2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#26 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Dino79 »

Edin H. wrote:
Haris.ba wrote:Sudska presuda za sta?

Potrebno je samo malo vizije u kantonu.
Pa neko bi ih morao tuziti sto te tjeraju da koristis uslugu koju ili ne zelis ili ne zelis konstantno.
Recimo nisi u stanu, a stan se grije.
Zasto su na zapadu uveli individualne bojlere i mjerace - da mozeds kontrolisati potrosnju.
I ova odluka da moras placati 40% ako se skinses sa sistema je izuzetno diskutabilna.

Tvoj prijedlog bi navedeno rijesio.
Za šta se plaća 40 % ako nisi na sistemu.
Kakav je to ugovor ?

40 % za šta za koju uslugu ili isporuku kad nema ni isporuke ni usluge ni bilo kakovog ugovorenog odnosa između potrosaca i Toplane .
Nema isporuke nema ugovora na osnovu cega bi toplana fakturisala 40 % neceg ?
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#27 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

lissics wrote:U potpunosti podržavam uvođenje mjerača. Ako ne moze u svaki stan, onda makar zgrada po zgrada. Onda nek se dijeli kako god.

Sto vise mjerenja, to vise pravde. Samo ovi što su navikli na guzovacu se protive




Da ali za svaki stan a ne za kolektivno obracunjavanje pa ako u pola zgrade niko ne stanuje ja placam i finansiram lopove iz Toplana...

Znaci u potpunosti podrzavas pljackanje potrosaca.

Zivim u stanu prosjecne kvadrature. Sada placam 140kmx7mjeseci i 40kmx5mjeseci , naravno u drugoj polovini aprila, maju, krajem septembra i pola oktobra , Toplane ne griju i tada se grijem na grijalice znaci dodaj jos 200/300km...

U mojoj su familiji i neki prijatelji primali eksperimentalne racune za cijeli haustor x m2 stana . To je prije 5 godina bio uvod u ovaj lopovluk i odokativne racune po utrosku cijelog haustora. Racuni za prosjecne stanove 60/65m2 su bili taj eksperimentalni period , oko 500km mjesecno.

Ti to podrzavas ,to, da nemam mogucnosti kontrole potrosnje, da mi on isporucuje koliko mu se navije a ja nemam mogucnosti da stedim jer iako zavrnem ventil a mnogi su radijatori dotrajali i nesmijes tek tako odvrtati i zavrtati i nisu ni predvidjeni niti imaju adekvatne ventile i termostate, to ti , ta stednja samo "stulcu" koristi, jer npr; imam u haustoru 20 ili 40 ili 50 stava a u 50% nema stanara i kakva korist od moje stednje kad se racuna po zajednickom mjeracu za sve stanove?

Ti iz svoje drskosti ili "da komsiji crkne krava", tu pljacku Toplana podrzavas?


Kod mene i kod 75% stanova su zajednicke vertikale kroz stanove , nije jednocjevni sistem, nema mogucnosti ugradnje pojedinacnog mjeraca ali nemamo ni mogucnost da se odjavimo i samostalno grijemo, jer ostaju vertikale i opet pored sopstvenog grijanja moram placati 40% racuna?
To je po tebi OK? Svaka ti "cast"?


Znaci sada za 60 tak m2 placam oko 1300km godisnje, ti mislis da je to "malo"...?
U sklopu tog grijanja Toplana imam samo tople radijatore i to u grejnoj sezoni, toplu vodu u bojleru nemam za pranje/kupanje, nemam toplu vodu u kuhinji, i to je po tebi ta "guzovaca"? "Bravo"...

Ako uvedu "odokativno" placanje po zajednickom satu za cijeli ulaz placacu 3700 km mjesecno otprilike i opet; nemam grijanje u medjusezoni, pola aprila maj, kraj septembra, pola oktobra, opet moram paliti svoje grijalice i potrositi jos par stoja, opet nemam toplu vodu u banji i kuhinji i moram dodatno trositi struju i to je po tebi OK?

Svaka ti cast na "objektivnosti"...
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#28 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

Dino79 wrote:
Edin H. wrote:
Haris.ba wrote:Sudska presuda za sta?

