28 May 2011 at Wembley FINALE

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko osvaja LS 28 maja na Wembley-u?

Poll ended at 27/05/2011 16:34

CF Barcelona
54
50%
FC Manchester United
55
50%
 
Total votes: 109

User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by JoseMujica »

dočekasmo...28 maja na Wembley-u finale Lige Šampiona. Sudar Barcelona vs. Mancheter United

O klubovima znamo sve i ovi klubovi znaju sve o fudbalu i zasigurno sudar dva trenutno najjača kluba na evropskom kontinentu. Na jednoj strani iskusni vuk i jedan od najboljih trenera u historiji fudbala Sir Alex Ferguson protiv mladog, ali veoma uspješnog Pepea Guardiole.

Šta mislite ko će izaći kao pobjednik i koji rezultat očekujete? Molim samo da pričamo o fudbalu, igračima, mogućim taktikama, prednostima i slabostima oba tima, a ne o sudijama i ostalim budalaštinama.

Ja bih volio pobjedu Barcelone (kao simpatizer), ali mislim da će pobjednik biti Manchester United. Prognoziram 1:0 za Man. Utd. Evo zašto:

Obje ekipe su strašne po igri i imaju dobre igrače i odlične trenere. Obje ekipe dobro drže loptu i imaju strašne dubinske pasove i kretanje igrača, kako s loptom tako i bez nje. Poziciona igra obje ekipe je dovedena do perfekcije. Iskustvo je na strani Man. Utd-a i trenersko i igračko, ali samo ako gledamo po godina :D .

Prvi minus Barcelone u odnosu na United jeste fizika, odnosno robusnost igrača, što Unitedu daje prednost u duel igri i isto tako u skok igri jer slobodnjaci i korneri mogu odlučiti (i obično odluče) ovakve utakmice.

Drugi minus Barcelone jeste da Barca ne zna igrati odbrambenu igru i čuvati rezultat što se vidjelo i protiv Reala a i protiv Sociedada. United je u odbrani jači od bilo kojeg italijanskog kluba...kad se brane brane se sa 10 igrača i onda sijevaju lude kontre i polukontre sa dva zvrka naprijed Runijem i Hernandezom. A Barcelona već sada ima problem sa povredama odbrambenih igrača, pa zadnji mjesec igra pokrpljenja odbrana sa veznjacima na mjestu štopera.

Mislim da će povrede biti ključ za ovo finale iako oba tima trebaju još po bod ili dva da završe priču o titulama u domaćem prvenstvu tako da će do finala moći odmoriti sve ključne igrače ( Španija još 3 kola, Engleska još 2 kola do kraja).

Pretpostavljam da će Manchester krenuti sa standardnom 4-4-2, defanzivno, zatvoreno i ganjati kontre dubinskim loptama i presjecanjem napada u čemu su fantastični posljednjih mjeseci. Runi i Hernandez su prave ubice naprijed i nisam siguran da će Barcina odbrana uspjeti da ih zaustavi, pogotovu ako ne bude u punom sastavu. Isto tako United će igrati na prekide, kornere, gdje mogu lako dominirati kaznenim prostorom svojom visinom i robusnošću. Na početku sezone Engleski stručnjaci su govorili da United ima najlošiju ekipu u zadnjih 10 godina, a na kraju evo njih na 1 bod do titule i u finalu LŠ-a!

Barca, pretpostavljam kreće sa klasičnim 4-3-3, sa kojim je igrala cijelu sezonu. Koliko će oni u početku biti ofanzivni zavisi od uputa trenera Dani Alavesu i lijevom beku (upitno je ko će biti na toj poziciji uopće...sinoć je igrao Abidal jedno pola sata i vidi se da je čovjek malo ispao iz fola) i koliko će bekovi igrati prema naprijed i stvarati višak igrača. Za Barcinu odbranu je vitalno da na štoperskim pozicijama budu Pike-Pujol , a u sredini Iniesta-Xavi i naprijed Messi jer j to kostur Barcine igre. Zadnjih mjesec dana tačno se vidio pad Barcine igre usred ovih rupa u zadnjem redu

nadam se samo da tekma neće biti dosadna :!:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by skafiskafsnjak »

Glory glory Man United :evil: :evil: :evil:
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#3 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by missko »

JoseMujica wrote:dočekasmo...28 maja na Wembley-u finale Lige Šampiona. Sudar Barcelona vs. Mancheter United

O klubovima znamo sve i ovi klubovi znaju sve o fudbalu i zasigurno sudar dva trenutno najjača kluba na evropskom kontinentu. Na jednoj strani iskusni vuk i jedan od najboljih trenera u historiji fudbala Sir Alex Ferguson protiv mladog, ali veoma uspješnog Pepea Guardiole.

