12 banjalučkih beba

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#51 Re: 12 banjalučkih beba

Post by sinuhe »

To je samo slucaj kojim se treba zabaviti policija. Da li je u mirnoj Banjaluci ikad prije ili kasnije umrlo toliko beba u kratkom roku, da li je rijec o kakvoj zarazi ili cemu drugom? Nisu cista posla.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#52 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

banjaluka078 wrote:Tako da...nemoj, molim te.
Nigdje ja nisam rekao da Karitas nije pomogao i bio human i pravedan, nego da Komarica malo previše sebe diže u nebesa, ispada da nije bilo njega ne bi bilo ništa od Hrvata u BL i pomoći....kontaš? I u staračkom ne rade samo Hrvati, većim dijelom da, kao što ima dosta časnih sestara što se brinu za štićenike ( i to jako dobro) i da štićenici su svih konfesija :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#53 Re: 12 banjalučkih beba

Post by banjaluka078 »

Lajavikrelac wrote: Nigdje ja nisam rekao da Karitas nije pomogao i bio human i pravedan, nego da Komarica malo previše sebe diže u nebesa, ispada da nije bilo njega ne bi bilo ništa od Hrvata u BL i pomoći....kontaš? I u staračkom ne rade samo Hrvati, većim dijelom da, kao što ima dosta časnih sestara što se brinu za štićenike ( i to jako dobro) i da štićenici su svih konfesija :)
Iskreno, ne vjerujem da bi bez njega bilo išta i od Hrvata i nas drugih. Da biskup tih godina nije stao ispred svog naroda, kako niko od političara ni od civila nije, a o "po potrebi" epileptičarima iz Merhameta (zna sve vrlo dobro kako su se stvari odvijale u toj organizaciji kao i u IZ BL) neću ovom prilikom, znači, da biskup nije koristio svoje veze, svoje ime, svoje načine, kakvi god da su, da se satelitskim telefonom javi i u dnevnik HTV-a i međunarodnoj zajednici i iz kućnog pritvora digne larmu, bila bi razapeta ona pripremljena bodljikava žica oko Borčevog stadiona za nas "nepodobne" i bili bi aktivirani vagoni i kompozicije koje su nas trebale "humano preseliti", a usput bismo doživjelu sudbinu grupe s Korićanskih stijena, tako nekako. Sve to u doba poslije ABiH i HVO sukoba, o kojima mi pojma nismo imali i iskreno smo bili šokirani kad smo to čuli i vidjeli razdvojenost i podijeljenost po srednjoj Bosni i Hercegovini kad smo se počeli kretati poslije rata, jer smo mi ovdje bili zajedno u istom košu i nije nam na um padalo da se prijeko gledamo.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#54 Re: 12 banjalučkih beba

Post by mO k3 »

Hmm ... Kuda vodi ova tema, strašno je sta se desilo jer i sam imam djecu , sta je također strašno je laž kojima se služe pojedini .
Ponavljam još jednom 15.05 sm prvi put otišli u mahovljane ,gdje je bila masa ljudi pred kapijom koji su čekali da se nekako docepaju karte za Bg . 16.05 smo ponovo otišli i također nismo imali sreće , sljedeći dan smo našli vezu gdje smo debelo patili da izadjemo u Bg . U Bg smo proveli 3 dana gdje smo potom išli na zapad . Čovjek koji nas je izveo , vraća se 21.05 nazad u bl avionom .......neću ići u detalje
Drugi dio moje familije izlazi iz bl avionom Ili 19 ili 20 ne sjećam se vise ....

Masne se su pare tada plaćale i mlatile .... Kontakt nam je bila jedna žena čiji je čovjek bio vojno lice .....