Potrebno je samo malo vizije u kantonu.
Pa neko bi ih morao tuziti sto te tjeraju da koristis uslugu koju ili ne zelis ili ne zelis konstantno.
Recimo nisi u stanu, a stan se grije.
Zasto su na zapadu uveli individualne bojlere i mjerace - da mozeds kontrolisati potrosnju.
I ova odluka da moras placati 40% ako se skinses sa sistema je izuzetno diskutabilna.

Tvoj prijedlog bi navedeno rijesio.
Za šta se plaća 40 % ako nisi na sistemu.
Kakav je to ugovor ?

40 % za šta za koju uslugu ili isporuku kad nema ni isporuke ni usluge ni bilo kakovog ugovorenog odnosa između potrosaca i Toplane .
Nema isporuke nema ugovora na osnovu cega bi toplana fakturisala 40 % neceg ?

Zato, "po njima", jer kroz stan prolaze 1 ili 2 vertikale , cijevi od jednog cola i oni kontaju da se kao djelimicno "grijes", to bi ti ako je vani -1C , otprilike "ugrijalo " stan na 4 ili 5C jer je okolo toplo...

Vecina nas te vertikale mora ostaviti jer se njima snabdijeva komsija iznad/ispod, nisu, kao kod novijih stanova, glavne vertikale u haustoru , vec u stanu...

Znaci i ako se odjavis i poskidas sve radijatore, opet 40% racuna placas :izet:


Bas "fer i posteno" ?
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#29 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by lissics »

Fudo Bosna wrote:
lissics wrote:U potpunosti podržavam uvođenje mjerača. Ako ne moze u svaki stan, onda makar zgrada po zgrada. Onda nek se dijeli kako god.

Sto vise mjerenja, to vise pravde. Samo ovi što su navikli na guzovacu se protive

Da ali za svaki stan a ne za kolektivno obracunjavanje pa ako u pola zgrade niko ne stanuje ja placam i finansiram lopove iz Toplana...

Znaci u potpunosti podrzavas pljackanje potrosaca.

Svaka ti cast na "objektivnosti"...
Ako vi mozete da platite uvodjenje mjerenja u svakom stanu, onda super ja sam za to.

Mjerenje je pozitivno i treba da se uvede stovise moze. Ako ne moze u svakom stanu, onda barem zgrada po zgrada.

Tebi dosao veci racun i ti odmah protiv mjerenja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24172
Joined: 08/09/2005 20:08

#30 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Haris.ba »

Ukinuto je famoznih 40%.

Ima i nedavna presuda ustavnog suda o pravu na raskid ugovora.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#31 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by holowey »

ja cu da jedem kupus, komsija ce da jede meso ali cemo zajedno placati kao da jedemo sarmu...genijalno :bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#32 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by vjesticanametli »

E bas me zanima koliko ce onda biti neplatisa hahahhaha pa ne mogu dovjeka vako....nek uvode sta hoce...nek tuze :)
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#33 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

lissics wrote:
Fudo Bosna wrote:
lissics wrote:U potpunosti podržavam uvođenje mjerača. Ako ne moze u svaki stan, onda makar zgrada po zgrada. Onda nek se dijeli kako god.

Sto vise mjerenja, to vise pravde. Samo ovi što su navikli na guzovacu se protive

Da ali za svaki stan a ne za kolektivno obracunjavanje pa ako u pola zgrade niko ne stanuje ja placam i finansiram lopove iz Toplana...

Znaci u potpunosti podrzavas pljackanje potrosaca.

Svaka ti cast na "objektivnosti"...
Ako vi mozete da platite uvodjenje mjerenja u svakom stanu, onda super ja sam za to.

Mjerenje je pozitivno i treba da se uvede stovise moze. Ako ne moze u svakom stanu, onda barem zgrada po zgrada.

Tebi dosao veci racun i ti odmah protiv mjerenja.

Na stranu sti su mjeraci " samo" 690km nigdje se nece moci kupiti nego u Toplanama, a gdje je tek odrzavanje i bazdarenje i ostali nameti, a prosjecna plata 830km , prosjecna penzija 380km , ali ocito ne pratis , nego upadas kao "padobranac".


