31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#726 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by vade_mecum »

marschall wrote:
hrasno38 wrote:Ima sad dva mjeseca do sljedeceg susreta, mozda i susreta koji nam moze i reci dosta toga. Za dva mjeseca se puno puno toga moze promjeniti i u formi igraca i u igrackom kadru. U igri je i Vrancic, pa onda ima i Mateo Susic, Pjanic ce se vratiti sigurno ali kako sam tvrdio poslije SP-a tako tvrdim i danas da on nikad nece biti Miske a nama treba jedan Miske sa ubitacnim zadnjim pasom. Takvog igraca vjerovatno nemamo koji ce konstantno praviti sanse napadacima ali postoji baza Pjanic, evo veceras smo vidjeli da Besic ima strahovite prodore sa tim zadnji pasom, Stilic i TSS to sasvim sigurno znaju raditi. Medjutim sad bi mogla biti i nova dimenzija igre ako zatreba sa dva gorostasa u napadu i ubitacnim krilima kojima opet trebaju te kvalitetne lopte da ih izbace u sprint. Po meni za sada su to Lulic i Visca. Ma ima tu raznih varijanti koje ce se mijenjati od zavisnosti od protivnika a baza postoji i siguran sam da ce se do juna jos prosiriti jer Mesa zna da ima talenata u izobilju samo ih treba traziti a boga mi i slusati sta javnost prica. Ovo do sad nije lose a za sve je potrebno vrijeme. Ja i dalje mislim da cemo mi u Francusku ici direktno....jebi ga nepopravljivi optimista.
u francusku idemo dal direktno ili preko baraza, svjedno.
poslije onakve igre da bogda kceri...francusku mozda jedino vidimo turisticki.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#727 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

Rezultatom i jesam i nisam zadovoljan, ali više sam zadovoljan, jer sam mislio da ćemo izgubiti.

Igra loša, nimalo nisam zadovoljan, a kao najlošije pojedinice izdvojio bih:

- vršajevića (nula od igre);

- medunjanina (krivac za gol austrije, spor, bez ideje);

- hadžića (za razliku od nekih prethodnih mečeva ovaj put igrao na svojoj poziciji, ništa posebno nije pokazao);

- bičakćiča (dosta nesiguran iako standardno igra u klubu, kasnio sa zatvaranjem janka kod prvog gola, nakon greške medunjanina);

- pjanića (opet standardno igra ispod prosjeka, puno nervoze, slaba distribucija lopte i organizacija napada).

Prva trojica definitivno ne zaslužuje više mjesto u prvih 11.

I na ovoj utakmici, po ko zna koji put, se vidjelo koliko fali igrač tipa misimovića. Onaj junuzović je izmislio organizaciju igre, napada i distribuciju lopte za pjanića. Kakve su to budale koje takvog igrača nisu pozvale da igra za nas.
Last edited by agent_zero on 01/04/2015 09:21, edited 2 times in total.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#728 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by Kinesko prkno »

Problem je vjerovatno u tome sto smo mi pod Safetom igrali napadacki i sad dosao Bazdarevic,covjek vodio uglavnom ekipe u francuskoj drugoj,gdje se igra defanzivno i bude malo golova.
Mozda bi i bolje bilo da pocnemo igrati zatvorenije,grublje i ozbiljnije jer to cesto nadomjesti nedostatak u kvaliteti pa Porto osvoji ligu prvaka ili Grcka evropsko .
Treba poceti ujedati po terenu :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#729 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by JThomas »

forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#730 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

sinuhe wrote:Dovesti stranca za selektora. Dosta vise legendi.
Ja cu platiti.
:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#731 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.
Šta ti znaš, to stručnjaci iz Titove odmah preko koljena :mrgreen: Onda se pitaju gdje je kvaka...
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#732 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by Altsa »

JThomas wrote:forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.

kako pjanic izade mi pocesmo igrati. vrsajevic los i ne treba ga vise zvati, hadzic los takoder i treba mu se zahvaliti, medunjanin na hladenje odredeni period kao i pjanic jer od njega nemamo nikakve koristi to se sinoc zorno prikazalo. stilic se nije bas vidio ali treba ostati jer moze biti koristi od njega. sunjic dobar.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#733 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

leo karan wrote:
insaneinthebrain wrote:tino je ronaldo za avdiju i hadzica
A recimo vise je pokazao za 5 minuta nego Stilic za 35. Ne kontam ovog Stilica, dobije sansu i onda se pola sata sakriva na terenu.
I nije zasluzio da ga se poziva, definitivno. Vidio se nije, bukvalno.

Uzas
Isto sam i ja primjetio...

