30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#26 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by rika »

dječak sa šibicama wrote:
rika wrote: @djechak sa shibicima

"Guderian u Francusku" bi bilo prikladnije poredjenje ;)
Uglavnom potenciram veselije teme,nije mi mrsko shaliti se na vlastiti racun,ali se covjek cesto osjeca u najmanju ruku
blesavu kada od druge strane izmamish samo kiseli osmjeh..
Onda mozda samo nailazis na (za tebe) pogresne zene.

A za Guderiana, ebaji ga, upadao je gdje je stigao :D
"Der schnelle Heinz"..
Sada bi te moj veci pokojni bivshi susjed slomio prichom o njemu ;) I onda skontash kome je Tito dohak'o :D :D :D
O zhenama:
Na jednom "sijelu" nedavno upoznam djevojku koja mi se hem svidjela na prvu,hem odushevila i svojim lomografskim slikama sarajeva..
Ali zauzeta :(
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#27 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by hadzinicasa »

zijancer wrote:Hmmm interesanti
:idea:
klix bez snova hodaju ARoundd znaci :cry: Zaposlene, s fjizujama (nadam se ne onim brazilskim s umijeca zivljenja-koje-ne-mozete-razlikovati-s-5-metara-udaljenosti), kompleticima, i torbama okacenim na pregibu lakta ako se ne varam :cry:
Ali gdje stanuju klix sa snovima :cry:
inside gorenavedene.
ako imaš sreće.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#28 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by madner »

Heinzu je dohako Hico, imao je svoju glavu. A i uletio je u Ukrainu sa sjevera, kada su ufatili pola miliona Rusa oko Kieva. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#29 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dječak sa šibicama »

Attitude wrote: @djecace - istina je da negativa odbija...mada nikome ne treba neko ko bjezi na prvu nevolju - tako hvala Bogu na takvim koji nas zaobilaze....a opet s druge strane - da li bi ti bio s nekim ko stalno kuka :-?
mogu naici periodi...ali stalno kukanje meni "baca" na nesto sto bi se mozda i klinicki trebalo lijeciti..
Nekako mislim da oni sto najvise kukaju, njima je najbolje u zivotu. Bar imam takva iskustva, oni sto stalno potenciraju materijalne probleme, puni su ko brod. Nije nuzno, ali je cest primjer. Naravno da se zale i oni koji zaista nemaju, ali...

Ja kukam samo zbog sunca, to mi je trenutno najveci problem, sto ne mogu rahat napolje izaci a da se ne istopim ko sladoled :D

Osobe koje su zarobljene u svom negativnom svijetu, svakako trebaju potraziti pomoc strucnog lica, jer to je u najvecem broju slucajeva hronicna depresija. To vecina nas u ovom ili onom trenutku, iz ovog ili onog razloga, u ovom ili onom obimu, i osjeti odnosno dozivi. Sve je do covjeka, kako ce se sa tim izboriti.

Za "luckastost" se slazem, ne smije covjek sebi dopustiti da mu zivot postane dosadan i jednolican, pri tome mislim i na zivot u dvoje. To je prva stepenica prema onom stanju o kojem i govorimo, dakle vjecito nezadovoljstvo, dosada i depresija.

Ali da ne idem daleko od teme, da se ne ljuti postavljac.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#30 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by bijela »

rika wrote:nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
mmmm,
prelijepo-osjećajna rečenica :)
i sretno u traženju veselosti :)
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#31 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Ghost_Rider_XXX »

Fakat mi nije jasno šta očekuješ. Naravno da će pričati o svakodnevnim stvarima, da nisi možda kakav kosmolog, astrofizičar, pa da najviše voliš da pričaš o crnim rupama i velikom prasku (to dodje kasnije).

