1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#726 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Daft Haruki »

internazionale wrote: 18/05/2022 10:25
sime_cipol wrote: 17/05/2022 23:20 Mrš dzubre provokatorsko, sad je Alija kriv?
A nisu oni sto su granate bacali 1425 dana na grad, 300+ u prosjeku, sto su snajperima ubijali, izgladnjivali. Kakva je to zamjena teza :-)
Banujte ga vise nek ide u 100 pm.
Jebalo majku...

Ono što je "zanimljivo" je kako mnogima teško pada, pa pokušavaju to da izrelativiziraju, ospore, umanje..., to što su u ratovima 90-ih Bošnjaci kao narod ispali daleko najcivilizovaniji, najnapredniji dok su druga dva naroda pokazala sumrak čovječanstva, iskazala najprimitivnije porive...
Da se razumijemo, ovo je gruba, generalna ocjena (ne svi jedni, drugi, treći), ali je u sušini tačna.
Ovaj "grijeh" Bošnjaka oni nikako ne mogu svariti. Ništa nije slučajno

Naravno da broj ubijene djece, kao i bilo koji broj ubijenih, silovanih, protjeranih, bilo kako oštećenih, treba što tačnije utvrditi i prikazati. Ali ostaje ovo gore što sam naveo
Zapravo meni se cini da nekako imaju svoju istinu kojom fasisticki relativiziraju svoje postupke u ratu .Mislim da znaju ali su se slozili kolektivno da ne priznaju i onda lagano opravdavaju u svojoj glavi ubistva,masovne grobnice,silovanja itd. Tipa bio je rat, u ratu se mora,oni su nas itd. Ovo je za normalne prosjecne srbe dok fasisti a ima ih,misle u sebi nek smo , Muslimani su, pobij ,ocisti teritorij i na kraju relativiziraj.

Ja problem vidim u nama i nasoj slabosti da nam odjelo kroje predstavnici koji se ponasaju predvidivo i linearno. Zapravo 30god od rata vidimo jedno te isto kako dolaze na pozicije,tale se za fotelje,dilove sklapaju i harace vlastiti narod i drzavu da bi obezbjedili prvo sebei svoju stranku.
Niko nema viziju sta za deset godina,sta ako neprijatelj opet napadne,kako odgovoriti na lazi i obmane.
Nema programa nikakvog osim otmi od naroda i moljakaj po svjetu i kmeci za donacije.
E sad opet kazem nasa je slabost sto se mi prodajemo za paket ulja pred izbore,asfalt u selu ili za platu i topli u budetskoj firmi. A neko pada i na nacionalisticku pricu. I suti nek nepuca . Imam to sta imam. Ne talasaj .
Nehljeb
Posts: 22
Joined: 28/09/2021 15:46

#728 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Nehljeb »

Da ne bi bilo zabune...
Bio sam pripadnik Armije BiH i to cijeli rat. Ne smatram to nekim velikim životnim dostignućem niti razlogom da sebe ili da me bilo ko smatra vrednijim od bilo koga ko je bio ili nije bio pripadnik bilo čega..To je prvenstveno navedeno da bi mi se bar malo teže prilijepila etiketa ovakvog ili onakog...

