9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post Reply
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#1 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

Cestitam svima koji slave 9. januar, dan kada se rodilo ZLO na ovim prostorima ovjekovjeceno, prvo u Republici srpskog naroda Bosne i Hercegovine, pa Srpskoj republici Bosni i Hercegovini, te Republici Srpskoj kao pravnom sljedniku ove prethodne dvije tvorevine.

ZLO koje je imalo svoju vlast, svoje ciljeve, svoja sredstva za ostvarenje zlocinackih ciljeva i ZLO koje ima svoj Ustav koji brani i cuva to isto ZLO od, kako ZLO kaze, fasistickih i nacionalistickih napada na to ZLO.

Svima koji slave ovaj dan cestitam 9. januar kada je uspostavljena tvorevina koja nije mogla biti realizovana demokratskim i pravnim sredstvima, vec iskljucivo putem etnickog ciscenja, protjerivanja, mucenja, ubijanja, silovanja, oduzimanja pokretne i nepokretne imovine, i ideji koja je svoj vrhunac dozivjela u Srebrenici cinjenjem genocida.

Takodjer, cestitao bi si svima koji su legalizovali zlo u ovoj drzavi 1995. godine i koji zbog familijarno-vjersko-prijateljskih sitnih interesa nisu vidjeli dalje od svog nosa i koji su pristali da se legalizuje nesto sto je nastalo na svim mogucim krsenjima kako domaceg, tako i medjunarodnog prava.

Ono sto ZLO danas radi je da pokusava da usminka svoje lice i svoju kratku historiju na nacin da svoje stvaranje i postojanje opravdava VOLJOM.

To ZLO bez problema legitimno pripisuje kolektivno pravo u stvaranju i ocuvanju tog ZLA, ali istovremeno to isto ZLO vristi kada neko, pored kolektivnih "prava", spomene i kolektivnu odgovornost za to ZLO.

Danas to ZLO pokusava na sve moguce nacine da se predstavi kao nasljednik ideja humanizma, ljudskih prava, antifasizma, zaboravljajuci da je to isto ZLO nastalo i realizovano upravo na svemu suprotnome tome sto danas hoce da bude i da je to isto ZLO se odreklo antifasizma iz II svj. rata.

I samo bih upitao one koji slave Dan Zla i kojima je ZLO svetinja:

1. da li je genocid fasizam,
2. da li je sistemsko i plansko etnicko ciscenje fasizam,
3. da li je sistemsko i plansko unistavanje vjerskih bogomolja katolika i muslimana fasizam,
4. da li je sistemsko i plansko unistavanje kulturnih objekata fasizam,
5. da li je sistemsko i plansko oduzimanje pokretne i nepokretne imovine fasizam
6. da li je sistemsko i plansko protjerivanje sa radnih mjesta nesrba fasizam?

i da li je prica, i javno podsjecanje, nesrba o naprijed navedenih 6 pitanja, fasizam?
Ko je fasista...onaj ko sprovede fasizam ili onaj ko prica o nekome/necemu ko je odgovoran za fasizam?
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#2 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

Dok ti gunđaš što u sebi što na forumu...
U Srebrenici prvi put obilježen Dan Republike Srpske

Predsjednik Skupštine opštine Srebrenica Radomir Pavlović izrazio je uvjerenje da će građani ove opštine doprinijeti izgradnji bolje i ljepše Republike Srpske /RS/.

On je na svečanom prijemu upriličenom, prvi put danas, povodom 9. januara - Dana Republike i krsne slave Svetog arhiđakona Stefana, istakao da se građani ove opštine "zavjetuju da će čuvati, razvijati i slaviti Republiku Srpsku.

Pavlović je, čestitajući Dan Republike Srpske, pozvao prisutne da se "u duhu tolerancije i uzajamnog uvažavanja bolje upoznaju i razgovaraju jezikom ljubavi prema svim ljudima".

Čestitajući Dan RS boračkoj populaciji i građanima Srebrenice, sekretar opštinske Boračke organizacije Miloš Milovanović je istakao da je "Republika Srpska čast i ponos srpskom narodu u Srebrenici" i poručio da će "Srebrenica uvijek biti sastavni dio Srpske".