Toliko od mene
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#55 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:U periodu dešavanja o kom je tema bile su zabrane i kontrola letova da ne bi VJ mogla pomagati VRS, sve poslije je sasvim druga tema i drugi par opanaka...znači ljeto 92 sve ostalo je off...
Ja sam sve zapamtio nisam bio toliko mlad da se ničega ne sjećam, i poslednji put ti kažem a i svima nije isto pilotiranje u borbenom vazduhoplovu i helikopteru koji leti malo nad zemljom da ga radar ne skonta i velikog teretnog aviona koji mora letjeti na velikoj visini....jbt porediš vožnju po auto putu službenim dizel kedijem i vožnju tjuningovanog sportskog auta, oba su B kategorija ali nije ista priča ;-)
Bez uvrede, nisam ni mislio da likuješ nad tom tragedijom, samo maloumnik tako nešto može da radi....
Nije istina, zabrana letenja je proglasena 10.10.1992e .
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#56 Re: 12 banjalučkih beba

Post by VjecitiStudent »

Lajavikrelac wrote:U periodu dešavanja o kom je tema bile su zabrane i kontrola letova da ne bi VJ mogla pomagati VRS, sve poslije je sasvim druga tema i drugi par opanaka...znači ljeto 92 sve ostalo je off...
Ja sam sve zapamtio nisam bio toliko mlad da se ničega ne sjećam, i poslednji put ti kažem a i svima nije isto pilotiranje u borbenom vazduhoplovu i helikopteru koji leti malo nad zemljom da ga radar ne skonta i velikog teretnog aviona koji mora letjeti na velikoj visini....jbt porediš vožnju po auto putu službenim dizel kedijem i vožnju tjuningovanog sportskog auta, oba su B kategorija ali nije ista priča ;-)
Bez uvrede, nisam ni mislio da likuješ nad tom tragedijom, samo maloumnik tako nešto može da radi....
United Nations Security Council resolution 781, adopted on 9 October 1992, after reaffirming Resolution 713 (1991) and all subsequent resolutions on the situation in the former Yugoslavia, the Council decided to impose a ban on military flights in the airspace over Bosnia and Herzegovina, acting in accordance with the provisions set out in Resolution 770 (1992).


The Security Council,

Reaffirming its resolutions 713 (1991) and all subsequent relevant resolutions,

Determined to ensure the safety of humanitarian flights to Bosnia , and Herzegovina,

Noting the readiness of the parties, expressed in the framework of the London Conference, to take appropriate steps in order to ensure the safety of humanitarian flights and their commitment at that Conference to a ban on military flights,

Recalling in this context the Joint Declaration signed at Geneva on 30 September 1992 by the Presidents of the Republic of Croatia and the Federal Republic of Yugoslavia (Serbia and Montenegro), and in particular paragraph 7 thereof,

Recalling also the agreement reached on air issues at Geneva on 15 September 1992 among all the parties concerned in the framework of the Working Group on Confidence and Security-building and Verification Measures of the London Conference,

Alarmed at reports that military flights over the territory of Bosnia and Herzegovina are none the less continuing,

Noting the letter of 4 October 1992 from the President of the Republic of Bosnia and Herzegovina addressed to the President of the Security Council,

Considering that the establishment of a ban on military flights in the airspace of Bosnia and Herzegovina constitutes an essential element for the safety of the delivery of humanitarian assistance and a decisive step for the cessation of hostilities in Bosnia and Herzegovina,

Acting pursuant to the provisions of resolution 770 (1992) aimed at ensuring the safety of the delivery of humanitarian assistance in Bosnia and Herzegovina,

Decides to establish a ban on military flights in the airspace of Bosnia and Herzegovina, this ban not to apply to United Nations Protection Force flights or to other flights in support of United Nations operations, including humanitarian assistance;

Requests the United Nations protection Force to monitor compliance with the ban on military flights, including the placement of observers where necessary at airfields in the territory of the former Yugoslavia;

Also requests the United Nations Protection Force to ensure, through an appropriate mechanism for approval and inspection, that the purpose of flights to and from Bosnia and Herzegovina other than those banned by paragraph 1 above is consistent with Security Council resolutions;

Requests the Secretary-General to report to the Council on a periodic basis on the implementation of the present resolution and to report immediately any evidence of violations;

Calls upon States to take nationally or through regional agencies or arrangements all measures necessary to provide assistance to United Nations Protection Force, based on technical monitoring and other capabilities, for the purposes of paragraph 2 above;

Undertakes to examine without delay all the information brought to its attention concerning the implementation of the ban on military flights in Bosnia and Herzegovina and, in the case of violations, to consider urgently the further measures necessary to enforce this ban;

Decides to remain actively seized of the matter.

http://www.nato.int/ifor/un/u921009a.htm
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#57 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