-Ubijena djeca Sarajevai/ili bilo kojeg drugog grada bilo gdje na svijetu:
Nema većeg zločina.Nema bolnije smrti.I baš zbog toga ne treba manipulisati brojevima.Svi kažu da je smrt i jednog djeteta neopisiv zločin.Slažem se
Pa baš zbog toga ne treba manipulisati.Jer manipulacija podrazumijeva želju da se izvuče neka uglavnom materijalna korist a sve koristi se na kraju svode na materijalno.Peuveličavanje brojki neće umanjiti bol roditelja te djece ili bilo kojih roditelja za nečijom ubijenom djecom.To će samo povećati sramotu onih koji lažima hoće da izvuku neki benefit za sebe.
Apsolutno se slažem da treba procesuirati počinioce / nalogodavce koji su odgovorni za smrt svakog djeteta. Ali ne treba to da radi ni Puhalo ni Žbanićka ni onaj nesretni direktor muzeja ili čega već.To treba da rade institucije.Njihova je sramota ako to ne rade.
Laž je univerzalna kategorija.U ratu istina prva nastrada ali u BiH laž traje i 27 godina poslije rata.A traje jer svaka laž nekom odgovara.Jedina univerzalna istina je da laž uvijek nekom odgovara.Komunisti su poslije onog rata pustili u opticaj neku brojku od 1750000 žrtava a na Jasenovac su odvojili 1000000.Time su nanijeli najveću uvredu onima koji su bili žrtve tog rata a pogotovo žrtvama Jasenovca. Ali to je odgovaralo vlastima.Laž je omiljena igračka svake vlasti.
-Puhalo ,Žbanić i ostali :
Kao da je sudski proces u pitanju... A možda u stvari i jeste nbeka vrsta sudskog procesa.Tihog ,nezvaničnog . Procesa u kojem je kazna izrečena i prije suđenja. Sudija je mlad junoša svjetskih manira.Mač u rukama svojih gazda.Njegovo je da kaže i uradi ono što azda misli.Da uradi sam ili preko svojih jurišnika. Normalno,u prvim redovima tih jurišnika su i podguzne muhe u vidu kojekakvih novinara,ostarjelih umjetnika koji od svih fizičkih bolesti i više boli činjenica da neamju pažnje koliko misle da zaslužuju.A i koja marka dobro dođe.Penzije male a skupoća velika.
Neka je sramota Bosne ,Bosanaca posebno vas Sarajlijica. Zašto niko ne stane u odbranu ovih ljudi koji su predviđeni za odstrel samo zato što su javno iznijeli stav da se treba utvrditi tačan broj ubijene djece.Nikog nisu omalovažavali osim možda one uhlhebe u institucijama koje su trebale da izađu sa tim podacima. Ali i to je dovoljno da vrli pravnik pozove svoje SA odrede na kažnjavanje onih koji ne misle kao on i gazda mu.I pri tome lakonski konstatuje da verbalni delikt ne postoji.Huškanje na ubistvo je za pravnog eksperta verbalni delikt.
Pravnik bez ikakvog profesionalnog iskustva
Čovjek koji s ebusa da je završio pravo i da je shodno tome stručnjak za pravna pitanja nikad nije odgovorio gdje je svoje briljantno znanje pokazao u dosadašnjoj karijeri.Gdje je radio?Šta je uradio? Ništa.
Žalosno je što je tako ali je tako.On je nova generacija SDA jurišnika.Neotesani,sirovi,grubi,glupi,agresivni i spremni da na poziv Vođe kazne svakog ko ne misli kao oni.Pardon,kao Vođa.Jer oni misle ono što im Vođa kaže da treba da misle.
toska
Posts: 2981
Joined: 26/09/2016 14:08

#729 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by toska »

exliberal-ex wrote: 18/05/2022 00:29
karanana wrote: 17/05/2022 23:58

jos ako te hanka za muda uhvati, molices je da te bace lavovima i da te lavovi ustvari htjednu pojesti.
E pa vidis kad ljudi pocnu da se sprdaju sa ovom gluposcu koju su srbi izvalili ( a jesu izvalili ) ali i usput negiraju da su se sranja desavala po sarajevu onda se nemaju pravo bunit kad Puhalo napise sta je napisao ili kad Tokaca / Zbanicka stanu iza njega.

eto karanana ti si stari sarajlija .....eno ti Strasnog koji je ucinio za ovaj grad mnogo vise nego mnoge patriote "ala Zahiragic", niko nije odgovarao za ubistvo njegovog oca 92 , meni je familija "nestala" u gradu...nisu ih pojeli lavovi ali jest mrak.
prisjetih se tvog pisanja na 90te.

sa sudbinom oca Strašnog većina nas je upoznata, mogao bi i ti pojasniti detalje "meni je familija "nestala" u gradu",
stiče se dojam da je tebi većina srpskih žrtva u Sarajevu sumnljiva, da li kao vojnik ARBiH ili civil od granata i metaka sa brda, tačno?
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#730 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Daft Haruki »

Daft Haruki wrote: 18/05/2022 13:04
internazionale wrote: 18/05/2022 10:25

Jebalo majku...