Na 75% stanova NEMA tehnicke mogucnosti ugradnje pojedinacnog sata osim za cijelu zgradu/haustor...
Nemas sansi da konrtrolises potrosnju...

Nije dosao "veci" racun, nije da ce sa sadasnjih prosjecnih 130km poskupiti na 140 ili 150km, nego sa sadasnjih 130 na astronomskih prosjecnih 500km mjesecno , to vecina gradjana Kantona Sarajevo nije u stanju platiti!?

To je puno i za standard gradjana jedne zapadnoevropske zemlje...
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#34 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

Haris.ba wrote:Ukinuto je famoznih 40%.

Ima i nedavna presuda ustavnog suda o pravu na raskid ugovora.

Demantovan si nedavno na temi , " Toplane iskljucuju grijanje neplatisama"...


Udji na web site ,udruzenja potrosaca, korisnik u
je nedavno objavio, pise, " da se ne mozes odjaviti a da i dalje ne placas 40% racuna" , ovim "lopovima" iz Toplana...

Nemoj trolati / plasirati neistinite informacije...
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#35 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by lissics »

Fudo Bosna wrote:
Nije dosao "veci" racun, nije da ce sa sadasnjih prosjecnih 130km poskupiti na 140 ili 150km, nego sa sadasnjih 130 na astronomskih prosjecnih 500km mjesecno , to vecina gradjana Kantona Sarajevo nije u stanju platiti!?

To je puno i za standard gradjana jedne zapadnoevropske zemlje...
Preuvelicavas cijene i nisam vidio nikakve dokaze da ce toliko poskupiti. Cini mi se samo da galamis bezze
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#36 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

lissics wrote:
Fudo Bosna wrote:
Nije dosao "veci" racun, nije da ce sa sadasnjih prosjecnih 130km poskupiti na 140 ili 150km, nego sa sadasnjih 130 na astronomskih prosjecnih 500km mjesecno , to vecina gradjana Kantona Sarajevo nije u stanju platiti!?

To je puno i za standard gradjana jedne zapadnoevropske zemlje...
Preuvelicavas cijene i nisam vidio nikakve dokaze da ce toliko poskupiti. Cini mi se samo da galamis bezze





Gledao sam desetke eksperimentalnih racuna u Svrakinom, Alipasinom itd, i neki iz moje porodice su ih dobivali prije 5 godina kada je najavljeno uvodjenje zajednickih mjeraca za haustore, mnoge zgrade u Svrakinom, Alipasinom na Aneksu, vec godinama imaju te zajednicke mjerace, ali to nije do sada startalo, (mada je sve vec sada spremno), ali je najavljeno tek od pocetka 2020.godine.

Prosjek, stan od 60 m2 prosjek 400/500km je dolazilo , uz redovni racun , kao letak uz racun to je trajalo oko tri mjeseca i tada najavljeno za 2020.

Moj prijatelj koji ima veci stan , u tih nekoliko eksperimentalnih mjeseci je dobivao od 600 do 800km , prosjek 700km mjesecno. Za male stanove, jednosobni , 35 m2, prosjek bio 250/300km mjesecno...


Moj rodjak je isao sa tim racunom i pitao , da li moze , kada taj obracun pocne , ugraditi individualni mjerac.
Odgovoreno je da u njegovoj i vecini tih zgrada ne postoje tehnicki uslovi za individualne mjerace...


P.S.
Ako kontaktiram nekog od te raje , stavicu, isto bih molio , ako ima neki forumas, a da je sacuvao taj pilot/racun ,molio bih da uploaduju fotku, raja iz Novog Grada , pogotovu 2 sobni ili 3 sobni stanovi, mada se bojim da to ljudi nisu sacuvali jer nisu vjerovali da ce se uvesti...
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#37 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by TheGodfather001 »

Fudo Bosna wrote:
lissics wrote:
Fudo Bosna wrote:
Nije dosao "veci" racun, nije da ce sa sadasnjih prosjecnih 130km poskupiti na 140 ili 150km, nego sa sadasnjih 130 na astronomskih prosjecnih 500km mjesecno , to vecina gradjana Kantona Sarajevo nije u stanju platiti!?

