134000 KM uhapšena osmorica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

SoulSeeker
Posts: 933
Joined: 12/01/2010 20:24

#51 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by SoulSeeker »

shuriken wrote:sta im znaci ovaj tekst na portalu, cini se kao neka poezija u prozi:

"KADA METCI POSTANU NAJBLIŽI PRIJATELJ TVOJIM PRSIMA I JEDINA MUZIKA ZA TVOJE UŠI, TEK TADA ĆEŠ OSJETITI SLAST IMANA"
Ovako obično pišu "sinovi Bosne" iz daleke Australije, USA, Njemačke, Švedske, Italije... i ostalih zemalja u koje su pobjegli na početku rata. Mi ostali koji smo poprilično "izbušeni" u "mecima koji su nas probadali" nismo osjetili nikakvu "slast u vjeri", nego vrelinu, strahovitu bol, ekstremno izražen nagon za povraćanjem, i ponekad i gubitak svijesti.

Fakat, ko god ovo stavi u potpis, po meni nije normalan.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#52 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by MUNAFIK »

ja sam skeptican po pitanju ovoga....

za pistolje su mogli svi imati dozvole...

7 pusaka :-) :-) :-) ocito nisu bili kalasi ni nista vise od toga (naravno mozda i jesu) ali znajuci kako to sve hoda vec bi bilo snimljeno i uslikano... dakle i za te puske se moze dobiti dozvola ako su lovacke...

jos jednom ponavljam kakvo je to SELO ako u njemu nema oruzija??? ne postoji nigdje na ovom dijeli kugle zemaljske selo bez oruzija...

Uniforma??? ko to nema uniformu u kuci? Bogami sam bio po selima i mnogi vojne uniforme koriste kao radna odijela, a mnogi iste i cuvaju kao uspomenu iz rata... dakle ni te uniforme nista ne znace...

nozevi... :-)

Ruku na srce, trebamo biti iskreni da je ovo pronadjeno ISPOD ocekivanja svakoga prosjecnog bosanca... mnogi su mislili da ti ljudi imaju mitraljeze, topove, minobacace, optiku, zolje itd...

naravno tu je uvjek onih 6 baterija... e za to nikakvu dozvolu nisu mogli dobiti...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#53 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by pirmin »

Koliko li ce kostati hapsenje onih drugih Vehabija - sa Manjace, Ravne Gore, Romanije...

Mislim ono - ako se uspije skupiti hrabrost.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#54 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by kamen spoticanja »

MUNAFIK wrote:ja sam skeptican po pitanju ovoga....

za pistolje su mogli svi imati dozvole...

7 pusaka :-) :-) :-) ocito nisu bili kalasi ni nista vise od toga (naravno mozda i jesu) ali znajuci kako to sve hoda vec bi bilo snimljeno i uslikano... dakle i za te puske se moze dobiti dozvola ako su lovacke...

jos jednom ponavljam kakvo je to SELO ako u njemu nema oruzija??? ne postoji nigdje na ovom dijeli kugle zemaljske selo bez oruzija...

Uniforma??? ko to nema uniformu u kuci? Bogami sam bio po selima i mnogi vojne uniforme koriste kao radna odijela, a mnogi iste i cuvaju kao uspomenu iz rata... dakle ni te uniforme nista ne znace...

nozevi... :-)

Ruku na srce, trebamo biti iskreni da je ovo pronadjeno ISPOD ocekivanja svakoga prosjecnog bosanca... mnogi su mislili da ti ljudi imaju mitraljeze, topove, minobacace, optiku, zolje itd...

