15.maj (da se ne zaboravi)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Nenadv24
Posts: 940
Joined: 07/03/2005 14:07

#176

Post by Nenadv24 »

evo djelić jednog zanimljivog teksta

Ovi nacionalni predstavnici stalno govore da slušaju glas naroda, da govore i rade samo ono što narod želi. A odakle oni znaju šta narod hoće? Prave anketu među narodom? Slušaju kako im na njihovim stranačkim mitinzima njihov narod aplaudira? Idu pu ulici i pitaju besposleni narod, one što uličare i špartaju, koje su im želje? Osluškuju one šovinističke glasove po fudbalskim stadionima ili takav glas mladih kao na "Omladinskom forumu" Televizije RS? Siguran sam jedino da narod želi za sebe veći standard i više para.

Kad oni televizijski presretači hodaju po sokacima i zaskaču narodne pojedince da kažu svoje mišljenje, uglavnom se čuje o tome kako ovi na vlasti ne valjaju ništa, drpili su za sebe lovu, a ne pomažu svom narodu nikako. A ti isti narodni pojedinci su izabrali te narodne perjanice, pa se pitam zašto taj narod laže, ruži ove što vladaju, a onda glasaju za njih! Biće da je narod kao takav bezvezan, možeš ga muntati kako hoćeš, jer ovi naši narodi, ova tri i pride druge manjine ništa ne znaju, niti su obrazovani, niti šta čitaju, niti šta misle. Ono što im njihove vođe kažu, oni ponavljaju kao papagaji.

Glavno da je narod jedinstven, da misli jednom glavom, nemoj da nešto drugačije izvoljeva. Bošnjački narod zna se da je mnogo merhametli i dobar, samo su oni Srbi i Hrvati nikakvi, ne možeš u njih imati nikako povjerenje, mogu ti učas zabiti nož u leđa. Zato ne znam što će nam ti munafici (spletkari), kad mi sami Bošnjaci možemo upravljati Bosnom i Hercegovinom, vidite da ti izrodi nikako neće. I nemoj da neko ima drugačije mišljenje, grdno će se prevariti, treba da svi budemo na okupu, tako nam je govorio naš Alija.



A kad tom bošnjačkom narodu kažeš da Alija Izetbegović umalo ne ode u Hag, zna se na koji je način to izbjegao, da se tamo kažnjava i za nečinjenje, samo za Cacu i Kazane morao bi podnijeti račun, pošteni bošnjački narod može ti oči izvaditi. Što jednom u narodnu glavušu uđe, možeš to kasnije toljagom ćerati - nema fajde.


Gdje će narod promijeniti mišljenje, nije studirao na Oksfordu, gdje se ispituju sve opcije. U narodu je vazda jedna.

Ovo je stvarnost. Dio teksta koji sam boldirao pokazuje na stvarno stanje a ne kako ga "demokrate" na ovom forumu žele prikazati.
aris_angelis
Posts: 159
Joined: 15/02/2005 19:20
Location: chicago

#177

Post by aris_angelis »

Nenadv24 wrote:Nisam četnik a volim svoje i svoj narod. Koliko mi je poznato to se zove patriotizam.
Pa Nele majka mu stara koji je to tvoj narod,otac ti Srbin majka Bosnjakinja i kojim pritiscima je izlozen taj tvoj narod pa se komotnije osjecas u Republici srpskoj.Neznam samo onda kako tvoja familija funkcionira kad dodamo da ti je i zet Bosnjacke nacionalnosti. :(
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#178

Post by BECHO »

Vezano za 'golobrade' vojnike JNA:

svaki vojnik,onoga trenutka kada obuce uniformu,a tek kada jos uzme oruzje u ruke,odgovara sam za svoju sudbinu, dok ne postane ratni zarobljenik! A,ako je neko ocekivao da ce taj isti vojnik dobit' bombone umjesto metka,grdno je se prevario! Nego ima jedna druga stvar za koju sigurno mnogi neznaju, a to je da JNA nije nikad ispostovala pregovore o napustanju aerodroma Dubrave? Ti pregovori su otezavani danima s cetnicke strane, dok su jedinice JNA sa istoka istovremeno pokusavale zauzeti sela Masle i Vukovije,koja se nalaze sa istocne strane aerodroma! To znaci, ni pregovori ni dogovori nisu imali svrhe da se nastavi program etnickog ciscenja i 'oslobadjanja' gradova! Jako je dobro poznato, sta se desilo u gradovima i selima gdje ljudi nisu mogli pruziti otpor zlocinackoj JNA armadi a koja je povlacenje iz kasarni podrazumijevala kao zeleno svijetlo paravojnim cetnickim formacijama da do mile volje pljacka, ubija i siluje lokalno stanovnistvo! Ti isti mladi regruti iz 'naivne' JNA su jos prije 15.5.92 postavili minobacacku bateriju na brdascetu iznad moje ulice, tenk i jos ponesto na Badrama, a redovna policija, a ne TO (cetnicka verzija), uspostavila redovnu strazu u njihovoj blizini! S druge strane, kamion sa naoruzanim 'nevinim momcima' je ocigledno imao dovoljno vremena da pri 'povlacenju iz Tuzle' parkira svoj vojni kamioncic ispred moje zgrade, kako bi nevini cetnici -pardon vojnici - mogli na silu provaliti zakljucani ulaz - to se njima (po nekim pametnjakovicima i Dzozolozima) desilo sasvim slucajno, da se eto recimo primjera radi ne uzmu civilni taoci i/ili cak pocini kakav zlocin nad nevinim stanarima, siluje koja djevojcica, skine necija burma s ruke, jer oni su ko biva bili samo nevini vojnicici koji nista nisu znali! :shock: I na kraju, kao sto rekoh, iako mozda i mogu osjecati zalost za regrutima koji mozda i 'nisu znali sta se dogadja', nikako ih se ne moze porediti sa zrtvama 'Kapije', s tim da su ovi prvi drzali puske na gotovs dok su masakrirani momci i djevojke na Kapiji, pili sokove i kafe, pricali, asikovali i zabavljali se, onog dana kada su smaknuti cetnickom granatom! I upravo zbog svega ovoga, cega sam bio i ocevidac, 15. maj ce se slaviti kao dan pobjede grada! Ne zato sto su stradali vojnici i rezervisti JNA, vec zato sto Tuzla nije dozivjela sudbinu mnogih gradova u BiH!

P.S. Fukara, odlican doprinos temi, svaka cast! ;)
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#179

Post by BECHO »

CETNICI oru li oru, masu rukama, vicu, deru se a ustvari nikakvog efekta! Pricati o 15.5. kao ratnom zlocinu, moze samo mahnitov, sto bi mi u Tuzli rekli! Zasto?

1.) nasa strana je u cjelosti ispostovala sporazum o bezbjednom izlasku kolone JNA iz kasarne
2.) bitku su zapoceli rezervisti JNA sa zacelja kolone.
3.)bitka se odvijala izmedju dvije naoruzane vojne formacije
4.) svi poginuli i ranjeni su stradali u toku same bitke
5.) svim ranjenicima je pruzena maksimalna ljekarska pomoc.
6.) odnos prema zarobljenim vojnicima je bio maksimalno korektan. Nikome nije falila dlaka s glave i svi su nakon tri dana otpremljeni na suprotnu stranu bez razmjene i ikakvog uslovljavanja.

ISTINA je samo jedna, bez obzira koliko trofazni mahali, klicali, vikali i branili 'golobrade' vojnike koji su kokarde zamijenili petokrakama!
Oficir s puzom
Posts: 284
Joined: 08/04/2005 20:59

#180

Post by Oficir s puzom »

BECHO wrote:CETNICI oru li oru, masu rukama, vicu, deru se a ustvari nikakvog efekta! Pricati o 15.5. kao ratnom zlocinu, moze samo mahnitov, sto bi mi u Tuzli rekli! Zasto?

1.) nasa strana je u cjelosti ispostovala sporazum o bezbjednom izlasku kolone JNA iz kasarne
2.) bitku su zapoceli rezervisti JNA sa zacelja kolone.
3.)bitka se odvijala izmedju dvije naoruzane vojne formacije
4.) svi poginuli i ranjeni su stradali u toku same bitke
5.) svim ranjenicima je pruzena maksimalna ljekarska pomoc.
6.) odnos prema zarobljenim vojnicima je bio maksimalno korektan. Nikome nije falila dlaka s glave i svi su nakon tri dana otpremljeni na suprotnu stranu bez razmjene i ikakvog uslovljavanja.

ISTINA je samo jedna, bez obzira koliko trofazni mahali, klicali, vikali i branili 'golobrade' vojnike koji su kokarde zamijenili petokrakama!

Koja ce to vojska da izazove incident , da pri tome zna da je cekaju SNAJPERISTI na krovima zgrada... :shock:

Pa niko nije lud da puca kad su mu kamioni puni naoruzanja :oops:

jer ako puca, uzvratit ce mu se vatrom... :oops: :oops:

i dovljna ce bit jedna zolja...

da pogodi kamion i da sve odletui u vazduh...

i vi opet tvrdite da je vojska prva pucala...

A ZBOG CEGA SNAJPERISTI NA OKOLNIM ZGRADAMA

AKO SE NAPAD SLUCAJNO DESIO?