"Posebno teška iskušenja očekuju srpski narod u Srebrenici, jer oni koji su pokušali da na neustavan i nezakonit način izdvoje ovu opštinu iz RS neće odustati od svojih namjera", rekao je Milovanović i ponovio da će "Srebrenica ostati u Srpskoj, jer je to volja srpskog naroda, koji živi u njoj".

Na svečanom prijemu koji je, uz prigodan program, organizovan u ovdašnjem Domu kulture, prisustvovali su predstavnici lokalne vlasti, institucija i preduzeća, kao i nevladinih organizacija.

Povodom Dana RS, Boračka organizacija Srebrenice najavila je da će sutra biti položeno cvijeće na spomen-obilježja srpskim vojnicima i civilima u Zalazju u Skelanima.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#3 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by dallton »

sretan vam dan karadzicevog ujedinjenja i izraza volje srpskog naroda
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#4 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:Dok ti gunđaš što u sebi što na forumu...
U Srebrenici prvi put obilježen Dan Republike Srpske

Predsjednik Skupštine opštine Srebrenica Radomir Pavlović izrazio je uvjerenje da će građani ove opštine doprinijeti izgradnji bolje i ljepše Republike Srpske /RS/.

On je na svečanom prijemu upriličenom, prvi put danas, povodom 9. januara - Dana Republike i krsne slave Svetog arhiđakona Stefana, istakao da se građani ove opštine "zavjetuju da će čuvati, razvijati i slaviti Republiku Srpsku.

Pavlović je, čestitajući Dan Republike Srpske, pozvao prisutne da se "u duhu tolerancije i uzajamnog uvažavanja bolje upoznaju i razgovaraju jezikom ljubavi prema svim ljudima".

Čestitajući Dan RS boračkoj populaciji i građanima Srebrenice, sekretar opštinske Boračke organizacije Miloš Milovanović je istakao da je "Republika Srpska čast i ponos srpskom narodu u Srebrenici" i poručio da će "Srebrenica uvijek biti sastavni dio Srpske".

"Posebno teška iskušenja očekuju srpski narod u Srebrenici, jer oni koji su pokušali da na neustavan i nezakonit način izdvoje ovu opštinu iz RS neće odustati od svojih namjera", rekao je Milovanović i ponovio da će "Srebrenica ostati u Srpskoj, jer je to volja srpskog naroda, koji živi u njoj".

Na svečanom prijemu koji je, uz prigodan program, organizovan u ovdašnjem Domu kulture, prisustvovali su predstavnici lokalne vlasti, institucija i preduzeća, kao i nevladinih organizacija.

Povodom Dana RS, Boračka organizacija Srebrenice najavila je da će sutra biti položeno cvijeće na spomen-obilježja srpskim vojnicima i civilima u Zalazju u Skelanima.
sretan ti bosss 9. januar da ga provedes u miru i radosti sa svojima bliznjima jer do tog mira se moralo iskopati dosta primarnih, sekundarnih, a bogami i tercijarnih nesprskih grobnica.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#5 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#6 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
imas nesto protiv sto sam napisao u postu...da demantujes nesto konkretno ili ti je cilj da zashatas temu i relativiziras najvece zlocine u istoriji covjecanstva?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#7 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by dallton »

nokia6170 wrote:
bosss wrote:i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
imas nesto protiv sto sam napisao u postu...da demantujes nesto konkretno ili ti je cilj da zashatas temu i relativiziras najvece zlocine u istoriji covjecanstva?
a da prosirimo cestitke i radovanu K., prvom predsjedniku i clanu zajednickog predsjednistva skupa sa momcilom k. (sluzi kaznu za etnicko ciscenje) i biljanom p. (isto)....izraz volje srpskog naroda
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#8 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

nokia6170 wrote:
bosss wrote:i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
imas nesto protiv sto sam napisao u postu...da demantujes nesto konkretno ili ti je cilj da zashatas temu i relativiziras najvece zlocine u istoriji covjecanstva?
Imam protiv toga da meni čestitaš 9. januar.
Čestitaj ga onom ko ga je potpisao.
Ja ti nisam kriv što si isfrustriran i nervozan.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#9 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by dallton »