Šta mislite ko će izaći kao pobjednik i koji rezultat očekujete? Molim samo da pričamo o fudbalu, igračima, mogućim taktikama, prednostima i slabostima oba tima, a ne o sudijama i ostalim budalaštinama.

Ja bih volio pobjedu Barcelone (kao simpatizer), ali mislim da će pobjednik biti Manchester United. Prognoziram 1:0 za Man. Utd. Evo zašto:

Obje ekipe su strašne po igri i imaju dobre igrače i odlične trenere. Obje ekipe dobro drže loptu i imaju strašne dubinske pasove i kretanje igrača, kako s loptom tako i bez nje. Poziciona igra obje ekipe je dovedena do perfekcije. Iskustvo je na strani Man. Utd-a i trenersko i igračko, ali samo ako gledamo po godina :D .

Prvi minus Barcelone u odnosu na United jeste fizika, odnosno robusnost igrača, što Unitedu daje prednost u duel igri i isto tako u skok igri jer slobodnjaci i korneri mogu odlučiti (i obično odluče) ovakve utakmice.

Drugi minus Barcelone jeste da Barca ne zna igrati odbrambenu igru i čuvati rezultat što se vidjelo i protiv Reala a i protiv Sociedada. United je u odbrani jači od bilo kojeg italijanskog kluba...kad se brane brane se sa 10 igrača i onda sijevaju lude kontre i polukontre sa dva zvrka naprijed Runijem i Hernandezom. A Barcelona već sada ima problem sa povredama odbrambenih igrača, pa zadnji mjesec igra pokrpljenja odbrana sa veznjacima na mjestu štopera.

Mislim da će povrede biti ključ za ovo finale iako oba tima trebaju još po bod ili dva da završe priču o titulama u domaćem prvenstvu tako da će do finala moći odmoriti sve ključne igrače ( Španija još 3 kola, Engleska još 2 kola do kraja).

Pretpostavljam da će Manchester krenuti sa standardnom 4-4-2, defanzivno, zatvoreno i ganjati kontre dubinskim loptama i presjecanjem napada u čemu su fantastični posljednjih mjeseci. Runi i Hernandez su prave ubice naprijed i nisam siguran da će Barcina odbrana uspjeti da ih zaustavi, pogotovu ako ne bude u punom sastavu. Isto tako United će igrati na prekide, kornere, gdje mogu lako dominirati kaznenim prostorom svojom visinom i robusnošću. Na početku sezone Engleski stručnjaci su govorili da United ima najlošiju ekipu u zadnjih 10 godina, a na kraju evo njih na 1 bod do titule i u finalu LŠ-a!

Barca, pretpostavljam kreće sa klasičnim 4-3-3, sa kojim je igrala cijelu sezonu. Koliko će oni u početku biti ofanzivni zavisi od uputa trenera Dani Alavesu i lijevom beku (upitno je ko će biti na toj poziciji uopće...sinoć je igrao Abidal jedno pola sata i vidi se da je čovjek malo ispao iz fola) i koliko će bekovi igrati prema naprijed i stvarati višak igrača. Za Barcinu odbranu je vitalno da na štoperskim pozicijama budu Pike-Pujol , a u sredini Iniesta-Xavi i naprijed Messi jer j to kostur Barcine igre. Zadnjih mjesec dana tačno se vidio pad Barcine igre usred ovih rupa u zadnjem redu

nadam se samo da tekma neće biti dosadna :!:
Zaboravio si jos jednu prednost za United kontra Barce a to je da se igra u Engleskoj.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#4 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Baltazar_khan »

utakmica svih utakmica koju će nažalost prenositi bht 1 nećemo vidjeti pola terena, zbog njihove zastarjele tehnologije. dodajmo tu i retardiranog komentatora kojeg će postaviti :roll:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#5 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by skenderija04 »

