''300''

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#1 ''300''

Post by ak-47 »

Neznam dali je neko gledao ovaj film ''300'' ja sam ga juce pogledao i ne da sam razocaran nego sam bijesan. :x :x :x :x :x Film je totalno S*ranje gori film u kinu nisam nikad pogledao poslije tolikih reklama i najava ocekivao sm spektakl marketing je fakat cudo.

Kakvi su vasi utisci???
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: ''300''

Post by karanana »

ak-47 wrote:Neznam dali je neko gledao ovaj film ''300'' ja sam ga juce pogledao i ne da sam razocaran nego sam bijesan. :x :x :x :x :x Film je totalno S*ranje poslije tolikih reklama i najava ocekivao sm spektakl marketing je fakat cudo.

Kakvi su vasi utisci???
Ja sam toliko dobrog cuo za ovaj film, svako ga hvali (izuzetak vlada Irana). Zar je moguce da je na IMDB-u dobio prosjecnu ocjenu od 8 od 10 zvjezdica i da nista ne valja? ne znam ali bih volio da ga pogledam i da donesem sam svoju ocjenu. Daj malo obrazlozi sta je u filmu sranje? Jeli izasao u kina u Sarajevu? Ima li gdje pirat DVD da se moze rentati?
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#3

Post by ak-47 »

Prvo ocekivao sam neki odlican historijski film poput ''Gladijatora'', a dobio sam neki djeciji naucnofantasticni film sa puno pretjerivanja, tipa ''Gospodara prstenova'' gomilu cudovista,goblina,gremlina,ljudi od 8m, nekih glupih specijalnih efekata i td.Da ne pricam o historijskoj netacnosti gdje osim imena ljudi i mjesta gdje se sve odvija nista drugo nije tacno ali dobro to je ipak film tako da tacnost i nije previse bitna.Takodje nebi da izostavim politicke ''pouke'' i poruke tipa: trebamo poslati nasu armiju da se bori protiv misticizma i tiranije.Da ti ne duljim najbolje je pogledaj film pa sam presudi.
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#4

Post by penzioner »

Jedva čekam da ga pogledam. U Americi je srušio sve rekorde u prvoj sedmici emitovanja!!!!

Zar je fakat tako loš i razočarenje?

:?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#5

Post by Nosferatu »

Nije film los, samo treba znati naci sta valja u njemu, i u tome uzivati. Tu je prevshodno bitka, koju ne mozes dobiti a pitanje je samo kako ces je izgubiti.

Film je napravljent tako (za one koji nisu gledali) kao da si usao u jednu video igru o vremena Starih Grka. Dakle neki miks stripa i video igre, tako izgleda na ekranu al' je film. Dakle vizuelno je to stvarno praznik jedan za oci. Ali iz kojeg izbija neka negativna energija. I to ne negativna koju ljudi vole, tipa horor i thriler, vec negativna pred kojom se nisi prije suocavao, kao da se nalazis odjednom nasuprot svog zla ovog svijeta sa saznanjem da ces u toj bitci glavu izgubiti. Takva, neka apokalipticna atmosfera, gotovo kao nocna mora, tjeskoba. Oni koji mogu u tome uzivati, naci ce se u filmu. Oni koji ne mogu tu prekidac prebacuju na ugasi, i iskljucuju se iz filma i od tog momenta im je sve glupo, tj. zele diskreditirati ga govoreci da nije to problem njihovog ukusa vec generalni koncezus da film ne valja.

Onaj ko ne zna mnogo o Spartancima - neka se malo informice. Nije inteligentno gledati ovaj film danas [poredeci ga sa dogadajima oko nas i misliti da se kroz tu prizmu moze devalvirati film kao neka propaganda. Cinjenica je da su Spratanci bili jedna mala drzava koja je cijelu Grcku pokorila. Imali su 10 puta vise robova nego ljudi i niko se nije usudio uopste podignuti bunu protiv njih. Cinjenica je da su bili surovi, na granici krvolocnosti ali isto tako i da je u tome postojao neki kodes koji je operirao. A taj je bio na casti i borbi za svoju drzavu, i sistem koji u njoj funkcionira. To sto je to danas utopija, nije greska Spartanaca. Jer da je greska - oni nikad nebi u istoriji otisli zabiljezeni onako kako i jesu. Oni su nasli sistem koji je u njihovo vrijeme - funkcionisao, za njih, mnogo vise od dovolnjo dobrog. Ali problem je u nama koji smo pronasli nacin kako da svaki sistem sjebemo bez da invetiramo novi. Tu je - kljuc problema. Nije kljuc u nekom ko poziva na patriotizam, prije 30 stoljeca, propaganda. U to vrijeme si bio il' slobodan covjek, il' rob. A sloboda je da citiram "u sjeni sablji" bila.

Pored toga svega, istina jeste da dijalog u filmu, traljav i mrtav u nekim segmentima, onao previse je "predicitable". Nista ne dodaje, a zna oduzeti. I u tom grmu lezi najveci dio problema, dakle sto nije intenzitet akcije izbalansiran sa intenzitetom neke emocije.

Uglavnom vrijedi pogledati i nadam se da ce biti jos ovakvih filmova. Pocevsi sa Sin City pa preko 300 do ko zna cega drugog.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#6

Post by ak-47 »

penzioner wrote:Jedva čekam da ga pogledam. U Americi je srušio sve rekorde u prvoj sedmici emitovanja!!!!

Zar je fakat tako loš i razočarenje?

