30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#1 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by rika »

30te..
Opjevane i "odsvirane",predsoblje 40tih,za neke mozhda i kraj prvog poluvremena..;)
U svojim 20tim sam 30te smatrao dobom kada ce se na mome hardware-u vec poceti kvariti neke stvari,da kucnem u drvo
sve radi bez problema,cak mi je i opca kondicija bolja nego u 20tim..:)
Sa ostatkom sam i vise nego zadovoljan (ako je to nekakvo mjerilo uspjeha),poslovi dobro idu,a
cak i volim ono sto radim,mada opet u 20tim sam mislio da cu "spashavati svijet" u 30tim..
Da ne zvucim sada patetichno,ali da bi se sve bilo potpuno nedostaje osoba "B" (mada kontam, da mozhda postoji osoba 'B',nesto bi drugo sigurno nedostajalo,mozhda bi nam djeca navijala za F.K "Torpedo" ) :) :)
Kazhu da problem uvijek treba trazhiti u ili pri sebi i daleko od toga da sam savrshen..jako sam direktan,nisam
laskavac (niti uopce znam kako se to "radi" ) ,pa cak sam i u nekim "udvaranjima" daleko od suptilnog (ali nikad
bezobrazan) i ako prvi napravim korak prema djevojci,ocekujem u skorasnje vrijeme neki oblik reciprociteta..
I last but not least,posto sam odrastao vani (i to prije "desavanja" naroda u SFRJ),imam nemali problem sa konkretno
sarajevskim mentalitetom,mada sam igrom sluchaja (i prijevremenog pucanja maminog mjehura) u ovom gradu i rodjen..:)---cinjenica koja obraduje svakog immigration agent-a po bjelosvjetskim aerodromima (Tel-Aviv mi je omiljeni) :D
Znaci pretjerana posvecenost fizickom izgledu i garderobi ce me mozhda privuci na prvu (jer svi mi muski slicno kucamo)
ali i nakon upoznavanja sa nekom djevojkom ,problemi pocinju uvijek sa drugim utiskom..
Nalazim se u drugoj polovici 30tih ,znaci djevojke sa kojima sam izlazio su "tu negdje",vecinom par godina mladje,
koliko toliko (mislim) formirane licnosti,ne izgledaju lose ali problem je "pricha",karizma,energija..
One su jednostavno UMORNE,SLOMLJENE ne znam kako to vise ni opisati..Sva se pricha nekako svede na
"Sefica joj popi krv"," raja se razishla kako su se prijateljice poudale" ," joj vidi nam drzhave gdje zhivimo"..
Sve se svodi na nekakvo "lamentiranje",kukanje ,nigdje tu neke mladalacke svjezhine,nekih mozhda i luckastih snova
(koji se mozhda nece nikada ni ostvariti ali covjek dok je zhiv treba da ima planove i snove) ,nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
I kako se zagrijati za tako nekoga :(?
Popricham i (pozhalim se) nekim jaranima i haverima i oni koji su single imaju slichne probleme,oni koji nisu
"a sto bi tebi bilo bolje nego nama?" :) :)
Pa me interesuje,kakva je situacija kod vas :)?
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#2 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by MyCore »

Uhh sto ga ubode.... ko Selimović :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by JThomas »

drug moj, generalno je u nas svijet takav, više nego što nije :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40826
Joined: 29/06/2011 23:39

#4 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dječak sa šibicama »

Sala bi rekla, ti si kao samac uvidio ono sto vecina muskaraca uvidi tek u braku :D

Licno, to sto su im teme takve kakvim si naveo, moze znaciti samo plus. Sto ozbiljnija zena, a ozbiljnost se danas procjenjuje i kroz odnos prema problemima :D to si vise nacisto sa njom, mislim, to vise zna sta hoce.