Pozajem nekoliko tuzlaka Srba koji su toga dana morali da napuste svoj stan na brcanskoj malti jer su dosli neki nepoznati vojnici u maskirnim uniformama i naredili im da napuste stan...

kako bi oni imali bolje polozaje za svoje snajpere...


I TAKO DRAGI MOJI TUZLACI...

OCISTILI STE GRAD OD 'GAMADI'.. (SRPSKE) UZIVAJTE SADA,...

Aferim na dobro 'obavljenom' poslu.... :( :shock:

Samo da znate da je ono sto je rekao moj kosmija

Dordje ljubojevic... Allah cuo...

A moj komsija nije zelio rat, ali ipak ste ga ubili...

a Allah sve vidi... :oops:
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#181

Post by bosan »

gavrilo wrote:
fukara_tz wrote:Ja zaboravih ti reci da su vojnici sahranjeni pod oznakom N.N jer se nisu znala imena.
izvini sto ti moram ovako pitanje postaviti... da li su oni zlocinci humaniji koji svoje neduzne zrtve ne bacaju u masovne grobnice nego ih sahranjuju pod oznakom N.N? da li to mjenja sliku zrtava u nedavno nadjenoj bratunackoj masovnoj grobnici?
Gavrilo,zar ti stvarno nisi uspio za ovih par godina saznati sta se u Tuzli desilo i sta se desavalo.Takva poredjenja sto ti radis mogu raditi samo ljudi zadojeni mrznjom.Kakvih je nazalost vecina u Srpskom narodu.Srpski narod se za slamku hvata,pokusavajuci izjednaciti krivicu za pokolje koji su se desili u Bosni i Hercegovini.To nije bio pokolj to je bila borba,koju su zapoceli srpski vojnici(tada vec iskusni cetnici).Sta su trazili rezervisti(cetnici)sa Ozrena u kasarni?TO SE VI NE PITATE.I zasto su poceli sa provokacijama i pucnjavom kad su znali da je Tuzla bila spremna za odbranu? MOZDA SMO IH TREBALI DOCEKAT SA KAFOM I RAHAT LOKUMOM. Gavrilo,Gavrilo...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#182

Post by Prenj »

Nenadv24 wrote:Isto se desilo i u na izlasku iz Sarajeva samo po mnogo gorem scenariju kada je na vojsku u povlačenju bačen strujni vod pa ih je dosta sprženo. Niko o tome i ne govori.
Sjećam se kada su na makedonskoj televiziji to objavili kao veliku nesreću. Nije da mi je nešto bogzna ni JNA draga pored činjenice da sam uz pomoć njih uspio izaći iz grada ali ovo graniči sa monstruoznošću.
I onda su lava nahranili ...

Nenade, savjet za tebe: Svaku vijest o proslom ratu barem dva puta provjeri.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#183

Post by Zadig »

jarane ovdje toliko ima "vijesti" iz rata da nema tog ko ce sve to provjeriti, ni jedanputa a nekamoli 2 puta
:D
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#184

Post by kojsino »

To je bio jedan obicni
RATNI DAN
,
ne ponovilo se ....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#185

Post by Prenj »

Kao sto su razna svjedocenja (Jovic u svojoj knjizi, Kukanjac u par intervjua i clanaka, ...), Haski sud u nekoliko presuda, ... potvrdila, JNA je bila jedna od strana u sukobu.

Kad je sukob na Brcanskoj Malti u pitanju, moguce je raspravljati samo o tome da li je sve bilo po Zenevskim konvencijama ili ne, ali ne i o tome da li je bitka bila legitimna ili ne.

Iz ove perspektive, zaista je steta sto se nije imalo vise oruzja, pa se nije moglo po JNA raspaliti i ranije.
TheGame
Posts: 360
Joined: 17/09/2004 16:23

#186

Post by TheGame »

Ovdje se svi pitaju, kao "gdje su kosti tih 200 vojnika?" :x

nema ih, zato što su izgorili, samo ako pogledaš na snimcima kako su kamioni gorili sve ti je odmah jasno....

by the way...ono što je ostalo je bilo poliveno krečom...

ovo nisam isisao iz prsta, več mi je rekao jedan moj dobri drug-Bošnjak, Tuzlak, još plus ugledan doktor..koji mi pošteno kaže šta je bilo..a vi se ložite...polako doće maca na vratanca, svi će se računi položiti, pa kad ih mi polažemo...položiti će te ih i vi..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#187

Post by Fair Life »

Fair Life wrote:
okin wrote:Ko zeli da vidi sta se tad stvarno djesilo, moze videti u ovom filmu:

http://www.studio-din.com/audioteka/Vid ... 0neba1.wmv
Hvala "okin" !!
@ Okin
Vrijedilo je pogledati, ali cini mi se da je ovo link samo za prvi dio.

