20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by black »

Jubilarno 20. izdanje najboljeg festivala :-D

Prvi učesnik festivala je John Zorn, američki kompozitor, saksofonista, multiinstrumentalista, producent i dirigent

Image
John Zorn je lider njujorške downtown scene i jedan od najznačajnijih kompozitora današnjice. Njegova karijera obuhvata na stotine diskografskih izdanja, žanrovski različitih, od jazza, rocka, hardcorea, klasične muzike, surfa i metala, do ambijentalne, filmske i improvizirane muzike.

Prodaja ulaznica za ovaj i ostale programe Jazz Festa počinje 9. maja do kada će biti objavljen i cjelokupan program jubilarnog izdanja 20. Jazz Festa Sarajevo 2016.

Image
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#2 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Free Spirit »

Bilo bi ekstra da opet dovedu Ibrahima Maalouf-a, kako je prejako bilo prije 2 godine :-D
Slušao tad i Portera, ostalo me nije interesovalo toliko. Prošle godine fulao zbog obaveza, ove godine čekam konačnu listu sa nadom...

Prati li ko Postmodern Jukebox, šta mislite kako bi se oni uklopili u Jazz Fest?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#3 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Hakiz »

Kako plate u BiH godinama ne rastu, a cijene karata za SJF su svake godine za 5 do 10 KM više u odnosu na prethodnu, očito je da su organizatori odlučili da taj festival postane elitistički. Problem je i to što rastu i cijene ostalih proizvoda koji se moraju platiti (hrana, komunalije itd).

Možda karte i ne mogu biti jeftinije. Ali, ovo nije sredina u kojoj većina ljudi te cijene može priuštiti.

To sigurno neće pomoći popularnosti jazza u BiH. Doduše, zašto bi masovna publika morala imati mogućnost prisustvovati svemu. Neka nešto ostane i nedostupno plebsu, ionako jazz i nije za prodavačicu koja živi od 400 ili 500 KM plate. Zna se šta je zabava za "običnog" radnika. Jazz u Sarajevu je za elitu, kao i za strance. Kada na nekom događaju u jednoj zemlji prisustvuje haman više stranaca nego lokalnog stanovništva, trebalo bi se zabrinuti.

Samo, nemoj da onda opet neko postavi pitanje zašto su u BiH Farma i slične guposti toliko popularne. Naime, jazz, kao i klasika i još ponešto, nisu lako svarljivi "običnom" čovjeku. Publika se za te sadržaje mora školovati, njegovati. Visoke cijene pristupa sigurno ne pomažu u odgajanju publike za te sadržaje.

Kada je već spomenut Porter: Njegov glas je fantastičan. Ali su mu tekstovi pjesama tako banalni. Lično mišljenje, ko se ne slaže, poštujem.

Festivalu želim svu sreću. Ja sam do prije dvije godine išao na barem jedan, ako ne i više koncerata. Onda mi je postalo skupo.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#4 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by mad mike »

Koja je cijena ulaznica ?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Bloo »

Free Spirit wrote:Bilo bi ekstra da opet dovedu Ibrahima Maalouf-a, kako je prejako bilo prije 2 godine :-D
Slušao tad i Portera, ostalo me nije interesovalo toliko. Prošle godine fulao zbog obaveza, ove godine čekam konačnu listu sa nadom...

Prati li ko Postmodern Jukebox, šta mislite kako bi se oni uklopili u Jazz Fest?
:thumbup:
obožavam ih
mislim da bi bili udarni s obzriom da su pop
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#6 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Free Spirit »

Bloo wrote: :thumbup:
obožavam ih
mislim da bi bili udarni s obzriom da su pop
PMJ bi bio san snova :D
Hakiz wrote:Možda karte i ne mogu biti jeftinije. Ali, ovo nije sredina u kojoj većina ljudi te cijene može priuštiti.
Cijene jesu preskupe za naše prostore, da je prosjek do 20-30 KM bilo bi ekstra. Može se malo uštedit na "early bird" rezervacijama, i što je još bolje ne moraš plaćati do par dana prije koncerta pa se isplati rezervisati kako god okreneš.

