60 minuta

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#1 60 minuta

Post by mostarac »

Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#2 Re: 60 minuta

Post by dr. »

seka wrote:
umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
Dok se javno ne izvine i dok ne plate odštetu, kao što je CG platila za Dubrovnik, nisu prijatelji.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#3

Post by mostarac »

seka wrote:
umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
izvini ali na celu je Sanader a ne Mesic. Mesic nema nekih velikih ovlasti. A Sanader je clan iste one politicke partije koja je postrojila one monstrume na onom stadionu. Hrvatska je odavno prestala biti predsjednicka drzava.
Last edited by mostarac on 08/11/2005 12:44, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#4 Re: 60 minuta

Post by mostarac »

dr. wrote:
seka wrote:
umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
Dok se javno ne izvine i dok ne plate odštetu, kao što je CG platila za Dubrovnik, nisu prijatelji.
ima jedan problem: Alija ih nije optuzio za agresiju :(
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#5

Post by Vingo »

Sjecate se kad je neko (nek mi oprosti forumas kog se ne mogu sjetiti) rekao da Bakir treba malo udarit i po SDP ako zeli da ga se shvati ozbiljno. I sinoc mladi Hamdijica zaplati....Bakir cita forum. :-D
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#6 Re: 60 minuta

Post by dr. »

umro je mostar wrote:
dr. wrote:
seka wrote: dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
Dok se javno ne izvine i dok ne plate odštetu, kao što je CG platila za Dubrovnik, nisu prijatelji.
ima jedan problem: Alija ih nije optuzio za agresiju :(
nije to nikakav problem: Alija je znao da mora imati barem jednu otvorenu stranu za dotok oružja, a optuživanje RH u tom trenutku bi BiH dovelu u šah mat. Ali to ne sprječava nas da insistiramo na pokretanju tužbe nakon što se tužba protiv SCG završi. Već su i sami Srbi skontali da ih je RH izradila, pa je nedavno organizovan skup u RS o agresiji RH na BiH?!, vrlo interesantna dešavanja.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#7 Re: 60 minuta

Post by Prenj »

umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
Upravo je nasa vlast spremila poklon paket - Energopetrol :(
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#8

Post by manijak1 »

:oops: Nisam gledao :oops: a što se tiče HVO-a i njegovog učešća u odbrani (i eto dodaj agresiji :oops: ) :D i generalizacije pitanja da li je nama nam :D Republika Hrvatska prijatelj :oops: - postoje argumenti i za prijateljstvo i neprijateljstvo koje kada se razluči :D dobije se jednostavan odgovor - da je nama nam :oops: :D Republika Hrvatska saveznik a i mi njoj :oops: - kako ćemo doći do tog zaključka - jednostavno kada se osvrnemo na period od 28.02.1994 :oops: pa dalje do kraja oktobra 95-e ......... Bljesak :oops: Oluja ............kod nas Vlašić , Kupres ( čak se i tada zamalo ne obnoviše :D :D rokačine između HVO i ARBiH ......Vozuća :oops: ( mudžahedini ubiše svijetlu akciju zločinima - ovo zbog dežurnih četnika i puritanaca koji su tada čuvali :oops: nešto :D :D ) ......... Sana 95 .....neuspješne deblokade Sarajeva :( :( koje svoj ishod imaju u poražavajućoj istini da su imali mnogo bolju obavještajnu službu i špijunsku mrežu ........helem ........i te su rane dovoljno duboke i dovoljno nezaliječene .........kao i sve za ovih deset godina sporazuma .............u vezi kojeg ni jučer da se usaglase izjave .........zbog zabrinutog Paravca koji misli da se Dayton ne može mijenjati (kada mu je ćuna gore :oops: ) i da se isti može mijenjati ( kada je ćuna kao kišobran poslije kiše :D :D ) .........dakle rane su ......zahvaljujući okruženju .........dovoljno žive.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