Ono što je "zanimljivo" je kako mnogima teško pada, pa pokušavaju to da izrelativiziraju, ospore, umanje..., to što su u ratovima 90-ih Bošnjaci kao narod ispali daleko najcivilizovaniji, najnapredniji dok su druga dva naroda pokazala sumrak čovječanstva, iskazala najprimitivnije porive...
Da se razumijemo, ovo je gruba, generalna ocjena (ne svi jedni, drugi, treći), ali je u sušini tačna.
Ovaj "grijeh" Bošnjaka oni nikako ne mogu svariti. Ništa nije slučajno

Naravno da broj ubijene djece, kao i bilo koji broj ubijenih, silovanih, protjeranih, bilo kako oštećenih, treba što tačnije utvrditi i prikazati. Ali ostaje ovo gore što sam naveo
Zapravo meni se cini da nekako imaju svoju istinu kojom fasisticki relativiziraju svoje postupke u ratu .Mislim da znaju ali su se slozili kolektivno da ne priznaju i onda lagano opravdavaju u svojoj glavi ubistva,masovne grobnice,silovanja itd. Tipa bio je rat, u ratu se mora,oni su nas itd. Ovo je za normalne prosjecne srbe dok fasisti a ima ih,misle u sebi nek smo , Muslimani su, pobij ,ocisti teritorij i na kraju relativiziraj.

Ja problem vidim u nama i nasoj slabosti da nam odjelo kroje predstavnici koji se ponasaju predvidivo i linearno. Zapravo 30god od rata vidimo jedno te isto kako dolaze na pozicije,tale se za fotelje,dilove sklapaju i harace vlastiti narod i drzavu da bi obezbjedili prvo sebei svoju stranku.
Niko nema viziju sta za deset godina,sta ako neprijatelj opet napadne,kako odgovoriti na lazi i obmane.
Nema programa nikakvog osim otmi od naroda i moljakaj po svjetu i kmeci za donacije.
E sad opet kazem nasa je slabost sto se mi prodajemo za paket ulja pred izbore,asfalt u selu ili za platu i topli u budetskoj firmi. A neko pada i na nacionalisticku pricu. I suti nek nepuca . Imam to sta imam. Ne talasaj .
I jos da sebe dopunim da se ne uvrjedi neki komsija Srbin koji postuje nevino stradale zrtve i mjerim se po rezonu svaka nevina zrtva bilo gdje na planeti iz bilo kog naroda zasluzuje da se klekne pred zrtvu i postuje Ne smije i ne moze gaziti preko kostiju mrtvih kao da ne postoje iz bilo kog politickog,vjerskog ili nekog ubjedenja.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#731 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

Srđan Puhalo objavio je novi tekst, uz poruku na Twitteru da bi "zamolio medije i portale koji su objavili onaj članak Avde Avdića da objave i ovaj moj...


P.P.S. Mene više od tebe mrze u Kalinoviku, ko voli srpske izdajnike i autošoviniste i taj krst ja nosim sa sobom. Teško da bi neko meni kazao gdje su zakopani ubijeni kalinovački Bošnjaci.

