5G mreža

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1 5G mreža

Post by high_volume »

5G mreža, zavjera, atak na čovječanstvo, ili stvarna i realna potreba, napredak tehnologije..

A i da se rasterete mnoge teme spamanja i teorija zavjere
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2 Re: 5G mreža

Post by escobar__ »

Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije, a vezan za telekomunikacije.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#3 Re: 5G mreža

Post by sasagrbic »

escobar__ wrote: 21/04/2020 11:36 Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije, a vezan za telekomunikacije.
Upravo tako. Ne vjerujem ni u kakve teorije zavjere i koje kakve gluposti poput one da je 5G kriva za pojavu korone i sl. Što se tiče B.iH. trebamo prvo dobro razviti 4G pa tek onda prelaziti na 5G.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: 5G mreža

Post by Sanjarko »

Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije.

Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako.

Jer niko negovori da če 5G dovesti do masovnih gubitaka poslova koji če se automatizirati, primjerice poslovi vozača.
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#5 Re: 5G mreža

Post by sagosen »

escobar__ wrote: 21/04/2020 11:36 Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije, a vezan za telekomunikacije.
Upravo tako, 5G je neminovnost, a o ludim teorijama zavjere sa interneta ne treba trošiti riječi, da se pita takve osobe mi bi danas bili u kamenom dobu i lovili životilje lukom i strijelom. Tako da, za 5G puna podrška, ako treba da se dodatno ispita uticaj na ljudski organizam, kako utiče i u kolikoj mjeri. Bilo kakvo prejudiciranje o štetnosti, jer eto JA GLEDO NA JOU TUBE je idiotarija i zaslužuje bičevanje zbog širenja panike i dezinformacija.

Dalje, bit će zanimljivo vidjeti kako će prve države pokriti teritoriju sa 5G, koliko sam do sad vidio testiranja (MKBHD je također radio) signal je izuzetno kratkog dometa, doslovno par koraka napraviš izgubio si ga. Tako da vidjet ćemo kako će se to riješiti, sigurno neće biti rješenje pokrivanje svakog kvarta zasebno.

Edit: Internet i društvene mreže koliko imaju prednosti, toliko imaju i mana. Jer eto baba iz neke pripzdine koja nema tri razreda osnovne škole ima pravo na društvenim mrežama pisati NEVALJA 5G TO UBIJA PTICE I NAŠE TIJELO ĆE IZGORITI ČITAVO
Dzafer
Posts: 54
Joined: 10/04/2019 13:17

#6 Re: 5G mreža

Post by Dzafer »

"Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako."

Lmao...

To je već isprobano na sve moguće načine i koštalo je nekoliko stotina miliona mrtvih ljudi. Hard pass.



Radujem se 5G mreži najviše zbog smanjene latencije, mislim da je to najjači selling point 5G-a :D
User avatar
denimb
Posts: 2613
Joined: 27/03/2009 14:33

#7 Re: 5G mreža

Post by denimb »

Sanjarko wrote: 21/04/2020 12:18 Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije.

Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako.

Jer niko negovori da če 5G dovesti do masovnih gubitaka poslova koji če se automatizirati, primjerice poslovi vozača.
Da pricamo o napretku civilizacije u kojoj milioni umiru od gladi, milioni nemaju pitku vodu, ili bilo kakvu vodu...ali ima tu i ljudi koji se raduju smanjenoj latenciji, jer to je bitno u njihovom malom zivotu...realno ova civilizacija je zrela za wipe out, obicni smo virus, stetocine na ovoj planeti.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#8 Re: 5G mreža

Post by zilog »

Ja sam za to da se hitno uvede 5G u gradove, pa neka se ovi sto su protiv isele (u stvari velika vecina da se vrate) na selo. Ne treba im ni internet, jer sam cuo da slabi imunitet.

Ako vec hoce nesto da diskutuju, neka se strucno kvalifikuju. Napominjem da strucno kvalifikovanje ne znaci pogledati 5 YT video klipova i Ernu "babunova guyica".

Ako vam je argument da "neke" vlade razmisljaju o odustajanju od 5G, isti takav argument je u tim "nekim" drzavama i njima pricaju o "nekim" vladama.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#9 Re: 5G mreža

Post by NecuVise »

Ovako se pričalo i za radio talase, za 1G pa za 2G i tako dalje, slobodno potraži po Internetu stare članke pa ćeš vidjeti. Ljudi imaju neki otpor prema nepoznatom, a i vole tražiti krivce u nekim drugim stvarima i pojavama na koje nemaju uticaj. Zato imaš toliko pobornika teorija zavjere.