VjecitiStudent wrote:
Lajavikrelac wrote:U periodu dešavanja o kom je tema bile su zabrane i kontrola letova da ne bi VJ mogla pomagati VRS, sve poslije je sasvim druga tema i drugi par opanaka...znači ljeto 92 sve ostalo je off...
Ja sam sve zapamtio nisam bio toliko mlad da se ničega ne sjećam, i poslednji put ti kažem a i svima nije isto pilotiranje u borbenom vazduhoplovu i helikopteru koji leti malo nad zemljom da ga radar ne skonta i velikog teretnog aviona koji mora letjeti na velikoj visini....jbt porediš vožnju po auto putu službenim dizel kedijem i vožnju tjuningovanog sportskog auta, oba su B kategorija ali nije ista priča ;-)
Bez uvrede, nisam ni mislio da likuješ nad tom tragedijom, samo maloumnik tako nešto može da radi....
United Nations Security Council resolution 781, adopted on 9 October 1992, after reaffirming Resolution 713 (1991) and all subsequent resolutions on the situation in the former Yugoslavia, the Council decided to impose a ban on military flights in the airspace over Bosnia and Herzegovina, acting in accordance with the provisions set out in Resolution 770 (1992).


The Security Council,

Reaffirming its resolutions 713 (1991) and all subsequent relevant resolutions,

Determined to ensure the safety of humanitarian flights to Bosnia , and Herzegovina,

Noting the readiness of the parties, expressed in the framework of the London Conference, to take appropriate steps in order to ensure the safety of humanitarian flights and their commitment at that Conference to a ban on military flights,

Recalling in this context the Joint Declaration signed at Geneva on 30 September 1992 by the Presidents of the Republic of Croatia and the Federal Republic of Yugoslavia (Serbia and Montenegro), and in particular paragraph 7 thereof,

Recalling also the agreement reached on air issues at Geneva on 15 September 1992 among all the parties concerned in the framework of the Working Group on Confidence and Security-building and Verification Measures of the London Conference,

Alarmed at reports that military flights over the territory of Bosnia and Herzegovina are none the less continuing,

Noting the letter of 4 October 1992 from the President of the Republic of Bosnia and Herzegovina addressed to the President of the Security Council,

Considering that the establishment of a ban on military flights in the airspace of Bosnia and Herzegovina constitutes an essential element for the safety of the delivery of humanitarian assistance and a decisive step for the cessation of hostilities in Bosnia and Herzegovina,

Acting pursuant to the provisions of resolution 770 (1992) aimed at ensuring the safety of the delivery of humanitarian assistance in Bosnia and Herzegovina,

Decides to establish a ban on military flights in the airspace of Bosnia and Herzegovina, this ban not to apply to United Nations Protection Force flights or to other flights in support of United Nations operations, including humanitarian assistance;

Requests the United Nations protection Force to monitor compliance with the ban on military flights, including the placement of observers where necessary at airfields in the territory of the former Yugoslavia;

Also requests the United Nations Protection Force to ensure, through an appropriate mechanism for approval and inspection, that the purpose of flights to and from Bosnia and Herzegovina other than those banned by paragraph 1 above is consistent with Security Council resolutions;

Requests the Secretary-General to report to the Council on a periodic basis on the implementation of the present resolution and to report immediately any evidence of violations;

Calls upon States to take nationally or through regional agencies or arrangements all measures necessary to provide assistance to United Nations Protection Force, based on technical monitoring and other capabilities, for the purposes of paragraph 2 above;

Undertakes to examine without delay all the information brought to its attention concerning the implementation of the ban on military flights in Bosnia and Herzegovina and, in the case of violations, to consider urgently the further measures necessary to enforce this ban;

Decides to remain actively seized of the matter.

http://www.nato.int/ifor/un/u921009a.htm
Hebiga, promasi za jedan dan :mrgreen: znam da je to bio zadnji dan kada su nas rokali avonima. Sjecam se ko sad, rana jesen, malo prohladno a avion pore li pore :skoljka: .
Medjutim, lajavi je bio dovoljno star da zapamti kad je bila zabrana letenja :D, vjerovanto se je njemu cinilo u rano proljece 1991 jer njega avioni i onako nisu rokali :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#58 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

