5. razred osnovne škole

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#1 5. razred osnovne škole

Post by S@din »

Odmah da kažem da sam našla jednu temu ali je zaključana i zato otvaram novu.

Molim vas samo pojašnjenje kako se odvija nastava. Šta predaje učiteljica, a šta nastavnici, jer google kaže uvode se novi nastavnici.

Međutim nisam našla konkretno za koje predmete ćemo dobiti pomoć u obrazovanju naše djece, a šta nam ostaje na učiteljici (tj. roditelju).

Iskreno ja bi bila najsretnija da završimo sa njom, a ako neko želi detaljnije razlog, pisaću ga. :roll:

Hvala na odgovoru :bih:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2 Re: 5. razred osnovne škole

Post by ¤ jelena ¤ »

Koji grad je u pitanju?

Mislim da nije u svim dijelovima BiH isto...
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#3 Re: 5. razred osnovne škole

Post by Luminocity102 »

S@din wrote: 31/05/2021 22:01 Odmah da kažem da sam našla jednu temu ali je zaključana i zato otvaram novu.

Molim vas samo pojašnjenje kako se odvija nastava. Šta predaje učiteljica, a šta nastavnici, jer google kaže uvode se novi nastavnici.

Međutim nisam našla konkretno za koje predmete ćemo dobiti pomoć u obrazovanju naše djece, a šta nam ostaje na učiteljici (tj. roditelju).

Iskreno ja bi bila najsretnija da završimo sa njom, a ako neko želi detaljnije razlog, pisaću ga. :roll:

Hvala na odgovoru :bih:
Na učiteljici ništa ne ostaje, uvode se novi nastavnici za sve
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#4 Re: 5. razred osnovne škole

Post by sigicalo »

Nastavnici predaju: 1. i 2. strani jezik (njemački, engleski, francuski), kulturu življenja, osnove tehnike, informatiku te vjeronauku, često i muzičko. Ostalo bi trebala učiteljica. U nekim školama učiteljica predaje samo neke od predmeta, a ostalo nastavnici, dok u nekim sve predaju nastavnici. Sve zavisi od škole do škole. U dosta škola KS učiteljica je sa učenicima zaključno sa 4.razredom.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#5 Re: 5. razred osnovne škole

Post by didgeridoo »

Mi smo sa učiteljicom završili zaključno sa 4. razredom. Sad su sve nastavnici, s tim što neki nastavnik drži više predmeta.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#6 Re: 5. razred osnovne škole

Post by GarfieldLover »

Kao što je već napisano - razlike su među gradovima, ali i među školama u pojedinim gradovima. U Sarajevu konkretno je u nekim školama učiteljica do 4.razreda (npr. O.Š. Hrasno), a u nekim do 5.razreda (npr. O.Š Grbavica 1 i Grbavica 2). Ukoliko ostaje učiteljica, ona predaje : BHS jezik, Matematiku, Prirodu, Društvo, DKR (za djecu koja ne idu na Vjeronauku), Tjelesno. Nastavnici su za Engleski, Njemački, Muzičku kulturu, Likovnu kulturu, Osnove tehnike, Informatiku, Kulturu življenja
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#7 Re: 5. razred osnovne škole

Post by ¤ jelena ¤ »

U Brčkom učitelji/-ce predaju sve osim vjeronauke i stranih jezika.

Nevjerovatno kolika je razlika među gradovima pa i školama u istom gradu...

Ludilo. :-)
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#8 Re: 5. razred osnovne škole

Post by S@din »

Ok, hvala na odgovorima, ali opet nisam saznala za našu školu, MMB Logavina :-D
Post Reply