Šalu na stranu mislim da imaš totlano pogrešnu percepciju nekih stvari i da ti je to problem.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#32 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by JThomas »

eh, jedno je biti ozbiljan i u dodiru sa svakodnevnicom, a drugo biti k'o žalosna sova.

i što neko reče - prilično je čest nesrazmjer između kukumavčenja i stvarnih prilika. ovi koji samo kukaju su često oni kojima objektivno i nije tako loše...a što već ukazuje na negativan i smoran mentalni sklop :D
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#33 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by zovemsecrveni »

rika wrote:30te..
Opjevane i "odsvirane",predsoblje 40tih,za neke mozhda i kraj prvog poluvremena..;)
U svojim 20tim sam 30te smatrao dobom kada ce se na mome hardware-u vec poceti kvariti neke stvari,da kucnem u drvo
sve radi bez problema,cak mi je i opca kondicija bolja nego u 20tim..:)
Sa ostatkom sam i vise nego zadovoljan (ako je to nekakvo mjerilo uspjeha),poslovi dobro idu,a
cak i volim ono sto radim,mada opet u 20tim sam mislio da cu "spashavati svijet" u 30tim..
Da ne zvucim sada patetichno,ali da bi se sve bilo potpuno nedostaje osoba "B" (mada kontam, da mozhda postoji osoba 'B',nesto bi drugo sigurno nedostajalo,mozhda bi nam djeca navijala za F.K "Torpedo" ) :) :)
Kazhu da problem uvijek treba trazhiti u ili pri sebi i daleko od toga da sam savrshen..jako sam direktan,nisam
laskavac (niti uopce znam kako se to "radi" ) ,pa cak sam i u nekim "udvaranjima" daleko od suptilnog (ali nikad
bezobrazan) i ako prvi napravim korak prema djevojci,ocekujem u skorasnje vrijeme neki oblik reciprociteta..
I last but not least,posto sam odrastao vani (i to prije "desavanja" naroda u SFRJ),imam nemali problem sa konkretno
sarajevskim mentalitetom,mada sam igrom sluchaja (i prijevremenog pucanja maminog mjehura) u ovom gradu i rodjen..:)---cinjenica koja obraduje svakog immigration agent-a po bjelosvjetskim aerodromima (Tel-Aviv mi je omiljeni) :D
Znaci pretjerana posvecenost fizickom izgledu i garderobi ce me mozhda privuci na prvu (jer svi mi muski slicno kucamo)
ali i nakon upoznavanja sa nekom djevojkom ,problemi pocinju uvijek sa drugim utiskom..
Nalazim se u drugoj polovici 30tih ,znaci djevojke sa kojima sam izlazio su "tu negdje",vecinom par godina mladje,
koliko toliko (mislim) formirane licnosti,ne izgledaju lose ali problem je "pricha",karizma,energija..
One su jednostavno UMORNE,SLOMLJENE ne znam kako to vise ni opisati..Sva se pricha nekako svede na
"Sefica joj popi krv"," raja se razishla kako su se prijateljice poudale" ," joj vidi nam drzhave gdje zhivimo"..
Sve se svodi na nekakvo "lamentiranje",kukanje ,nigdje tu neke mladalacke svjezhine,nekih mozhda i luckastih snova
(koji se mozhda nece nikada ni ostvariti ali covjek dok je zhiv treba da ima planove i snove) ,nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
I kako se zagrijati za tako nekoga :(?
Popricham i (pozhalim se) nekim jaranima i haverima i oni koji su single imaju slichne probleme,oni koji nisu
"a sto bi tebi bilo bolje nego nama?" :) :)
Pa me interesuje,kakva je situacija kod vas :)?
Ma te smaračke priče koje crpe energiju okreni na zajebanciju ako si u stanju, ako nisi onda nemoj kukat jer i ti si isti. Živio! :)
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#34 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by teletrader »