naravno tu je uvjek onih 6 baterija... e za to nikakvu dozvolu nisu mogli dobiti...
ma vidi u pravnoj drzavi,svo oruzje koje posjedujes a za koje nemas dozvolu treba da ti donese sankcije kako to zakon nalaze...naravno potenciram ovo pravna drzava...dakle normalna drzava...e sad posto 92. nije bila prije dva miliona godina i posto se svi sjecamo kako su prosla ona sela i domacinsta koja nisu imala cim da se brane,kad su bradate spodobe krenule u krvav pir,apsolutno razumijem svaku pusku zakopanu u avliju ili pod sjeno...a ruku na srce takvih je pun klinac sirom jedine nam domovine...
jos kad se uzme koliko blizu od njih obitavaju rasni cetnici :x sasvim je razumljivo...
al opet ove baterije nikako se ne mogu opravdati :-)
no zanima me jedna stvar,kome je trebalo i zasto se toliko prvi dan brujalo o jordanskom skolskom programu...zasto je takva jedna patka bila potrebna,pogotovo kad se zna da udbaski sistem vise ne prolazi...hebi ga demokratija...protok informacija...slobodni mediji...
ti motivi u sustini i kvare najvazniju poruku akcije-onu o snazi drzave,i to nije trebalo...al nikako
samprotivsvih
Posts: 6
Joined: 29/01/2010 23:50

#55 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by samprotivsvih »

Svota novca koja je potrosena i nije nesto,uzimajuci u obzir broj policajaca i dugih cijevi...
Daleko vise novca pohapaju ovi nasi izrodi od politicara..pa nikome nista :-)
Neko je sa zapada naredio da se Maoca protrese kao sljiva i to je to....
Moje misljenje je da bi bilo bolje da se ta cifra policajaca prepolovila..300 stotine na Maocu..a resto na hvatanje romanijskog pokreta...tako bi se jednim udarcem ubile dvije muhe....ovako 0 bodova....
Ali
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#56 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by zelenashica »

felipe kajetano wrote:Ovo sto je murija nasla je sasvim dovoljno da opravda akciju!Cifra od 134 000 KM nije velika kada se uzme srazmjer naspram eventualne stete koju takvi likovi mogu da uzrokuju.Prevencija je najbolji lijek..sa ovim bolesnicima se nije zahebavati!
:thumbup:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#57 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by TheMule »

SoulSeeker wrote:Ozbiljno pitanje bi bilo odakle im 34.565 evra, i u koje je svrhe trebao biti iskorišten novac.
Zasto je to puno?

-----

Ne kontam na sto su potrosili toliko para? Oko 600 policajaca, ako im je prosjek dnevnica 50 km, dodje 30,000. Mozda neki imaju vise, mozda dobiju malo vise zbog opasnosti itd, pa hajde da tu cifru poduplamo na 60,000. Onda ide gorivo, helikopter?, neka ambulantska kola, sta jos? Da placam porez osjecao bih se izradjeno...

A onda uz to imas i cinjenicu da su napali selo sa sesto ljudi a ne 50tak koliko bi bilo dovoljno. Pa ne zivimo u Arabiji da se razbacujemo parama, koji idioti
Last edited by TheMule on 05/02/2010 21:52, edited 1 time in total.
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#58 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by gumifufna »

jefferson wrote:Koliko sam shvatio na ovoj temi sve expert do experta iz sigurnosti. Sto se onda fino ne prijavite na konkurs i pocente raditi u policiji. S obzirom na nivo znanja koji posjedujete brzo bi napredovali, pa onda pokazete kako se to radi.
Inace 134000km nije puno za ovu akciju, a razlog zbog kojeg je objavljano jeste da policija pokaze transparentnost. Sada ce mnogi reci, pa ovo, pa ne rade ono, ali se mora poceti od necega, nece pravna drzava se roditi preko noci niti se pravi za par godina, to je decenijski proces a mi smo itekako zeleni kada je to u pitanju.
Drugo, ovdje se morala pokazati sila, organizovanost, koordinacija. Jel moglo sve to rijesiti 100 policajaca? naravno, mozda i jedan specijalni vod, ali se morala poslati slika EU, SAD itd. To sto je ravnogorski cetnicki pokret realno veca prijetnja BiH ne interesuje evropu, jer su sad vehabije "trend." A nije bas da nisu zasluzili taj epitet, a ovi u GM su sve uradili da ih se identifukuje sa "bracom" u Jemenu, Afganistanu i Pakistanu.
Na kraju krajeva, policija je nabrojala sta je oduzela, i naravno da nikog ne interesuje 25 australijskih dolara itd.
Medjutim mene interesuje 47 radio stanica (sta to oni imaju gradjevinksu firmu koja se bavi gradnjom dionice Sarajevo-Zenica), bajoneti itd. DVD i CD-ovi su vazniji od australijskih dolara i baterija.
Treba drzava prodati svjetu da zna obaviti zadatak itd. EU hoce policiju koja moze reagovati u slucajevima prijetnje ustavnom poretku onih koji imaju BH pasos, jer kad se otvore granice mi smo ti koji su odgovorni ako neko napravi neki belaj u EU, a nije EU ta koja nas treba, nego je obrnuto.
Stoga, sve vise postaje ocito da je glavni krivac sto nismo dosli na spisak za liberalizaciju viznog rezima bio Tarik Sadovic za kojeg se odavno govorilo da tolerise ovakve skupine.
Poslana je poruka iz EU,ako ovo ne uradimo nema bezviznog rezima,za g.Maocu zna EU.Zato je poslano ovoliko policajaca da to odjekne u javnosti,a ne zbog neke demonstracije sile.Moglo je i bez ove akcije ,ali bi i dalje stajali u redovima za vizu,a ravnogorski cetnici bi hodali slobodno po EU.Tako nam je grah pao da smo na losem glasu :D
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#59 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by therrarrius »