https://faktor.ba/vijest/puhalo-hvala-t ... rir/163651
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#732 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by karanana »

hajmo krenuti odastraga.
imamo li utvrdjen i imenom i prezimenom i datumom rodjenja i smrti potvrdjen broj od 11,541?
e pa od tih 11,541 mozemo li izbrojati broj djece?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#734 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by exliberal-ex »

toska wrote: 18/05/2022 13:55
exliberal-ex wrote: 18/05/2022 00:29

E pa vidis kad ljudi pocnu da se sprdaju sa ovom gluposcu koju su srbi izvalili ( a jesu izvalili ) ali i usput negiraju da su se sranja desavala po sarajevu onda se nemaju pravo bunit kad Puhalo napise sta je napisao ili kad Tokaca / Zbanicka stanu iza njega.

eto karanana ti si stari sarajlija .....eno ti Strasnog koji je ucinio za ovaj grad mnogo vise nego mnoge patriote "ala Zahiragic", niko nije odgovarao za ubistvo njegovog oca 92 , meni je familija "nestala" u gradu...nisu ih pojeli lavovi ali jest mrak.
prisjetih se tvog pisanja na 90te.

sa sudbinom oca Strašnog većina nas je upoznata, mogao bi i ti pojasniti detalje "meni je familija "nestala" u gradu",
stiče se dojam da je tebi većina srpskih žrtva u Sarajevu sumnljiva, da li kao vojnik ARBiH ili civil od granata i metaka sa brda, tačno?
Vidis vecini vas je poznat taj slucaj i opet niko nista...zasto je "netalasaj" objasnjenje za sve....
Moj clan familije je pokupljen ispred kuce I pokupilo ga policijsko vozilo...to je bio zadnji put da je vidjen. Culi smo kasnije od nekih ljudi koji su prosli kroz hosov zatvor u skoli blagoja parovica da je bio jedan zatvorenik koji odgovara njegovom opisu I koji je preminuo od batina...nikad nismo saznali. A vodio se kao nestali dok nas opstina nije natjerala da ga proglasimo mrtvim jer nismo mogli zavrsit nesto oko zaostavstine, cim smo to uradili skinut je sa spiska...eto mrtav je ali nije nadjen..vi ste ga proglasili mrtvim kraj price. Neko ce reci to je izolovani slucaj , ako se sjecas da je Mirko Pejanovic zvanicno zatrazio na sjednici predsjednistva informacije o nestajanjima srba po gradu....zato je vrijeme da se jednom zauvjek utvrdi ko je gdje ubijen, nestao..a onda ako sud I policija imaju informacija o pociniocima nek rade svoj posao. Dosta je vise blamaza kao sa kazanima ili ovaj sa djecom. Treba zacepit usta srbima za srebrenicu da neslusam vise " ma oni proglase svakog umrlog da je ubijen" I bosnjacima za sarajevo i "lavovima u pionirskoj".
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#735 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Daft Haruki »

exliberal-ex wrote: 18/05/2022 16:32
toska wrote: 18/05/2022 13:55
prisjetih se tvog pisanja na 90te.