Da li posjedujes linkove i za druge dijelove ?

Hvala... jos jednom.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#188

Post by Prenj »

TheGame wrote:Ovdje se svi pitaju, kao "gdje su kosti tih 200 vojnika?" :x

nema ih, zato što su izgorili, samo ako pogledaš na snimcima kako su kamioni gorili sve ti je odmah jasno....

by the way...ono što je ostalo je bilo poliveno krečom...

ovo nisam isisao iz prsta, več mi je rekao jedan moj dobri drug-Bošnjak, Tuzlak, još plus ugledan doktor..koji mi pošteno kaže šta je bilo..a vi se ložite...polako doće maca na vratanca, svi će se računi položiti, pa kad ih mi polažemo...položiti će te ih i vi..
Neeeee, ostatke su poslali u Sarajevo, pa smo mi hranili lava par mjeseci

Ovo je zadnja furka u RS-u, dolazak neke dosad neiskazane istine, koja ce oprati i RS i Karadjiceve Srbe od ratnih zlocina.
Najveca nevolja ove zadnje propagande kojoj je prevashodni cilj udaljiti narod od razmisljanja o tegobnoj i siromasnoj stvarnosti jeste da se vlastiti zlocin ne moze izbrisati zlocinima drugih.

Karadjicev general Krstic jedini je osudjen za genocid jos od Nirnberga, kada je sudjeno nacistima i ovu cinjenicu ni pet tuzlanskiih kolona ili dvadeset pionirskih lavova ne moze izbrisati.
TheGame
Posts: 360
Joined: 17/09/2004 16:23

#189

Post by TheGame »

Prenj wrote:
TheGame wrote:Ovdje se svi pitaju, kao "gdje su kosti tih 200 vojnika?" :x

nema ih, zato što su izgorili, samo ako pogledaš na snimcima kako su kamioni gorili sve ti je odmah jasno....

by the way...ono što je ostalo je bilo poliveno krečom...

ovo nisam isisao iz prsta, več mi je rekao jedan moj dobri drug-Bošnjak, Tuzlak, još plus ugledan doktor..koji mi pošteno kaže šta je bilo..a vi se ložite...polako doće maca na vratanca, svi će se računi položiti, pa kad ih mi polažemo...položiti će te ih i vi..
Neeeee, ostatke su poslali u Sarajevo, pa smo mi hranili lava par mjeseci

Ovo je zadnja furka u RS-u, dolazak neke dosad neiskazane istine, koja ce oprati i RS i Karadjiceve Srbe od ratnih zlocina.
Najveca nevolja ove zadnje propagande kojoj je prevashodni cilj udaljiti narod od razmisljanja o tegobnoj i siromasnoj stvarnosti jeste da se vlastiti zlocin ne moze izbrisati zlocinima drugih.

Karadjicev general Krstic jedini je osudjen za genocid jos od Nirnberga, kada je sudjeno nacistima i ovu cinjenicu ni pet tuzlanskiih kolona ili dvadeset pionirskih lavova ne moze izbrisati.
polako, polako...doće slonće u lonće...

TRI­BU­NAL
KRA­JEM pro­šle go­di­ne Ha­ški tri­bu­nal dao je sa­gla­snost da se po­kre­ne po­stu­pak kod do­ma­ćih pra­vo­sud­nih or­ga­na pro­tiv če­tvo­ri­ce ta­da­šnjih vi­so­kih po­li­cij­skih i voj­nih zva­nič­ni­ka iz Tu­zle, zbog po­či­nje­nih rat­nih zlo­či­na nad ci­vi­li­ma i pri­pad­ni­ci­ma JNA. Za zlo­či­ne su optuženi De­li­be­go­vić, na­čel­nik tu­zlan­skog Cen­tra jav­ne bez­bed­no­sti Meh­med Baj­rić, član šta­ba tu­zlan­ske Te­ri­to­ri­jal­ne od­bra­ne Fa­rih Pr­cić i član Kri­znog šta­ba op­šti­ne Tu­zla Meh­met Br­kić.


http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest= ... ka=Hronika
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#190

Post by Prenj »

TheGame wrote:
Prenj wrote:
TheGame wrote:Ovdje se svi pitaju, kao "gdje su kosti tih 200 vojnika?" :x

nema ih, zato što su izgorili, samo ako pogledaš na snimcima kako su kamioni gorili sve ti je odmah jasno....

by the way...ono što je ostalo je bilo poliveno krečom...

ovo nisam isisao iz prsta, več mi je rekao jedan moj dobri drug-Bošnjak, Tuzlak, još plus ugledan doktor..koji mi pošteno kaže šta je bilo..a vi se ložite...polako doće maca na vratanca, svi će se računi položiti, pa kad ih mi polažemo...položiti će te ih i vi..
Neeeee, ostatke su poslali u Sarajevo, pa smo mi hranili lava par mjeseci

Ovo je zadnja furka u RS-u, dolazak neke dosad neiskazane istine, koja ce oprati i RS i Karadjiceve Srbe od ratnih zlocina.
Najveca nevolja ove zadnje propagande kojoj je prevashodni cilj udaljiti narod od razmisljanja o tegobnoj i siromasnoj stvarnosti jeste da se vlastiti zlocin ne moze izbrisati zlocinima drugih.

