13 Reasons Why

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#76 Re: 13 Reasons Why

Post by Jack Be Nimble »

Ma sada sa telefonima, slikama, tviterom ima svasta toga. Moj prijatelj jos nije kupio pametne telefone svojim cerkama (12 i 14god). Kupuje preko ebaya stare telefone i uzima im kredite za 100min razgovora po mjesecu i neki ograniceni broj poruka.

Ja kada sam isao u skolu roditelji su zabranjivali djeci da gledaju TV, a sada nema tel, ipad i komp.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#77 Re: 13 Reasons Why

Post by karanana »

Postoje li uopste pravila u bosni, u americi....nebitno, vezana za nosanje mobitela u skolama? Postoji li dobno ogranicenje ili neka druga politika? Pretpostavljam da ne.

Mada to i nije toliko bitno kada je u pitanju tema tj. ova serija i skolsko nasilje uopsteno. Jebes snimanje.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#78 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Još se nisam "oporavio" nakon odgledane serije :mrgreen: , a završio sma je tačno na 1. maj.

Drugu sezonu jedva čekam i ne želim da se snimi u isto vrijeme. :lol:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#79 Re: 13 Reasons Why

Post by Fajcion »

Dok sam je gledao tačno sam se osjećao koju godinu mlađi a uz to bilo je tih teen poteza koji su me pomalo nervirali :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#80 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Fajcion wrote:Dok sam je gledao tačno sam se osjećao koju godinu mlađi a uz to bilo je tih teen poteza koji su me pomalo nervirali :)
Vjeruj isto to mi je prolazilo kroz glavu. Gledam onog Claya, vidim sebe sa 17 godina, srce kao kod goluba, ne smijem prići djevojci. :D
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#81 Re: 13 Reasons Why

Post by Fajcion »

irac300 wrote:
Vjeruj isto to mi je prolazilo kroz glavu. Gledam onog Claya, vidim sebe sa 17 godina, srce kao kod goluba, ne smijem prići djevojci. :D
:lol: :-D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#82 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Fajcion wrote:
irac300 wrote:
Vjeruj isto to mi je prolazilo kroz glavu. Gledam onog Claya, vidim sebe sa 17 godina, srce kao kod goluba, ne smijem prići djevojci. :D
:lol: :-D
:lol:

Ja sam prije 2 godine imao istu situaciju, a o tome sam i kuko po forumu. Elem isto ko ove dvoje hajvana, pukli jedno na drugo do boga ma ko stvoreni samo da upotpunimo ovo drugo, a nijedno da nešto učini. Kasnije sve otišlo u qrac jer smo bili glupi ko djeca a nismo djeca. Pa je i to jedan od razloga što me serija syebala :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#83 Re: 13 Reasons Why

Post by dječak sa šibicama »

Kod nas u osnovnoj, Franjo Kluz nekadasnji, momak se objesio o drvo u vrticu pored skole.

Privodjeni na saslusanje njegove skolske kolege, svasta se pricalo, znam vecinu tih ljudi (danas su ljudi) i nijedan od njih ni danas ne voli o tome. Zapravo ta se tema ni ne spominje, ni danas.

Serija je dobra, svidja mi se, ali uradjena je tako da ide samo jedna sezona. Sad ce oni na silu jos snimati jer je popularna. Do cetvrte sezone ocekujem da Hana postane zombi, vodja zombija, i da ugriza narod okolo.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#84 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

dječak sa šibicama wrote: Serija je dobra, svidja mi se, ali uradjena je tako da ide samo jedna sezona. Sad ce oni na silu jos snimati jer je popularna. Do cetvrte sezone ocekujem da Hana postane zombi, vodja zombija, i da ugriza narod okolo.
Mislim da je Jay Asher (pisac knjige) rekao da će biti samo druga sezona jer mu je mrsko pisati nastavak knjige, a želi završiti projekat. Pa ćemo vidjeti...siguran sam da neće biti treća.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#85 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Ma i druga sezona je već previše, al' eto, zbog ogromne popularnosti će se snimiti i popuniti rupe iz prve sezone. Napraviti epilog šta će se desiti sa učesnicima kaseta, vjerovatno pogledati i njihovu verziju istih događaja. Jednostavno nema nekog prostora za manevrisanje, nije taj tip serije.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#86 Re: 13 Reasons Why

Post by karanana »

Znali su oni da je druga sezona realnost zato su i ostavili nekoliko repova
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#87 Re: 13 Reasons Why

Post by dječak sa šibicama »

Mogu lako iz drame preci u limunada-pokusaj trilera ili nesto slicno.

Ova mala Hana meni niti malo nije ostavila dojam svetice, vjerovatno to ni nije poenta price ali eto kazem.