To je puno i za standard gradjana jedne zapadnoevropske zemlje...
Preuvelicavas cijene i nisam vidio nikakve dokaze da ce toliko poskupiti. Cini mi se samo da galamis bezze





Gledao sam desetke eksperimentalnih racuna u Svrakinom, Alipasinom itd, i neki iz moje porodice su ih dobivali prije 5 godina kada je najavljeno uvodjenje zajednickih mjeraca za haustore, mnoge zgrade u Svrakinom, Alipasinom na Aneksu, vec godinama imaju te zajednicke mjerace, ali to nije do sada startalo, (mada je sve vec sada spremno), ali je najavljeno tek od pocetka 2020.godine.

Prosjek, stan od 60 m2 prosjek 400/500km je dolazilo , uz redovni racun , kao letak uz racun to je trajalo oko tri mjeseca i tada najavljeno za 2020.

Moj prijatelj koji ima veci stan , u tih nekoliko eksperimentalnih mjeseci je dobivao od 600 do 800km , prosjek 700km mjesecno. Za male stanove, jednosobni , 35 m2, prosjek bio 250/300km mjesecno...


Moj rodjak je isao sa tim racunom i pitao , da li moze , kada taj obracun pocne , ugraditi individualni mjerac.
Odgovoreno je da u njegovoj i vecini tih zgrada ne postoje tehnicki uslovi za individualne mjerace...


P.S.
Ako kontaktiram nekog od te raje , stavicu, isto bih molio , ako ima neki forumas, a da je sacuvao taj pilot/racun ,molio bih da uploaduju fotku, raja iz Novog Grada , pogotovu 2 sobni ili 3 sobni stanovi, mada se bojim da to ljudi nisu sacuvali jer nisu vjerovali da ce se uvesti...
Fudo kralju, šta ti uopšte želiš? Da ne plaćaš grijanje, da ne uvodiš mjerače, da se isključiš sa centralnog? Trošiš,plaćaš logiĆno... Ili ispoštuj Aneks 7 i spasi se brige;-)
Drugo, puno prijatelja i članova šire porodice živi na AP, Mojmilu i Dobrinji i griju se putem Toplana nikad nije spomenuo te "probne" račune... Jedino je bilo za ViK testna faza sa individualnim mjeračima...
Konačno, puno trolaš.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by konektovan »

Ne znam za mojmilo i alipašino, ali znam pouzdano za zgradu na grbavici, do šopinga, ona u kojoj je kafic cacao, tu je prije par godina uradjena nova fasada i postavljeni mjeraci (kalorimetri), i mislim da je to bila prva zgrada u Sarajevu koja izabrana za taj pilot projekat od strane toplana.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#39 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by TheGodfather001 »

konektovan wrote:Ne znam za mojmilo i alipašino, ali znam pouzdano za zgradu na grbavici, do šopinga, ona u kojoj je kafic cacao, tu je prije par godina uradjena nova fasada i postavljeni mjeraci (kalorimetri), i mislim da je to bila prva zgrada u Sarajevu koja izabrana za taj pilot projekat od strane toplana.
I poslije toga dolazili 5x uvećani računi za uslugu?? To je onda pitanje za ombudsmana za zaštitu potrošača...
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#40 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by konektovan »

TheGodfather001 wrote:
konektovan wrote:Ne znam za mojmilo i alipašino, ali znam pouzdano za zgradu na grbavici, do šopinga, ona u kojoj je kafic cacao, tu je prije par godina uradjena nova fasada i postavljeni mjeraci (kalorimetri), i mislim da je to bila prva zgrada u Sarajevu koja izabrana za taj pilot projekat od strane toplana.
I poslije toga dolazili 5x uvećani računi za uslugu?? To je onda pitanje za ombudsmana za zaštitu potrošača...
E ne znam za racune, to nisam ja pisao, ali prvom prilikom cu provjeriti. Racuni su se placali standardno po kvadratu, a kako i koliko su dolazili ti experimentalni, cemo provjeriti.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#41 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

TheGodfather001 wrote:
Fudo Bosna wrote:
Nije dosao "veci" racun, nije da ce sa sadasnjih prosjecnih 130km poskupiti na 140 ili 150km, nego sa sadasnjih 130 na astronomskih prosjecnih 500km mjesecno , to vecina gradjana Kantona Sarajevo nije u stanju platiti!?