pirmin wrote:Koliko li ce kostati hapsenje onih drugih Vehabija - sa Manjace, Ravne Gore, Romanije...

Mislim ono - ako se uspije skupiti hrabrost.
Prvo: hapsenje ''onih drugih'' NIKADA nece doci na red jer ''nisu prijetnja drugima'' :-) :-)
Drugo: za hapsenje cetnika sa ravne gore potrebna je odlucnost a ne dvostruki arsini.

Ne branim nikoga ali mi se zgadilo ono sto sam procitao ovih dana o vehabijama koji su se spremali da pokore svijet a ''cafire'' nataknu na kolceve. Citava akcija je glupost, ulizivanje zapadu i sl.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#60 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by nova_korisnica »

pirmin wrote:Koliko li ce kostati hapsenje onih drugih Vehabija - sa Manjace, Ravne Gore, Romanije...

Mislim ono - ako se uspije skupiti hrabrost.
ovo se ja pitam cijelo vrijeme :) dok se oni slobodno okupljaju, osporavaju postojanje drzave u kojoj zive bez da to imalo kriju (ukljucujuci premijera manjeg nam entiteta), nosaju sa sobom oruzje i paradiraju njime (slika i video zapisa ima more na internetu)..ovi nadjose da hapse nekoliko ljudi sa svotom koja je mogla uhapsiti 50x toliko ljudi...mislim, neka su ih uhapsili ako imaju za sta....ali ako im je potrebno toliko ljudi, onda mi je sposobnost tih svih specijalaca, policajaca itd malo upitna...i da se vratimo na pocetak: dvostruki arsini, po hiljaditi put :S
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#61 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by zonbirile »

ovi su \ivjeli od donacija iz Austrije i drugih,a okupljanja su bila i po 400 vehabija ljeti.Par 600KM,dijete 100KM.Postoji li selo u Holandiji,gdje policija ne smije do'i i zavesti red.
samprotivsvih
Posts: 6
Joined: 29/01/2010 23:50

#62 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by samprotivsvih »

zonbirile wrote:ovi su \ivjeli od donacija iz Austrije i drugih,a okupljanja su bila i po 400 vehabija ljeti.Par 600KM,dijete 100KM.Postoji li selo u Holandiji,gdje policija ne smije do'i i zavesti red.
Stvarno je tesko konstatovati od kuda toliki broj vehabija,uzimajuci u obzir nezaposlenost,neimastinu itd...
Nije danas svako te srece,da sjedi u parlamentu,vladi..ili da bude "uspjesan" mafioza....
Mnoge je povuklo bas to....siromastvo...kojih i nije ni briga za posledice, ili cak i neznaju za njih..bitno je tih 400-
600km.....a samo potkratis farmerice,pustis malo brade i to je to..........
Bosna tone....i ovo je sve bilo da se malo odvrati paznja od Dode,referenduma i politickih zavrzlama....
Kome ce ovo da naskodi,ostaje da se vidi..
Bosna je ugledala svjetlost..ali na kratko.........tama opet slijedi :skoljka:
Korak napred..nazad dva..
I na kraju,za ovu nevidjenu akciju..nagradjeni su samo glavonje u vladi(od amerike i zapada)..a za obicne gradjane
kazu da ce bezvizni rezim poceti pri kraju ili pocetkom iduce godine :mrgreen:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#63 Re: 134000 KM uhapšena osmorica

