15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
The Great Heisenberg
Posts: 149
Joined: 27/03/2014 10:25

#1 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by The Great Heisenberg »

15. Juni 2014., Argentina vs. Bosnia and Herzegovina, Estádio do Maracanã

iskreno ja se plašim ove utakmice... Argentina je favorit nase grupe, i ako izgubimo prvu utakmicu moguce je da nasi igraci izgube moral pa da izgubimo i ostale...što se iskreno nadam da se nece desiti ni jedno...

Šta vi kažete???


Molim vas bez vrijeđanja!!!
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#2 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by area51 »

The Great Heisenberg wrote:15. Juni 2014., Argentina vs. Bosnia and Herzegovina, Estádio do Maracanã

iskreno ja se plašim ove utakmice... Argentina je favorit nase grupe, i ako izgubimo prvu utakmicu moguce je da nasi igraci izgube moral pa da izgubimo i ostale...što se iskreno nadam da se nece desiti ni jedno...

Šta vi kažete???


Molim vas bez vrijeđanja!!!
X
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#3 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by Bronco_Billy »

Realno trebaju dobiti samo stimulans. Izgubiti od Argentine... ne vidim razlog zašto bi se demoralisali.
Ipak se radi o ekipi koja je u top 3 favorita za osvajanje prvenstva. Treba biti realan ;-)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9221
Joined: 31/03/2007 00:07

#4 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by Bosanski_kralj »

Nije mene strah poraza od Argentine, strah me da će ta ista argentina prije posljednjeg 3. kola osigurati prolaz dalje i da će protiv Nigerije igrati "et nako". :-?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#5 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by dinooh »

Protiv Argentine nema se sta traziti nego ih moliti da fino odigraju u 3. utakmicu. Ocekujem laku pobjedu Argentine sa 2 gola razlike.
Vise me Nigerija brine, gdje su igraci fizicki spremniji od nasih i mogu trcati i po 20km ako je potrebno.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#6 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by Mirza007 »

Za nas je ovdje najbitnije da se ne sagorimo i ne potrosimo se niti fizicki (povrede) niti emocionalno.
Turnirsko je takmicenje, poraz nije kraj svijeta i mi nasu sansu svakako trebamo traziti protiv Nigerije i Irana (naravno i protiv Argentine, ako se za to ukaze povoljna prilika ali nisam za to da se prvise riskira u ovoj utakmici).
Mislim da mozda mozemo izvuci povoljan rezultat (a meni je to i poraz od jednog gola razlike) ali bi se za to trebalo poklopiti niz po nas povoljnih okolnosti za sta su male sanse (izuzetan raspolozeni igraci na nasoj strani, Argentinci nas potcijene + malo srece i ko zna sta na kraju moze ispasti).
Najgori scenarij je da izgubimo sa 3-4 gola razlike, dobijemo par povreda i kartona i eto problema za druge dvije utakmice (posteno, mi nemamo vise od 15-16 igraca koji kvalitetom mogu parirati protivnicima). Zapamtite, nama i 4 boda mogu biti dovoljna a sa 6 smo gotovo sigurno u 1/8 finala.
Ja vidim prednost u tome da je to otvaranje turnira, i ocekujem prilicno tvrdu utakmicu barem u prvih 20 minuta (ni gaucosi sigurno nece u juris odmah s pocetka - nismo bas ni mi Gvineja Bisao). Ako ih nekako uspijemo umrtviti i povezat nasu igru svasta je moguce ali ponavljam to nece biti nimalo lako jer je to ipak jedna od najboljih svjetskih ekipa.
Problem moze biti to da im je zadnja utakmica sa Nigerijom a do tada bi se mogli kvalificirati pa im i ne moraju tu pruziti 100% jer bi se vjerovatno stedili za 1/8 finala.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#7 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by samkoF »