To je puno i za standard gradjana jedne zapadnoevropske zemlje...
Preuvelicavas cijene i nisam vidio nikakve dokaze da ce toliko poskupiti. Cini mi se samo da galamis bezze





Gledao sam desetke eksperimentalnih racuna u Svrakinom, Alipasinom itd, i neki iz moje porodice su ih dobivali prije 5 godina kada je najavljeno uvodjenje zajednickih mjeraca za haustore, mnoge zgrade u Svrakinom, Alipasinom na Aneksu, vec godinama imaju te zajednicke mjerace, ali to nije do sada startalo, (mada je sve vec sada spremno), ali je najavljeno tek od pocetka 2020.godine.

Prosjek, stan od 60 m2 prosjek 400/500km je dolazilo , uz redovni racun , kao letak uz racun to je trajalo oko tri mjeseca i tada najavljeno za 2020.

Moj prijatelj koji ima veci stan , u tih nekoliko eksperimentalnih mjeseci je dobivao od 600 do 800km , prosjek 700km mjesecno. Za male stanove, jednosobni , 35 m2, prosjek bio 250/300km mjesecno...


Moj rodjak je isao sa tim racunom i pitao , da li moze , kada taj obracun pocne , ugraditi individualni mjerac.
Odgovoreno je da u njegovoj i vecini tih zgrada ne postoje tehnicki uslovi za individualne mjerace...


P.S.
Ako kontaktiram nekog od te raje , stavicu, isto bih molio , ako ima neki forumas, a da je sacuvao taj pilot/racun ,molio bih da uploaduju fotku, raja iz Novog Grada , pogotovu 2 sobni ili 3 sobni stanovi, mada se bojim da to ljudi nisu sacuvali jer nisu vjerovali da ce se uvesti...[/quote]

Fudo kralju, šta ti uopšte želiš? Da ne plaćaš grijanje, da ne uvodiš mjerače, da se isključiš sa centralnog? Trošiš,plaćaš logiĆno... Ili ispoštuj Aneks 7 i spasi se brige;-)
Drugo, puno prijatelja i članova šire porodice živi na AP, Mojmilu i Dobrinji i griju se putem Toplana nikad nije spomenuo te "probne" račune... Jedino je bilo za ViK testna faza sa individualnim mjeračima...
Konačno, puno trolaš.[/quote]
















@TheGodfather001

Zelim da ako ne mogu tehnicki uvesti mjerace za svaki stan da onda naplacuju kao do sada !

Cijeli zivot grijanje placam uredno, mjesec za mjesec, nikada nisam dobio opomenu za neplaceni racun Toplana...
Pardon, osim u ratu, nije bilo grijanja, pa nije bilo ni racuna.

Rado bih se iskljucio nego da mi dolaze nekoliko puta veci racuni za obracun cijelog haustora, za uslugu gdje nemam i tehnicki nemogu imati kontrole i svog sata i time ne mogu uticati na potrosnju, ali i stanujem u onoj velikoj vecini zgrada, gdje je grijanje kroz stanove, prolaze vertikale, a ne kroz haustor, pa cu , ako se iskljucim, ostati sa vertikalama i imati obavezu placanja 40% racuna plus moje grijanje.


Kakve veze imam sa aneksom sedam ? Zivim u zgradi koja je izgradjena davno prije rata , rodjen u Sarajevu i cio rat bio u Sarajevu?


Nisi dobro informisan imam konkretno clana najuze porodice zivi u Svrakinom, dobivao te racune meni ih licno pokazivao, zgrade pored nekadasnje Nove pijace u Svrakinom, gradjene 1980 tih...


100 posto bili eksperimentalni racuni projekat uvodjenja kalorimetara prije nekih 5-6 godina.


Ako te problem ne tangira, nemas centralno ili imas,( ali tehnicki mozes ugraditi mjerac ili se iskljuciti, ) zasto one koji imaju problem smaras i izivljavas se, verbalno/trolanjem, nad onim stanarima koji ce za 12 mjeseci, imati taj problem?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#43 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Prpa.ba »

Postavljac teme da ima na umu da je ovo narod koji je i u maju 1992. "mislio" da nece biti rata, sto govori o sirini i dubini promisljanja.

