7,6km puta za 11 mjeseci

User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#1 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by stochar »

kad sam mislio da ne moze gore od one farse sa ceremonijom postavljanja kamena temeljca za naplatnu kucicu, oni me iznenade! danas odrzali svecanu ceremoniju povodom zavrsetka izgradnje 7,6km auto-puta. da su nadrealisti napravili skech, bilo bi mi smijeshno. ovako mi je vise nego zhalosno! divna nam je dinamika izgradnje auto puta. ako ovim tempom nastavimo, za 100 godina cemo imati 700 kilometara!

i oni napravili jos svecanu ceremoniju! eeeeeeeeeee! hrvati kad su pravili put od Zagreba ka Splitu, koji je ukljucivao dva veeelika tunela i hrpu mostova, imali dinamiku 9 kilometara mjesechno! na trasi! a mi gledamo ceremonije i aplaudiramo.

znam ja nas, jebo ti nas!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by _BosanaC »

zoom66 wrote:chekaj ba doktore stocharius dok se reciklira telekom..8)..napravit ce inzenjer reciklaze chudo...:):D :-) 8) :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gdje li je cesta zaplatila da bi se ovo do Kaknja napravilo :lol: :lol: :D
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3 Re: 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by vryzas »

stochar wrote:kad sam mislio da ne moze gore od one farse sa ceremonijom postavljanja kamena temeljca za naplatnu kucicu, oni me iznenade! danas odrzali svecanu ceremoniju povodom zavrsetka izgradnje 7,6km auto-puta. da su nadrealisti napravili skech, bilo bi mi smijeshno. ovako mi je vise nego zhalosno! divna nam je dinamika izgradnje auto puta. ako ovim tempom nastavimo, za 100 godina cemo imati 700 kilometara!

i oni napravili jos svecanu ceremoniju! eeeeeeeeeee! hrvati kad su pravili put od Zagreba ka Splitu, koji je ukljucivao dva veeelika tunela i hrpu mostova, imali dinamiku 9 kilometara mjesechno! na trasi! a mi gledamo ceremonije i aplaudiramo.

znam ja nas, jebo ti nas!
spomenuse li cifru od 50.000.000 KM ili mi se ucini? :-) :-) :-) :-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#4

Post by Klodovik »

Ništa bez jedne ozbiljne udarničke radne akcije. Nekih stotinu do dvije stotine hiljada vrijednih omladinki i omladinaca bi to sve začas napravilo.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5

Post by Bosanac sa dna kace »

fakat nadrealisti postaju stvarnost....
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#6 Re: 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by vryzas »

zoom66 wrote:
vryzas wrote:
stochar wrote:kad sam mislio da ne moze gore od one farse sa ceremonijom postavljanja kamena temeljca za naplatnu kucicu, oni me iznenade! danas odrzali svecanu ceremoniju povodom zavrsetka izgradnje 7,6km auto-puta. da su nadrealisti napravili skech, bilo bi mi smijeshno. ovako mi je vise nego zhalosno! divna nam je dinamika izgradnje auto puta. ako ovim tempom nastavimo, za 100 godina cemo imati 700 kilometara!

i oni napravili jos svecanu ceremoniju! eeeeeeeeeee! hrvati kad su pravili put od Zagreba ka Splitu, koji je ukljucivao dva veeelika tunela i hrpu mostova, imali dinamiku 9 kilometara mjesechno! na trasi! a mi gledamo ceremonije i aplaudiramo.

znam ja nas, jebo ti nas!
spomenuse li cifru od 50.000.000 KM ili mi se ucini? :-) :-) :-) :-)
nama se samo prichinjava...:D
a ne fakat...evo trazim cifre po netu za kilometar auto-puta zagreb-split...
opet mi se prichinjava :D ali 50.000.000 KM mi se nikako ne uklapa :-) ...

jedino ako nasi placaju po satu :D :D :D :D :D 8)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#7

Post by Skyfox »

Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#8

Post by fixer »

Skyfox wrote:Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
i puno manji odliv u privatne dzepove
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#9

Post by karabaja-x »

Skyfox wrote:Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
lako je njima, u njih je ravnica....a inače...avtoput je ključ napretka
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#10 Re: 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by vryzas »

zoom66 wrote:
vryzas wrote:
zoom66 wrote: nama se samo prichinjava...:D
a ne fakat...evo trazim cifre po netu za kilometar auto-puta zagreb-split...
opet mi se prichinjava :D ali 50.000.000 KM mi se nikako ne uklapa :-) ...

