4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#1 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by zoomba »

Cure, ne davite me više, evo kako da nađete muža!

Kontroverzna hrvatska književnica Vedrana Rudan poznata je po svom oštrom jeziku i još oštrijem peru, a u novoj kolumni obradila je uvijek aktuelnu temu "Kako naći muža". Ona je i ovoga puta ostala verna svom prepoznatljivom stilu, a njeni savjeti udavačama nasmijali su mnoge.

Kako se i sama udavala četiri puta, kako kaže, barem na tom polju ima iskustva, pa je životne lekcije riješila da podijeli sa ženama koje je svakodnevno salijeću pitanjima kako da se najbolje udaju, piše “Rudan“…

Rudanova je kroz urnebesne anegdote ilustrovala put od “singl” djevojke do burme na domalom prstu, a njen tekst nasmijao je region.

Kolumnu pod jednostavnim nazivom “Kako naći muža” prenosimo u cjelosti:

“S Anom sam bila u Dubrovniku pred deset dana. Na sebi je imala večernju srebrnu haljinu, s prednje strane zatvorena gotovo do grla, uski, dugački rukavi, leđa potpuno gola. Na glavi nekoliko kilograma svoje crne kose. Tamne, velike oči, blještavi zubi, vitka, visoka metar osamdeset, doktorica nauka, trideset i tri godine. Nađite mi muža, nađite mi muža.

S nama je bio moj četvrti muž koji je pred mjesec dana operirao, neuspješno, mrene na oba oka, tako da sam bila pošteđena njegovog slinjenja. Nađite mi muža, nađite mi muža… Nisam s njom mogla otvoreno razgovarati, a i ne da mi se stalno odgovarati na isto pitanje pa, cure, ovaj tekst shvatite kao recept i ne davite me više.

Dakle, do muža, mislim, pravog muža, može doći samo udana žena. I tu je kvaka. Sve te mlade cure žele sebi otprve naći komada. Krivo, krivo. Svi oni su ili oženjeni ili pederi i ni jedan od njih ne pada na neudane cure. Doma već imaju ženu, neki i djetešce, mlada cura želi brak i bebu i pelene i noćno vrištanje, od nje treba bježati brže nego od vlastite djece.

Zato se, drage moje, prije nego nađete muža, morate udati. Za prvoga tko naleti. Nije bitno je li pametan, lijep ili bogat. Udana žena šalje poruku koju svi mužjaci vrlo dobro kuže. Ja sam njegovom udu na milost i nemilost dana, meni nitko ne treba, ja sam zauzeta.


Ha, pomisli svaki oženjeni muškarac u vašoj blizini, ti samo misliš da je njegov ud, kako smo nekad u mračini govorili, dom kulture sa vodoskokom. Nije, srce, nije. Ja ću ti pokazati što je ud, što je udina, jebote. Jedan kres s vremena na vrijeme neće ubiti ni tebe ni mene. Ti udana, ja oženjen… To, moje cure, to! Kad ga zgrabite, kao udana žena moći ćete birati jer ne šaljete okolo poziv očajnice, tražim muško, muško mi dajte, muža oću, obrađujte ga polako. U svakoj hotelskoj, motelskoj ili nekoj trećoj sobi dajte sve od sebe. Ponekad ne dajte nego mu kukajte, vaš je život dolina suza, niste vi znale dok njega niste upoznale što je seks, baš vam je žao što se morate na brzinu obući i otići mužu spremiti hobotnicu na bijelom, kiselom grožđu u umaku od rajčice. Morate mu dati do znanja da osim što se dobro jebete još bolje kuhate.

“Spavaš li ti s njim otkako si sa mnom?” “Naravno da ne, ljubavi, kad se riješim tvoga kurca otići ću ravno u samostan.” “Kako to misliš, kad se riješiš moga kurca? Tko govori o rješavanju?” “Zlato”, oči vam moraju biti pune suza, dobro je u kupatilu u oči prije razgovora štrcnuti nekoliko umjetnih suza koje jesu suze ali ne izazivaju crvenilo očiju, “ovo ne može trajati dovijeka. Osjećam kako se zaljubljujem u tebe, a ja sam ipak udana žena.” Nikad i nikad i nikad spomenuti da je on oženjen i da ima dvoje djece. To mora biti njegov problem.

“Zato”, oči se moraju kupati u onim suzama, plava bočica, zaboravila sam kako se zovu, “moramo prekinuti.” U razvaljena usta uvalite mu jezik, ne preduboko, i nestanite. Ako ne nazove u roku od sedam dana, sve zaboravite i krenite u novi lov. Ako nazove…

Eto, tako ćete naći zgodnog, mladog, uspješnog muža. To ima i svoju dobru i svoju lošu stranu. Dobra je što ćete s ponosom okolo moći govoriti, ovo je moj muž, pokusnog kunića ste bacili u ropotarnicu povijesti gdje mu je i mjesto. Budaletina. Loša strana je što će njegova ostavljena žena vrlo brzo naći ljubavnika, muškarci padaju na razvedene, pa će vam njegova djeca upropastiti svaki vikend, o alimentaciji, kupovanju tenisica i plaćanju ortodonta da se ne govori.

