3D print - razmjena iskustva

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
gospodar_prsljenova
Posts: 7
Joined: 12/02/2024 19:54

#1 3D print - razmjena iskustva

Post by gospodar_prsljenova »

Ima li vas koji koristite 3D printere?

Ja sam do jučer koristio Anycubic Vyper uz PLA+, super printer za početnike, jednostavan za korištenje, i relativno jeftin u radu (niska potrošnja struje). Već duže vremena sam se dvoumio između Creality K1 Max, Prusa MK4 i Bambu Lab X1 Carbon. Creality mi je bio najprimamljiviji zbog relativno niske cijene, i integrisanog Lidara s AI, ali recenzije, i iskustva od drugih korisnika su me ipak odbile od tog printera. Prusa MK4, kao naked opcija mi nije odgovarala zbog same cijene, i dodatnih troškova za kučište, filter, i iako je open source, cijena kompletnog printera prevazilazi najskuplju opciju Bambu Lab printera. Dosta korisnika je skeptično oko Bambu Lab printera, ali s obzirom da iza te firme stoje ljudi koji su osnovali DJI, nekako se ipak čini sigurnom opcijom.... tako da sam od jučer bogatiji za Bambu Lab X1 Carbom s AMS-om, i prosto ne mogu sebi doći da X1 printa 4x brže od Vypera iako je i dalje PLA+ u pitanju.

Ono što me zanima jesu iskustva s drugim materijalima, i ako ima neko ko ima X1 onda naravno mišljenja i iskustva, posebno modovi. Moj prvi projekat za X1 je vanjski HEPA filter, kao nastavak na integrisani filter s aktivnim ugljem.
Post Reply