jedino ako nasi placaju po satu :D :D :D :D :D 8)
minutaza sine, minutaza... :-) :D
kupujem polovnu :-? stopericu :D :D :D :D 8)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#11

Post by Skyfox »

karabaja-x wrote:
Skyfox wrote:Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
lako je njima, u njih je ravnica....a inače...avtoput je ključ napretka
Nesto neznam hocu li docekat da se provozam tim putem od mora do Save, prije nego mi uzmu vozacku zbog starosti :)
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#12 Re: 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by nerko13 »

vryzas wrote:
zoom66 wrote:
vryzas wrote: spomenuse li cifru od 50.000.000 KM ili mi se ucini? :-) :-) :-) :-)
nama se samo prichinjava...:D
a ne fakat...evo trazim cifre po netu za kilometar auto-puta zagreb-split...
opet mi se prichinjava :D ali 50.000.000 KM mi se nikako ne uklapa :-) ...

jedino ako nasi placaju po satu :D :D :D :D :D 8)

neka realna cijena gradnje autoputa po kilometru iznosi ca. 5 milijuna $
posto se ova trasa autoputa nalazi na vec postojecoj trasi, bez nekih posebnih tunela ili silnih mostova, mozemo reci da bi cijena trebala ostati u tim nekim granicama, znaci ne bi smjela prelaziti 10 milijuna KM po kilometru... cak sto vise i to je malo puno... znaci 28,6km do sada, puta 10, sa svom potrbnom dokumentaciom, mozda dodanim troskovima itd. sve skupa 30-35 milijuna KM....

svaka im cast, ako spominju sumu od 50.000.000KM
kao sto neko gore rece...
u hrvatskoj mnogo manje love ide u privatne dzepove..
pitam se ko li radi asfalt... mozda jata ;-)
pozdrav
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#13

Post by stochar »

karabaja-x wrote:
Skyfox wrote:Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
lako je njima, u njih je ravnica....a inače...avtoput je ključ napretka
pa ne bih rekao da je od Zagreba do Splita ravnica... a put Zagreb-Beograd je izgradjen prije rata...

kaze jos onaj gigant ministar, kad su ga pitali zasto je vec ostecena prva dionica, kaze on, glasom Beavisa:

huh, huhm, mi kad smo gradili tu dionicu, hh, hh, mi nismo imali iskustva pa je to normalno. hh, vidite da nam je svaka dionica sve bolja, hihii...
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#14

Post by nerko13 »

stochar wrote:
karabaja-x wrote:
Skyfox wrote:Grade presporo, bez daljnjeg. Hrvatska jeste zavrsila svoju dionicu Vc koridora 1) jer je puno manja od nase i 2) naravno puno veci priliv kapitala imaju...
lako je njima, u njih je ravnica....a inače...avtoput je ključ napretka
pa ne bih rekao da je od Zagreba do Splita ravnica... a put Zagreb-Beograd je izgradjen prije rata...

kaze jos onaj gigant ministar, kad su ga pitali zasto je vec ostecena prva dionica, kaze on, glasom Beavisa:

huh, huhm, mi kad smo gradili tu dionicu, hh, hh, mi nismo imali iskustva pa je to normalno. hh, vidite da nam je svaka dionica sve bolja, hihii...
nije to bio neki autoput....
to je bila malo sira magistrala i nista vise...a uopce nije bio zavrsen do kraja... nesto prije rata se radilo, poslije rata dionica od sl.broda do lipovca zavrsena, uradili autoput do rijeke, pa do splita i sto je najgore, pocetkom ove godine doci ce do ploca...... a nasi???? 28,6km za sve ove godine!!!!!! 28,6km..... to je za bogu plakati.....
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#15

Post by Mahalac »

Ja kad vidim Brankovića odma mi se sere.
Svi su ljigavi i licemjerni al taj lik :x
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#16

Post by HiBreeD »

Hahaha,ovaj auto put postade prava zajebancija!!
Ja sam imao priliku danas da prođem tom famoznom auto stradom,
pa yebote čovječe preletiš sve to za manje od 2,5min.
A njih (mislim političara) se skupilo brat bratu jedno 300 auta minimalno,kao došli ljudi da otvore novu dionicu.
Pa yebem mu misha,ima li taj neki Bosanski Che,da povede revoluciju,da stanemo govnima u kraj jednom za uvijek!!!!
Pa dokle dragi Bošnjaci???
ghost_in_the_machine
Posts: 120
Joined: 05/07/2005 04:36

#17

Post by ghost_in_the_machine »

Bosanac sa dna kace wrote:fakat nadrealisti postaju stvarnost....
postali prije cca. 16 godina :lol:
Felicita
Posts: 49
Joined: 14/07/2007 15:19

#18

Post by Felicita »

Hrvatska se kandidova za EU, naprednija, ima para ha od Turizma, ha od Evropskih mikorkreditica...a mi se jos borimo s fundamentalnim drustvenim problemima ...dobro se ist gradi!