bosss wrote:
nokia6170 wrote:
bosss wrote:i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
imas nesto protiv sto sam napisao u postu...da demantujes nesto konkretno ili ti je cilj da zashatas temu i relativiziras najvece zlocine u istoriji covjecanstva?
Imam protiv toga da meni čestitaš 9. januar.
Čestitaj ga onom ko ga je potpisao.
Ja ti nisam kriv što si isfrustriran i nervozan.
krivo poimanje, @boss, nije nervoza nego cinjenice - nego sretan ti dan srpske borbe za fasizam kao izraz volje naroda
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#10 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:
nokia6170 wrote:
bosss wrote:i tebi nokia6170, da bog da bio pametniji
imas nesto protiv sto sam napisao u postu...da demantujes nesto konkretno ili ti je cilj da zashatas temu i relativiziras najvece zlocine u istoriji covjecanstva?
Imam protiv toga da meni čestitaš 9. januar.
Čestitaj ga onom ko ga je potpisao.
Ja ti nisam kriv što si isfrustriran i nervozan.
pa vidim da tebi bas i ne smeta taj datum, pa ti ga i cestitam...a to sto podsjecanje na nedavnu proslost i cinjenice posmatras kao frustraciju i nervozu govori o tvom stavu prema 9. januaru.

ja vjerujem da si ti ideal-prototip ZLA, jer niti si frustriran niti nervozan.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#11 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

Nisam isfrustriran niti sam nervozan iz razloga što je to upravo cilj.
Da te do te mjere naprave isfrustriranim i nervoznim da ti ogade i BiH i sve da zatražiš svoj fildžan u kojem te neće ni nervirati ni frustrirati.
Svaka im čast na djelovanju jer malo po malo uspjevaju.
Ti si dokaz njihove uspješne politike a da toga nisi ni svjestan.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#12 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:Nisam isfrustriran niti sam nervozan iz razloga što je to upravo cilj.
Da te do te mjere naprave isfrustriranim i nervoznim da ti ogade i BiH i sve da zatražiš svoj fildžan u kojem te neće ni nervirati ni frustrirati.
Svaka im čast na djelovanju jer malo po malo uspjevaju.
Ti si dokaz njihove uspješne politike a da toga nisi ni svjestan.
uspijevaju sta? ko to oni? sta ti konkretno predlazes?

p.s. ono sto sam primjetio ovdje kod tebe na forumu je da nemas svoj vlastiti stav i da izbjegavas da izneses konkretno i direktno svoj stav i svoje prijedloge po pitanju bilo cega. ti ga dodjes kao ono "nit smrdi, nit mirise"

p.s. nema potrebe da zaschatavas temu sa mojom licnoscu...ako zelis izvoli se osvrnuti na moj post i reci jest istina, nije istina...hajde malo stisni muda, nije to tako tesko reci ono sto zaista mislis.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#13 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 09:07, edited 1 time in total.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#14 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

Neću uopšte da se upuštam u dublju raspravu. Moje mišljenje sam ti rekao. Svaki put kad napadneš RS činjenicama koje nemaju utemeljenje u Ustavu BiH ili Sudskim presudama, namjestio si (ne ti nego npr. Haris) penal za RS. Onda ti oni odgovore kao danas na svečanoj akademiji povodom "Dana Zla" u BL ovako:
"Српска је створена као израз жеље, воље и потреба, прије свих српског народа, али и свих других народа и народности који живе у њој. Она је мирољубива и народна, одана идеји права и правде, идеји хуманости и равноправности. У њој неће и не смије бити дискриминације, јер у њој су живот и достојанство сваког човјека неприкосновени", истакао је Кузмановић. "РС je "властита грађевина" њених грађана, утемељена по свим домаћим и међународним правилима. Заснована је на Повељи УН, на Дејтонском споразуму као акту међународног права, на Уставу БиХ као највишем правном и политичком акту и на Уставу РС. За све то имамо и међународне гаранције. Зато је за нас највећа увреда и кршење међународног и домаћег права ако је неко на било који начин оспорава или омаловажава. РС ничим не угрожава Уставом дати суверенитет и интегритет БиХ, већ само жели да сачува своја Уставом загарантована права. Ништа више и ништа мање од тога", поручио је Кузмановић.
a ti blejiš, gledaš, čudiš se, nerviraš i nemaš šta da odgovoriš jer oni imaju potpis koji im omogućava tako nešto.
Šta ja predlažem ? :lol: Radije nit smrdim nit mirišem nego da se provaljujem da svojm prijedlozima koji su bitni manje od nimalo. Ako nisi shvatio da napadi na RS jačaju nju samu a slabe BiH, ja ti ne mogu pomoći.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#15 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 09:07, edited 1 time in total.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#16 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by fukara_tz »

