAS EUROPSKA ZAJEDNICA neće, nećemo ni mi nju. Tko ih šiša. Mi zapravo nismo ozbiljno ni željeli ući u to bijedno društvo. Samo smo se zezali. Nama je lijepo i samima. Europska zajednica? Ma, dajte, molim vas, šta vam je. Na koljenima da nas mole da dođemo, mi bismo ih odbili....
Ovakvom je smiješnom, pubertetskom uvrijedenošću dio građana dočekao vijest da je Vijeće ministara u Bruxcllesu odgodilo početak pregovora o našem pristupanju Uniji. Umjesto da prihvate poraz, ljudi bi sada htjeli da izgleda kao da se nisrno ni borili. Štoviše, okolo će objašnjavati da je upravo EU ta koja je poražena, mi njima, navodno, trebamo vise nego oni nama. "Nećete u Čavoglave", poručuje tako europskim ministrima jedan novinar. Njemu to, pretpostavljam, zvuči ponosno. Meni se čini jadno i glupo. Jer, tko je ikada spominjao to selo. Europa, što ja znam, uistinu nikad nije željela ići u Čavoglave. Da Čavoglave jedno jutro zagonetno iščeznu, volio bih objasniti tom novinaru, baš nitko u Bruxellesu to ne bi primijetio, nikome ne bi nedostajalo tih nekoliko jadnih kuća u kamenjaru. A ne bi, neću vam lagati, nedostajalo ni meni. Kada vidite selo iz čuvenog ratničkog napjeva, a ja sam ga jednom vidio, shvatite koliko su Srbi bili maknuli pameću u ono vrijeme kada su se upinjali da ga osvoje. Čavoglave na izvoru rijeke Čikole doista su mogli napasti samo neki glupi i nepismeni četnici. U vrhu Europske unije sjedi ipak bistrija i školovanija čeljad, nitko od njih ne bi poginuo zbog Čavoglava, ti ljudi će se snaći i bez naših vukojebina. Snaći će se možda i naše vukojebine bez njih, ali ja u tome, iskreno rečeno, ne bih želio sudjelovati.
O Europskoj uniji uistinu nemam osobito lijepo mišljenje, ali mi je vijest iz Bruxellesa baš teško pala. Zapravo, nije me toliko pogodila sama vijest o odgodi pregovora, koliko su me onespokojile budale što su samodopadno likovale zbog odgode. U srijedu mi se nije činio osobit problem da mi je Europa zakljucala vrata, sve dok u četvrtak ujutro nisam otkrio da su me zaključali u kavezu s majmunima.
U Zagrebu sam se zatekao. Sjedio sam ispred kafića u centru i gledao neke naše ugledne desničare kako promiču pločnikom u dobro sašivenim tamnim odijelima i talijanskim cipelama od dvije tisuće kuna. Svi su nekamo žurili. Neki su ih novinari možda čekali. Grabili su brzim koracima, noseći na sebi u odjeći i obući koliko prosječna četveročlana obitelj ne potroši u mjesec dana, vjerojatno da bi negdje u neku kameru svečano izjavili da će radije jesti travu, nego pristati na sramotne ucjene Europske unije. Razmišljao sam kako ću ih navečer u Dnevniku vidjeti kako govore da nama nitko ne treba, a ništa na njima neće biti iz domaćih tekstilnih pogona. Gledao sam dakle te pametnjakoviće, što voze njemačke limuzine od dvjesto tisuća eura, a zaklinju se u puru i opanke i baš su mi pokvarili dan.
Ali, opet, turobnim okolnostima usprkos, mnogi su i ovog tjedna ostali vedrog i bezbrižnog raspoloženja. U nekim se lokalima tako recimo slavio blagdan svetog Patrika, zaštitnika Irske. Slučajno, baš na isti dan kada nas je Europa odbila, u nekim se kafićima točio Guinness i pjevao "Dannv Boy" i "Rocky Road To Dublin". S takvim ludostima nema straha, ispunili smo sve uvjete za primanje u Uniju. Kada Unija jednog dana ipak dođe u nas, u čudu će otkriti da mi već slavimo sve njihove praznike, čak i one potpuno blesave, koje je izmislila pivarska industrija i proizvođači čokoladnih bombona.
A kada tako nešto vidim, onda se i ja razveselim. Recite i sami, zar nije divan naš podanički mentalitet i pomodarsko oduševljenje s kojim smo prigrlili sve praznike koje nam je zapadni kapitalizam donio. Još do jučer blagovali smo pečenu prasetinu i igrali badminton negdje na ledini uz rijeku za 27. srpnja, Dan ustanka naroda Hrvatske i Bosne i Hercegovine, i svakog 22. prosinca gledali direktan prijenos svečane akademije u beogradskom Sava centru, s članicama armijskog ansambla što u sivomaslinastim minicama ozareno stupaju na "Hej vojnici vazduhoplovci", a danas dubimo bundeve za Noć vještica, nalijevamo se tamnim pivom za St. Patrick Day i voljenima darujemo srcolike bombonijere na Dan zaljubljenih. Počnemo li za koju godinu klati tuke za Dan zahvalnosti, nećemo više ni tražiti da nas prime u Europu. Tko šljivi Europu, nas će primiti u Sjevernu Ameriku.
Od svih novih zapadnjačkih praznika meni je ipak najdraži V-Day, jedna potpuno nevjerojatna feministička priredba koja se i ove godine održala u nekoliko naših gradova. V-Day, ako vam je slučajno promaklo o čemu se tu radi, zapravo je dan posvećen ženskom spolnom organu. Puni mu je naziv Dan vagine. To može biti bilo koji dan između Valentinova i 8. marta, i zapravo je nejasno čemu je ročno posvećen, seksualnom oslobađanju ili borbi protiv nasilja nad ženama. Jedino što se zna jest da okupljenima valja čitati "Vaginine monologe" američke književnice, glumice i aktivistice Eve Ensler.
"Čekaj, kakvi' su to monolozi?" upitao sam prijateljicu kada mi je došla ushićeno opisivati nedavno splitsko izdanje ove fešte. "Mislim, ja znam, dapače i vidio sam da vagine imaju usne, čak i dva para usana, ali nisam nikad čuo da neka od njih govori."
Žena je na ovu moju opasku uvrijeđeno ulutjela, rako da nisam od nje više ništa uspio izvući. A silno me zanimalo. Vagine s kojima sam se ja imao čast upoznati meni doista nikad ni a nisu rekle. Pravo da vam kažem, ja bih se vjerojatno malo i prepao da mi je koja od njih štogod zinula. Strah me je i zamisliti kako bi to izgledalo. Ja joj pridem, na primjer, a vagina kaže:
''Gdje si, Ante, kućo stara."
Meni bi se, ja mislim, momentalno noge odsjekle.
Eve Ensler je, valjda zato što je žena, ipak bila sabranija, sve je pažljivo zapamtila i naposljetku napisala knjigu ženskih ispovijedi o njihovom doživljaju vlastitog spolovila. Potrudio sam se naći i pročitati to neveliko djelo i ne bih vam ga preporučio. Unatoč izazovnoj temi, radi se o zapanjujuće neizazovnom štivu, kao literatura potpuno beznačajnom, zbrkanom pamfletu nevjesto sastavljenom od općenitih feminističkih istina. "Vaginini monolozi" su, kao što im samo ime kaže, pizdarija.
Ali su, eto, postali velika fora. Holivudskim se glumicama zbog nečega svidjela čudakinja koja ih je napisala. A onda su se i neke pjevačice upecale. Pa se valjda i Sting zauzeo da se zaštite vagine, zajedno s ozonskim omotačem i amazonskim prašumama. Bono Vox je vjerojatno agitirao da se otpišu dugovi vaginama u Trećem svijetu. Paul McCarthnev se deklarirao kao prijatelj vagina... I naravno, bilo je samo pitanje časa kada će ta stvar doći i u nas i kada će neka naša glumica virnuti u gaćice i na golemo zaprepaštenje otkriti nevjerojatnu stvar - ona dolje ima istu tu stvar o kojoj Ensler piše!
Tako danas imamo V-day, više i ne znamo koji po redu. Vagine ga diljem naše domovine proslavljaju svečano i radno. Čitaju se "Monolozi" i čuva uspomena na doba mraka kada se nije smjelo reći da si vagina.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22 Re: A ja bruke u pm

