15.maj (da se ne zaboravi)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#101

Post by bosan »

Danas osjecam i radost i tugu podjednako.Radost sto Tuzla nije dozivjela sudbinu mnogih Bosanskih gradova i tugu sto mnogi branioci ,koji tacno prije 13 godina odbranise nas grad,nisu medju zivima.Te noci se u Tuzli dogodila SLOBODA.Te noci sam osjetio Bosnu.Tuzlu su odbranili Tuzlaci,zajedno,bez dijeljenja na vjeru ,stranku ili ulicu.Ponosan sam na svoj grad i njene branioce.Te noci je spaseno nesto sto se SUZIVOT zove.Tesko je to objasniti ovima koji "SVOJU ISTINU" imaju.
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#102

Post by AjvazDedo »

Zamislite da bih se ovo desilo u svakom gradu, u Bihacu, Prijedoru, Foci itd. pokolj se tu nebih nikad dogodio i narod bih bio dobro naoruzan za odbranu, nazalost ti gradovi nisu imali ono rukovodstvo kao Tuzla.... :(
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#103

Post by fukara_tz »

bosan wrote:Danas osjecam i radost i tugu podjednako.Radost sto Tuzla nije dozivjela sudbinu mnogih Bosanskih gradova i tugu sto mnogi branioci ,koji tacno prije 13 godina odbranise nas grad,nisu medju zivima.Te noci se u Tuzli dogodila SLOBODA.Te noci sam osjetio Bosnu.Tuzlu su odbranili Tuzlaci,zajedno,bez dijeljenja na vjeru ,stranku ili ulicu.Ponosan sam na svoj grad i njene branioce.Te noci je spaseno nesto sto se SUZIVOT zove.Tesko je to objasniti ovima koji "SVOJU ISTINU" imaju.
Potpisujem :)

Veceras na BN TV njihova klasicna prica. Zena koja je izgubila sina u koloni izjavljuje da su Tuzlaci izlazili iz ulaza i ubijali vojnike cccc a mi u sklonistima drhtali ko prutici sve kontas ko ce ti doci u ulaz, hoces li prezivjet. Na snimku nigdje zive duse a ona izjavljuje Tuzlaci izlazili iz zgrada. Hebote jos sina izgubila i dalje nastavljaju po svom.

Ocaj samo ocaj nista drugo da im je da bilo koga izjednace sa sobom.
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#104

Post by meatoverhere »

Tuzla je osvjetla obraz Bosni i 92, a to cini i danas. Tada nisu dozvolili kojekavim Celama, Cacama i Jukama da im organizuju odbranu. Svaka cast Beslagicu, a naravno i braniocima. Ovim ne zelim umanjiti zasluge branioca bilo gdje u Bosni, ali Tuzlaci su imali pravo vodstvo. Ove bljuvotine nece promijeniti sliku o Tuzli od koje svi mi imamo sta nauciti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#105

Post by Alfons Kauders »

Koja mrznja ? :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#106

Post by sunday_morning »

alfonse..sta ti mislis jesu li i ovo iznad argumenti?!
i niko ne misli da ih obrise...al' dobro, vazno je da se ''drzimo teme''
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#107

Post by Alfons Kauders »

To je vec filozofsko pitanje... :D

Jesu argumenti, argumenti za povlacenje s foruma... :wink:
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#108

Post by bosan »

Iznenadilo bi me da cujem nesto pozitivno ili iskreno sa njihove strane.
Svojim sam ocima gledao kad su tri momka svoje zivote na kocku stavili da spase ranjenog "mladog srpskog vojnika"od 45 godina.Dovezli ga u Slavinovice u bolnicu,gdje je medicinski zbrinut i smjesten u podrum(zbog granatiranja)zajedno sa ostalim bolesnicima.Samo da napomenem da ova tri momka nisu bili Srbi.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#109

Post by gavrilo »

sunday_morning wrote:RS..mislis vjestacka tvorevina, krvlju najstravicnijeg genocida ogradjena?
zao mi je sto ti ovo kazem...ali njoj je pocelo da odbrojava..vidi sta rade sa policijom :roll: ...preporucujem ti - preventivno - jedan nitroglicerin pod jezik... rapidno djeluje!
nekad mi eto dodje da kazem kako je rs nepotrebna a onda cujem degenerike kao ove fasiste.

ljudi kao ti su razlog zasto ce rs da opstane. a usput idi i trazi od sds-a zahvalnicu sto im pruzas toliku podrsku.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#110