Post by tempora »

Toliko oruzja bi se skupilo i u mojoj mahali u pola ulice, ali nije u tome poenta. Sedam ljudi, ukoliko su usitinu teroristi mogu uciniti sasvim dovoljno stete. Dovoljan je jedan samoubica ( je li tako?) da u smrt odvede masu ljudi. Znaci apsolutno se ovdje ne radi o tome da li broj policajaca i novca u akciji srazmjeran broju hapsenja.

Pitanje je sasvim nesto drugo. No prije nego sto ga postavim, da se ogradim od ovih liberalnih, demokratski nastrojenih hajduka, koji ce svaku moju recenicu izvrnuti u nekakvo pro ahmedzadinsko polemisanje i pripisati mi ni manje ni vise vec da opravdavam cak i ubistva djece od strane kojekakvih ekstremista politickog islama. Direktno ili indirektno jel.
Na ovom forumu su valjda samo oni koji su na neki nacin izmjesani nacionalno po automatizmu u balansu i oni su ti stretnici kojima je podaren genetski kod da razmisljaju zdravo i da znaju sta je kompas zdravog drustva. Svi ostali koji pisu o temama gdje se spominju pripadnici ( misli se valjda da se radi o svojima?) nekoj njihovoj nacionalnosti, religiji ili slicnome- oni ko biva ne mogu biti objektivni niti si priustiti logiku.

E sada pitanje. Kako je moguce, ukoliko se uistinu radi o potencijalnim teroristima, da isti zive tako upadljivo u skupini, sabrani u jednome selu i na sebe privlace toliku paznju? Ti bi po istome trebali biti neki kranji amateri? Jer ja zaista ne znam, koliko sam do sada citala o kojekakvim napadima - da se neko od terorista tek tako eksponirao. Pa da je bilo tako, mozda bi lako mogao biti sprijecen Madrid, London i sve ono sto je dolazilo nakon 11 septembra, ako covjek vec nije ucio iz teroristickih napada prije tog vremena, a tih je bilo vise nego dovoljno.
Niti jedna od tih akcija nije sprijecena bez obzira na silnu inteligenciju, a svi neki lazni alarmi ( iako lazni, s pravom na uzbunu) pokazali se to sto jesu. Lazni.
Policija i akcije hapsenja teroristickih celija itekako trebaju djelovati i preventivno i svakako, u zastitu gradjana i drzava i po tom pitanju nema nista skuplje od ljudskog zivota. No na zalost, uzroci sve veceg fanatizma individua od kojih se drustva ne mogu odbraniti se ne traze.
Pa stoga postoji mozda jos jedno bitnije pitanje a to je sta dovodi do toga da da je sve veci broj individua od kojih sa pravom mozemo da strahujemo, bez obzira o kojem je fanatizmu rijec?
Ne sumnjam da ce ovdje mnogi odmah znati formulu i dati nam jednostavan odgovor.

U ovom slucaju u dva dana desilo se par demantovanja, sto Ministarstva za obrazovanje, sto policije -kako za obrazovanje tako i za zlostavljanje djece - pa je jedno izvjesno. Prica je puno, sumnji i lazi dovoljno, a istinu jos treba dokazati. I ako se mi kao gradjani ovako odnosimo prema trazenju istine i prema pravu drugoga i drukcijega, ne sumnjam da ce nas u skorijoj buducnosti zadesiti opet kolektivna nepravda od koje se mnogi nece moci odbraniti. Ako vec nije, u ovom stanju u kakvom jeste.
Locked