2021 UEFA European Under-21 Championship

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#1 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Baš kao i "pravi" EURO, tako i ovaj za mlade je prolongiran sa prošle na ovu godinu. Osim što je pomjeren, podijeljen je na dvije faze. Grupna faza počinje sutra i traje do kraja marta, a knock-out faza se nastavlja u junu. Malo čudno, ali šta je tu je.

Prvenstvo zajednički organizuju Slovenija i Mađarska.

Grupe su sljedeće:

Image
Potrudiću se da izdvojim spiskove reprezentacija koje su objektivni favoriti, bar na papiru, za osvajanje:

Francuska:
Spoiler
Show
Image
- Reklo bi se apsolutni favoriti. Lafont i Meslier kao opcije na golu, Badiashile, Dagba, Fofana, Kalulu, Kounde, Konate u odbrani, Aouar, Guendouzi, Kamara i Camavinga a sredini, i jedino su možda u napadu gdje se samo Ikone i eventualno Kolo Mouani ističu. Ekipa koja bi napravila respektabilan rezultat i na seniorskom nivou.

Njemačka:
Spoiler
Show
Image
- Na papiru, u poređenju sa Francuskom recimo ne toliko spektakularna ekipa, no Njemačka na ovim omladinskim turnirima nikada nije ni imala po imenima jaku ekipu, ali, standardno Njemački, kao kolektiv besprijekorni i uvijek favoriti. Schlotterbeck, Moukoko, Thiaw i Nmecha su igrači na koje treba obratiti pažnju.

Holandija:
Spoiler
Show
Image
- Jako, jako zanimljiva ekipa. Moj neki favorit, s obzirom na vječnu ljubav prema Tulipanima :mrgreen:
Ali ne, stvarno. Bakker, Botman, Schuurs, Koopmeines, Ekkelenkamp, Kadioglu, Kluivert...mogu daleko.

Španija:
Spoiler
Show
Image
- I Španci šalju super ekipu. Mingueza, Cuenca, Miranda, Pipa, Puig, Villar, Cucurella, Diaz i Manu Garcia su neka imena koja se izdvajaju, ali ono što je njihova možda i najveća snaga jeste selektor de la Fuente koji je već ovo takmičenje osvajao i sa ovom ali i U19 ekipom, poznaje ove mladiće dobro a i gaji fin fudbal. Vjerujem da će jednog dana preuzeti i A selekciju.

...nastavak u idućem postu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#2 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Iz nekog razloga samo 7. linkova može stati u jednom postu ( :-) :-) ) pa moram ovako, u dva dijela:

Engleska:
Spoiler
Show
Image
- Simpa ekipa, jedna od boljih u zadnjih 10-ak godina, ali mislim da je mogla biti i bolja, ali eto, misle valjda da je neke preče gurati protiv Albanije sa A ekipom. Elem, ekipa koja ima Ramsdalea, Godfreya, Kellya, Tangangu, Sessegnona, Aaronsa, Skippa, Daviesa, Jonesa, Ezea, ESR-a, CHO-a, Nketiaha, Gallaghera...etc. :mrgreen: bi trebala ostvariti dobar rezultat, osobito što je tu neka okosnica one U17 šampionske ekipa sa SP za mlade. Ali, ipak su Englezi o kome pričamo :mrgreen:

Italija:
Spoiler
Show
Image
- Treba i Italiju spomenuti, ali...dosta, dosta tanak spisak. Gabbia, Frabotta, Tonali, Pobega i Cutrone kao neka okosnica, u poređenju sa ostalim konkurentima...tanko stvarno. Naravno, na ovakvim turnirima imena puno ne znače, ali kada se pogleda ovaj spisak, čini mi se da budućnost Italije i nije baš svijetla. Šteta im je što su ostali bez Piamontija zbog COVID-a, to je baš peh. Dobar igrač.