Post by Nenadv24 »

gavrilo wrote:
sunday_morning wrote:RS..mislis vjestacka tvorevina, krvlju najstravicnijeg genocida ogradjena?
zao mi je sto ti ovo kazem...ali njoj je pocelo da odbrojava..vidi sta rade sa policijom :roll: ...preporucujem ti - preventivno - jedan nitroglicerin pod jezik... rapidno djeluje!
nekad mi eto dodje da kazem kako je rs nepotrebna a onda cujem degenerike kao ove fasiste.

ljudi kao ti su razlog zasto ce rs da opstane. a usput idi i trazi od sds-a zahvalnicu sto im pruzas toliku podrsku.
Vidiš upravo takve izjave i mene vade iz takta i zbog toga još više podržavam opstanak entiteta Republika Srpska.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#111

Post by gavrilo »

Nenadv24 wrote:
gavrilo wrote:
sunday_morning wrote:RS..mislis vjestacka tvorevina, krvlju najstravicnijeg genocida ogradjena?
zao mi je sto ti ovo kazem...ali njoj je pocelo da odbrojava..vidi sta rade sa policijom :roll: ...preporucujem ti - preventivno - jedan nitroglicerin pod jezik... rapidno djeluje!
nekad mi eto dodje da kazem kako je rs nepotrebna a onda cujem degenerike kao ove fasiste.

ljudi kao ti su razlog zasto ce rs da opstane. a usput idi i trazi od sds-a zahvalnicu sto im pruzas toliku podrsku.
Vidiš upravo takve izjave i mene vade iz takta i zbog toga još više podržavam opstanak entiteta Republika Srpska.
ma pazi sta pricas ovde... inace ce jos reci kako dva cetnika saradjuju
aris_angelis
Posts: 159
Joined: 15/02/2005 19:20
Location: chicago

#112

Post by aris_angelis »

Cetalji niste ,ali bogami nisu vam ni mrski nesto puno :oops: :oops:
Solomon
Posts: 101
Joined: 07/06/2004 19:22

#113

Post by Solomon »

"alfonse..sta ti mislis jesu li i ovo iznad argumenti?!
i niko ne misli da ih obrise...al' dobro, vazno je da se ''drzimo teme''"


-Procitas malo postove od fukare_tz, fair lifa i jos nekih pa onda naucis sta su argumenti. :oops:
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#114

Post by Nenadv24 »

gavrilo wrote:
Nenadv24 wrote:
gavrilo wrote: nekad mi eto dodje da kazem kako je rs nepotrebna a onda cujem degenerike kao ove fasiste.

ljudi kao ti su razlog zasto ce rs da opstane. a usput idi i trazi od sds-a zahvalnicu sto im pruzas toliku podrsku.
Vidiš upravo takve izjave i mene vade iz takta i zbog toga još više podržavam opstanak entiteta Republika Srpska.
ma pazi sta pricas ovde... inace ce jos reci kako dva cetnika saradjuju
Već sam ja doživio takvo nešto od bivšeg mi stranačkog kolege pa sam mislio u narednih mjesec dana izaći iz SDP-a.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#115

Post by JBT »

Hajde mi objasni kako mozes biti clan SDP-a i podrzavati opstanak RS-a.
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#116

Post by Nenadv24 »

Kakve veze ima ako podržavam da moj narod ima dio teritorije na kojoj se ne osjeća pod pritiskom. To vama nikako ne dopire do mozga izgleda. RS će možda samo promijeniti ime a postaće neka vrsta regije gdje su Srbi skoncentrisani i ne bih imao ništa ni protiv takvog rješenja. Što se ja uopšte pravdam vama?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#117

Post by JBT »

Kome "vama"?

Pa zar nije SDP gradjanska opcija? Znaci, nema podjela na narode nego na gradjane. Pa zar SDP ne propagira da cijela BiH pripada njenim gradjanima bez obzira na nacionalnost, na cijelom teritorijumu?
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#118

Post by fukara_tz »

bosan wrote:Iznenadilo bi me da cujem nesto pozitivno ili iskreno sa njihove strane.
Svojim sam ocima gledao kad su tri momka svoje zivote na kocku stavili da spase ranjenog "mladog srpskog vojnika"od 45 godina.Dovezli ga u Slavinovice u bolnicu,gdje je medicinski zbrinut i smjesten u podrum(zbog granatiranja)zajedno sa ostalim bolesnicima.Samo da napomenem da ova tri momka nisu bili Srbi.
Ma jasta radi nismo mi neljudi ko oni, postoje snimci vojnika i u bolnici kako su lijeceni danas su prikazivali na TK. Uglavnom sve zivo ima snimljeno. Vojnici koji su uletili u salon namjestaja nekadasnji Sipad, nakon odredjenog vremena su deportovani u Bijeljinu. Cak su upali i u jedno skloniste u Pecari o tome ne znam bas, ne bi bilo lose da nam neko isprica.