U prevodu, dzaba upozoravas, isti forumski nadimci ce za godinu kmecati kada im se racuni utrostruce i zapitkivati se "nedime, sta nam ovo rade" i "otkud ovo, zasto niko nije sprijecio". Kalimero narod. :-D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#44 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by wewa »

ja zivim na alipasinom, nema mogucnosti da se ugradi pojedinacni kalorimetar jer imam 5 vertikala koje prolaze kroz stan

u vrijeme najave uvodjenja naplate po potrosnji dolazili su primjeri racuna na oko 400 KM, sjecam se da sam i tad kolutala ocima...

nama su recimo dotrajali ventili vertikala u podrumu, gotovo je nemoguce zavrnuti dotok vode u pojedine vertikale ali iz toplana to ne saniraju. pri tom naravno planiraju povecanje cijena, i to drasticno.

u samom naselju ima zgrada koje su utopljene nedavno, na nekim je utopljavanje u toku, pa se postavlja pitanje u kojem je svemiru fer da sve zgrade imaju isti tretman!?

ostaje nada da ce to nova vlada probati smislenije rijesiti. ako ne, bice pokrenuto more sporova pred sudom.
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#45 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by gidra »

Fudo Bosna wrote:
Haris.ba wrote:Ukinuto je famoznih 40%.

Ima i nedavna presuda ustavnog suda o pravu na raskid ugovora.

Demantovan si nedavno na temi , " Toplane iskljucuju grijanje neplatisama"...


Udji na web site ,udruzenja potrosaca, korisnik u
je nedavno objavio, pise, " da se ne mozes odjaviti a da i dalje ne placas 40% racuna" , ovim "lopovima" iz Toplana...

Nemoj trolati / plasirati neistinite informacije...
Možeš se odjaviti, kako ne možeš? Ja nisam ni podnio zahtjev za odjavu a odjavili me, to jest prestali mi slati račune zaključno sa mjesecom maj nakon presude. Doduše ima dvije godine kako sam plaćao samo 40%. Ne koristim njihovu uslugu uopće jer nemam vertikale kroz stan.
Image
Last edited by gidra on 31/12/2018 11:31, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#46 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by gidra »

wewa wrote:ja zivim na alipasinom, nema mogucnosti da se ugradi pojedinacni kalorimetar jer imam 5 vertikala koje prolaze kroz stan

u vrijeme najave uvodjenja naplate po potrosnji dolazili su primjeri racuna na oko 400 KM, sjecam se da sam i tad kolutala ocima...

nama su recimo dotrajali ventili vertikala u podrumu, gotovo je nemoguce zavrnuti dotok vode u pojedine vertikale ali iz toplana to ne saniraju. pri tom naravno planiraju povecanje cijena, i to drasticno.

u samom naselju ima zgrada koje su utopljene nedavno, na nekim je utopljavanje u toku, pa se postavlja pitanje u kojem je svemiru fer da sve zgrade imaju isti tretman!?

ostaje nada da ce to nova vlada probati smislenije rijesiti. ako ne, bice pokrenuto more sporova pred sudom.
uradite i vi fasadu, prijavite se na projekat. Ili skupite lovu
Ili čekate da vam i to država finansira? Najveća ubleha i bacanje para je što se naše pare troše na utopljavanje vaših zgrada.
Ni mene niko nije pitao kada sam radio na kući fasadu nedavno i dao 10k KM trebal' mi pomoći novčano...
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#47 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

gidra wrote:
Fudo Bosna wrote:
Haris.ba wrote:Ukinuto je famoznih 40%.

Ima i nedavna presuda ustavnog suda o pravu na raskid ugovora.

Demantovan si nedavno na temi , " Toplane iskljucuju grijanje neplatisama"...


Udji na web site ,udruzenja potrosaca, korisnik u
je nedavno objavio, pise, " da se ne mozes odjaviti a da i dalje ne placas 40% racuna" , ovim "lopovima" iz Toplana...