Želim reći. Mlade ste, lijepe ste, obrazovane ste, pametne ste, koji će vam kurac muž, muškarac u punoj snazi i ljepoti? Nađite nekog nonića koji će moći platiti vaše lude snove, haljine, cipele, torbe i putovanja. Prije nego mu se nasmiješite svakako provjeriti sve njegove vlasničke listove. Nakon mjesec ili tri ubaciti mu u čaj od lipe tri vijagre, oporuku neka vam sastavi ljubavnik.


Muškarci, pravi muškarci, oženjeni muškarci, uspješni muškarci, potpuno su ludi samo za udovicama. Njihov status sve govori: udaju neću, samo ud hoću!

Kužite, cure? Idealan muškarac je mrtav muškarac.”


Misljenja?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#2 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by ho oponopono »

:pusi2:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by MarlboroGold »

Ne znam šta je veći trash... to ili 50 shades...

Doduše ženama je i namijenjeno...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by triconja »

Morel u 4 rijeci sta je hotila rec, kad bih cito sta svaka budala pise (te savjete i mudrosti) trebo bi dan imat 40 sati :lol: :lol: :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#5 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by cendlerbing »

triconja wrote:Morel u 4 rijeci sta je hotila rec, kad bih cito sta svaka budala pise (te savjete i mudrosti) trebo bi dan imat 40 sati :lol: :lol: :lol:
Vala i meni mrsko...lako se naudavati, ta će mi savjeti za to. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by MarlboroGold »

triconja wrote:Morel u 4 rijeci sta je hotila rec, kad bih cito sta svaka budala pise (te savjete i mudrosti) trebo bi dan imat 40 sati :lol: :lol: :lol:
:lol: baš tako
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#7 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by ho oponopono »

...budi rospija, drž' do sebe ko fol, jebi mu znanje i imanje, pojebi ga i ostavi, izmuzi mu lovu, iscjedi mu kitu, naposljetku, ko ga jebe...:pusi2:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#8 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by radiša »

Boli koga kita sta pise rudan i slicne njoj,nit ce je ko slusat a kamo li poslusat.zena sere da bi primala pare :D poso joj je da sere. :D
Bellomo
Posts: 767
Joined: 15/03/2018 20:25

#9 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Bellomo »

Pitanje je kako se ova udala prvi put? Možda je rođena kao udata... sere ženska opasno.
Last edited by Bellomo on 19/03/2018 21:57, edited 1 time in total.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#10 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by zoomba »

Kedan stari deso ie kod nas govorio ako hoces dobru zenu ukradi ie od onoga kome ona valja :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by seln »

Koje gluposti, hljebe dragi... :-)
rad na temu "Kako stara suhopizda zamislja zivot ( i sta bi sve radila kad bi mogla)".
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Tito_i_Partija »

Koji proljev od teksta jbt. :-)
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#13 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by KIseljak12 »

seln wrote:Koje gluposti, hljebe dragi... :-)
rad na temu "Kako stara suhopizda zamislja zivot ( i sta bi sve radila kad bi mogla)".

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Bloo »

Očito neki nisu upoznati sa likom i djelom gospođe Rudan :D do sada
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#15 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:47, edited 1 time in total.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#16 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by triconja »

pussysmoke wrote:
triconja wrote:Morel u 4 rijeci sta je hotila rec, kad bih cito sta svaka budala pise (te savjete i mudrosti) trebo bi dan imat 40 sati :lol: :lol: :lol:
Tu long didnt rid. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
sedma_7
Posts: 721
Joined: 03/04/2007 18:24

#17 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by sedma_7 »

Bloo wrote:Očito neki nisu upoznati sa likom i djelom gospođe Rudan :D do sada

:thumbup:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#18 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by duminjo »

Tacno Mi nekad bude žao što svašta i pročitam. Em se napatio, em se osjećam glupo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#19 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Ommadawn »

Čim sam na početku teksta pročitao Vedrana Rudan znao sam da će biti neka glupost. I fakat.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#20 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Ramzess Veliki »

Vedrana pokusava da bude Charls Bukovski al' joj se ne da.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#21 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Ommadawn »

Ramzess Veliki wrote:Vedrana pokusava da bude Charls Bukovski al' joj se ne da.
A da prestane pokušavati možda bi nešto pametno i napisala. Ovako uvijek masa sranja.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#22 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by gilla »

Zgodan, mlađahan, uspješan i ozenjen ne može biti toliko debil/priglup da na ovo padne. Tamburat ce je dok mu ne dosadi i dovidjenja.

A ovo da muskarci padaju na razvedene :lol: mozda za noc.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#23 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by Altsa »

jel ovo sranje od rudanke bilo namijenjeno rvackoj i serbskoj populaciji. :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#24 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by pustopoljina »

zuzi je bila prakticnija i realnija :skoljka: :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#25 Re: 4 PUTA SE UDAVALA, PA JE VALJA SASLUŠAT

Post by kiligonzales »

pussysmoke wrote:
triconja wrote:Morel u 4 rijeci sta je hotila rec, kad bih cito sta svaka budala pise (te savjete i mudrosti) trebo bi dan imat 40 sati :lol: :lol: :lol:
Tu long didnt rid. :mrgreen:
+1 :lol: :lol: :lol:
Post Reply