Ajde... :? Nego de vi mene prosvijetlite šta je istina i šta je stvarno bilo....mene koji sam u to vrijeme bio tu svo vrijeme dešavanja....al eto vi sa strane i iz divljaspore bolje znate nego ja :roll: Odoh se stiditi u ćošak :stidljiv:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#59 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

Nije 92-93 tačno, ali su zato fasovali po tamburi kasnije....tom avionu sa humanitarnom pomoći NIJE bilo dozvoljeno da poleti IZ BG prema Mahovljanima u BL, tj nisu dali da uđe u vazdušni prostor BIH a transportni avion se ne može provući "ispod" radara kao lovac-bombarder ili helikopter....zato nije mogao da uzleti, nije mogao da se "ušunja" A ovdje koliko vidim dosta ljudi nema blage veze o vojnoj tehnici pa ne konta samo zna da podjebava i kontrira :-?
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:Ajde... :? Nego de vi mene prosvijetlite šta je istina i šta je stvarno bilo....mene koji sam u to vrijeme bio tu svo vrijeme dešavanja....al eto vi sa strane i iz divljaspore bolje znate nego ja :roll: Odoh se stiditi u ćošak :stidljiv:
Naravno, rana jesen 92 udarnicki na probijanju koridora a avioni iznad nas pore li pore :D . Ali nek mi neki balo kaze da je tu bio svo vrijeme.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#61 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:Nije 92-93 tačno, ali su zato fasovali po tamburi kasnije....tom avionu sa humanitarnom pomoći NIJE bilo dozvoljeno da poleti IZ BG prema Mahovljanima u BL, tj nisu dali da uđe u vazdušni prostor BIH a transportni avion se ne može provući "ispod" radara kao lovac-bombarder ili helikopter....zato nije mogao da uzleti, nije mogao da se "ušunja" A ovdje koliko vidim dosta ljudi nema blage veze o vojnoj tehnici pa ne konta samo zna da podjebava i kontrira :-?
Cijelo ljeto i jesen, helikopteri su letejeli linijom koridora i transportovali, ljudstvo, ranjenike, tehniku, opremu, svercovane cigare i sta sve ne, tako da me ne mozes reci da pored svih cigara u tim helikopterima nije bilo mjesta i za 10 boca kisika :-) .
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#62 Re: 12 banjalučkih beba

Post by CungaLunga »

@Lajavikrelac

Ti si izjavio da je rezolucijom vijeća sigurnosti bilo zabranjeno preletanje,
dokazano ti je da zabrane nije bilo u to vrijeme.

Tvrdio si da bi avion bio oboren od strane NATO avijacije, a sam priznaješ da nije bilo
obaranja 92-93 godine uopće.

A izjava da je svaki helikopter imao svoju vlastitu NATO pratnju čim pređe granicu je...


Ko nije dozvolio taj transportni let?
Nije bilo rezolucije UN-a
NATO nije imao mandat
ARBiH nije imala protivavionsko oružje
Niti radara

Koliki je broj helikoptera i aviona srušeno od strane NATO u to vrijeme?
Ili su svi letjeli ispod radara? Srpska stealth tehnologija.
Svi se šunjali po Bosni. Nisko kroz Trebević.

Ljudi ti kontriraju jer to što ti pišeš nema veze sa vezom
Žao mi je beba, i kad vidim kako se koristi njihova smrt u najgori oblik
propagande, tako puno neistine i proste laži... krv mi se sledi.
Žalosno.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#63 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:Nije 92-93 tačno, ali su zato fasovali po tamburi kasnije....tom avionu sa humanitarnom pomoći NIJE bilo dozvoljeno da poleti IZ BG prema Mahovljanima u BL, tj nisu dali da uđe u vazdušni prostor BIH a transportni avion se ne može provući "ispod" radara kao lovac-bombarder ili helikopter....zato nije mogao da uzleti, nije mogao da se "ušunja" A ovdje koliko vidim dosta ljudi nema blage veze o vojnoj tehnici pa ne konta samo zna da podjebava i kontrira :-?
I glede ovoga, pa cijelo vrijeme rata su sverali tenkove, cisterne sa gorivom, MTS, ljudstvo i sta sve jos ne iz Srbije za Krajinu u Hrvatskoj i za BiH dijelove pod srpskom kontrolom i svi su se nekako provlacili ali eto zaglajzase zbog nesto malo hedije :-) .
Zalosno za to djecu sto su pomrla jer su neduzna ali cio slucaj bi se trebao malo bolje istraziti a ne svaliti na zle ustase i mudzaedine :mrgreen:, valjda si dovoljno inteligentan da skontas da je sve to malo dublja prica.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#64 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

CungaLunga wrote:@Lajavikrelac

Ti si izjavio da je rezolucijom vijeća sigurnosti bilo zabranjeno preletanje,
dokazano ti je da zabrane nije bilo u to vrijeme.