:?
I ja sam vjeruj mi jedva cekao da ga pogledam al sam se razocarao.Mozda ja ne volim taj zanr filmova gdje morate biti djete ili imati djeciju mastu da shvatite poentu filma al bilo kako bilo ocekivao sam potpuno drukciji film a ne neki strip kako ovaj gore navede.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7

Post by Truba »

:D:D:D

pa ako te zanima realizam gledaj talijanske filmove poslije drugog sv. rat

:D:D:D

čuj pretjerivanja u gospodaru prstenaca :roll:
u čemu... u mašti??? :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#8

Post by amrino »

Ja sam cula da je odlican...treba da stigne u videoteku svaki cas....jedva cekam... :D
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#9

Post by ak-47 »

komi wrote::D:D:D

pa ako te zanima realizam gledaj talijanske filmove poslije drugog sv. rat

:D:D:D

čuj pretjerivanja u gospodaru prstenaca :roll:
u čemu... u mašti??? :D
Gledaj,gospodar prstenova je druga prica to je citav film u izmisljenom vremenu mjestu i prostoru sa izmisljenim likovima i film je ok ali ovo je film koji prikazuje jedno vrijeme jedan dogadjaj koji se je stvarno dogodio sa likovima koji su postojali i kao takav treba bar malo ozbiljnosti a ne neko sarenilo najnovijih specijalnih efekata,cudnih bica,divova,goblina ljudi koji skacu 20m itd. pored toga kako gore rece neujednacena akcija pretjerivanje do krajnosti.Nisam samo ja razocaran svi koji su gledali film a sa kojima sam ja pricao su razocarani.
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#10

Post by koop »

ljdui boziji, sto idete gledati film o kojem nista ne znate. Da si procitao bilo sta o filmu, vidio bi da je film uradjen na osnovu graficke novele Franka Miller-a. Covjeka po cijem je uradcima uradjen Sin City, a posto pretpostavljam da ti se ni Sin City nije svidio, onda stvarno ne znam kako si zalutao u kino.
Slicnu diskusiju sam imao po izlasku prvog Gospodara prstenova, kada su mi ljudi pljuvali film, ali ne radi filma nego radi tematike. Kada sam ih pitao da li su citali knjige, ili bar da li su upoznati sa Tolkinovim knjigama, samo su me zbunjeno pogledali. Elem, sljedeci put prije nego sto se iskesas za kino ulaznicu, a pogledao bi filma na osnovu ljepog kino plakata, malo se raspitaj.

PS
Wild Hogs (Divlje Svinje/Krmace) koji je drugi po gledanosti na kino blagajnama, nije film o zivotu divljih svinja. Rekoh da bez veze ne bacas pare.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#11

Post by basta sljezove boje »

Nosferatu wrote:Onaj ko ne zna mnogo o Spartancima - neka se malo informice. Nije inteligentno gledati ovaj film danas [poredeci ga sa dogadajima oko nas i misliti da se kroz tu prizmu moze devalvirati film kao neka propaganda. Cinjenica je da su Spratanci bili jedna mala drzava koja je cijelu Grcku pokorila.
procitati Herodota

historijski fakt je da su se grcki polisi u Korintu dobrovoljno stavili pod spartansko vodjstvo. Leonidas je obecao da ce Sparta predvoditi Grke u obrani od Perzijanaca. U Sparti su odbili dozvoliti spartanskoj vojsci da ide sjeverno od Peleponeza. Leonidas odlazi samo sa 300 clanova svoje osobne garde na Termopile ...
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#12

Post by ak-47 »

koop wrote:ljdui boziji, sto idete gledati film o kojem nista ne znate. Da si procitao bilo sta o filmu, vidio bi da je film uradjen na osnovu graficke novele Franka Miller-a. Covjeka po cijem je uradcima uradjen Sin City, a posto pretpostavljam da ti se ni Sin City nije svidio, onda stvarno ne znam kako si zalutao u kino.
Slicnu diskusiju sam imao po izlasku prvog Gospodara prstenova, kada su mi ljudi pljuvali film, ali ne radi filma nego radi tematike. Kada sam ih pitao da li su citali knjige, ili bar da li su upoznati sa Tolkinovim knjigama, samo su me zbunjeno pogledali. Elem, sljedeci put prije nego sto se iskesas za kino ulaznicu, a pogledao bi filma na osnovu ljepog kino plakata, malo se raspitaj.

PS
Wild Hogs (Divlje Svinje/Krmace) koji je drugi po gledanosti na kino blagajnama, nije film o zivotu divljih svinja. Rekoh da bez veze ne bacas pare.
Nemoj za*ebavat e nek si me upozorio sta bih ja bez tebe :) :) :) :) :) :)
Takodje ni film 101 dalmatinac nema veze sa dalmacijom i to si zaboravio spomenut :)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#13

Post by pitt »

Cuj ocekivao gladijatora od F. millera :D:D pa procitaj malo i raspitaj se prije nego odes pogledat pa s eneces razocarati. Pogledaj trailer makar. :roll:
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#14

Post by ak-47 »

pitt wrote:Cuj ocekivao gladijatora od F. millera :D:D pa procitaj malo i raspitaj se prije nego odes pogledat pa s eneces razocarati. Pogledaj trailer makar. :roll:
pa pogledao sam trailer i film se najavljivao kao reinkarnacija historijske bitke al interesantno je da komentare uglavnom daju oni koji nisu vidjeli film.
Post Reply