Dva najbolja kluba u posljednjih nekoliko godina ponovo u finalu. Potvrda da sistem i planifikacija donose rezultate. Ako za Barcu i mozemo reci da je uspjeh jedne sjajne generacije sta reci za Manchester? Opet osvajaju lige, igraju finala i 100 miliona u kasi! Nevjerovatno. Sanse podjednake. Manchester tempirao formu za sami kraj a Barca ce imati tri sedmice odmora nakon ove ludnice sa Realom da se oporavi mentalno i fizicki. Izgleda da ce za finale imati sve igrace na raspolaganju osim Milita.A finale ce biti kao i svako drugo. Zatvoreno, tvrdo,ziheraski......Odlucice detalji. Mozda Rooney, mozda Messi, mozda Chicharito mozda Iniesta............Eto, za zagrijavanje teme toliko.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#6 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by cyprus »

Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#7 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by solo2 »

Zaboravljate jednu jako bitnu stvar a to je psiholoski pritisak s kojim ce se morati boriti igraci Uniteda.
Svi su svjesti (pa i Ferguson) kvaliteta koje posjeduje Barca, i nije tajna da ce im se tresti gace.
Majstor destruktivne taktike i jedini koji se uspio (na ciganski nacin) suprostaviti Barci je Murinho a vidjeli ste kako se to zavrsilo...
Mislim da se carolija nastavlja, ekipa Barce ce biti odmorna i kompletna tako da mislim da su sanse za osvajanje LP na strani Barce, omjer 65-35.

Iskreno, gotivim oba tima ali ManU je odlican fudbalski tim, Barca je umjetnost ;-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Edin H. »

cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D

Vjerovao ili ne, ja sam to isto htio napisati, s tim sto sam se ja redukciju struje htio ograniciti na Wembely :D

Radije bih otisao u bastu da uzgajam krompirovu zlaticu nego posmatrao ovaj mec, svim pravim poznavaocima fudbala najmrzih klubova.
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#9 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by solo2 »

Edin H. wrote:
cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D

Vjerovao ili ne, ja sam to isto htio napisati, s tim sto sam se ja redukciju struje htio ograniciti na Wembely :D

Radije bih otisao u bastu da uzgajam krompirovu zlaticu nego posmatrao ovaj mec, svim pravim poznavaocima fudbala najmrzih klubova.
Hahahahaha - e bravo majstore - izvalio si glupost vrijednu aplauza!
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#10 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by kusur »

skenderija04 wrote:Dva najbolja kluba u posljednjih nekoliko godina ponovo u finalu. Potvrda da sistem i planifikacija donose rezultate. Ako za Barcu i mozemo reci da je uspjeh jedne sjajne generacije sta reci za Manchester? Opet osvajaju lige, igraju finala i 100 miliona u kasi! Nevjerovatno. Sanse podjednake. Manchester tempirao formu za sami kraj a Barca ce imati tri sedmice odmora nakon ove ludnice sa Realom da se oporavi mentalno i fizicki. Izgleda da ce za finale imati sve igrace na raspolaganju osim Milita.A finale ce biti kao i svako drugo. Zatvoreno, tvrdo,ziheraski......Odlucice detalji. Mozda Rooney, mozda Messi, mozda Chicharito mozda Iniesta............Eto, za zagrijavanje teme toliko.
pa jarane logicnije je da ce psiholoski pritisak biti na Barsi kao favoritima :-)
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#11 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by solo2 »

kusur wrote:
skenderija04 wrote:Dva najbolja kluba u posljednjih nekoliko godina ponovo u finalu. Potvrda da sistem i planifikacija donose rezultate. Ako za Barcu i mozemo reci da je uspjeh jedne sjajne generacije sta reci za Manchester? Opet osvajaju lige, igraju finala i 100 miliona u kasi! Nevjerovatno. Sanse podjednake. Manchester tempirao formu za sami kraj a Barca ce imati tri sedmice odmora nakon ove ludnice sa Realom da se oporavi mentalno i fizicki. Izgleda da ce za finale imati sve igrace na raspolaganju osim Milita.A finale ce biti kao i svako drugo. Zatvoreno, tvrdo,ziheraski......Odlucice detalji. Mozda Rooney, mozda Messi, mozda Chicharito mozda Iniesta............Eto, za zagrijavanje teme toliko.
pa jarane logicnije je da ce psiholoski pritisak biti na Barsi kao favoritima :-)
ukratko United mora prvo pobjediti sebe (strah) pa tek onda (pokusati) pobjediti Barcelonu, Englezi ce da pumpaju pritisak pred utakmicu tako da po mom misljenju mnogo veci pritisak ce biti na strani Uniteda ;-)
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#12 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Obuca9 »

cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D
Nisi jedini :D :thumbup:

Elektrodistribucije svih zemalja, ujedinite se, isključite struju :)
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#13 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by art vandeley »

Man Utd. igra napadacki , nista manje od Barcelone ili nekog drugog tima .
Razlika izmedju igre Uniteda i Barcelone je ta sto United igra brzo sa 2 do 3 pasa pa ubacaj u 16-erac ...
Nema tu pametovanja mnogo .
Na golu vrhunski golman , odbrana koja igra fantasticno i vrlo malo grasaka pravi .
Rooney koji igra sve i svoju igru podredjuje timu , te mentalna snaga tima , koji nikad ne odustaje :-D .