manijak1 wrote::oops: Nisam gledao :oops: a što se tiče HVO-a i njegovog učešća u odbrani (i eto dodaj agresiji :oops: ) :D i generalizacije pitanja da li je nama nam :D Republika Hrvatska prijatelj :oops: - postoje argumenti i za prijateljstvo i neprijateljstvo koje kada se razluči :D dobije se jednostavan odgovor - da je nama nam :oops: :D Republika Hrvatska saveznik a i mi njoj :oops: - kako ćemo doći do tog zaključka - jednostavno kada se osvrnemo na period od 28.02.1994 :oops: pa dalje do kraja oktobra 95-e ......... Bljesak :oops: Oluja ............kod nas Vlašić , Kupres ( čak se i tada zamalo ne obnoviše :D :D rokačine između HVO i ARBiH ......Vozuća :oops: ( mudžahedini ubiše svijetlu akciju zločinima - ovo zbog dežurnih četnika i puritanaca koji su tada čuvali :oops: nešto :D :D ) ......... Sana 95 .....neuspješne deblokade Sarajeva :( :( koje svoj ishod imaju u poražavajućoj istini da su imali mnogo bolju obavještajnu službu i špijunsku mrežu ........helem ........i te su rane dovoljno duboke i dovoljno nezaliječene .........kao i sve za ovih deset godina sporazuma .............u vezi kojeg ni jučer da se usaglase izjave .........zbog zabrinutog Paravca koji misli da se Dayton ne može mijenjati (kada mu je ćuna gore :oops: ) i da se isti može mijenjati ( kada je ćuna kao kišobran poslije kiše :D :D ) .........dakle rane su ......zahvaljujući okruženju .........dovoljno žive.
Sarajlije imaju fascinantnu sposbnost da u svemu gledaju samo sebe. Znas HVO nije lupao po Sarajevu, ali je na onaj svijet poslao oko 20% mostarskih Bosnjaka i pocinio strasne zlocine sirom Hercegovine. Medjutim zlocinac i neprijatelj je samo onaj koji je lupao po Sarajevu i ubio neduzne sarajevske civile. Nije samo Sarajevo Bosna. Ima Bosne i kad prodjes Vogoscu i Ilidzu. Nije sva Bosna na Bascarsiji. Ima nje i van tog okruzenja, a cinjenica je da je ta vojska za koju kazes da je branila Bosnu ubijala Bosnu na ogromnom dijelu njene teritorije, ali eto nije pucala po Sarajevu (a nije jer nije imala prilike), pa su odmah prijatelji.
Sam si dao odgovor na pitanje zasto u BiH postoji antagonizam prema Sarajevu i onda se nemojte cuditi sto vas naprimjer Zenicani mrze. Mrze vas radi ovih stvari jer se ponasate kao da ste sami u BiH, a niste. Ponasate se izuzetno egoisticki, a vise vi trebate ostatak Bosne nego ostatak Bosne vas, mada realno i normalno gledano ovakve rasprave ne bi trebali voditi jer trebamo jedni druge i niti vi mozete funkcionisati bez vas, a niti ostatak zemlje bez vas i na kraju krajeva zasto bi, ali znajte da samo Sarajevo nije Bosna.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#10

Post by manijak1 »

:oops: I ti imaš sposobnost da ne pročitaš sve u ovom slučaju ........a i ja da ne napišem sve do kraja ............ali prije nego opravdam svoje uvjerenje o saveznicima iz potrebe :oops: :D samo da ti kažem da su Sarajlije išle van Sarajeva na Vlašić , Kupres , Jasen , u Krajinu , Vozuću , zatim Grabovicu Ramu Mostar ..........prema tome ne seri o tome zašto drugi ne vole raju iz Sarajeva..........a ti vidi .......šta bi bilo da se nije ufercero Vašingtonski sporazum ..........kako god da okrenem meni su četnici mrskiji :oops: i na čemu je utemeljen tvoj zaključak i sud i stav da se ponašamo kao da smo sami na svijetu ??????.
Ne čemu , Veleža ti :oops: :D :?
P.S. da je Sarajevo grohnulo :oops: grohnulo bi sve :oops: da je Sarajevo najebalo zbog svoje nespremnosti da prihvati realitete unaprijed pripremljene agresije .........jeste da se ja divim jedino Tuzli i Tuzlacima kako su sve isto sjebali i razjebali .........i to je tačno ........a ti vidi ostalo :oops: .
Dakle protiv te vojske koja je zaokružila dio Hercegovine i napravila Heliodrome i Dretelje borile su se i Sarajlije ........po kojima ti izgleda voliš da pljuješ kad ti je kurcu ćejf :oops: da ne širimo antagonizme ........dakle saveznici iz potrebe :oops:
SUNCICA_SA
Posts: 615
Joined: 16/11/2004 15:27

#11

Post by SUNCICA_SA »