Ali nisam zato da se ne poziva. Treba ga zvati i treba mu na idućoj dati od početka šansu, pa da vidimo.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#734 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by vryzas »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.
Šta ti znaš, to stručnjaci iz Titove odmah preko koljena :mrgreen: Onda se pitaju gdje je kvaka...

:D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#735 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by JThomas »

Altsa wrote:
JThomas wrote:forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.

kako pjanic izade mi pocesmo igrati. vrsajevic los i ne treba ga vise zvati, hadzic los takoder i treba mu se zahvaliti, medunjanin na hladenje odredeni period kao i pjanic jer od njega nemamo nikakve koristi to se sinoc zorno prikazalo. stilic se nije bas vidio ali treba ostati jer moze biti koristi od njega. sunjic dobar.
dobro si. eno i ronaldo nije ni asistirao ni zabio protiv srbije, nikakve koristi od njega, trebali bi ga portugalci malo na hlađenje.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#736 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by Stari »

Okey ... pa dobro ...u usporedbi sa onim od neki dan protiv Andore ... ovo sinoc je bila puno zecsa utakmica. Austrija - vrlo zajebana u prvom poluvremenu - gledao sam ih u proslim kvalifikacijama (igrali su u istoj grupi sa Svedskom koju redovito pratim) - i bez imalo dvojbe mogu reci da su sad puno jaci premda ni onda nisu bili losi.

U drugom poluvremenu - druga prica - tu se slazem jer to je i corav (kakav haman jesam) mogao vidjeti ...jedino.... ja se neslazem sa jednim brojem diskutanata ovdje u vezi toga: "zbog cega" (se stvar promijenila u 2 poluvremenu). Preokretu u igri je, po meni , kumovala izmjena ...ali prvenstveno austrijskog trenera koji vadi dvojcu (od trojce koja mu drzi ekippu) Alabu i Janka ...a potom Mehmedov pogodak sa ubacivanjem Besica ... uz malo dodatka soli i bibera u obliku dobre price, nahuskavanja i podbrijavanja u svlacionici ....to bi mu ga doslo ... = to.

Svedski tipovi su vrlo budno motrili na to sta se dogadjalo sinoc na Prateru ... nije im se nimalo svidjela Austrija iz prvog poluvremena ...jer opet su u istoj kvalifikaciononoj skupini...i ne grijese ovi u sudu kad vele - "bolji su no prosli put" (a Svedjani su na Prateru tad zijanili).
Last edited by Stari on 01/04/2015 10:12, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#737 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by Altsa »

JThomas wrote:
Altsa wrote:
JThomas wrote:forma je trenutna, kvalitet je trajan. apsolutno je smiješno zagovarati da pjanić ne treba igrati zbog dva mjeseca loše forme. svugdje na svijetu, i u klubovima i u reprezentacijama se drugi najbolji igrač ekipe čeka da se vrati a ne izbacuje iz sastava. a vratiće se, mora se vratiti.

kako pjanic izade mi pocesmo igrati. vrsajevic los i ne treba ga vise zvati, hadzic los takoder i treba mu se zahvaliti, medunjanin na hladenje odredeni period kao i pjanic jer od njega nemamo nikakve koristi to se sinoc zorno prikazalo. stilic se nije bas vidio ali treba ostati jer moze biti koristi od njega. sunjic dobar.
dobro si. eno i ronaldo nije ni asistirao ni zabio protiv srbije, nikakve koristi od njega, trebali bi ga portugalci malo na hlađenje.
pjanic nije odigrao od SP nista (nije ni tamo bio nesto). da mi je rodeni sin sjedio bi na klupi pa nek nervozu prosipa negdje drugo, a vidimo i da u romi igra za qurac.
Last edited by Altsa on 01/04/2015 10:01, edited 1 time in total.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#738 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

solo2 wrote:Rezime nakon 2 utakmice - kako smo igrali - dobro smo prosli

Mesa spasava izgubljen slucaj

Dzeko - klasa
Lulic - institucija
Spahic - institucija
Visca - pozitivno iznenadio
Hajrovic - pozitivno iznenadio
Zukanovic - dobar
Vranjes - dobar
Besic - dobar samo luuud
Begovic - standardno dobar

Bicakcic - nit smrdi nit mirise

Vrsajevic :oops:
Hadzic :run:
Mujdza - tanko
Pjanic - katastrofa
Madunjanin - katastrofa
Ibisevic - katastrofa

Ostali - Stilic, Prcic, Djuric, Tinki - igrali malo i nisu pokazali nista
Upravo tako. I sasvim objektivno.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#739 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

LSD wrote:
Arteta wrote:Mujdza je danas bio tanak, vidi se da je ispao iz forme, najslabija karika u odbrani.
Brate, Mujdža je skupio ukupno 6 nastupa u tekucoj sezoni (od toga 4 ulaska sa klupe) :facepalm: ....ne znam na koju foru uopšte može biti u nekoj formi :? hajmo realno malo ;-)

Na to sve ima 31 godinu + rovit igrac, sklon ozljedama... od prošle godine se ponavljamo da se mora tražiti desni bek, ali bivši selektor je našao riješenje u Avdiji...e baš cemo se usreciti sa njim.