S obzirom da je ovo jednogodišnji događaj, meni i kao studentu ipak nije toliki problem skupiti i za ove cijene, jednostavno odvajam cijelo ljeto za svoj ćejf (rijetko izlazim svakako).

Što se Portera tiče na glas sam i mislio, ne očekujem neke aman tekstove ali je za odmora baš prava stvar.
mad mike wrote:Koja je cijena ulaznica ?
Još se ne znaju cijene, za par dana bi trebale početi rezervacije preko web stranice festivala, pa provjeri.
U prosjeku za rezervacije se plaća od 25 do 35 KM, kasnije budu skuplje 30-40% ako se dobro sjećam. Budu i 1-2 puta dupli koncerti za jednu kartu, al sve zavisi koga će dovesti
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#7 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by black »

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#8 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Hakiz »

https://jazzfest.ba daje slijedeći rezultat:

Your connection is not secure

The owner of jazzfest.ba has configured their website improperly. To protect your information from being stolen, Firefox has not connected to this website.

Learn more…

Report errors like this to help Mozilla identify misconfigured sites
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#9 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by dale cooper »

Fin program. Posebno mi se sviđa Rob Mazurek Sao Paulo Underground (sjajan bend koji održava duh
Miles Davisove jazz fuzije živim), Craig Taborn i naravno Zorn! :)
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#10 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Free Spirit »

Nema više rezervacije early bird, samo kupovina i to u sljedeće dvije sedmice. Šteta :D
Interesantan program, a cijene su manje nego do sada (većinom)... Moglo bi se i otići na par koncerata :-D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#11 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Krokodajl »

Prati li ko Postmodern Jukebox, šta mislite kako bi se oni uklopili u Jazz Fest?
:thumbup:

Nažalost neću moći doći, kao ni proteklih par godina al šta je tu je :(
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#12 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by mad mike »

Trazim dvije ulaznice za nastup Miroslava Tadića & Merima Ključo, 05.11. u vijećnici
User avatar
mayab
Posts: 26961
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by mayab »

:D
Image
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#14 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Saian »

Nitai je jucer kao hommage rahmetli Bobby-u odsvirao Montaru, ja nisam znao dze sam vise u jednom momentu :oops: :oops: :oops: . Bas mi je drago sto sam otisao, nisam prije bio u vijecnici na koncertu nekom, neo soul i blues u njegovoj interpretaciji su bas pasali u vijecnicu sinoc. Aferim i za organizatore i za umjetnika! Stolice na podu u vijecnici, ukoliko se hanuma uzvrpolji ko ova ispred mene sinoc pred kraj, skripe, jako, to je mozda jedina kritika. Sljedeci put pluto na noge stolice za ove s mravima u guzici. Adervajz, junik ikpirijens!
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15398
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#15 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by problemnatravunu »

Image
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#16 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Hakiz »

problemnatravunu wrote:Image
Sve OK do zadnje rečenice.

Zašto bi ljudi koji nisu platili kartu imali istu prvilegiju kao oni koji jesu platili.

Ali, zadnja rečenica je tako licemjerna.

Kao, nije zabranjeno zbog love nego magije stvaranja muzike.

Ne kaki, majke ti.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#17 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Saian »

HakiZhe, mislim da ima mnoooogo vise opcija za ubit' neku lovu muzikom, nego sto je bavljenje i sviranje jazz-a. Daleko od toga da su ovo gladni umjetnici, al relativno gledano, ko gleda ovu tvoju rachunicu taj gleda i da ne zaluta na Sarajevo Jazz Fest, a ni u jazz opcenito. Ja ne znam ni kako su platili to sve organizatori, cisto sumnjam, da im izvodjachi nisu malo izasli u susret, cak i pored relativno visokih cijena karata.