Mostarac, nije ti dobro prosudjivanje. niko ne tvrdi da nije pocinjena agresija i sa hrvatske strane, jeste, i tekako. Jasno je meni da je vama onaj drugi rat, s Hrvatima bio gori nego prvi sa Srbima. Znamo mi kakve su Vase muke bile, i niko to ne umanjuje, niti zeli, niti moze..., i nepravedno je od Mostara, Zenice, Tuzle...sto "mrze" Sarajevo i njegove građane. Nismo mi krivi sto je nekad davno prije 500 godina oldučeno da umjesto Visokog, Zenice, Jajca...Sarajevo bude centar bosne, odnosno umjesto Mostara, Blagaja, starog grada Herceg-Stjepana Kosace bude ipak centar u Bosni u Sarajevu. I pustite nas vise nam iru, i ta vasa sr..., frustracije, treba da smo jedni s drugima, jer Sarajevo niej smao nase, mislim na Sarajlije, Sarajevo je svih Bosanaca i Hercegovaca - to nam je glavn igrad države i u njega treba da ulazemo....ako hocemo u tu j...Evropu
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#12

Post by PR80. »

Hrvatska je vrsila agresiju istom mjerom kao i Srbija.
Jedan od vecih problema i jeste to sto su nasi politicari zatvorili oci i nece da se suoce sa istinom. :x
Jos niko nije platio cijenu za ljude (ukljucujuci moga tatu, moje rodjake) koji su zavrsili u konc. logorima po cijeloj Hercegovini, a isto tako niko ne odgovara ni za izgubljene zivote. :x :x
gangaraa
Posts: 2
Joined: 08/11/2005 15:37

#13 Re: 60 minuta

Post by gangaraa »

umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
Alo papak da je ono bilo 1993 i da je onoliko pripadnika 4. gardijske pa nista od I. Mostara ne bi ostalo. Cuj cetvrta gardijska koju postrojava Bruno Stojic :shock:
Zlikavac
Posts: 124
Joined: 28/10/2005 22:13
Location: Seher jal na putu
Contact:

#14

Post by Zlikavac »

umro je mostar wrote:[Sarajlije imaju fascinantnu sposbnost da u svemu gledaju samo sebe. Znas HVO nije lupao po Sarajevu, ali je na onaj svijet poslao oko 20% mostarskih Bosnjaka i pocinio strasne zlocine sirom Hercegovine.
Gosp. Ivica R. zbori iz Hague da su jedinice HVOa iz Kiseljaka granatirale skupa sa Srpskim jedinicama Sarajevo ;)


Inace mi predstavlja vecu satisfakciju optuzba Hrvatske za agresiju negoli poznata tuzba protiv Srbije. Posljedicno oboje povlaci niz lokalnih procesa prema kvislinzima ;) iz oba naroda stacioniranih u BIH :oops:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#15 Re: 60 minuta

Post by gavrilo »

dr. wrote:Već su i sami Srbi skontali da ih je RH izradila, pa je nedavno organizovan skup u RS o agresiji RH na BiH?!, vrlo interesantna dešavanja.
da li imas sta konkretnije u vezi ovog dogadjaja?
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#16 Re: 60 minuta

Post by dr. »

gavrilo wrote:
dr. wrote:Već su i sami Srbi skontali da ih je RH izradila, pa je nedavno organizovan skup u RS o agresiji RH na BiH?!, vrlo interesantna dešavanja.
da li imas sta konkretnije u vezi ovog dogadjaja?
Dogadjaj je prenijela RTRS (i koliko se sjecam, ali opet nisam siguran: BHT). Na njemu su govorili neki srpski profesori i nacelnik VRS-a, a organizator su bili Srbi protjerani iz Hrvatske. Izneseni su podaci o hrvatskim brigadama koje su ratovale u BiH. Otprilike u to vrijeme negdje na sjeveru Bosne, politicari iz RS su govorili opet o agresiji RH na BiH, a povod je bila godisnjica stradanja srpskih civila koje je pobila hrvatska vojska.
gangaraa
Posts: 2
Joined: 08/11/2005 15:37

#17 Re: 60 minuta

Post by gangaraa »

dr. wrote:
gavrilo wrote:
dr. wrote:Već su i sami Srbi skontali da ih je RH izradila, pa je nedavno organizovan skup u RS o agresiji RH na BiH?!, vrlo interesantna dešavanja.
da li imas sta konkretnije u vezi ovog dogadjaja?
Dogadjaj je prenijela RTRS (i koliko se sjecam, ali opet nisam siguran: BHT). Na njemu su govorili neki srpski profesori i nacelnik VRS-a, a organizator su bili Srbi protjerani iz Hrvatske. Izneseni su podaci o hrvatskim brigadama koje su ratovale u BiH. Otprilike u to vrijeme negdje na sjeveru Bosne, politicari iz RS su govorili opet o agresiji RH na BiH, a povod je bila godisnjica stradanja srpskih civila koje je pobila hrvatska vojska.
Tocnije povod je bila deblokada Bihaca i poraz srpske politike te stvaranje preduvjeta za Dayton.
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#18 Re: 60 minuta