"Gdje god da prodjes svijetom,svirachi su razliciti,dirigenti su razlichiti ali muzika je uvijek ista"...
Svi se trude i bore da im bude bolje,taj trud se u razlicitim zemljama drugacije pokazuje..
Cinjenica je da narod u BiH ima vise problema nego da nema i naravno da se sve to odrazhava na opcu razinu i tematike komunikacije..
A kad su musko-zhenski dijalozi u pitanju "daj sta veselo ko ce slushat' tudju muku"..
Ispricaj joj kako si 100% vuneni dzemper stavio u vesh-mashinu da se opere,izvadio ga poslije i nije mogao ni na Barbiku stati...
Izmamices joj sigurno osmijeh a onda ce ti ona sigurno ispricati neki svoj "biser" i onda mozhda vidish da se iza fasade ozbiljne zaposlene zhene krije neko ko je krao dnevnike u osnovnoj :)
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#35 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Maybach »

Jedna opcija bi ti bila da trazis mladju,svjeziju i u tom smislu socniju,koja jos nije okusila gorcinu svakodnevnice nakon zavrsenog skolovanja,a koja je normalna cak i u najidealnijim uslovima,i neminovno ispija ono sto je covjek ranije bio.I tu si automatski oslobodjen tog dijela konverzacije.Ukoliko te pak zanimaju malo zrelije,treba uvijek zagrebati po povrsini jer ljudi su skloni ne otvarati se tako lako.Mnogi zude da ih neko prepozna kakvi zaista jesu i pokazu interesovanje za ono sto se ocima ne vidi i rijecima ne iskazuje.Tek tada mozes da dopres do necije dubine,ukoliko je doticna posjeduje.Mnogo puta mi se pokazalo da neke osobe,naizgled povrsne i nezanimljive,su sve samo ne to.Uzivam upoznati interesantnu,produhovljenu,nesvakidasnju osobu,bez ikakvih drugih poriva,samo je imati u drustvu,jer takvi ljudi oplemenjuju,ali se ne otkrivaju lako,so keep looking :)
Hasharijast
Posts: 182
Joined: 05/08/2009 12:57

#36 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Hasharijast »

Pokusaj primjeniti ovu formulu pri trazenju djevojka. Broj svojih godina podijeli sa dva i dodaj sedam. Npr. ako imas 36 godina pola od toga je 18 plus 7 = 25. Sve iznad toga ce ti krv popiti, kao sto si i sam primjetio.

Cudno je ali ove nase jadne djevojke, kada predju tridesetu a ne udaju se postanu tako cangrizave, cinicne, a Boga mi cesto i zlobne. Valjda su cule za onu statistiku da su djevojci koja je prekoracila 30tu vece sanse da pogine u teroristickom napadu nego da se uda :)

Sjecam se kada su me kolegice, koje su takodjer presle 30tu, pitale za kakvog jarana. Da vidis uslova: da nije papak, da je zgodan, da je sportista, da nije kurvar, da ne zivi sa majkom, da ima stan, da je finansijski obezbjedjen, da nije mafijaš da ima stalan posao, da je iskren, da je visoko obrazovan (po mogucnosti vani), da je romantican, zabavan, da nije mamin sin, da nije debeo, itd itd itd.

Na svako od pitanja sam odogovorio da imam takvih prijatelja, a kada su me onako, gotovo agresivno pitale a kad cemo ih upoznati, hladno sam odgovorio:

"Mislim da nema potrebe, oni ganjaju samo djevojke ispod 22 godine".

E da vidite onda paljbe: seljaci, šovinisti, glupani a čak se jednoj ote PEDOFILI ! :):):) Ponovo sam na to odgovorio: Pa šta ćete, vi imate 50 kriterija a oni samo jedan. Mislim da su moje kolege ipak poštenije :)

Generalno, mislim da i momci i djevojke danas jednostavno imaju previsoke standarde i svako bi neku bajku, da se zaljubi da bude drama ko u spanskim serijama, da svaku djevojku iza coska ceka ravno 786 milionera i da je svaki za nju spreman umrijeti :)
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#37 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by madner »