Bar.. mislim.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#5 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Cholina_Lokica »

Pa sta ce ti pricati nego svakodnevnicu, nece bajke :D
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#6 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Attitude »

hmmm ne znam...mislim da se kreces u pogresnom drustvu...ili si i sam suvise ozbiljan pa takve privlacis ..
poznajem dosta "luckastih" tridesetogodisnjaka..koji uzivaju u zivotu ma kako tezak bio..
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#7 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Marilyn »

ja ne poznajem nikog ko je luckast u tridesetim :roll: evo, prva ja nisam
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#8 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by jedna tamo »

(ne)forumas wrote:nema ti spasa nastavi drkat
:lol:

i dodala bih što se ne ženite na vrijeme? nego mislite bolja ostala, e pa nije sad smo samo gore i gore buahahah :evil: :oops:
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#9 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by metronom »

A sto ne trazis mladju, kad ti vec smeta prica ovih koje su priblizno tvoja generacija?
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#10 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by kockica_kockica »

Jeli zacetniku teme treba djevojka ili "profesionalni zabavljac"? :lol:
Da li zeli pored sebe osobu koja cvrsto stoji na nogama ili nekoga ko ce mu pricati bajke??? :roll:


Stvarno nas ima svakakvih... :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#11 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by zijancer »

Hmmm interesanti
:idea:
klix bez snova hodaju ARoundd znaci :cry: Zaposlene, s fjizujama (nadam se ne onim brazilskim s umijeca zivljenja-koje-ne-mozete-razlikovati-s-5-metara-udaljenosti), kompleticima, i torbama okacenim na pregibu lakta ako se ne varam :cry:
Ali gdje stanuju klix sa snovima :cry:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40826
Joined: 29/06/2011 23:39

#12 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dječak sa šibicama »

Attitude wrote:hmmm ne znam...mislim da se kreces u pogresnom drustvu...ili si i sam suvise ozbiljan pa takve privlacis ..
poznajem dosta "luckastih" tridesetogodisnjaka..koji uzivaju u zivotu ma kako tezak bio..
Pa da, mozda ih samo on inspirira za tegobne price, jel :D

Mozda nije dovoljno "verbalno atraktivan" ili ima taj pristup, ono, "daj mi reci sta te muci" :D

Postavljacu teme, a da probas stvarno sa forsiranjem veselijih tema, nekako mislim da bi je odusevio takvim pristupom, ona puna problema i ovo i ono, i onda ti ulijeces ko Guderian u Ukrajinu sa veselim temama. Padace ti pod noge, 100% :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#13 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by zijancer »

i gdje su zakacene njihove torbe.. :cry:
i gdje zapisuju brojeve telefona :cry:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by plain vanilla »

rika wrote: One su jednostavno UMORNE,SLOMLJENE ne znam kako to vise ni opisati..Sva se pricha nekako svede na
"Sefica joj popi krv"," raja se razishla kako su se prijateljice poudale" ," joj vidi nam drzhave gdje zhivimo"..
Sve se svodi na nekakvo "lamentiranje",kukanje ,nigdje tu neke mladalacke svjezhine,nekih mozhda i luckastih snova
(koji se mozhda nece nikada ni ostvariti ali covjek dok je zhiv treba da ima planove i snove) ,nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
I kako se zagrijati za tako nekoga :(?
Popricham i (pozhalim se) nekim jaranima i haverima i oni koji su single imaju slichne probleme,oni koji nisu
"a sto bi tebi bilo bolje nego nama?" :) :)
Pa me interesuje,kakva je situacija kod vas :)?
Pa ja imam tu pricu od 16-te godine. Voljela bih i ja da sam odrasla u celofanu, sa zlatnom kasikom, ali nisam. Kad se moras probijati kroz zivot, brinuti o svemu i svacemu, ne mozes proci neostecen..Nije sad da idem svakome kukati, i da mi je svako rame za plakanje, naprotiv, ne volim nikoga smmarati svojim problemima, ali vala ne mogu samo bricati ni o cipelama i frizurama.
Ako sa svojim prijateljima ili momkom ne mogu pricati o onome sta mi je na dushi, nego samo izigravati dvorsku ludu da ih razonodim, pa koji ce mi onda?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#15 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Cholina_Lokica »