sa sudbinom oca Strašnog većina nas je upoznata, mogao bi i ti pojasniti detalje "meni je familija "nestala" u gradu",
stiče se dojam da je tebi većina srpskih žrtva u Sarajevu sumnljiva, da li kao vojnik ARBiH ili civil od granata i metaka sa brda, tačno?
Vidis vecini vas je poznat taj slucaj i opet niko nista...zasto je "netalasaj" objasnjenje za sve....
Moj clan familije je pokupljen ispred kuce I pokupilo ga policijsko vozilo...to je bio zadnji put da je vidjen. Culi smo kasnije od nekih ljudi koji su prosli kroz hosov zatvor u skoli blagoja parovica da je bio jedan zatvorenik koji odgovara njegovom opisu I koji je preminuo od batina...nikad nismo saznali. A vodio se kao nestali dok nas opstina nije natjerala da ga proglasimo mrtvim jer nismo mogli zavrsit nesto oko zaostavstine, cim smo to uradili skinut je sa spiska...eto mrtav je ali nije nadjen..vi ste ga proglasili mrtvim kraj price. Neko ce reci to je izolovani slucaj , ako se sjecas da je Mirko Pejanovic zvanicno zatrazio na sjednici predsjednistva informacije o nestajanjima srba po gradu....zato je vrijeme da se jednom zauvjek utvrdi ko je gdje ubijen, nestao..a onda ako sud I policija imaju informacija o pociniocima nek rade svoj posao. Dosta je vise blamaza kao sa kazanima ili ovaj sa djecom. Treba zacepit usta srbima za srebrenicu da neslusam vise " ma oni proglase svakog umrlog da je ubijen" I bosnjacima za sarajevo i "lavovima u pionirskoj".
Pa zato komsija sto i na Bosanskoj strani nije u cilju da se otrkriju i kazne ta i takva ubistva. Kriju se iza naroda. Jedan drugog u vlasti ,na pozicijama pokriva . Sudstvo u kur.cu. Sve po stranackoj liniji od izvrsne do zakonodavne vlasti.
Ko ce na svog,ruka ruku mije.
Svi smo u zavjeri jer na to svakodnevno pristajemo . Cast izuzetcima ali svi se opravdamo da moramo tako na tu poziciju ,da se mora veza povuci pri zaposljavanju, kad ti ovaj odozgo naredi da ne talasas jbg . Laznjaka,miseva na tudoj budetskoj grbaci se nakotilo.
Od sudstva,murije,skolstva,socijale pa to sve stranacki botovi.
A ima nas i glupih da Bog sacuva . Ne mozes njemu milimetar u mozak. Al vecina samo svoju bulju gleda a Bogu se mole ko nikad. Era licemjera nastupila.
Dimu1927
Posts: 4006
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#736 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Dimu1927 »

sime_cipol wrote: 17/05/2022 23:20 Mrš dzubre provokatorsko, sad je Alija kriv?
A nisu oni sto su granate bacali 1425 dana na grad, 300+ u prosjeku, sto su snajperima ubijali, izgladnjivali. Kakva je to zamjena teza :-)
Banujte ga vise nek ide u 100 pm.
dosao i liberal i na ovu temu znaci, malo uzeo pauzu od navijanja za ruse u agresiji na ukrajinu, da nam prosipa pamet o ubijenoj djeci

i ovaj lasershow klon kikibombone, bas zanimljivo isti likovi povampireni ovdje na brojeve ubijene djece podrzavaju ruske agresore koji to sad trenutno rade po ukrajinskim gradovima
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#737 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

MIRSAD TOKAČA: Otkriva koliko ubijene djece Sarajeva na popisu ima Istraživačko dokumentacioni centar na čijem je on čelu

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... chelu.html
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#738 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

mali jomu wrote: 17/05/2022 15:27 PRESUDA SUDA BiH O ZLOČINIMA U KALINOVIKU OTKRIVA

“Svjedokinja Ćusto Hasna je u svom iskazu navela da je 25.06.1992. godine u njeno selo Jelešca došao...



Istraga: Znate li ijednog drugog Srđana Puhala

Puhalo: Ne znam. Samo sam ja, jedan jedini.



https://istraga.ba/presuda-suda-bih-o-z ... iCtosmH-kI



U svjedočenju na Sudu Bosne i Hercegovine svjedokinja Hasna Ćusto u svom je iskazu navela da je 25. juna 1992. godine u njeno selo...


“Ja od septembra 1991. godine pa negdje do jula ili avgusta 1994. godine nisam bio u Kalinoviku, samim tim nisam bio ni u junu 1992., a gdje sam bio to zna onaj tužilac sa kim sam razgovarao”, objavio je Puhalo.


https://stav.ba/vijest/dokument-u-posje ... drugo/9438
Škobo Habu
Posts: 9032
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#739 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Škobo Habu »

Zanimljivo je koliko je idiotskih novinara iza sebe ostavio Bakir Hadžiomerović. Jedino Kaletović što drži do sebe, dok je ostatak ekipe - gomila trasha.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#741 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by nivla »

Škobo Habu wrote: 19/05/2022 07:04
Zanimljivo je koliko je idiotskih novinara iza sebe ostavio Bakir Hadžiomerović. Jedino Kaletović što drži do sebe, dok je ostatak ekipe - gomila trasha.
klub ljubitelja i bivsih ljubitelja zlatka lagumdzije
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#742 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

Na društvenim mrežama pojavila se potvrda: Puhalo ranjen izvršavajući ratne zadatke 8. jula 1992.