Barcelona , duze drzi loptu , puno se dodaju ,... i kada nema rjesenja ima Messi .
Barcelona u svakoj utakmici dominira na sredini terena , tu su neprikosnoveni i vjerujem da su najbolji tim koji je ikad igrao u historiji fudbala .
Odbrana Barcelone uglavnom nema nekog velikog posla , stoje otprilike na centru terena upravo zahvaljujuci jakom i veznom redu i njihovoj dominaciji .

Unitedu je ovo trece finale u cetiri god.
Cetiri osvojene titule PL u posljednjih pet godina , prosle falio samo 1 bod :( .
Ovo je jedan od najuspjesnijih razdoblja u historiji za United .
Takodjer slicna stvar je i za Barcelonu .

Finale su zaluzili najbolji , pa onda i u finalu nek˙ pobijedi bolji , bez pomoci i vjetra u ledja od sudija .
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#14 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by solo2 »

art vandeley wrote:Man Utd. igra napadacki , nista manje od Barcelone ili nekog drugog tima .
Razlika izmedju igre Uniteda i Barcelone je ta sto United igra brzo sa 2 do 3 pasa pa ubacaj u 16-erac ...
Nema tu pametovanja mnogo .
Na golu vrhunski golman , odbrana koja igra fantasticno i vrlo malo grasaka pravi .
Rooney koji igra sve i svoju igru podredjuje timu , te mentalna snaga tima , koji nikad ne odustaje :-D .

Barcelona , duze drzi loptu , puno se dodaju ,... i kada nema rjesenja ima Messi .
Barcelona u svakoj utakmici dominira na sredini terena , tu su neprikosnoveni i vjerujem da su najbolji tim koji je ikad igrao u historiji fudbala .
Odbrana Barcelone uglavnom nema nekog velikog posla , stoje otprilike na centru terena upravo zahvaljujuci jakom i veznom redu i njihovoj dominaciji .

Unitedu je ovo trece finale u cetiri god.
Cetiri osvojene titule PL u posljednjih pet godina , prosle falio samo 1 bod :( .
Ovo je jedan od najuspjesnijih razdoblja u historiji za United .
Takodjer slicna stvar je i za Barcelonu .

Finale su zaluzili najbolji , pa onda i u finalu nek˙ pobijedi bolji , bez pomoci i vjetra u ledja od sudija .
:thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Edin H. »

hz__semir wrote:
cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D
Nisi jedini :D :thumbup:

Elektrodistribucije svih zemalja, ujedinite se, isključite struju :)
S obzirom da je ogromna vecina forumasa za opciju iskljucivanja struje zamolio bih pokretaca tema Gsn. Mujicu da promijeni naslov :oops:
User avatar
vaučer
Posts: 9153
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#16 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by vaučer »

Nemam preferense, nek pobjedi bolji.
Volio bih da ne bude sudac taj koji je odlučio utakmicu i volio bih da bude dobrog nogometa. Mimo tog mi je potpuno svejedno i vrlo teško predviditi eventualnog pobjednika.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#17 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by jutarnji »

To ce Barsa glat razvaliti 4-0.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#18 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Richard Wagner »

hz__semir wrote:
cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D
Nisi jedini :D :thumbup:

Elektrodistribucije svih zemalja, ujedinite se, isključite struju :)
Očekujemo sada da napišeš nešto o FKSa.

Inače: Barca dominira.
User avatar
byNelle
Posts: 166
Joined: 06/11/2004 10:56

#19 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by byNelle »

JoseMujica wrote:dočekasmo...28 maja na Wembley-u finale Lige Šampiona. Sudar Barcelona vs. Mancheter United

O klubovima znamo sve i ovi klubovi znaju sve o fudbalu i zasigurno sudar dva trenutno najjača kluba na evropskom kontinentu. Na jednoj strani iskusni vuk i jedan od najboljih trenera u historiji fudbala Sir Alex Ferguson protiv mladog, ali veoma uspješnog Pepea Guardiole.