Mirza007 wrote:Za nas je ovdje najbitnije da se ne sagorimo i ne potrosimo se niti fizicki (povrede) niti emocionalno.
Turnirsko je takmicenje, poraz nije kraj svijeta i mi nasu sansu svakako trebamo traziti protiv Nigerije i Irana (naravno i protiv Argentine, ako se za to ukaze povoljna prilika ali nisam za to da se prvise riskira u ovoj utakmici).
Mislim da mozda mozemo izvuci povoljan rezultat (a meni je to i poraz od jednog gola razlike) ali bi se za to trebalo poklopiti niz po nas povoljnih okolnosti za sta su male sanse (izuzetan raspolozeni igraci na nasoj strani, Argentinci nas potcijene + malo srece i ko zna sta na kraju moze ispasti).
Najgori scenarij je da izgubimo sa 3-4 gola razlike, dobijemo par povreda i kartona i eto problema za druge dvije utakmice (posteno, mi nemamo vise od 15-16 igraca koji kvalitetom mogu parirati protivnicima). Zapamtite, nama i 4 boda mogu biti dovoljna a sa 6 smo gotovo sigurno u 1/8 finala.
Ja vidim prednost u tome da je to otvaranje turnira, i ocekujem prilicno tvrdu utakmicu barem u prvih 20 minuta (ni gaucosi sigurno nece u juris odmah s pocetka - nismo bas ni mi Gvineja Bisao). Ako ih nekako uspijemo umrtviti i povezat nasu igru svasta je moguce ali ponavljam to nece biti nimalo lako jer je to ipak jedna od najboljih svjetskih ekipa.
Problem moze biti to da im je zadnja utakmica sa Nigerijom a do tada bi se mogli kvalificirati pa im i ne moraju tu pruziti 100% jer bi se vjerovatno stedili za 1/8 finala.
Slazem se u potpunosti s tobom u postu osim ovog posljednjeg.Ja mislim da ce argentina I protiv Nigerije igrati sigurno sa 100% -nim zalaganjem , narocito u slucaju ako BiH u drugom kolu pobijedi Nigeriju jer tad moze I Argentina ispasti zbog gol razlike ako bi se bas toliko opustili protiv Nigerije.Nema opustanja, jer moze biti da prve tri ekipe imaju po 6 bodova I tad odlucuje gol razlika.Jedino da mi I Nigerija remiziramo e tad moze kalkurati Argentina I izvesti drugu ekipu al opet ce biti prejaki za Nigeriju.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#8 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by Brat »

Argentina uzima u hendikepu, uz bonus iz keca u kec.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#9 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by udrch »

naravno, dobićemo Argentinu bez većih problema..
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#10 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by Objektivni navijac »

Velika steta,sto prvu igramo protiv njih. Jer lako se moze desiti da sagorimo,da se izmorimo i ispraznimo-fizicki i psihicki. O kartonima i povredama na nasoj ultra kratkoj klupi ne valja ni pomisljati. Da sa Argentinom igramo trecu,to bi bilo taman.
No,sta je tu je,uci muski pokusati,ako se vidi poslije poluvremena da su raspolozeni i da ne mozemo nista,povuci rucnu ,privesti kraju i cuvati snage za odlucujuci susret sa Nigerijom.
Razlika u klasi sa Argentinom je ogromna ali lopta je okrugla,treba pokusati.
Da Susic moze obuci kopacke bilo bi drugacije,nazalost,Tin nije ni 10 % od Amidze :D
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by sumirprimus »

ma ako cemo posteno argentina je po meni ko i brazil(sinoc ih gledam nistai impresivno) polovicno felericna repka...daleko od toga da velim ta ce oni,nego nisu ujednacena ekipa od strahota navale do ne bas takve strahote pozadi...
znaci ima sanse,jebem ga fudbal se igra da se pobijedi,ide dalje,a ne da se preda prije pocetka i bez ispaljenog metka,idemo igrat lopte...
za 90 minuta svasta se moze desit...jebiga nadamo se najboljem...nema predaje..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#12 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mO k3 »

Ima da ih skrhamo ko siblje oko kuće.... I pošaljemo ih kući neka rade sta najbolje znaju , uzgajaju krave
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by sumirprimus »

mO k3 wrote:Ima da ih skrhamo ko siblje oko kuće.... I pošaljemo ih kući neka rade sta najbolje znaju , uzgajaju krave
jebga sad,idemo igrat lopte...
ma svjetskom,na marakani,kontra argentine...kus bolji motiv...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mO k3 »

sumirprimus wrote:
mO k3 wrote:Ima da ih skrhamo ko siblje oko kuće.... I pošaljemo ih kući neka rade sta najbolje znaju , uzgajaju krave
jebga sad,idemo igrat lopte...
ma svjetskom,na marakani,kontra argentine...kus bolji motiv...
Ma to je ko oba bajrama zajedno :) ....
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#15 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mali_balon »

Ma razbit ce mi njih, demolirati cemo ih, upamtite.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#16 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mO k3 »

mali_balon wrote:Ma razbit ce mi njih, demolirati cemo ih, upamtite.
Ima ćevape da od njih napravimo :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#17 Re: Odg: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovi

Post by Šveđanin »

Bio bi srećan da izgubimo do 2 razlike. Ljudi, budimo realni.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#18 Re: Odg: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovi

Post by mO k3 »

Šveđanin wrote:Bio bi srećan da izgubimo do 2 razlike. Ljudi, budimo realni.
De ba tvoji i ne igraju :D
Kada je fuking Grčka onda mogla 2004 da uzme , zašto ne bi mogla bosna da bude u grupi prva ???
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#19 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mali_balon »

Neka Spaha i Kolasinac isprepadaju Mesija i Aguera i gaucisa nema ni na mapi
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#20 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by limeni »