Valjda ćemo sad imati ivana martića, igra standardno u veroni.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#740 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by JThomas »

Altsa wrote: pjanic nije odigrao od SP nista (nije ni tamo bio nesto). da mi je rodeni sin sjedio bi na klupi pa nek nervozu prosipa negdje drugo, a vidimo i da u romi igra za qurac.
problem i jeste što vi to gledate porodično i roditeljski, dobio jedinicu pa nema vani u petak. najbolji igrači za koje nemaš zamjenu približnog kvaliteta se čekaju i guraju kroz pad u formi, svugdje na svijetu. barem u ozbiljnom fudbalu, možda je u kriketu ili karlingu drukčije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#741 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

zecko_kupuz wrote:Ali ovo je meni čak super-anemično u odnosu na npr. utakmicu s Velsom (gdje su mnogi naši već uveliko kuburili s formom).
Dobro primjećeno, jest da je ono kvalifikaciona bila, a ovo prijateljska, ali opet nije da se ne primjeti velika razlika.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#742 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by north »

Sve u tri stvari može stati: ok rezultat, odron prvo poluvrijeme, solidno i prolazna ocjena za drugo...mada i to mora bolje...

Na Meši je da ovo još popravlja i diže do Izraela, jer ovo još nije dovoljno za dobaciti do baraža...treba ovdje nove svježe krvi na terenu, samo imamo li je?...tu prije svega mislim na desnog beka...

Vršajević i Hadžić nisu ni za prvih 11 u Čeliku..šta je ono pobogu? ne do bog nikome, pogotovo nesretni Avdija....dosta igrača van forme, ali da se ne ponavljamo, pisalo se....još bi se moglo dodati, treba pohvaliti veliko zalaganje, borba i jedinstvo svih igrača na terenu što je dosta falilo na početku kvalifikacija...bolje reći toga nije ni bilo...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#743 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

Arteta wrote:---------------------------Dzeko-------------------------------------
--------------Lulic-------Pjanic----------Hajrovic-----------
-------------------Kolasinac------Besic-------------------------
----Zukanovic------Spahic-----Vranjes-----Martic--------
---------------------------Begovic-----------------------------

Raja, sta mislite o ovom timu. :D
Ovako jedino i može.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#744 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by shake69 »

Imam i ja zelja da se nekim igracima zahvali, ali Mehmed i da hoce, nema puno prostora za velike rokade. Ceka se Vrancic i Kolasinac, mozda onaj Martic i to je to. Jedino ce se vjerovatno morati Avdiji zahvaliti jer ono je preskromno, sto jest-jest a i tamo gdje ga je probao ipak imamo boljih opcija.
Hadzic je zreo za one way ticket, ali ce ga vjerovatno trpiti dok bas neko bolji ne odskoci. Jedino gdje me Mehmed iznenadio i gdje nije bio na fonu izjava o 'odlicnom Cocalicu'. Protiv Andore je igrao premalo a jucer ni minute!? O Bicakcicu se vec dovoljno znalo kao i Sunjicu, zar ne, ili je pak strahovao da ne kiksa i izgubimo zbog novajlije!? Kako god, ne vjerujem da bi Coca losije odigrao od Ermina, ali eto nije mu dao sansu. Protiv Izraela tek nece a Belgije jos manje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#745 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by hrasno38 »

MOSALJOZE wrote:A što je najgore nije da se ne trudi,Avdija se stvarno zalaže,i tu mu se ne može zamjeriti,ali jednostavno nije dovoljno kvalitetan.
Avdija ke cinjenica igrac koji nije u rangu nasih najboljih reprezentativaca ali isto tako je i igrac koji se uvijek bori i trudi. Ali opet ako cemo biti posteni treba pogledati snimak utakmice i pogledati koliko je Avdija dobio upotrebljivih lopti od naseg veznog reda. Ni jednu kao sto nije dobio ne Edin. Ali uvijek ama bas uvijek ce ovdje strucnjaci oplesti po Avdijama, Susicima itd a nece nikada po Pjanicu, Medunjaninu tj. onima koji su okosnica nase reprezentacije i oni koji bi trebali da kreiraju njenu igru. I Pjanic i Medunjanin su se nekada odlicno sakrivali iza Misketa i naravno pucala je prica kako Miske kao gusi Pjanica. Pa evo sad ga ne gusi pa sta je u pitanju.
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#746 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by armin071 »