Šta mislite ko će izaći kao pobjednik i koji rezultat očekujete? Molim samo da pričamo o fudbalu, igračima, mogućim taktikama, prednostima i slabostima oba tima, a ne o sudijama i ostalim budalaštinama.

Ja bih volio pobjedu Barcelone (kao simpatizer), ali mislim da će pobjednik biti Manchester United. Prognoziram 1:0 za Man. Utd. Evo zašto:

Obje ekipe su strašne po igri i imaju dobre igrače i odlične trenere. Obje ekipe dobro drže loptu i imaju strašne dubinske pasove i kretanje igrača, kako s loptom tako i bez nje. Poziciona igra obje ekipe je dovedena do perfekcije. Iskustvo je na strani Man. Utd-a i trenersko i igračko, ali samo ako gledamo po godina :D .

Prvi minus Barcelone u odnosu na United jeste fizika, odnosno robusnost igrača, što Unitedu daje prednost u duel igri i isto tako u skok igri jer slobodnjaci i korneri mogu odlučiti (i obično odluče) ovakve utakmice.

Drugi minus Barcelone jeste da Barca ne zna igrati odbrambenu igru i čuvati rezultat što se vidjelo i protiv Reala a i protiv Sociedada. United je u odbrani jači od bilo kojeg italijanskog kluba...kad se brane brane se sa 10 igrača i onda sijevaju lude kontre i polukontre sa dva zvrka naprijed Runijem i Hernandezom. A Barcelona već sada ima problem sa povredama odbrambenih igrača, pa zadnji mjesec igra pokrpljenja odbrana sa veznjacima na mjestu štopera.

Mislim da će povrede biti ključ za ovo finale iako oba tima trebaju još po bod ili dva da završe priču o titulama u domaćem prvenstvu tako da će do finala moći odmoriti sve ključne igrače ( Španija još 3 kola, Engleska još 2 kola do kraja).

Pretpostavljam da će Manchester krenuti sa standardnom 4-4-2, defanzivno, zatvoreno i ganjati kontre dubinskim loptama i presjecanjem napada u čemu su fantastični posljednjih mjeseci. Runi i Hernandez su prave ubice naprijed i nisam siguran da će Barcina odbrana uspjeti da ih zaustavi, pogotovu ako ne bude u punom sastavu. Isto tako United će igrati na prekide, kornere, gdje mogu lako dominirati kaznenim prostorom svojom visinom i robusnošću. Na početku sezone Engleski stručnjaci su govorili da United ima najlošiju ekipu u zadnjih 10 godina, a na kraju evo njih na 1 bod do titule i u finalu LŠ-a!

Barca, pretpostavljam kreće sa klasičnim 4-3-3, sa kojim je igrala cijelu sezonu. Koliko će oni u početku biti ofanzivni zavisi od uputa trenera Dani Alavesu i lijevom beku (upitno je ko će biti na toj poziciji uopće...sinoć je igrao Abidal jedno pola sata i vidi se da je čovjek malo ispao iz fola) i koliko će bekovi igrati prema naprijed i stvarati višak igrača. Za Barcinu odbranu je vitalno da na štoperskim pozicijama budu Pike-Pujol , a u sredini Iniesta-Xavi i naprijed Messi jer j to kostur Barcine igre. Zadnjih mjesec dana tačno se vidio pad Barcine igre usred ovih rupa u zadnjem redu

nadam se samo da tekma neće biti dosadna :!:
pretpostavljam da se plusevi barcelone (koje nisi spomenuo) podrazumjevaju , kao sto je messi , momak koji je u stanju da rijesi utakmicu u nekoliko poteza , kao i trenutno dva najbolja vezna igraca (xavi - iniesta) koji su u stanju da naprave sansu iz nicega , i opet na kraju , messi... pri tome nimalo ne umanjujuci sposobnosti rooneya , gigsa , hernandeza i drustva , cinjenjenica je da manchester nema igrace ovog kalibra , i mislim da ce to i presuditi.
realno sanse za osvajanje lige prvaka su 65-35 na strani barcelone.