---------------------------------ASMIR BEGOVIC---------------------------------
--MENSUR MUJDZA--ERMIN BICAKCIC--EMIR SPAHIC--SEAD KOLASINAC-----
----------MUHAMED BESIC------------SEJAD SALIHOVIC-------------------------
---IZET HAJROVIC-----MIRALEM PJANIC---------SENAD LULIC-----------------
--------------------------------EDIN DZEKO------------------------------------------

ova ekipa moze na rusiju udarit
frngla
Posts: 3219
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#21 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by frngla »

Realno, ovo iznad je naš najbolji sastav trenutno!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by dječak sa šibicama »

Di Maria, Aguero, Messi, Higuain + Palacio sa klupe, vjerovatno najjaci navalni red na svijetu trenutno.

Problem Argentine je u linijama nazad, Gago i Mascherano bas i nisu neka veleklasa, ali njihov zadatak je ionako manje vise da drze ledja ovoj cetvorki sto napada.

A i odbrana im nije nesto strahobalno, po imenima.

Naravno, favoriti su, ovaj njihov navalni red svakome moze utrpati 5 komada ako imaju svoj dan. Di Maria je nevjerovatan koliko trci, i koliko pretrci, o Messiju ne treba ni govoriti, okrene cuvara na kockici leda, Aguero je ubica, jedino Higuain zna zaredati sa promasajima ali ako mu udje prva, uci ce jos dvije.

Mozda ih stisnuti, uci sa njima gusto u sredini, sa dosta destrukcije, ne dopustiti im da se razmasu. Malo po nogama udarat. Jedino je problem kako izdrzati 90 minuta u tom ritmu, Messi i ekipa znaju i cekati svoju priliku. Ali ako Di Maria ne dobije prostor za svoju trku, mozda postane nervozan, nije jednom u Realu bio nevidljiv jer ga se kvalitetno zatvori.

Messija i Aguera se treba najvise bojati, posebno ovaj prvi, taj ni iz cega iscacka gol. Po tome je najbolji na svijetu, svaka cast Ronaldu na egzibicijama ali kad Messi uzme ili dobije loptu na 20 metara, nema veze ako su 4 branica pred njim, okrene on njih ko od sale.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#23 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by medjutim »

dječak sa šibicama wrote:Di Maria, Aguero, Messi, Higuain + Palacio sa klupe, vjerovatno najjaci navalni red na svijetu trenutno.

Problem Argentine je u linijama nazad, Gago i Mascherano bas i nisu neka veleklasa, ali njihov zadatak je ionako manje vise da drze ledja ovoj cetvorki sto napada.

A i odbrana im nije nesto strahobalno, po imenima.

Naravno, favoriti su, ovaj njihov navalni red svakome moze utrpati 5 komada ako imaju svoj dan. Di Maria je nevjerovatan koliko trci, i koliko pretrci, o Messiju ne treba ni govoriti, okrene cuvara na kockici leda, Aguero je ubica, jedino Higuain zna zaredati sa promasajima ali ako mu udje prva, uci ce jos dvije.

Mozda ih stisnuti, uci sa njima gusto u sredini, sa dosta destrukcije, ne dopustiti im da se razmasu. Malo po nogama udarat. Jedino je problem kako izdrzati 90 minuta u tom ritmu, Messi i ekipa znaju i cekati svoju priliku. Ali ako Di Maria ne dobije prostor za svoju trku, mozda postane nervozan, nije jednom u Realu bio nevidljiv jer ga se kvalitetno zatvori.

Messija i Aguera se treba najvise bojati, posebno ovaj prvi, taj ni iz cega iscacka gol. Po tome je najbolji na svijetu, svaka cast Ronaldu na egzibicijama ali kad Messi uzme ili dobije loptu na 20 metara, nema veze ako su 4 branica pred njim, okrene on njih ko od sale.
:thumbup: , slazem se 100%, s tim sto bih dodao da ce biti jako tesko pokrivati ovakva cetiri igraca svih 90 minuta, ali nema veze, siguran sam da ce nasi Zmajevi odigrati muski, pa sta bude, nek bude. Mislim da su nase sanse protiv Nigerije i Irana, Argentini ako otkinemo bod, bilo bi fantasticno, ako ne, nije neko mega razocarenje, samo nek ostave srce na terenu kao i do sada sto su radili. :bih:
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#24 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by mali_balon »

Mah razbucat cemo mi njih ko brezonja cevljansko polje :D
grmalj123
Posts: 77
Joined: 26/05/2014 21:50

#25 Re: 15. Juni 2014. Argentina vs. Bosnia and Herzegovina

Post by grmalj123 »

Selektor Susic treba izvesti B postavu protiv Argentine !

Cuvati Dzeku, Pjanica, i Spahica za ostale dvije utakmice.
Tako se prolazi dalji, :thumbup:
Locked