Nemoj trolati / plasirati neistinite informacije...
Možeš se odjaviti, kako ne možeš? Ja nisam ni podnio zahtjev za odjavu a odjavili me, to jest prestali mi slati račune zaključno sa mjesecom maj nakon presude. Doduše ima dvije godine kako sam plaćao samo 40%. Ne koristim njihovu uslugu uopće jer nemam vertikale kroz stan.

Pises isto sto i ja, prakticki ne mozes se odjaviti tj mozes uz nastavak 40% placanja...

Ako imas vertikale kroz stan ne mozes se odjaviti. Tj kao "mozes" ali nastavljas placati 40% racuna.

Ja , nazalost kao i najmanje 70% korisnika usluga Toplana, imam vertikale kroz stan...
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#48 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Fudo Bosna »

Prpa.ba wrote:Postavljac teme da ima na umu da je ovo narod koji je i u maju 1992. "mislio" da nece biti rata, sto govori o sirini i dubini promisljanja.

U prevodu, dzaba upozoravas, isti forumski nadimci ce za godinu kmecati kada im se racuni utrostruce i zapitkivati se "nedime, sta nam ovo rade" i "otkud ovo, zasto niko nije sprijecio". Kalimero narod. :-D

:thumbup: !

Da upravo, ovi koji imaju grijanje kao i ja , a koji me "miniraju" i ismijavaju/trolaju , kada im za nekih 12 mjeseci dodju racuni od nekoliko stotina km, kmecat ce i kukati ?!

A borba J .Preduzeca i gradjanina tj KJKP iza kojeg stoji drzava i stranacki kadrovi i potrosaca sa druge strane tj; radnika, sluzbenika, studenta, penzionera je borba ; "Davida i Golijata" , tj; uvijek nagrebe potrosac tj ; "sitna buranija".


Ne lipsi magarce dok ti ne nabiju dug od par hiljada km sa kamatama za 7 grejnih mjeseci a ti se ganjaj po sudu , ako imas jos para za tuzbu a ishod ?
lissics
Posts: 499
Joined: 09/08/2018 06:29

#49 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by lissics »

Dzaba kad nemas nikakvih dokaza da ce toliko biti. Sva ti prica uzalud
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#50 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by TheGodfather001 »

Fudo Bosna wrote:
Prpa.ba wrote:Postavljac teme da ima na umu da je ovo narod koji je i u maju 1992. "mislio" da nece biti rata, sto govori o sirini i dubini promisljanja.

U prevodu, dzaba upozoravas, isti forumski nadimci ce za godinu kmecati kada im se racuni utrostruce i zapitkivati se "nedime, sta nam ovo rade" i "otkud ovo, zasto niko nije sprijecio". Kalimero narod. :-D

:thumbup: !

Da upravo, ovi koji imaju grijanje kao i ja , a koji me "miniraju" i ismijavaju/trolaju , kada im za nekih 12 mjeseci dodju racuni od nekoliko stotina km, kmecat ce i kukati ?!

A borba J .Preduzeca i gradjanina tj KJKP iza kojeg stoji drzava i stranacki kadrovi i potrosaca sa druge strane tj; radnika, sluzbenika, studenta, penzionera je borba ; "Davida i Golijata" , tj; uvijek nagrebe potrosac tj ; "sitna buranija".


Ne lipsi magarce dok ti ne nabiju dug od par hiljada km sa kamatama za 7 grejnih mjeseci a ti se ganjaj po sudu , ako imas jos para za tuzbu a ishod ?
Ti Fudo k'o Tetka Zilha, brineš o nama... Drugo, sve je posredno što si iznio (član porodice, prijatelj, svemirci). Pošalji upit Toplanama i pitaj da li će te obuhvatiti taj projekat, ostalo sve možeš svesti na 2 rečenice teške filozofije o kojoj ti tomove pišeš.
A kada već pitaš, tangira me samo ono što mi se dešava. Kada ne budem mogao plaćati režije, prodam 4-sobni stan i odselim u brvnaru jerbo tamo ću zagrijavati prostor kako želim, neću tugovati na forumu i galamiti o nečemu što će stići 2020.
Imaš još jedan problem od 2020., možeš i o tome otvoriti temu pa se snebivati: nemogućnost prolaska tehničkog pregleda za vozila ispod EURO3 norme.
Post Reply