Post by mIRCerka »

patrius wrote:Sve politicare ispod IQ 50 treba u penziju...Uh,kakva bi to bila cistka,stari Josif Visarionovic DZugasvili bi nam pozavidio...
Ko bi, pored Komsica, ostao?
:?
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#23

Post by klif »

mIRCerka wrote:
klif wrote:Predlazem da BiH okrene ledja EU i otpocne pregovore sa USA. Mozda ce nas oni primiti. U uniju.
lakse nam je da nas prime u africku uniju, ionako cemo nakon velikih poplava imati direktan izlaz na more duzi od 25 km....
A i Arapska liga ima more. Ja ne bih stavljao politicku buducnost BiH samo na jednu kartu. Mislim da trebamo drzati sve opcije otvorenim. :D
Last edited by klif on 03/01/2007 23:54, edited 1 time in total.
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#24

Post by haris ubleha »

Proslo ljeto u Bugarskoj...
Ne sjecam se dobro, sredina jula ili avgusta, iz Brisela im priprijete da nema nista od ulaska u EU 1. januara 2007. godine ako se ne usvoji neki zakon...
I sta se desi? Svi politicari, vladajuci i opozicioni, prekinu godisnji odmor, dodju u skupstinu i usvoje Zakon. Narod koji je odabrao tako odgovorne politicare zasluzuje clanstvo u EU.
Ima jedna druga drzava, geografski malo zapadnije ali mentalno puno istocnije... koja tone svakim danom sve nize i nize... gdje je narod u takvom mamurluku da, osim sto na izborima ponovo glasa za one koji su ga odveli u propast... nego jos... za tu propast krivi opoziciju... :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25

Post by mIRCerka »

ima jedno malo mjesto u Hercegovini gdje bih ja poslala vecinu politicara...
Image
Post Reply