Karadjicev general Krstic jedini je osudjen za genocid jos od Nirnberga, kada je sudjeno nacistima i ovu cinjenicu ni pet tuzlanskiih kolona ili dvadeset pionirskih lavova ne moze izbrisati.
polako, polako...doće slonće u lonće...

TRI­BU­NAL
KRA­JEM pro­šle go­di­ne Ha­ški tri­bu­nal dao je sa­gla­snost da se po­kre­ne po­stu­pak kod do­ma­ćih pra­vo­sud­nih or­ga­na pro­tiv če­tvo­ri­ce ta­da­šnjih vi­so­kih po­li­cij­skih i voj­nih zva­nič­ni­ka iz Tu­zle, zbog po­či­nje­nih rat­nih zlo­či­na nad ci­vi­li­ma i pri­pad­ni­ci­ma JNA. Za zlo­či­ne su optuženi De­li­be­go­vić, na­čel­nik tu­zlan­skog Cen­tra jav­ne bez­bed­no­sti Meh­med Baj­rić, član šta­ba tu­zlan­ske Te­ri­to­ri­jal­ne od­bra­ne Fa­rih Pr­cić i član Kri­znog šta­ba op­šti­ne Tu­zla Meh­met Br­kić.


http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest= ... ka=Hronika
Svi pocinioci ratnih zlocina trebaju da odgovaraju pred sudom i tako treba da bude i u ovom slucaju.

Samo da ne bude krajnja presuda "Pocinjen genocid nad TAMicima ...."

:lol:
TheGame
Posts: 360
Joined: 17/09/2004 16:23

#191

Post by TheGame »

Prenj wrote:
TheGame wrote:
Prenj wrote: Neeeee, ostatke su poslali u Sarajevo, pa smo mi hranili lava par mjeseci

Ovo je zadnja furka u RS-u, dolazak neke dosad neiskazane istine, koja ce oprati i RS i Karadjiceve Srbe od ratnih zlocina.
Najveca nevolja ove zadnje propagande kojoj je prevashodni cilj udaljiti narod od razmisljanja o tegobnoj i siromasnoj stvarnosti jeste da se vlastiti zlocin ne moze izbrisati zlocinima drugih.

Karadjicev general Krstic jedini je osudjen za genocid jos od Nirnberga, kada je sudjeno nacistima i ovu cinjenicu ni pet tuzlanskiih kolona ili dvadeset pionirskih lavova ne moze izbrisati.
polako, polako...doće slonće u lonće...

TRI­BU­NAL
KRA­JEM pro­šle go­di­ne Ha­ški tri­bu­nal dao je sa­gla­snost da se po­kre­ne po­stu­pak kod do­ma­ćih pra­vo­sud­nih or­ga­na pro­tiv če­tvo­ri­ce ta­da­šnjih vi­so­kih po­li­cij­skih i voj­nih zva­nič­ni­ka iz Tu­zle, zbog po­či­nje­nih rat­nih zlo­či­na nad ci­vi­li­ma i pri­pad­ni­ci­ma JNA. Za zlo­či­ne su optuženi De­li­be­go­vić, na­čel­nik tu­zlan­skog Cen­tra jav­ne bez­bed­no­sti Meh­med Baj­rić, član šta­ba tu­zlan­ske Te­ri­to­ri­jal­ne od­bra­ne Fa­rih Pr­cić i član Kri­znog šta­ba op­šti­ne Tu­zla Meh­met Br­kić.


http://www.novosti.co.yu/vest.php?vest= ... ka=Hronika
Svi pocinioci ratnih zlocina trebaju da odgovaraju pred sudom i tako treba da bude i u ovom slucaju.

Samo da ne bude krajnja presuda "Pocinjen genocid nad TAMicima ...."

:lol:
smiješan si ko rak na debelom crijevu...
jacika
Posts: 116
Joined: 16/04/2005 16:55
Location: wien-tz

#192

Post by jacika »

Oficir s puzom wrote:
BECHO wrote:CETNICI oru li oru, masu rukama, vicu, deru se a ustvari nikakvog efekta! Pricati o 15.5. kao ratnom zlocinu, moze samo mahnitov, sto bi mi u Tuzli rekli! Zasto?

