2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#101 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Nisrin »

I sta je sad bolje ugraditi mjerace individualne ili placati pausalno broj stanova/ potrosnja?!
Jadni ljudi kako god...i znaci, ako nema uslova za individualne mjerace, stoko placaj 5x vise...jer nemas drugog izbora! Nab**** Bosnu, jedva cekam otici odavde!
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#102 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by studiorum_tuzlaensis »

može se proći bez 40% i u zgradama sa zaj vertikalmaa, plombiraju se rad. sa vekrtikala uz zapisnik. Samo treba znat zagalamit i zaprijetit tj. nekom jebat mater od šalterskog do šefa, ako treba i direktoru da se gaće useru ;) ... pa kad zaigra guzica izbrišu te i otfikare sa plaćanja, tad im cijevi nisu bitne. Nažalost jedini način i ujedno tužno, ali provjereno dokazan i radi na primjeru vlastitog brata.

Imate takvih dosta slučajeva, samo ne znate.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#103 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by VladaFBiH »

studiorum_tuzlaensis wrote:može se proći bez 40% i u zgradama sa zaj vertikalmaa, plombiraju se rad. sa vekrtikala uz zapisnik. Samo treba znat zagalamit i zaprijetit tj. nekom jebat mater od šalterskog do šefa, ako treba i direktoru da se gaće useru ;) ... pa kad zaigra guzica izbrišu te i otfikare sa plaćanja, tad im cijevi nisu bitne. Nažalost jedini način i ujedno tužno, ali provjereno dokazan i radi na primjeru vlastitog brata.

Imate takvih dosta slučajeva, samo ne znate.
može se proći bez 40% jer je ustavni sud donio presudu u korist korisnika - do tada nije moglo bez obzira koliko galamio i prijetio...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#104 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote:može se proći bez 40% jer je ustavni sud donio presudu u korist korisnika - do tada nije moglo bez obzira koliko galamio i prijetio...
Nemoj kvariti idilu. Eto Fude da kaže da to ništa ne važi. :bih:
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#105 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by znalacf »

Nisrin wrote: 03/06/2019 10:43 I sta je sad bolje ugraditi mjerace individualne ili placati pausalno broj stanova/ potrosnja?!
Jadni ljudi kako god...i znaci, ako nema uslova za individualne mjerace, stoko placaj 5x vise...jer nemas drugog izbora! Nab**** Bosnu, jedva cekam otici odavde!
Pa ako jedva čekaš da odeš u neku kapitalističku zemlju bujrum, tamo je po potrošnji.Pa zato stanovi imaju različitu vrijednost zavisno od godine gradnje, izolacije, pozicije itd. sve to utiče na potrošnju energije za zagrijavanje i onaj kome bi kalolimetar izmjerio veliku potrošnju taj bi se u crno zavio i sa drugim energentima.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#106 Re: 2020 Toplane uvode(zajednicke)mjerace, sta to znaci u praksi, (racune od nekoliko stotina KM mjesecno?)

Post by Nisrin »

znalacf wrote: 24/12/2019 09:32
Pa ako jedva čekaš da odeš u neku kapitalističku zemlju bujrum, tamo je po potrošnji.Pa zato stanovi imaju različitu vrijednost zavisno od godine gradnje, izolacije, pozicije itd. sve to utiče na potrošnju energije za zagrijavanje i onaj kome bi kalolimetar izmjerio veliku potrošnju taj bi se u crno zavio i sa drugim energentima.
Neka je po potrosnji, izracunali za nas 2, grijanje + voda 87 eura,...na prosjek plata, standard..struja je OK.. oko 45eur...prethodni stanari nikad nisu presli tu potrosnju na godisnjem nivou, ja vjerujem da mi hocemo, jer ja stvarno puno trosim energente, ali nije mi zao ni platiti, kad znam da mogu upaliti grijanje i u septembru i junu ako imam potrebe! C kategorije je energetska efikasnost stana, utopljen stan, dobra stolarija, podovi, nema vlage iako mnogi imaju problema s tim...kolegica zivi u stanu gdje joj uvijek vrate stotine eura, jer toliko je stan topao da rijetko i pali grijanje itd...
Post Reply