Portugal:
Spoiler
Show
Image
- Portugal možda nije eventualni favorit za visoku poziciju, ali znamo tradicionalno kakve igrače produkuje Portugalska škola fudbala tako da ne sumnjam da će biti zanimljivi za praćenje i na ovom EP. Diogo Costa, Leite, Dalot, Fabio Vieria, Gedson Fernandes, Trincao, Vitinha, Leao...baš, baš zanimljiva imena za pratiti. Tu je i sin Segia Conceicaa, Francisco.



Što se tiče ostalih ekipa, ovih "ispod radara", mislim da će Rumunija, Mađarska (Zoltan Gera selektor) i Češka biti zanimljive, kao i Hrvati.

Ima i u tim "manjim" ekipama zanimljivih imena, ali o tome ćemo u hodu, ako neko još bude i pratio :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#3 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Zaboravio sam napomenuti da ćemo i mi imati predstavnika na ovom EURO-u u vidu Irfana Peljte koji će za početak suditi utakmicu između Francuske i Danske :)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#4 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Sastav Italije protiv Češke:



Neću se iznenaditi ako ih Česi namuče.

Sa druge strane, poprilično iznenađujuć sastav Španije protiv Slovenije:


User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#5 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Scamacca i Cutrone, pa dokle se dogura. To je bar plan kako izgleda :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#6 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Jučerašnji dan prošao sa dosta iznenađenja.

Tekme u 18:00:

Image

Što se tiče utakmice između Češke i Italije, najavio sam da me neće iznenaditi ukoliko "favoriti" u plavom dresu kiksaju, i tako i bi. Pretanki su stvarno, Scamacca i Cutrone sami igraju. Još se na kraju mentalno rastopiše, i to baš Tonali koji bi kao trebao biti neki vođa tu. Slabo. Česi nako, prosjek :D Jedlička je super branio, zanimljiv je golman.

Španci rutinski protiv Slovenije, još su igrali u nekom kombinovanom sastavu, odrađivanje posla.

21:00

Image

Švabe rasturiše Mađare, baš su me ovi negativno iznenadili. Izašli onako na teren. Sa druge strane ova konekcija Baku - Nmecha super fercera. Nmecha generalno prefin igrač, mogao bi njega Pep zadržati iduće sezone u ekipi.

Holanđani sinoć baš kao i starije kolege, bruka čovječe. Meljali loptu onako, a ništa konkretno sa njom. Mislim, ok je to u polju izgledalo, ali završni rezultat :run:

Sad se moraju vaditi protiv Njemačke, a s obzirom kako su ovi odigrali protiv Mađarske, tu bi im i kraj mogao biti.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#7 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Danas bi trebao biti dosta zanimljiviji dan :thumbup:

Image

Sve ove ekipe će biti zanimljive za ispratiti jer svaka ima neku specifičnost koje ih karaktiziraju. Reprezentacija Islanda je produkt revolucije sa školama fudbala koje su počele u Islandu početkom 2010-ih, i jedva ih čekam vidjeti kako će se prezentovati na ovom turniru. Francuze i Engleze sam dosta nahvalio pa samim tim očekujem dobre utakmice sa njihove strane. Hrvatima neće biti lako, ali ne i nemoguće.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#8 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »



Eze, Tanganga, Cantwell... :roll:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#9 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Žali Bože ove Engleske reprezentacije i neznalica na klupama.

Kakav sastav Francuske :kiss:

Ako ovo sa pola snage ne osvoje neka ugase reprezentaciju.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#10 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Baš je velika razlika između napada i ostatka ekipe kod Francuza.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#11 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Zabiše ga Danci iz jednog šuta ka golu :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#12 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Okrenuše Rumuni Mađarsku. Zasluženo. Biće zanimljivo zadnje kolo, pogotovo ako Holandija izvuče pozitivan rezultat protiv Njemačke, biće sve otvoreno.

Slovenci baš nesretno zijaniše sva 3 boda protiv Češke.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#13 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Danska ovjerava prolaz dalje protiv Islanda. Sada je pritisak na Francuzima koji moraju pobjediti Ruse večeras ako se ne planiraju blamirati.

Sinoć Njemačka i Holandija remiziraše, i otvoriše skroz situaciju u svojoj grupi. Biće tamo ludilo na kraju.