Post by dr. »

gangaraa wrote:
dr. wrote:
gavrilo wrote: da li imas sta konkretnije u vezi ovog dogadjaja?
Dogadjaj je prenijela RTRS (i koliko se sjecam, ali opet nisam siguran: BHT). Na njemu su govorili neki srpski profesori i nacelnik VRS-a, a organizator su bili Srbi protjerani iz Hrvatske. Izneseni su podaci o hrvatskim brigadama koje su ratovale u BiH. Otprilike u to vrijeme negdje na sjeveru Bosne, politicari iz RS su govorili opet o agresiji RH na BiH, a povod je bila godisnjica stradanja srpskih civila koje je pobila hrvatska vojska.
Tocnije povod je bila deblokada Bihaca i poraz srpske politike te stvaranje preduvjeta za Dayton.
Ma ne to je bilo na pocetku rata, kad su hrvatske jedinice iz Slavonije upale gore u neko selo kod Bosanske Kostajnice ili tu negdje i pobile srpske civile...
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#19

Post by meatoverhere »

Bosna nema priajtelja:


MATE GRANIĆ: Alija Izetbegović nudio je u januaru 1994. godine Franji Tuđmanu podjelu Bosne i to dvaput u deset dana. Nepravedno je i jednostrano za to optuživati samo Tuđmana, jer su to do zaključivanja vašingtonskih pregovora i uključivanja SAD u mirovne procese činili svi: od Miloševića i Karadžića, preko Mate Bobana i Bošnjaka s Alijom Izetbegovićem na čelu, međunarodne zajednice uz podršku EU, posebno Velike Britanije i Francuske do Tuđmana, koji je mislio da je labava unija od tri republike najbolje rješenje za BiH.

Recite nešto više o tim Izetbegovićevim ponudama Tuđmanu.

MATE GRANIĆ: U Bonu 9. januara 1994. i Ženevi deset dana kasnije, pokušavano je doći do rješenja statusa BiH diplomatskim putem. Na stolu je bio prijedlog da se BiH uredi kao unija od tri republike. Prvom tajnom sastanku, održanom nakon službenih razgovora, oko 23 sata na inicijativu bošnjačke strane, prisutni su Izetbegović, Tuđman, Haris Silajdžić, Hido Beščević i ja. Alija nudi da odustanemo od srednje Bosne, koja bi pripala Bošnjacima, a da Hrvatima pripadne sve južno i zapadno od Prozora do doline Neretve. Mostar bi bio podijeljen na desnu i lijevu obalu. Tuđman je to odbio. Deset dana kasnije na sastanku s Tuđmanom i Izetbegovićem nalazimo se Silajdžić, ja i Miomir Žužul. Izetbegović nudi da Hrvatima pripadne sve ispod Prozora. Tuđman je kratko razmislio, pogledao me i rekao odlučno: "Ne." Time je završio period pokušaja podjele BiH od hrvatske ili bošnjačke strane.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#20

Post by kekec »

manijak1 wrote::oops: I ti imaš sposobnost da ne pročitaš sve u ovom slučaju ........a i ja da ne napišem sve do kraja ............ali prije nego opravdam svoje uvjerenje o saveznicima iz potrebe :oops: :D samo da ti kažem da su Sarajlije išle van Sarajeva na Vlašić , Kupres , Jasen , u Krajinu , Vozuću , zatim Grabovicu Ramu Mostar ..........prema tome ne seri o tome zašto drugi ne vole raju iz Sarajeva..........a ti vidi .......šta bi bilo da se nije ufercero Vašingtonski sporazum ..........kako god da okrenem meni su četnici mrskiji :oops: i na čemu je utemeljen tvoj zaključak i sud i stav da se ponašamo kao da smo sami na svijetu ??????.
Ne čemu , Veleža ti :oops: :D :?
P.S. da je Sarajevo grohnulo :oops: grohnulo bi sve :oops: da je Sarajevo najebalo zbog svoje nespremnosti da prihvati realitete unaprijed pripremljene agresije .........jeste da se ja divim jedino Tuzli i Tuzlacima kako su sve isto sjebali i razjebali .........i to je tačno ........a ti vidi ostalo :oops: .
Dakle protiv te vojske koja je zaokružila dio Hercegovine i napravila Heliodrome i Dretelje borile su se i Sarajlije ........po kojima ti izgleda voliš da pljuješ kad ti je kurcu ćejf :oops: da ne širimo antagonizme ........dakle saveznici iz potrebe :oops:
Podvuceno plavim.
Ne bih ulazio u detalje, ali malo je tu istine. Od Grabovice do iznad Mostara DA, a i to je trajalo par dana.
A Prozor (Ramu) kao ni Mostar Sarajlije ne vidjese. A i oni sto su bili (Zukini, Celini), vecina ne bijahu Sarajlije.
Normalno, nikakva zamjerka, jer Sarajevo je imalo i previse svojih problema.