Pretpostavljam da je poenta u tome da svako ima svoju istinu, samo se razlikuju u percepciji. Ali na stranu sve to, ubiti se jer, sta, uhvatio te lik za guzicu i pricaju da si laka zenska :-) Tu amerciku zgadiju treba poslati 3. mjeseca negdje gdje ljudi imaju stvarne problem, moze i u Bosnu.
Previse su oni razmazeni.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#88 Re: 13 Reasons Why

Post by karanana »

Pa dobro, na kraju je kulminiralo sa tim nekim polusilovanjem
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#89 Re: 13 Reasons Why

Post by dječak sa šibicama »

I to silovanje mi je malo cudno prezentirano. Imas osjecaj ko da je otisla na zurku, da bi nasla kakvog belaja. Ono, setala setala i zavrsila u jakuziju sa silovateljem, kojeg od ranije zna kao takvog.

Meni je sve nekako djelovalo kao da je htjela ispitati svoje granice izdrzljivosti, vjerovatno se varam ali eto.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#90 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

dječak sa šibicama wrote:I to silovanje mi je malo cudno prezentirano. Imas osjecaj ko da je otisla na zurku, da bi nasla kakvog belaja. Ono, setala setala i zavrsila u jakuziju sa silovateljem, kojeg od ranije zna kao takvog.

Meni je sve nekako djelovalo kao da je htjela ispitati svoje granice izdrzljivosti, vjerovatno se varam ali eto.
Ramiz Zmaj: "to je traženje čepa!" :lol:

Na kraju je ispala jako glupa, da slažem se. Naravno, lako je nama tabirit ali depresija + teen godine su učinile svoje nažalost u tom konkretnom slučaju. Meni samo nije jasno bilo stalno odbijanje Claya od sebe :roll:

Nažalost u trenucima kad je ona bila za on bio mutav, kad je on bio za ona srala. Yebo ga dan i serija :lol:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#91 Re: 13 Reasons Why

Post by Mutivoda »

Jimmy, vrijeme je da kreneš dalje.. :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#92 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

Mutivoda wrote:Jimmy, vrijeme je da kreneš dalje.. :mrgreen:
Vidiš da ne mogu. :lol:
Em sam sam od sebe u depresiji, em me serija pogodila :(
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#93 Re: 13 Reasons Why

Post by dezurni_ucenik »

Mogu zamisliti reakcije da je ovo izaslo u vrijeme kad je Beverly Hills bio. Te reakcije ne bi bilo jer niko ziv ne bi gledao seriju o tudjim mukama. Valjda tada ljudi sretniji bili pa se nisu htjeli zamarati teen problemima pa su htjeli da gledaju bogate klince kako se zajebavaju na kalifornijskim plazama. My So Called Life je prikazivao tada probleme tinejdzera ali je snimanje prestalo nakon prve sezone, losa gledanost plus glavni glumci otisli u filmove. Larry Clark je sa Kids pokazivao da postoji i druga strana maminih andjela i tatinih princeza. Eto nije to pilo vode. Danas valjda ljudi postali realniji pa shvatili da postoji i ta mracna strana pa dobijamo serije kao 13 reasons. Hana je uvijek bilo i Clayeva, i Brycea, Alexa. Sta ce biti u drugoj sezoni? Garant ce fotograf krenuti u pucacinu da se osveti bullyjima, sakriva onaj pistolj u zadnjoj epizodi. Rece Selena ide nastavak price, ima tog jos neispricano. Ima negdje dobro zapazanje, kad Clay se prisjeca Hanne sve izgleda sarenije kad se vrati u sadasnjost odjednom tamnija slika postane. Zanimljivo je da u zadnjoj sceni gdje se Alex pojavljuje kad sa starim prica, izmedju njih dvojice stoji poster Joy Division. Legla mi je serija, nije zivot samo American Pie postoje i ruznije stvari. Netlfix bas pogadja sa ovom djecom glumcima kao i sa Stranger Things. Zadnji momenti njenog zivota u pozadini ide ooooo Vienna uhhh :(
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#94 Re: 13 Reasons Why

Post by karanana »

Al dobro su onaj pad s bicikla i flaster nastelili da se mozemo orijentisati sta je sadasnjost a sta proslost.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#96 Re: 13 Reasons Why

Post by irac300 »

Ma onaj ko je suicidalan, on će naći bilo kakav okidač da se ubije. Glupo mi je okrivljavati seriju.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#97 Re: 13 Reasons Why

Post by Fajcion »

Ovaj je samo klepio ideju,gluposti..
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#98 Re: 13 Reasons Why

Post by zomri »

Smirite se, postavio sam link jer očito ima veze sa serijom.
Ne želim insinuirati da je serija kriva što se ovaj mladić ubio. Pobogu.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#99 Re: 13 Reasons Why

Post by Jimmy McNulty »

:lol: :lol: :lol:

Hahahahaha, kakav kralj sunce ti jbm
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#100 Re: 13 Reasons Why

Post by Velkoski »

natural selection :mrgreen:
Post Reply