I ja kazem, mladje je sladje. Mani se tih ohrndalih izlizanih proizvoda.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#38 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by zelenashica »

rika wrote: One su jednostavno UMORNE,SLOMLJENE ne znam kako to vise ni opisati..Sva se pricha nekako svede na
"Sefica joj popi krv"," raja se razishla kako su se prijateljice poudale" ," joj vidi nam drzhave gdje zhivimo"..
Sve se svodi na nekakvo "lamentiranje",kukanje ,nigdje tu neke mladalacke svjezhine,nekih mozhda i luckastih snova
(koji se mozhda nece nikada ni ostvariti ali covjek dok je zhiv treba da ima planove i snove) ,nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
Ma ko ti je umoran i slomljen u 30-tim :x :oops:


ps.Jesi li siguran da nije do tebe?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#39 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by ladyblue18 »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» maslačak
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#40 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Dioda »

Hasharijast wrote:Pokusaj primjeniti ovu formulu pri trazenju djevojka. Broj svojih godina podijeli sa dva i dodaj sedam. Npr. ako imas 36 godina pola od toga je 18 plus 7 = 25. Sve iznad toga ce ti krv popiti, kao sto si i sam primjetio.
Mislim da si ovo malo pogresno formulisao :D Nece mu starije popiti krv, nego ce biti u stanju realno sagledati situaciju, i (vjerovatno) jako dobro ga procijeniti, pa ce u skladu s tim i primjecivati sve njegove nedostatke / mane :D
Hasharijast wrote:Generalno, mislim da i momci i djevojke danas jednostavno imaju previsoke standarde i svako bi neku bajku, da se zaljubi da bude drama ko u spanskim serijama, da svaku djevojku iza coska ceka ravno 786 milionera i da je svaki za nju spreman umrijeti :)
Sa ovim dijelom se slazem. Mada, nije samo stvar u previsokim kriterijima, stvar je u tome da dosta ljudi koji su sami traze osobe koje imaju identicna interesovanja, zivotne ciljeve, isl. I postavljac teme tako ocekuje da upozna djevojku jako slicnu sebi. Problem nastaje onda kada vidimo da je (skoro pa) nemoguce upoznati nekog ko nam je u tolikoj mjeri slican da nas bas nikad ne nervira :D
Kada zelis biti sa nekim, onda se mora preko nekih stvari i preci, ponekad i slusati price koje mozda ne zelis da slusas, i koje nisu bas interesantne. Ne mozes ni ocekivati od nekog da prica i radi samo ono sto ti zelis :D

I onda kazu, samo zene komplikovane :D A 'vamo neki traze da cure pogadjaju sta oni zele / ne zele :roll:
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#41 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by rika »

Hasharijast wrote:Pokusaj primjeniti ovu formulu pri trazenju djevojka. Broj svojih godina podijeli sa dva i dodaj sedam. Npr. ako imas 36 godina pola od toga je 18 plus 7 = 25. Sve iznad toga ce ti krv popiti, kao sto si i sam primjetio.

Cudno je ali ove nase jadne djevojke, kada predju tridesetu a ne udaju se postanu tako cangrizave, cinicne, a Boga mi cesto i zlobne. Valjda su cule za onu statistiku da su djevojci koja je prekoracila 30tu vece sanse da pogine u teroristickom napadu nego da se uda :)

Sjecam se kada su me kolegice, koje su takodjer presle 30tu, pitale za kakvog jarana. Da vidis uslova: da nije papak, da je zgodan, da je sportista, da nije kurvar, da ne zivi sa majkom, da ima stan, da je finansijski obezbjedjen, da nije mafijaš da ima stalan posao, da je iskren, da je visoko obrazovan (po mogucnosti vani), da je romantican, zabavan, da nije mamin sin, da nije debeo, itd itd itd.

Na svako od pitanja sam odogovorio da imam takvih prijatelja, a kada su me onako, gotovo agresivno pitale a kad cemo ih upoznati, hladno sam odgovorio:

"Mislim da nema potrebe, oni ganjaju samo djevojke ispod 22 godine".