Repriza finala od prije par izdanja između Italije i Španije donijela tešku dosadu sinoć, osim Španskog peglanja lopte i divljačkog antifudbala Italijana ništa više nismo vidjeli. Italija je inače već sakupila 4. crvena kartona na dvije tekme :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#14 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Zamalo Hrvatska da naprave od gotovog veresiju, ali na kraju zasluženo.

Ukoliko Engleska uzme Portugal sad, u toj grupi nastupa opšte ludilo gdje će sve ekipe u zadnje kolo ući sa po 3 boda.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#15 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »



:pisnuo:

Pakujte kofere.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by dječak sa šibicama »

Dugo nisam vidio gluplji penal od ovog sto je napravio Vizinger iz CRO, a Kulenovic zabio jos gluplji autogol :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#17 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Englezi ništa, bruka šta radi ovaj kreten na klupi.

Francuzi bez penala gola ne mogu zabiti. Strašno kakav dizbalans između vrha napada i ostatka ekipe. Zato su i morali preći na 442, što je šteta s obzirom na to šta gube na sredini terena.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by dječak sa šibicama »

Bar se dobro drze, mislim Englezi, imali su Portugalci par mrtvih sansi ali nista za sada.

Zanimljiva grupa, vjerovatno najteza od svih. Bice haosa u zadnjem kolu. Fali Englezima par bitnih igraca, slicno je i kod Hrvata gdje nema Sose, Gvardiola, Sutala, Majer ozljedjen, Portugal je kompletan i oni imaju cijeli sistem priprema za mladu ekipu. Puno polazu na rad sa mladim igracima, vise nego ostali.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#19 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by Dead Man Walking »

Koja tv prenosi ovo?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#20 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Dead Man Walking wrote: 29/03/2021 03:40 Koja tv prenosi ovo?
Kod nas niko, trebala je BHT1 ali ne rade ipak, pa je UEFA preko uefa.tv pustila free za naše područje, treba se samo registrovati.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#21 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by BHF_Manijak »

Ima na Pro7, ali ne znam je li samo Svabe prenose ili sve utakmice... Ili ova varijanta na UEFA.tv
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#22 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

dječak sa šibicama wrote: 28/03/2021 22:23 Fali Englezima par bitnih igraca...
Fali, ali ni ovo što imaju ne koriste kako treba. Ispadaju samo zahvaljujući selektoru. Katastrofalan odabir igrača.

Nadam se da im se neće posrećiti da im se otvori pozicija za plasman dalje, nisu ni po čemu zaslužili da budu ispred ove 3 ekipe u grupi.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#23 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »

Danas počinju raspleti :izet:


Image

U 18:00 počinjemo sa grupom A, kao što vidimo svi su u igri osim Mađarske. Švabe i Rumuni igraju između sebe, tako da će ta utakmica biti dosta zanimljiva, a Holandija bi trebala savladati Mađarsku pa osluškivati stanje sa druge utakmice. Nadam se da će Rumuni proći ovdje, mogu reći da su mi prijatno iznenađenje ovog prvenstva i nadam se da će biti nagrađeni za to. Što se tiče Njemačke i Holandije, na Holanđane sam tradicionalno slab :D ali su mi Švabe više zaslužile.

Uglavnom, navijački se nadam prolasku Rumunije i Holandije :D

U B grupi je isto tako otvoreno sve, skroz, čak i Slovenija ima neku teoretsku šansu da prođe dalje, pogotovo što igraju sa očajnim Italijanima. Šteta što Česi igraju sa Španijom, nisu neki kvalitet ali su simpatični za gledati, a to će Španija vjerovatno rutinirati. Pretpostavljam i Italija, ali niti zrno zasluženo.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#24 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by AmiĐa_Idriz »



Demoliranje u režiji Holandije. Rumunija nažalost nije uspjela, ali mogu dignute glave kući :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#25 Re: 2021 UEFA European Under-21 Championship

Post by BHF_Manijak »

E cuj nazalost :twisted: :mrgreen: Jos se izvukose na kraju binde... 8-)
Post Reply