Bio pripadnik zloglasne Nevesinjske brigade.


https://faktor.ba/vijest/bio-pripadnik- ... 92-/163812
User avatar
Arachnoidea
Posts: 722
Joined: 30/11/2019 00:22

#744 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by Arachnoidea »

mali jomu wrote: 19/05/2022 13:57 Na društvenim mrežama pojavila se potvrda: Puhalo ranjen izvršavajući ratne zadatke 8. jula 1992.

Bio pripadnik zloglasne Nevesinjske brigade.


https://faktor.ba/vijest/bio-pripadnik- ... 92-/163812
Nije se pojavila nego je covjek sam objavio tu sliku :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#745 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

Arachnoidea wrote: 19/05/2022 19:55 Nije se pojavila nego je covjek sam objavio tu sliku :lol:

Gdje ti je link da vidimo?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#746 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

Puhalo, koji u javnosti želi izgraditi imidž osobe koja je tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu vršila ˝neutralne poslove˝, bio je vojnik Nevesinjske brigade koja je od početka maja 1992. godine izvršila pokolj nad ženama i djecom bošnjačke i hrvatske nacionalnosti na području Nevesinja, Kalinovika, Gackog i Bileće. Ubijeno je 305 Bošnjaka i 12 Hrvata, a i danas se traga za posmrtnim ostacima mnogih od njih. Među njima je bilo 26 djece i beba, a najmlađa žrtva bilo je novorođenče staro tek sedam dana. Najstarija žrtva imala je 92 godine. Svaki osmi Bošnjak iz Nevesinja je ubijen.




Zločin u mjestu Zijemlja: Bošnjaci Nevesinja na pravdu čekaju već 30 godina

https://stav.ba/vijest/zlocin-u-mjestu- ... odina/6562
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#747 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by 90minut »

A nema šanse da nije bio prisutan...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#748 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

90minut wrote: 20/05/2022 05:09 A nema šanse da nije bio prisutan...
Pa normalno da nije, one zrtve sto kazu da im je on kuci donosio pisma lazu, jer zrtve nemaju nikakva drugog posla osim samo da lazu...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#749 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by mali jomu »

Hasan Nuhanović o Jasmili Žbanić i scenariju za film o srebreničkom Genocidu


Upamtite, molim Vas, riječ NARATIV, jer će ona odrediti sve buduće odnose među narodima na teritoriji bivše Jugoslavije, a Jasmila je snimila film koji će definisati, htjeli mi to ili ne, upravo taj NARATIV

(Autorski tekst Hasana Nuhanovića objavljen u Stavu 2019. godine)

https://stav.ba/vijest/historijska-pods ... ocidu/9434
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#750 Re: 1601 ubijeno dijete Sarajeva - osporavanje brojki

Post by scarface32 »

mali jomu wrote: 20/05/2022 05:54 Hasan Nuhanović o Jasmili Žbanić i scenariju za film o srebreničkom Genocidu


Upamtite, molim Vas, riječ NARATIV, jer će ona odrediti sve buduće odnose među narodima na teritoriji bivše Jugoslavije, a Jasmila je snimila film koji će definisati, htjeli mi to ili ne, upravo taj NARATIV

(Autorski tekst Hasana Nuhanovića objavljen u Stavu 2019. godine)

https://stav.ba/vijest/historijska-pods ... ocidu/9434
Ma vidi malog muje iz sda sto se stavio.Mali mujjke hajde ti nama objavi listu poginule djece ovdje. Gdje su imena 1601 djeteta?
Post Reply