:bih: Chelsea FC :bih:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#20 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by JoseMujica »

nisam puno htio da pišem o Barci jer sam ipak pristrasan...za mene igraju najljepši fudbal i tim su baziran na tehnici i kretivnosti i kad su raspoloženi ludi su skroz likovi :D Barca faktički igra mali fudbal na velikom terenu. Jedan od minusa Uniteda bi mogla biti sporija odbrana u odnosu na napadače Barce. Ali mislim da će Ferguson startati sa trorednim bunkerom 4-4-1-1 sa jedino isturenim Hernandezom i Runijem iza njega ili čak bočno postavljenim za krilne kontre.

da missko to sam zaboravio napisati igra se u Engleskoj tako da je faktički Unuted na domaćem terenu, pa će imati publiku na svojoj strani.

Oba tima su jaka i odlično igraju i ja sam dao prednost Unitedu jer zna igrati i defanzivno i ofanzivno, a Barca ne zna igrati defanzivno.

PS

Jel zna iko dimenzije terena na novom Wembley? I to je bitna stavka za postavljanje taktike jer tehnički slabijem timu više odgovara manji teren sa što manje prostora.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#21 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Teufik »

JoseMujica wrote: PS
Jel zna iko dimenzije terena na novom Wembley? I to je bitna stavka za postavljanje taktike jer tehni+-AQ0-ki slabijem timu vi+-AWE-e odgovara manji teren sa +-AWE-to manje prostora.
105 x 69 m
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#22 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Obuca9 »

Richard Wagner wrote:
hz__semir wrote:
cyprus wrote:Ja navijam da 28. maja nestane struje u cijeloj Evropi :D
Nisi jedini :D :thumbup:

Elektrodistribucije svih zemalja, ujedinite se, isključite struju :)
Očekujemo sada da napišeš nešto o FKSa.

Inače: Barca dominira.
Jok eto pisaću oko FCBa i MUFCa.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#23 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by -LIBERO- »

Na kojim mjestima tj. basticama,kaficima,klubovima ce utakmicu gledati navijaci Barse,a u kojim navijaci Uniteda ? :D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#24 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Better Man »

solo2 wrote:Ukratko United mora prvo pobjediti sebe (strah) pa tek onda (pokusati) pobjediti Barcelonu, Englezi ce da pumpaju pritisak pred utakmicu tako da po mom misljenju mnogo veci pritisak ce biti na strani Uniteda ;-)
Manchester nije neki levatski klub da se boji bilo koga pa i Barcelone! Mislim da je Ferguson naucio lekciju iz finala 2009. godine i da ce bti potpuno drugacija utakmica od tog finala. Samo jedan potez moze biti dovoljan da rijesi susret. Kome dati prednost je tesko reci. Mislim da su sanse jednake. Ono sto bi moglo ici na ruku Manchesteru je da se finale igra u Engleskoj. Jedni ce reci da je najveca Barcelonina prednost cudesni Messi, dok ce drugi reci da je najveca prednost Manchestera kolektivna igra i to sto imaju siru i kvalitetniju klupu od Barcelone, sto se moglo vidjeti kad je Ferguson u revansu polufinala LP protiv Schalkea poslao na teren cak 9 igraca sa klupe. Ono sto zelim je da utakmicu odluce igraci i treneri, a ne sudije sumnjivm odlukama i naravno nek pobjedi bolji (mada ne mora znaciti da onaj ko bude bolji na terenu da ce i pobjediti), a ja zelim nadam se da ce to biti Manchester United, sto bi bio najbolji moguci oprostaj za jednog od najvecih golmana u istoriji nogometa i jednog od najvecih gospodina Edwina Van De Sara i nadam se da ce London i dan nakon finala biti u tom znaku ako ga osvoji Man. UTD. Mislim da su se zasluzeno u finalu nasla dva najbolja nogometna kluba na svijetu u ovom trenutku. Fergusonu kapa do poda, jer je tim kojem neki mediji na pocetku sezone nisu davali velike sanse da bi mogli osvojiti kako EPL, tako i LP zbog navodno nedovoljne kvalitete odveo do naslova EPL i doveo na korak do naslova LP i pritom je sve igrace koje ima na raspolaganju tako dobro pripremio, istrenirao i u komponovao da mogu igrati protiv svake ekipe na svijetu i da se mogu nadigravati i tako demoantovao sve one koji su govorili da Man. UTD. nema kvalitetan tim ove sezone. I jos bitna cinjenica je da na pojacanja nije potrosio ni blizu novca koliko je npr. Real spiskao pred ovu sezonu koja je na izmaku.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#25 Re: 28 May 2011 at Wembley FINALE

Post by Richard Wagner »

Better Man, kako misliš da je naučio lekciju iz 2009? Ništa se od tada u igri Barcelone nije promijenilo? Inače, u mnogo čemu si upravu.
Locked