Inace sam cesto za cinizam, ali mislim da je ovdje deplasiran.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Hakiz »

.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Bloo »

Saian wrote:Nitai je jucer kao hommage rahmetli Bobby-u odsvirao Montaru, ja nisam znao dze sam vise u jednom momentu :oops: :oops: :oops: . Bas mi je drago sto sam otisao, nisam prije bio u vijecnici na koncertu nekom, neo soul i blues u njegovoj interpretaciji su bas pasali u vijecnicu sinoc. Aferim i za organizatore i za umjetnika! Stolice na podu u vijecnici, ukoliko se hanuma uzvrpolji ko ova ispred mene sinoc pred kraj, skripe, jako, to je mozda jedina kritika. Sljedeci put pluto na noge stolice za ove s mravima u guzici. Adervajz, junik ikpirijens!
:kiss:
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#20 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Saian »

Bloo wrote:
Saian wrote:Nitai je jucer kao hommage rahmetli Bobby-u odsvirao Montaru, ja nisam znao dze sam vise u jednom momentu :oops: :oops: :oops: . Bas mi je drago sto sam otisao, nisam prije bio u vijecnici na koncertu nekom, neo soul i blues u njegovoj interpretaciji su bas pasali u vijecnicu sinoc. Aferim i za organizatore i za umjetnika! Stolice na podu u vijecnici, ukoliko se hanuma uzvrpolji ko ova ispred mene sinoc pred kraj, skripe, jako, to je mozda jedina kritika. Sljedeci put pluto na noge stolice za ove s mravima u guzici. Adervajz, junik ikpirijens!
:kiss:
pa vrpoljila se i shkripale su stolice bas :stidljiv: , jesi bila ti Bloo?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#21 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Bloo »

Saian wrote:
Bloo wrote:
Saian wrote:Nitai je jucer kao hommage rahmetli Bobby-u odsvirao Montaru, ja nisam znao dze sam vise u jednom momentu :oops: :oops: :oops: . Bas mi je drago sto sam otisao, nisam prije bio u vijecnici na koncertu nekom, neo soul i blues u njegovoj interpretaciji su bas pasali u vijecnicu sinoc. Aferim i za organizatore i za umjetnika! Stolice na podu u vijecnici, ukoliko se hanuma uzvrpolji ko ova ispred mene sinoc pred kraj, skripe, jako, to je mozda jedina kritika. Sljedeci put pluto na noge stolice za ove s mravima u guzici. Adervajz, junik ikpirijens!
:kiss:
pa vrpoljila se i shkripale su stolice bas :stidljiv: , jesi bila ti Bloo?
ja sam radila, al mostly BKC
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#22 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by Saian »

malog li foruma :D prijateljica mi je radila na jazz festu bas :D, a upoznah je onomad preko foruma, prije nove ere :oops:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#23 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by listopad »

https://www.klix.ba/magazin/kultura/jaz ... /170114061

Izgleda da ce se na kraju u Sarajevu odrzavati samo masovna sunecenja u Zetri, u organizaciji neke opskurne turske opcine. :roll:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15398
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#24 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by problemnatravunu »

listopad wrote:https://www.klix.ba/magazin/kultura/jaz ... /170114061

Izgleda da ce se na kraju u Sarajevu odrzavati samo masovna sunecenja u Zetri, u organizaciji neke opskurne turske opcine. :roll:
.... i eventualno kakav GRAND šou fest, u organizaciji obeena Image
Image
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#25 Re: 20. JAZZ FEST SARAJEVO 2016.

Post by vade_mecum »

problemnatravunu wrote:
listopad wrote:https://www.klix.ba/magazin/kultura/jaz ... /170114061

Izgleda da ce se na kraju u Sarajevu odrzavati samo masovna sunecenja u Zetri, u organizaciji neke opskurne turske opcine. :roll:
.... i eventualno kakav GRAND šou fest, u organizaciji obeena Image
Image
ovo za monument je patetika, a za jazz fest mi ne djeluje da su pare (toliki) problem.
Post Reply