1.) nasa strana je u cjelosti ispostovala sporazum o bezbjednom izlasku kolone JNA iz kasarne
2.) bitku su zapoceli rezervisti JNA sa zacelja kolone.
3.)bitka se odvijala izmedju dvije naoruzane vojne formacije
4.) svi poginuli i ranjeni su stradali u toku same bitke
5.) svim ranjenicima je pruzena maksimalna ljekarska pomoc.
6.) odnos prema zarobljenim vojnicima je bio maksimalno korektan. Nikome nije falila dlaka s glave i svi su nakon tri dana otpremljeni na suprotnu stranu bez razmjene i ikakvog uslovljavanja.

ISTINA je samo jedna, bez obzira koliko trofazni mahali, klicali, vikali i branili 'golobrade' vojnike koji su kokarde zamijenili petokrakama!

Koja ce to vojska da izazove incident , da pri tome zna da je cekaju SNAJPERISTI na krovima zgrada... :shock:

Pa niko nije lud da puca kad su mu kamioni puni naoruzanja :oops:

jer ako puca, uzvratit ce mu se vatrom... :oops: :oops:

i dovljna ce bit jedna zolja...

da pogodi kamion i da sve odletui u vazduh...

i vi opet tvrdite da je vojska prva pucala...

A ZBOG CEGA SNAJPERISTI NA OKOLNIM ZGRADAMA

AKO SE NAPAD SLUCAJNO DESIO?

Pozajem nekoliko tuzlaka Srba koji su toga dana morali da napuste svoj stan na brcanskoj malti jer su dosli neki nepoznati vojnici u maskirnim uniformama i naredili im da napuste stan...

kako bi oni imali bolje polozaje za svoje snajpere...


I TAKO DRAGI MOJI TUZLACI...

OCISTILI STE GRAD OD 'GAMADI'.. (SRPSKE) UZIVAJTE SADA,...

Aferim na dobro 'obavljenom' poslu.... :( :shock:

Samo da znate da je ono sto je rekao moj kosmija

Dordje ljubojevic... Allah cuo...

A moj komsija nije zelio rat, ali ipak ste ga ubili...

a Allah sve vidi... :oops:


MA O CEMU TI PRICAS MAJKE TI;JA ZIVIM BAS NA TOJ BRCANSKOJ PRIJATELJU I BILA SAM U ZGRADI KAD SE TO DESAVALO I KO JE BA SRBE DIRAO TO NIJE ISTINA, PRVI MOJ KOMSIJA JE SRBIN KOJEG NIKO NIJE DIRAMO I KOJI JE SA SVIMA NAMA BIO I KOJI SE BORIO ZA OVU ZEMLJU I ZATO MALO OLADI
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#193

Post by Soul_Sista »

Alfons Kauders wrote:
fukara_tz wrote:Interesatni su textovi ovog marija :lol: :lol: kako su samo Srbi tada bili ocajni a i danas su kad pisu ovakve neistine. U Tuzli kao sto je poznato je ostao veliki broj Srba i nisu se svi deklarisali ko cetnici ko ovih 6 000 sto je otislo. Sjecam se tog dana sjedi ti u kuci i onda tek tako ti okrene ledja. I nakon toliko godina normalno je da se kaje, jer da je osto u Tuzli zivio bi isto kosto i ostali zive. I ja sam sretan radi toga sto je Tuzla takva sredina gdje su i tokom agresije svi zivjeli zajedno, isli u skolu zajedno. A ovih 6 000 kolektivna psihoterapija.

I ovi brojevi mrtvih su smijesni zaista :lol: :lol: pa daj imena tih 400 vojnika ako tvrdis da ih je toliko bilo. Veliki broj vojnika je i zarobljen i odmah su sutradan upuceni autobusima u Bijeljinu. Gdje su majke te ubijene djece sto se nikad nisu oglasile? vjerovatno ih je stid i to je dobro, kad su skontale gdje su poslale svoju djecu.

Kako su samo htjeli da podijele Tuzlu na srpsku i muslimansku sto jasno mozete vidjeti na linkovima koje sam vam stavio. A da ne pricam sta je sve pronadjeno u tim srpskim stanovima.

I dobra je stvar sto je sve snimljeno svi razgovori, Pracer-Beslagic, ovi razgovori u policiji tako da od optuznice sigurno nema nista.

Dokle taj njihov bezobrazluk ide hejj Nedzad Salkovic ratni zlocinac :lol: :lol: moj Boze, lijepa pamet
E moj fuki, ne treba ludom covjeku dokaz da vjeruje u nesto...