plain vanilla wrote:
rika wrote: One su jednostavno UMORNE,SLOMLJENE ne znam kako to vise ni opisati..Sva se pricha nekako svede na
"Sefica joj popi krv"," raja se razishla kako su se prijateljice poudale" ," joj vidi nam drzhave gdje zhivimo"..
Sve se svodi na nekakvo "lamentiranje",kukanje ,nigdje tu neke mladalacke svjezhine,nekih mozhda i luckastih snova
(koji se mozhda nece nikada ni ostvariti ali covjek dok je zhiv treba da ima planove i snove) ,nego iz tih
djevojaka izbija tolika tezhina da je poslije tih nekih kvazi sastanaka bukvalno na ramenima osjecam..:(
I kako se zagrijati za tako nekoga :(?
Popricham i (pozhalim se) nekim jaranima i haverima i oni koji su single imaju slichne probleme,oni koji nisu
"a sto bi tebi bilo bolje nego nama?" :) :)
Pa me interesuje,kakva je situacija kod vas :)?
Pa ja imam tu pricu od 16-te godine. Voljela bih i ja da sam odrasla u celofanu, sa zlatnom kasikom, ali nisam. Kad se moras probijati kroz zivot, brinuti o svemu i svacemu, ne mozes proci neostecen..Nije sad da idem svakome kukati, i da mi je svako rame za plakanje, naprotiv, ne volim nikoga smmarati svojim problemima, ali vala ne mogu samo bricati ni o cipelama i frizurama.
Ako sa svojim prijateljima ili momkom ne mogu pricati o onome sta mi je na dushi, nego samo izigravati dvorsku ludu da ih razonodim, pa koji ce mi onda?
Ne treba on tebi, nego ti njemu da ga zabavljas :D Tvoje zelje nisu bitne :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#16 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by MedenoSrce »

Meni ovo izgleda kao da su se tvoji snovi iz 20ih kako ćeš mijenjati svijet pretvorili u 30ima u snove da tebi neko promijeni svijet?
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#17 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Attitude »

dječak sa šibicama wrote: Pa da, mozda ih samo on inspirira za tegobne price, jel :D

Mozda nije dovoljno "verbalno atraktivan" ili ima taj pristup, ono, "daj mi reci sta te muci" :D

Postavljacu teme, a da probas stvarno sa forsiranjem veselijih tema, nekako mislim da bi je odusevio takvim pristupom, ona puna problema i ovo i ono, i onda ti ulijeces ko Guderian u Ukrajinu sa veselim temama. Padace ti pod noge, 100% :D
pa ako je on direktan...ja zamisljam osobu koja je i full ozbiljna i samim tim "za odrasle price"

sta autor "radi" i prica da pokaze onu zabavnu - laganiju stranu svoje licnosti?

ne moze on pricati o bojama duge i kako se prelama svjetlost na kugli lustera...a da djevojka okrene o problemu zaposljavanja mladih pripravnika..
dakle ..za tango je potrebno dvoje
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#18 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dr.Gonzo »

Ganjaj mladje, umjetnicke duse :)
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#19 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by rika »

@Attitude
Definishi "luckasti" :)

@Jedna tamo

Probao davno jednom, nije islo..

@ kockica-kockica

djevojka dovoljno ozbiljna da bi chovjek sa njom pomislio na zajednicku buducnost,a opet da i zadnja crta neoibiljnosti
nije umrla u njoj..


@djechak sa shibicima

"Guderian u Francusku" bi bilo prikladnije poredjenje ;)
Uglavnom potenciram veselije teme,nije mi mrsko shaliti se na vlastiti racun,ali se covjek cesto osjeca u najmanju ruku
blesavu kada od druge strane izmamish samo kiseli osmjeh..