Pozitivno sigurno necemo jos zadugo cuti.

I zamisli u ranim jutarnjim satima 16 maja prve granate idu na Tuzlu. Preko noci se ljudi naoruzali i ukopali u Pozarnic cccc kako da ne.
Kotromanic
Posts: 258
Joined: 02/12/2004 19:10
Location: BiH

#119

Post by Kotromanic »

Nenadv24 wrote:Kakve veze ima ako podržavam da moj narod ima dio teritorije na kojoj se ne osjeća pod pritiskom. To vama nikako ne dopire do mozga izgleda. RS će možda samo promijeniti ime a postaće neka vrsta regije gdje su Srbi skoncentrisani i ne bih imao ništa ni protiv takvog rješenja. Što se ja uopšte pravdam vama?
Samo da kažem našim dragim forumašima, da ne nasjedaju na četničku propagandu koja nastoji uništiti socijaldemokratiju. Koincidencija ili ne danas je Vlada Srbije organizovala skup četnika na Ravnoj Gori?! Mene više niko ne može uvjeriti da Srbi u bar 90% slučajeva nisu četnici. Mislio sam da je vrhunac izjednačavanje partizana sa četnicima, ali kada sam vidio ovaj skup pod pokroviteljstvom Vlade, nisam vjerovao da još postoji narod koji javno u velikom broj (milion ljudi je glasalo samo za Šešelja, da ne govorim o drugim stvarima) slavi fašiste, i sluge okupatora.

Što se tiče ove navodne priče kako je Nenad član SDP-a, to je naravno samo patka, kako bi unio razdor u SDP, jer gdje će četnik koji se zalaže da Srbi imaju komad etnički čistog teritorija BiH, biti član SDP-a čiji statut se protive upravo etnički čistim teritorijama. Svojom pričom on nastoji ogaditi SDP, što bi bio veliki plus za četnike.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#120

Post by gavrilo »

fukara_tz wrote:Ma jasta radi nismo mi neljudi ko oni, postoje snimci vojnika i u bolnici kako su lijeceni danas su prikazivali na TK. Uglavnom sve zivo ima snimljeno. Vojnici koji su uletili u salon namjestaja nekadasnji Sipad, nakon odredjenog vremena su deportovani u Bijeljinu. Cak su upali i u jedno skloniste u Pecari o tome ne znam bas, ne bi bilo lose da nam neko isprica.
a sta se desilo kada su kamere ugasene?

postoje snimci kako mladic 95' djeli djeci u srebrenici slatkise. postoje snimci gjde mladic srebrenicanima govori kako im se nece nista dogoditi.

think about it...
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#121

Post by gavrilo »

Kotromanic wrote:Što se tiče ove navodne priče kako je Nenad član SDP-a, to je naravno samo patka, kako bi unio razdor u SDP, jer gdje će četnik koji se zalaže da Srbi imaju komad etnički čistog teritorija BiH, biti član SDP-a čiji statut se protive upravo etnički čistim teritorijama. Svojom pričom on nastoji ogaditi SDP, što bi bio veliki plus za četnike.
ko se ovde zalaze za etnicki ciste teritorije?

o kakvim ti to cetnickim zavjerama... 'ebo te, postadosmo mocniji od iluminata
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#122

Post by JBT »

E, moj Gavrilo.....ne zaleci se ko kakvo june. Razlika izmedju jednih kamera i drugih je kao izmedju Gebelsove propagande i Eurovizije.
Isis
Posts: 6
Joined: 16/05/2005 00:09

#123

Post by Isis »

[quote="AjvazDedo"]Svaka vam cast Tuzlaci, niste dozvolili da se Srebrenica dogodi u Tuzli!!!

sretan vam dan oslobodjenja
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#124

Post by gavrilo »

JBT wrote:E, moj Gavrilo.....ne zaleci se ko kakvo june. Razlika izmedju jednih kamera i drugih je kao izmedju Gebelsove propagande i Eurovizije.
sto bolan? jadni i naivni bosnjaci ne znaju za propagandu?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#125

Post by JBT »

Ma, eto....Nenad nesto o SDP-u i nekim teritorijama.
Post Reply