E da vidite onda paljbe: seljaci, šovinisti, glupani a čak se jednoj ote PEDOFILI ! :):):) Ponovo sam na to odgovorio: Pa šta ćete, vi imate 50 kriterija a oni samo jedan. Mislim da su moje kolege ipak poštenije :)

Generalno, mislim da i momci i djevojke danas jednostavno imaju previsoke standarde i svako bi neku bajku, da se zaljubi da bude drama ko u spanskim serijama, da svaku djevojku iza coska ceka ravno 786 milionera i da je svaki za nju spreman umrijeti :)

Hasharijast :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I sam sam imao slichnih upita ali za razliku od tebe ja sam uvijek odgovarao malo cinichnije:
"Znam dosta takvih ali su na Barama"..
Kriteriji su nevjerovatni i sto je meni shokantno,dosta njih misli da ce se automatski svidjeti takvom "frajeru".. :-)
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#42 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by bijela »

nikad mi nije buila jasna priča o kriterijima, to dođe isto kao kakvo kalkulisanje,
a zar se može kalkulisati kad je u pitanju emotivni odnos?
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#43 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by madner »

bijela wrote:nikad mi nije buila jasna priča o kriterijima, to dođe isto kao kakvo kalkulisanje,
a zar se može kalkulisati kad je u pitanju emotivni odnos?
NaraFno da se moze. Moze ona biti kakva hoce ako nije ispravna genetika...
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#44 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by bijela »

onda odlučiš da je više ne voliš/da te više ne privlači?

možda može, ali to nije interesantno, nego... frigidno-kameno :roll:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#45 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by madner »

Pravi izraz je racionalno. Nisam zivotinja da budem sluga nagona.
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#46 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by bijela »

ja o emotivnoj privlačnosti, ti o životinjskom nagonu.
baš si mužjak :oops:
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#47 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by vicious2 »

ne traze one da im rjesavate probleme, itekako dobro znaju da to one moraju uraditi ... i sto vise o tome razmisljam mislim da ti je to vise trik ... ako odustajete na necemu gdje stvarno ne mozete pomoci (kao sto su problemi na poslu) i gdje se od vas trazi da kazete "bit ce sve ok" ili "razumijem te", sta ce se dogoditi onda kad stvarno i ozbiljno trebaju vasu pomoc ...
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#48 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Luce »

Duh nema veze s godinama...cak mislim sto je covjek/zena stariji, ima vise iskustva, moze kvalitetnije da se zeza i da bude zanimljiviji.
Prema tome, star ili mlad, nije bitno, ili imas duha ili nemas.

Stoji da nije lako u nasim uslovima sa svim problemima koji nas okruzuju biti opusten, razdragan, cak moras se puno truditi da budes pozitivan i ne dozvolis smaracima da te bace u crnjak.
Ali mi nije jasno ko na prvim izlascima prica o nekim smor temama? Pa valjda su izlasci i druzenje prilika da se zezas, pricas o nekim zanimljivim stvarima, interesima...a ne o fin. krizi i kreditu!
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#49 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Attitude »

Luce wrote:Duh nema veze s godinama...cak mislim sto je covjek/zena stariji, ima vise iskustva, moze kvalitetnije da se zeza i da bude zanimljiviji.
Prema tome, star ili mlad, nije bitno, ili imas duha ili nemas.


Stoji da nije lako u nasim uslovima sa svim problemima koji nas okruzuju biti opusten, razdragan, cak moras se puno truditi da budes pozitivan i ne dozvolis smaracima da te bace u crnjak.
Ali mi nije jasno ko na prvim izlascima prica o nekim smor temama? Pa valjda su izlasci i druzenje prilika da se zezas, pricas o nekim zanimljivim stvarima, interesima...a ne o fin. krizi i kreditu!
:thumbup:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#50 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by swirl »

Hasharijast wrote: Cudno je ali ove nase jadne djevojke, kada predju tridesetu a ne udaju se postanu tako cangrizave, cinicne, a Boga mi cesto i zlobne. Valjda su cule za onu statistiku da su djevojci koja je prekoracila 30tu vece sanse da pogine u teroristickom napadu nego da se uda :)
Bas me interesuje gdje ima ta statistika, bas bih voljela da je procitam?
Locked