Plus ne valja se poredit, ukazuje na lose samopouzdanje :P
svako, svoje, ha ja!
Last edited by Felicita on 05/12/2007 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#19 Re: 7,6km puta za 11 mjeseci

Post by Vodenjak »

zoom66 wrote:
vryzas wrote:
stochar wrote:kad sam mislio da ne moze gore od one farse sa ceremonijom postavljanja kamena temeljca za naplatnu kucicu, oni me iznenade! danas odrzali svecanu ceremoniju povodom zavrsetka izgradnje 7,6km auto-puta. da su nadrealisti napravili skech, bilo bi mi smijeshno. ovako mi je vise nego zhalosno! divna nam je dinamika izgradnje auto puta. ako ovim tempom nastavimo, za 100 godina cemo imati 700 kilometara!

i oni napravili jos svecanu ceremoniju! eeeeeeeeeee! hrvati kad su pravili put od Zagreba ka Splitu, koji je ukljucivao dva veeelika tunela i hrpu mostova, imali dinamiku 9 kilometara mjesechno! na trasi! a mi gledamo ceremonije i aplaudiramo.

znam ja nas, jebo ti nas!
spomenuse li cifru od 50.000.000 KM ili mi se ucini? :-) :-) :-) :-)
nama se samo prichinjava...:D
Sve je dobro dok nam se i sam put ne pocne pricinjavati...
Odosmo u hendek, 130 na sat! :D :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#20

Post by stochar »

Mahalac wrote:Ja kad vidim Brankovića odma mi se sere.
Svi su ljigavi i licemjerni al taj lik :x
Brankovic nije dosao na vlast vojnim puchem vec je legalno izabran. Brankovica je postavila stranka koja predstavlja vecinu koja je glasala za njih. sto bi rek'o djole:

KRIVI SMO MI!
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#21

Post by Qwert »

Nacionalni interesi u hrvatskoj i bosni su razliciti, tamo je jedan u korist drzave dok je ovdje minimalno tri niti jedan u korist drzave.

Koridor je drzavni projekat, koliko je meni poznato. Tih nekoliko km je cisto onako teritorijalno provuceno uz kompezaciju nekim drugim projektima, po kljucu naravno.


Uz sve to veliki 'vladika' u ostavci.
volvoxII
Posts: 228
Joined: 26/02/2007 19:27

#22

Post by volvoxII »

jebo vas autoput :x

mi imamo

cevape

burek i

bozu :P
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#23

Post by rihakm »

Bosanac sa dna kace wrote:fakat nadrealisti postaju stvarnost....
Ih kad su nadrealisti postali stvarnost....pih ima i vise...
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#24

Post by Qwert »

stochar wrote:
Mahalac wrote:Ja kad vidim Brankovića odma mi se sere.
Svi su ljigavi i licemjerni al taj lik :x
Brankovic nije dosao na vlast vojnim puchem vec je legalno izabran. Brankovica je postavila stranka koja predstavlja vecinu koja je glasala za njih. sto bi rek'o djole:

KRIVI SMO MI!
Nije Brankovic zaduzen za Vc vec Ministar komunikacija i prometa BiH Božo Ljubić. Znaci, vladin projekat na celu sa Spiricem u ostavci. Pa ti vidi.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#25

Post by stochar »

Qwert wrote:
stochar wrote:
Mahalac wrote:Ja kad vidim Brankovića odma mi se sere.
Svi su ljigavi i licemjerni al taj lik :x
Brankovic nije dosao na vlast vojnim puchem vec je legalno izabran. Brankovica je postavila stranka koja predstavlja vecinu koja je glasala za njih. sto bi rek'o djole:

KRIVI SMO MI!
Nije Brankovic zaduzen za Vc vec Ministar komunikacija i prometa BiH Božo Ljubić. Znaci, vladin projekat na celu sa Spiricem u ostavci. Pa ti vidi.
a sto Ljubic nije danas presijecao vrpcu? Zato sto je za put trenutno zaduzena Vlada FBiH sa resornim ministrom prometa i Brankovicem na celu.

btw, boli me qratz ko je zaduzen, ovakve marginalije kakva je izgradnja 7km puta u Njemackoj rjesava predsjednik mjesne zajednice...
Post Reply