Kakvi su to bili vojnici ako ih je stalo 400 u desetak kamiona ?! :D

U koloni nisu bila "djeca" na odsluzenju vojnog roka, vec vecinom rezervisti...

Naravno, kad bi nam mario slucajno pronasao neki spisak lako bi se u to svi uvjerili, medjutim spiska naravno nema...

Nije mi samo jasno da li likovi poput njeg zaista vjeruju u ova sranja, ili su svjesni da lazu... Volio bi da lazu i da su svjesni... Ako vjeruju, nek im je Bog, i jos pokoji ljekar na pomoci... :lol:
:lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#194

Post by Alfons Kauders »

Solomon wrote:"alfonse..sta ti mislis jesu li i ovo iznad argumenti?!
i niko ne misli da ih obrise...al' dobro, vazno je da se ''drzimo teme''"


-Procitas malo postove od fukare_tz, fair lifa i jos nekih pa onda naucis sta su argumenti. :oops:
Kao prvo qouataj mene ako ocekujes neki ozbiljan odgovor, a ne kao mujosaistoka koji naprise qoute i potpise ga mojim imenom. :lol:

Dakle, da ponovim, JEBES argumente. Svi vrlo dobro znaju sta se desilo...

Ja ne vidim nijedan valjan razlog da se upustam u argumentovanu diskusiju s ljudima koji VOJNIKE nazivaju djecom i porede ih sa civilnim zrtvama rata.

U junu 1944. Ameri su naletili na oklopnu SS diviziju u Villers Bocage, Normandija. Svabe ih rasule. Kad su Ameri malo dosli sebi, i konacno razbili njemacku odbranu primjetili su nesto zanimljivo - tu elitnu jedinicu sacinjavali su djecaci - Hitlerjugend generacija 1927...

Druga stvar - prije no sto je neki malac pobrisao stare teme, na SA-X se mogla naci stara diskusija o 15.5.1992. E tu je lik "CPETEH" (banovan je, mada mi nije jasno zasto, jer je bio kulturan lik s kojim se moglo pricati, za razliku od npr. mujesaistoka), dakle tu je Sreten stavio link na neku stranicu iz RS, 2 skenirana dokumenta sa imenima, mjestom rodjenja i godistem nastradalih u koloni. Nije se radilo o djeci na odsluzenju vojnog roka iz Srbije (mada jeste bilo i takvih), vec o rezervistima sa podrucja tuzlanske regije, prosjek godina - trideset i kusur... O nekih 400 poginulih nema ni govora, sto je jasno svima, ako imaju imena, nek stave spisak, na sto sam vec ukazao, al eto.

Solomon, nije problem u argumentima, problem je u tome sto neki misle da u Tuzli ne bi bilo rata da nije bilo 15.5... Kao da je u to vrijeme u ostatku drzave bio mir... Rat je narode poceo 1991. napadom na selo Ravne u Hercegovini - eto ti cinjenice. Kraj price. Nije poceo ni ubistvom Nikole Gardovica, ni tuzlanskom kolonom, ni Nedzadom Salkovicem i njegovim privatnim logorom... :lol:

Ono sto meni smeta je odnos moderatora prema ovoj temi, odlucite se - ili radite ono sto treba da radite, ili zatvorite temu...

Jednostavno nije vise rijec o iznosenju oprecnih stavova, vec o fasistickoj propagandi ljudi koji su unistili nasu zemlju. Ako na ovom forumu ima mjesta za fasizam i revizionizam, onda ok - to me iznenadjuje, ali to je ipak vasa odluka. Ako hocete da te pamflete cita 10000 ljudi, cinite fasistima na obje strane veliku uslugu i dajete im prostor i paznju o kakvoj bi na "svojim" naci forumima samo mogli sanjati. Mogu onda i ja ostaviti koji nacisticki link, nek raja cita kako je Poljska napala Rajh, i kako su se Jevreji sami ubijali...

Tuzla je jedini grad u ovoj cemernoj drzavi u kome zive Bosanci. Ja izadjem u grad, vidim par stotina ljudi koji me pozdrave, nemam pojma koje su nacionalnosti i boli me kurac. Odem na pice kod Djuke i Marka, Ine, pa onda kod Hafe i Sekija - svi veterani tog jebenog rata, a sami skontajte koje su nacionalnosti... Nikad stoka nece skontat da je tuzlanska raja odbranila ovaj grad, i u vojnom i u duhovnom smislu, i odbranili smo parce Bosne, jedini kutak ove drzave gdje Bosne jos uvijek ima.