@medeno srce

SNovi u 30tim postanu mozhda malo blizhi realnosti, sada ne mogu reci san ali plan je uzeti godinu slobodnu i proputovati
nekim zemljama..problem je sto poslovi ne cekaju godinu.. a prije 15 godina mi ovako nesto nije bilo san,
nego plan za godisnji :(
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#20 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by HAVANA »

rika wrote:Pa me interesuje,kakva je situacija kod vas :)?


Jebena,saće mi četresjedna.Ostalo sve ok,volim sve sto vole mladi. :oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40826
Joined: 29/06/2011 23:39

#21 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dječak sa šibicama »

Attitude wrote:
dječak sa šibicama wrote: Pa da, mozda ih samo on inspirira za tegobne price, jel :D

Mozda nije dovoljno "verbalno atraktivan" ili ima taj pristup, ono, "daj mi reci sta te muci" :D

Postavljacu teme, a da probas stvarno sa forsiranjem veselijih tema, nekako mislim da bi je odusevio takvim pristupom, ona puna problema i ovo i ono, i onda ti ulijeces ko Guderian u Ukrajinu sa veselim temama. Padace ti pod noge, 100% :D
pa ako je on direktan...ja zamisljam osobu koja je i full ozbiljna i samim tim "za odrasle price"

sta autor "radi" i prica da pokaze onu zabavnu - laganiju stranu svoje licnosti?

ne moze on pricati o bojama duge i kako se prelama svjetlost na kugli lustera...a da djevojka okrene o problemu zaposljavanja mladih pripravnika..
dakle ..za tango je potrebno dvoje
Ja sam primjetio da svakome kome ispricam dio svojih problema, bjezi ko oparen, jer svi su puni problema i "raja trazi veselo, niko ne zeli slusat` tudju muku".

Mislim na drustvo. Zato je zlatno pravilo, okreni sve na salu, i mirna Bosna. On ocito ima taj negativni pristup... a mozda "odise" tim da je u kasnim tridesetim i da trazi partnerku, mozda ga zenske samo testiraju da vide koliko je spreman slusati, ko bi vas zene uopce razumio :D

A u vezi, logicno mi je da se dijele problemi, nista gore nego kad nju nesto muci, a nece da kaze sta joj je (mada zene ne sute :D to je posao nas muskaraca, mi mulimo i pogledom govorimo "pusti me na miru, imam problema, pusti me, idi gledaj sapunicu" :D )
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40826
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by dječak sa šibicama »

rika wrote: @djechak sa shibicima

"Guderian u Francusku" bi bilo prikladnije poredjenje ;)
Uglavnom potenciram veselije teme,nije mi mrsko shaliti se na vlastiti racun,ali se covjek cesto osjeca u najmanju ruku
blesavu kada od druge strane izmamish samo kiseli osmjeh..
Onda mozda samo nailazis na (za tebe) pogresne zene.

A za Guderiana, ebaji ga, upadao je gdje je stigao :D
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#23 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by cico x »

nasa ce djeca bar za torpedo navijati (i hvala Bogu dragom na tome),a tvoja su svakako upitna ;)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by madner »

Vala ako ce navijat za torpedo bolje se i ne zenit. Takvu bruku i sramotu dozivjet...
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#25 Re: 30te ili sta kada ti se niko ne svidja

Post by Attitude »

cico x wrote:nasa ce djeca bar za torpedo navijati (i hvala Bogu dragom na tome),a tvoja su svakako upitna ;)
:? :D

battle of good old times?

@ rika
luckasto - nesto sto ne bi ocekivao od tridesetogodisnjaka da uradi..
hmm..
"pobiti" se pistoljima na vodu :D
"ubiti" se lizalima sa ukusom cole

sta ja znam..ne mogu sad primjere nabrajati..

@djecace - istina je da negativa odbija...mada nikome ne treba neko ko bjezi na prvu nevolju - tako hvala Bogu na takvim koji nas zaobilaze....a opet s druge strane - da li bi ti bio s nekim ko stalno kuka :-?
mogu naici periodi...ali stalno kukanje meni "baca" na nesto sto bi se mozda i klinicki trebalo lijeciti..
Locked