JThomas wrote:
Altsa wrote: pjanic nije odigrao od SP nista (nije ni tamo bio nesto). da mi je rodeni sin sjedio bi na klupi pa nek nervozu prosipa negdje drugo, a vidimo i da u romi igra za qurac.
problem i jeste što vi to gledate porodično i roditeljski, dobio jedinicu pa nema vani u petak. najbolji igrači za koje nemaš zamjenu približnog kvaliteta se čekaju i guraju kroz pad u formi, svugdje na svijetu. barem u ozbiljnom fudbalu, možda je u kriketu ili karlingu drukčije.
Ovo je fakat i Pjanke treba da se ceka. Ono sto mene brine je njegova nedisciplina. Kako igra kod talijana skroz se promjenio kao igrac. Svadja se, raspravlja sa sudijom i igracima. Onda je normalno da te ne ide kad si stalno tako ljut i napet. Treba malo pricati sa njim jer psiha je cudo.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#747 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

Ma suludo je tražit da se Pjanić stavi na klupu, ako su mu alternative Medunjanin, Prcić, Štilić, Hajrović ili TSS (čast svim spomenutim)... Čast svim spomenutim, ali ne mogu oni biti stub naše igre... Da je Miske iz najboljih dana tu, pa hajde...

Iako sam smatram da smo mi Pjanketa malo precjenili (malo!), te iako je njegova loša forma ove sezone vidljiva, jednostavno je ludost odstranit ga iz prve postave...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#748 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by agent_zero »

LSD wrote:
ganjeta wrote:Seru ljudi, lafo stručnjaci. Repka je bila klinički mrtva, na aparatima.... Meša je za kratko vrijeme skinuo sa aparata i sad počinje da diše svojim plućima.
Safet ju je poslao na aparate, zamalo ubio (a dao je sve od sebe da je zatuce lopatom i zatrpa u zemlju) - a Meša je animator :thumbup: diže je iz mrtvih....2 boda iz 4 utakmice je bio podvig kojim bi se mogle pohvaliti resapektabilne selekcije poput Andore ili Lihtenštajna. Da je imalo bio karakter napustio bi sam selekciju nakon što je ispao takticki mentol protiv Nigerije. Još je fakin tražio da nastavi :facepalm: ljut bio što ga smijeniše :shock: yebem li sunce izopaceno :angry:

Premda i dalje mislim da Meša ovo ne može išćupati ove kvalifikacije.
Iz Safetovih govana nema vadione :!:
Tačno tako.

Ali nije samo safet kriv, krivi su jednako i ljudi iz saveza koji su mu to dopustili i čak se i nadali da produži ugovor :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#749 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by hrasno38 »

cyprus wrote:Ma suludo je tražit da se Pjanić stavi na klupu, ako su mu alternative Medunjanin, Prcić, Štilić, Hajrović ili TSS (čast svim spomenutim)... Čast svim spomenutim, ali ne mogu oni biti stub naše igre... Da je Miske iz najboljih dana tu, pa hajde...

Iako sam smatram da smo mi Pjanketa malo precjenili (malo!), te iako je njegova loša forma ove sezone vidljiva, jednostavno je ludost odstranit ga iz prve postave...
Naravno Pjanic i ovakav kakav je nema alternativu ali je cinjenica da on nije taj igrac koji ce raditi posao Misketa. Pa i na SP-u nije imao ni jednu asistenciju a gol je dao na odlican pas Susica koji sasvim sigurno ima u sebi puno vise onoga smekerskog nego Pjanic i mene puno vise podsjeca na Misketa ma ko sta mislio.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#750 Re: 31.mart 2015 Austria vs Bosna i Hercegovina

Post by LSD »

Avdija je jednostavno limitiran igrac, sa loptom je na "VI"... i nema tu nikakvog pljuvanja, to je više puta dokazano u dresu selekcije.
To što se on trudi, zalaže, što je borben - to apsolutno ne znaci ništa....pa šta treba?? da se još tako loš šeta po terenu i ne trudi :? svjestan je i sam da se jedino može truditi i zalagati i tako donekle opravdati poziv.....za fudbal (posebno ovaj reprezentativni nivo) treba i znanja, tehnike, klikera.
Ne zna lik i vozdra....ha ja
i sad pricati neke price o trudu je potpuno deplasirano (ispade da se jedino od jadnik trudi, dok ostali češu jaja)....naravno, on sam sebe ne poziva u A selekciju.

Slicno važi i za Hadžića, jako tanak igrac :roll:
Locked