A Mostarac je u pravu.
Hercegovina "je" Hrvatska. Malo u njoj ima BiH.
Zastave HR u BiH. Kako bi se to moglo nazvati? :-?

dok je Mesic na celu jesu prijatelji
Mesic nije Hrvatska. :-)
Nema prijateljstva, postoji samo interes. :!: ( :D )
Last edited by kekec on 09/11/2005 03:57, edited 1 time in total.
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#21

Post by Toozla »

kekec wrote: Nema prijateljstva, postoji samo interes. :D
....na kraju ove recenice, trebao si staviti nekog super ozbiljnog smajlija....jer ovo sto si rekao definise srz bilo kakvog politickog djelovanja.....zbog gornje recenice, opravdano, politiku zovemo kurva.....
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#22 Re: 60 minuta

Post by MBA »

dr. wrote:
seka wrote:
umro je mostar wrote:Gledaste li sinoc postrojavanje brigada HV 1993. godine na stadionu Pod Bijelim Brijegom i one divne pjesmice?
I onda mi neko kaze da je Hrvatska nas prijatelj :(

Za one koji ne znaju na onom mjestu je prvih dana rata izmedju ARBiH i ustasa bio logor za sve Mostarce koji se nisu slagali sa onim sto su oni postrojeni radili.
dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
Dok se javno ne izvine i dok ne plate odštetu, kao što je CG platila za Dubrovnik, nisu prijatelji.

Serbo, niste vi jos nista platili. Povrh svega, jedan treba da zasuce rukave i privredjuje, i na taj nacin izdrzava svoju obitelj; na zalost, fukara poput tebe bi radije da prosi i moli za milostinju.
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#23

Post by List »

manijak1 wrote:dakle saveznici iz potrebe :oops:
Svakako da ne treba zaboraviti činjenicu da bez Bljeska i Oluje ne bismo izbjegli zlu sudbinu.

Ali treba imati na umu i to da bez pritiska Amerike ne bi došlo do otopljavanja bošnjačko-hrvatskih odnosa. Prećutni savez Srba i Hrvata bio bi nastavljen. Dok Bošnjacima ne razvuku pamet. :D :D :D

Mostarac, čudan si ti neki tip. Nije dobro biti jugonostalgičar-zadrti komunista a na momente svjestan svega što se desilo. Imao sam takvih u familiji. Svi su pomrli od srčanih i moždanih udara 1993. i 1994. godine. U vrijeme najtežih zločina na njihovim rodnim grudama. Niko nije preživio. Tek sam kasnije skonto da je fakat tako. Jedan je umro kad su orgijali po Varešu. Drugi kad su orgijali po Lašvanskoj dolini. Treći kad uništiše Počitelj i okolinu. I konačno, četvrti neposredno iza prvog masakra na Markalama.

Zamisli kako je na njih djelovalo rušenje sna o bratstvu & jedinstvu. Suočenje sa stvarnošću koštalo ih je života.

Revolucija jede svoju djecu. :wink:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#24 Re: 60 minuta

Post by gavrilo »

MBA wrote:
dr. wrote:
seka wrote: dok je Mesic na celu :) jesu prijatelji :)
Dok se javno ne izvine i dok ne plate odštetu, kao što je CG platila za Dubrovnik, nisu prijatelji.

dr eto i ti postade srbin :D

Serbo, niste vi jos nista platili. Povrh svega, jedan treba da zasuce rukave i privredjuje, i na taj nacin izdrzava svoju obitelj; na zalost, fukara poput tebe bi radije da prosi i moli za milostinju.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#25 Re: 60 minuta

Post by Prenj »

dr. wrote:
Ma ne to je bilo na pocetku rata, kad su hrvatske jedinice iz Slavonije upale gore u neko selo kod Bosanske Kostajnice ili tu negdje i pobile srpske civile...
Vjerovatno je Sijekovac kod Bosanskog Broda u pitanju.
Post Reply