Ako kome smeta sto jos zivimo zajedno, bujrum, navalite, ima da se provedete ko i prosli put, ako ne i gore...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#195

Post by Prenj »

Alfons Kauders wrote:
Tuzla je jedini grad u ovoj cemernoj drzavi u kome zive Bosanci. Ja izadjem u grad, vidim par stotina ljudi koji me pozdrave, nemam pojma koje su nacionalnosti i boli me kurac. Odem na pice kod Djuke i Marka, Ine, pa onda kod Hafe i Sekija - svi veterani tog jebenog rata, a sami skontajte koje su nacionalnosti... Nikad stoka nece skontat da je tuzlanska raja odbranila ovaj grad, i u vojnom i u duhovnom smislu, i odbranili smo parce Bosne, jedini kutak ove drzave gdje Bosne jos uvijek ima.

Ako kome smeta sto jos zivimo zajedno, bujrum, navalite, ima da se provedete ko i prosli put, ako ne i gore...
Tuzna istina.
Za ocekivati je zajednicki napad SDS, HDZ, SDA snaga na ovakvu Tuzlu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#196

Post by Alfons Kauders »

Prenj wrote:
Alfons Kauders wrote:
Tuzla je jedini grad u ovoj cemernoj drzavi u kome zive Bosanci. Ja izadjem u grad, vidim par stotina ljudi koji me pozdrave, nemam pojma koje su nacionalnosti i boli me kurac. Odem na pice kod Djuke i Marka, Ine, pa onda kod Hafe i Sekija - svi veterani tog jebenog rata, a sami skontajte koje su nacionalnosti... Nikad stoka nece skontat da je tuzlanska raja odbranila ovaj grad, i u vojnom i u duhovnom smislu, i odbranili smo parce Bosne, jedini kutak ove drzave gdje Bosne jos uvijek ima.

Ako kome smeta sto jos zivimo zajedno, bujrum, navalite, ima da se provedete ko i prosli put, ako ne i gore...
Tuzna istina.
Za ocekivati je zajednicki napad SDS, HDZ, SDA snaga na ovakvu Tuzlu.
Nije problem, mogu da biraju - zajedno, ili jedni iza drugih. Nek se dogovore, imamo dovoljno municije za sve... :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#197

Post by mIRCerka »

Koji ste vi nevidjeni smorovi....
ako zelite, mozemo mi napustiti BiH i onda se pokoljite...pa nek bude bas kao u nadrealistima " posljednji prezivjeli iz jugoslovenskog rata"....
umjesto da razmisljate o pozitivnim stranama sadasnjeg zivota, vi pricate o stvarima od prije 13 godina....
ja nisam za to da se zaboravi, daleko od toga, ali medjusobnim vrijedjanjem i dokazivanjem sve nebuloznijih ratnih prica cete samo probuditi nacionalnu netrpeljivost...ali upamtite da u stvarnom zivotu HEPEKa nema....
e Clintone, pas ti mater, sto nas nisi pustio da se potamanimo.....
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#198

Post by Drumer »

E ljudi ja cu vam reci samo nekoliko rijeci o ovome. Sto se mene tice ja znam da sam u ovom ratu izgubio i previse prijatelja i znam da aktuelne politicare u to vrijeme a ni sad a ni prije nije bolio cosak za obicnim smrtnicima i znam da su gradovi kao i nasi zivoti prodavani kao gace i carape na buvljaku. To djeljenje njima i ide u korist i tenzije izmedju naroda u BIH. I sve dok je tako nema nama nigdje a kamoli u neku daleku Evropu...
vedde
Posts: 52
Joined: 12/11/2002 00:00

#199

Post by vedde »

Ja se sjecam jos prije 15 maja (bio sam dijete) kako su tenkovi Jna slobodno prolazili putem Tuzla-Doboj (islo su na Ozren odakle su imali Lukavacku opstinu u saci) i to sto se dogodilo u Tuzli , to je prava stvar. Sta bi tek bilo da nije bilo....
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#200

Post by Frutek »

vedde wrote:Ja se sjecam jos prije 15 maja (bio sam dijete) kako su tenkovi Jna slobodno prolazili putem Tuzla-Doboj (islo su na Ozren odakle su imali Lukavacku opstinu u saci) i to sto se dogodilo u Tuzli , to je prava stvar. Sta bi tek bilo da nije bilo....
U pravu si. Ja se sjecam, kao dijete sam brojao tenkove JNA koji su u jednom navratu prošli kroz Tuzlu. Bilo je 120 tenkova koji su brujali skoro sat vremena -- eto tolika je kolona bila. A da dodam još da su takve kolone prolazile svaki dan, idući vjerovatno za Hrvatsku itd itd.

Još svi iz onih tenkova tri prsta drže, a mi klinci pojma nismo imali ni šta znače ta tri prsta tccccc :x Ubrzo smo saznali :(
Post Reply