Ne vidim uopšte potrebu za temom. Kome bude trebalo uvest će, kome ne, neće. Ja sam još uvijek na 3G jer zadovoljava moje potrebe sa aspekta cijene i dobivenog. Nekome je i 4G+ malo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10 Re: 5G mreža

Post by Sanjarko »

Dzafer wrote: 22/04/2020 02:32 "Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako."

Lmao...

To je već isprobano na sve moguće načine i koštalo je nekoliko stotina miliona mrtvih ljudi. Hard pass.



Radujem se 5G mreži najviše zbog smanjene latencije, mislim da je to najjači selling point 5G-a :D
Ako misliš na komunizam, ono što je bilo nije bilo ni "k" od komunizma, nego više kao "k" od k.....
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#11 Re: 5G mreža

Post by apsidejzi »

zilog wrote: 22/04/2020 04:12 Ja sam za to da se hitno uvede 5G u gradove, pa neka se ovi sto su protiv isele (u stvari velika vecina da se vrate) na selo. Ne treba im ni internet, jer sam cuo da slabi imunitet.

Ako vec hoce nesto da diskutuju, neka se strucno kvalifikuju. Napominjem da strucno kvalifikovanje ne znaci pogledati 5 YT video klipova i Ernu "babunova guyica".

Ako vam je argument da "neke" vlade razmisljaju o odustajanju od 5G, isti takav argument je u tim "nekim" drzavama i njima pricaju o "nekim" vladama.
Taman kad kontas nemogu gore, budale te iznenade. No to je posljedica slabog skolstva i investiranja u obrazovanje. Bas me interesuje koliko ce se ljudi vakcinisati protiv korone, jednom kada klinicki potvrde vakcinu. Ova prica o 5G je zapravo zalosna jer otkriva koliko je veliko neznanje kada je mikrosvijet i generalno biologija u pitanju te koliko je veliko neznanje kada su elektromagnetni talasi u pitanju...
montii
Posts: 52
Joined: 04/04/2020 11:51

#12 Re: 5G mreža

Post by montii »

bilo bi dobro organizirat neku vrstu live prijenosa emisija u kojem mišljenja razmjenjuju ozbiljni znanstvenici/stručnjaci i raznorazni teoretičari zavjera. Čisto da se i tim ljudima omogući medijski prostor, jer ih samo taj vid neposredne komunikacije može ogoliti u njihovom neznanju.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13 Re: 5G mreža

Post by crnivrag »

Image
User avatar
sagosen
Posts: 821
Joined: 24/08/2015 02:44

#14 Re: 5G mreža

Post by sagosen »

denimb wrote: 22/04/2020 02:40
Sanjarko wrote: 21/04/2020 12:18 Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije.

Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako.

Jer niko negovori da če 5G dovesti do masovnih gubitaka poslova koji če se automatizirati, primjerice poslovi vozača.
Da pricamo o napretku civilizacije u kojoj milioni umiru od gladi, milioni nemaju pitku vodu, ili bilo kakvu vodu...ali ima tu i ljudi koji se raduju smanjenoj latenciji, jer to je bitno u njihovom malom zivotu...realno ova civilizacija je zrela za wipe out, obicni smo virus, stetocine na ovoj planeti.
Miješanje baba i žaba. Zašto ti sad uopšte koristiš internet i piješ Juicy sok, a milion umiru od gladi, nemaju pitku vodu? Eto, zabranjuje se bilo kakav tehnološki napredak dok se ne riješi pitanje gladi i vode u svijetu. A poželjno bi bilo da odbacimo sve ove stvari što imamo od tehnologije, internet telefone i ostala čuda, da se solidarišemo sa afričkim svijetom. Zar ti stvarno misliš da su tako ikada stvari funkcionisale?
User avatar
denimb
Posts: 2613
Joined: 27/03/2009 14:33

#15 Re: 5G mreža

Post by denimb »

IkaIJ wrote: 22/04/2020 13:51
denimb wrote: 22/04/2020 02:40
Sanjarko wrote: 21/04/2020 12:18 Logičan sljed događaja i sljedeći korak u tehnološkom napretku civilizacije.

Bi bila reforma ekonomskog sistema i praspodjela dobara isto tako.