nokia6170 wrote:
Svima koji slave ovaj dan cestitam 9. januar kada je uspostavljena tvorevina koja nije mogla biti realizovana demokratskim i pravnim sredstvima, vec iskljucivo putem etnickog ciscenja, protjerivanja, mucenja, ubijanja, silovanja, oduzimanja pokretne i nepokretne imovine, i ideji koja je svoj vrhunac dozivjela u Srebrenici cinjenjem genocida.
Pridruzujem se cestitkama...
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#17 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 09:07, edited 3 times in total.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#18 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:Neću uopšte da se upuštam u dublju raspravu. Moje mišljenje sam ti rekao. Svaki put kad napadneš RS činjenicama koje nemaju utemeljenje u Ustavu BiH ili Sudskim presudama, namjestio si (ne ti nego npr. Haris) penal za RS. Onda ti oni odgovore kao danas na svečanoj akademiji povodom "Dana Zla" u BL ovako:
"Српска је створена као израз жеље, воље и потреба, прије свих српског народа, али и свих других народа и народности који живе у њој. Она је мирољубива и народна, одана идеји права и правде, идеји хуманости и равноправности. У њој неће и не смије бити дискриминације, јер у њој су живот и достојанство сваког човјека неприкосновени", истакао је Кузмановић. "РС je "властита грађевина" њених грађана, утемељена по свим домаћим и међународним правилима. Заснована је на Повељи УН, на Дејтонском споразуму као акту међународног права, на Уставу БиХ као највишем правном и политичком акту и на Уставу РС. За све то имамо и међународне гаранције. Зато је за нас највећа увреда и кршење међународног и домаћег права ако је неко на било који начин оспорава или омаловажава. РС ничим не угрожава Уставом дати суверенитет и интегритет БиХ, већ само жели да сачува своја Уставом загарантована права. Ништа више и ништа мање од тога", поручио је Кузмановић.
a ti blejiš, gledaš, čudiš se, nerviraš i nemaš šta da odgovoriš jer oni imaju potpis koji im omogućava tako nešto.
Šta ja predlažem ? :lol: Radije nit smrdim nit mirišem nego da se provaljujem da svojm prijedlozima koji su bitni manje od nimalo. Ako nisi shvatio da napadi na RS jačaju nju samu a slabe BiH, ja ti ne mogu pomoći.
ja se uopste ne nerviram, niti blejim, niti se cudim, niti imam potrebu da ikoga tjeram i na sta...i nikad mi nece biti tesko ponavljati iste stvari ako treba milion puta, jer te stvari su cinjenice i istina.

samo iznesem ono sto jeste i sto je sadzano u presudama, a ne rekla-kazala pricama. oni koji me znaju uzivo, cak stavise kazu da sam flegma. iskreno, zaboli me neka stvar sta ce ko misliti o meni i da li se nekom svidja ovo sto napisem.

druga je stvar sto vlasti RS-a presucuju urpavo te presude i sminkaju historiju "voljom" naroda.

nego, imal sta da sam slagao u svom postu?

p.s. mozda bi umjesto bosss mogao da koristis nick NSNM (Nit Smrdim, Nit Mirisem) :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#19 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by zavrzlama »

rs je isto kao da je nakon ww2 Ausvic ostao pod kontrolom hitlerovog rezima....ni manje ni vise...a stanovnici ausvica podrzavaju i dalje taj rezim jer svijet nije htio da se unisti fasizam na tom dijelu svijeta...i kakao vrijeme prolazi stanovnici Ausvica pod jednoumljem i fasistickom propagandom i blagim reakcijama svijeta koji se upustio da stavi te fasiste u istu ravan sa ostalim normalnim svijetom,polako pocinju da vjeruju da je njihov fasizam ispravan i uz to i koristan i matrica na kojoj se treba dalje zivjeti i ponasati...eto to je rs danas...
Last edited by zavrzlama on 09/01/2009 16:37, edited 2 times in total.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#20 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

nokia6170 wrote:samo iznesem ono sto jeste i sto je sadzano u presudama
Ti mene nikako ne razumiješ.
Je li zbog takvog iznošenja onoga što je sadržano u presudama Harisu haman zabranjeno da izlazi iz BiH ? Jeste. Je li RS od takve Harisove priče i pisama ojačala. Jeste.
Koja je korist onda od priče kako je RS genocidna, fašistička itd. ?
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#21 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