Jer niko negovori da če 5G dovesti do masovnih gubitaka poslova koji če se automatizirati, primjerice poslovi vozača.
Da pricamo o napretku civilizacije u kojoj milioni umiru od gladi, milioni nemaju pitku vodu, ili bilo kakvu vodu...ali ima tu i ljudi koji se raduju smanjenoj latenciji, jer to je bitno u njihovom malom zivotu...realno ova civilizacija je zrela za wipe out, obicni smo virus, stetocine na ovoj planeti.
Miješanje baba i žaba. Zašto ti sad uopšte koristiš internet i piješ Juicy sok, a milion umiru od gladi, nemaju pitku vodu? Eto, zabranjuje se bilo kakav tehnološki napredak dok se ne riješi pitanje gladi i vode u svijetu. A poželjno bi bilo da odbacimo sve ove stvari što imamo od tehnologije, internet telefone i ostala čuda, da se solidarišemo sa afričkim svijetom. Zar ti stvarno misliš da su tako ikada stvari funkcionisale?
Upravo zbog tog mijesanja baba i zaba sam i napisao to, nista i nikad nije uradjeno s ciljem napretka civilizacije kao takve, jer da jest ne bi pricali o ovim stvarima.
Globalna svijest ne postoji, to su imali pojedinci poput Nikole Tesle, Alexander Fleming, Timothy Berners-Lee...

Dakle napredak civilizacije kao takve ne, tehnoloski napredak u odredjenim segmentima da.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#16 Re: 5G mreža

Post by Tesla Edison »

Ako je 5G mreža štetna, zašto je štetna?

Znate li razliku između junizirajućeg i nejonizirajućeg zračenja? Koja vrsta zračenja je štetna? Kaoja je vrsta zračenja kod 5G mreža?

Ova pitanja treba postaviti napuhanoustim influenserkama koje šire teorije zavjere pa da vidimo reakciju.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#17 Re: 5G mreža

Post by sencobih »

Kažu da ce se brže mlijeko kiseliti kad proradi 5G mreža
el-weedo
Posts: 72
Joined: 20/05/2013 00:45

#18 Re: 5G mreža

Post by el-weedo »

Tek kada se urade neke nezavisna istraživanja kakav ima utjecaj na prirodu i da li će narušiti zdravlje ljudi, životinja, biljaka itd. Tek onda se može masovnije koristiti. Do sad imamo minimalne informacije i teško je procjenuti. Ja sam ZA svaku tehnolohiju koja će olakšati život ukoliko nije štetna po zdravlje okoline.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#19 Re: 5G mreža

Post by zilog »

el-weedo wrote: 22/04/2020 18:18 Tek kada se urade neke nezavisna istraživanja kakav ima utjecaj na prirodu i da li će narušiti zdravlje ljudi, životinja, biljaka itd. Tek onda se može masovnije koristiti. Do sad imamo minimalne informacije i teško je procjenuti. Ja sam ZA svaku tehnolohiju koja će olakšati život ukoliko nije štetna po zdravlje okoline.
Ako budemo zurili, kao ti objavljujuci postove od 2013. godine, 5G cemo uvesti kada u svijetu pocne raditi 25G... :lol:
el-weedo
Posts: 72
Joined: 20/05/2013 00:45

#20 Re: 5G mreža

Post by el-weedo »

zilog wrote: 22/04/2020 18:40
Ako budemo zurili, kao ti objavljujuci postove od 2013. godine, 5G cemo uvesti kada u svijetu pocne raditi 25G... :lol:
Ma pratim forum ali nisam aktivan u pisanju. :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#21 Re: 5G mreža

Post by escobar__ »

Strašan je problem taj 5G, sve će nas pobit.

Image
Neko izletište pored Mostara...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#23 Re: 5G mreža u BiH, regionu i svijetu

Post by Milenkov buraz »

Aaaa virus, hoće da nas pelcuju, chip da nam natantare :mrgreen:
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#24 Re: 5G mreža u BiH, regionu i svijetu

Post by vojopd »

6g mreza? Elom muska? Daj ne prosipaj se. :run:
Prvo se informisi sta pokusava covjek postici sa slanjem svojih satelita pa onda pisi.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#25 Re: 5G mreža u BiH, regionu i svijetu

Post by escobar__ »

Nije ni krenulo i već nam objašnjavaju kako je 5G nepotreban korak i kako je LTE Advanced sasvim dovoljan.
Post Reply