bosss wrote:
nokia6170 wrote:samo iznesem ono sto jeste i sto je sadzano u presudama
Ti mene nikako ne razumiješ.
Je li zbog takvog iznošenja onoga što je sadržano u presudama Harisu haman zabranjeno da izlazi iz BiH ? Jeste. Je li RS od takve Harisove priče i pisama ojačala. Jeste.
Koja je korist onda od priče kako je RS genocidna, fašistička itd. ?
Pa ako americki kongres 2007. godine moze donijeti rezoluciju i reci sve sto sam i ja rekao, ja stvarno ne vidim sta je tvoj problem...istina je takva, kome se svidja svidja, kome se ne svidja uvijek ce je napadati i usminkavati sa "voljom".

http://www.2shared.com/file/4611661/a9f ... _2007.html

Ja nemam problem sa pravnim definicijama i istinom, a ti upakuj kako god zelis...ali govno kako da upakujes smrdi..kontas ;-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#22 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jasko_ba »

sad ide na BN-u, četnička verzija rata u bosni 1992 - 1995
:x
između ostalog spominje se da su muslimani :-) sami krivi za markale, nevini srpski vojnici 2. maja 1992 u sarajevu, tuzlanska kolona, onda ubistvo srpskog svata, dalje muslimani sa alijom odbijaju sve mirovne planove, dalje orić u srebrenici i standardna priča, a za 11 juli ni riječi, itd....
ovo mi se gadi, kao da je karadžić sa mladićem i dodikom pravio prilog :x
kako ih nije stid više, samo laž, laž i laž
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#23 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

jasko_ba wrote:sad ide na BN-u, četnička verzija rata u bosni 1992 - 1995
:x
između ostalog spominje se da su muslimani :-) sami krivi za markale, nevini srpski vojnici 2. maja 1992 u sarajevu, tuzlanska kolona, onda ubistvo srpskog svata, dalje muslimani sa alijom odbijaju sve mirovne planove, dalje orić u srebrenici i standardna priča, a za 11 juli ni riječi, itd....
ovo mi se gadi, kao da je karadžić sa mladićem i dodikom pravio prilog :x
kako ih nije stid više, samo laž, laž i laž
mislim da ta emisija zasluzuje da bude prijavljena u najmanju ruku RAK-u, a u najboljem slucaju Drzavnom tuzilastvu za sirenje mrznje i netrpeljivosti an vjersko-etnickoj osnovi iznosenjem laznih cinjenica i nepostivanjem istih utvrdjenih od strane haskog tribunala i medj. suda pravde.
FLOCK
Posts: 74
Joined: 15/07/2008 02:42

#24 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by FLOCK »

jasko_ba wrote:sad ide na BN-u, četnička verzija rata u bosni 1992 - 1995
:x
između ostalog spominje se da su muslimani :-) sami krivi za markale, nevini srpski vojnici 2. maja 1992 u sarajevu, tuzlanska kolona, onda ubistvo srpskog svata, dalje muslimani sa alijom odbijaju sve mirovne planove, dalje orić u srebrenici i standardna priča, a za 11 juli ni riječi, itd....
ovo mi se gadi, kao da je karadžić sa mladićem i dodikom pravio prilog :x
kako ih nije stid više, samo laž, laž i laž
Gdje god su Alini mogli ubiti,to su i uradili
Prema tome mozes samo bjesniti, sto ne dodjose u Vogoscu ili Rajlovac pa ne napravise Dobrovoljacku ulicu? :) Sto u BN ne uradise Tuzlasku kolonu????
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#25 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by behavac »

Ја стварно не видим разлог оволике буке.
Не можете ви укинути Републику Српску нити се ви уопште питате.
Не морате је вољети али маните се борбе против вјетрењача.
Ни у РС се не слави дан БИХ па није се дигла кука и мотика тада.
О том се не би ни причало да је то дан ФБИХ али ФБИХ је то хтјела наметнути РСу као дан цијеле БИХ иако нови закон о том још није усвојен.
Зато је и тад било одређеног негодовања али све се на том и завршило.

У сваком случају ако је ово једини начин да се издувате ви само напријед само да нам не пукнете од муке.
Свакако су на то сви огуглали...
Post Reply