Tvrdio si da bi avion bio oboren od strane NATO avijacije, a sam priznaješ da nije bilo
obaranja 92-93 godine uopće.

A izjava da je svaki helikopter imao svoju vlastitu NATO pratnju čim pređe granicu je...


Ko nije dozvolio taj transportni let?
Nije bilo rezolucije UN-a
NATO nije imao mandat
ARBiH nije imala protivavionsko oružje
Niti radara

Koliki je broj helikoptera i aviona srušeno od strane NATO u to vrijeme?
Ili su svi letjeli ispod radara? Srpska stealth tehnologija.
Svi se šunjali po Bosni. Nisko kroz Trebević.

Ljudi ti kontriraju jer to što ti pišeš nema veze sa vezom
Žao mi je beba, i kad vidim kako se koristi njihova smrt u najgori oblik
propagande, tako puno neistine i proste laži... krv mi se sledi.
Žalosno.
Pusti ga, ja cijelo ljeto i jesen gledao svojim ocima kako helikopteri spartaju nocu traskom koridora is Srbije prema B.Luci. Hebote, cijelo ljeto nas tukli avionima koji su polijetali iz Batajnice a on mi prica eto humanitara nije mogla poletjeti.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#65 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Sezam »

Tog ljeta sam jos uvijek zivio u cetnickoj jazbini Banja Luci i sjecam se jako dobro 12 beba i price o zabrani letova, bebe jesu umrle, a zasto nek odgovore radisav Vukic i ostala velikosrpska bagra.

Nego, ostalo mi u sjecanju jos ponesto, kao npr udarna vijest sedmice tog ljeta, na radiju BIG, o tome kako su u okolini Kotor Varosi povampireni mudzahedini okrenuli na raznju ni manje ni vise nego SEDAM mladih srpskih heroja.Tamo je u to doba bilo najnormalnije da se takva vijest plasira u vec velikosrbizmom izludjenu banjalucku javnost, a u isto to vrijeme moj nekadasnji skolski drug, Hrvat iz Kotor Varosi, kao maloljetnik na prisilnoj radnoj obavezi, zajedno sa jos nekoliko nesretnika, je svakodnevno izvlacio iz Vrbanje preklane Hrvate i Bosnjake.

Velikosrpskim lazima jednostavno nema kraja. To je da ti pamet stane.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#66 Re: 12 banjalučkih beba

Post by sinuhe »

To je ono kod Većića kad su poslali policiju grlom u jagode. Više su o tome govorili nego o koridoru :-)
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#67 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

Jebo te Tito koji su ovi likovi :shock: ja uporno govorim: nije mogao avion doletjeti iz SRJ i BIH prijetili da ga obore a vi uporno letjeli avioni, pa letjeli avioni...LETJELI SU BORBENI AVIONI IZ MAHOVLJANA!!!! TO JE UNUTAR DRŽAVE BIH!!!

Avion sa tovarom je bio prijavljeni međunarodni let, kojem nije bilo dozvoljeno preletanje u drugu državu, de malo povežite šta se priča!!! :-) Da je bio u pitanju let iz Zimbabvea i da mu je NATO zabranio prelet u drugu zemlju bio bi momentalno oboren, jebote šta tu vama nije jasno??? Nije bitno jel u avionu bio Mirko, Marko, Mirza, Munib, Mate ili da je nosio zlatne poluge, nuklearne projektile ili ljekove NE MOŽE PREKO GRANICE I TAČKA!!!
I kad neko gore pomenu radar, jel vam poznato značenje AWACS i za koliko stiže avion iz Jadranskog mora iliti Italije?
I glede ovoga, pa cijelo vrijeme rata su sverali tenkove, cisterne sa gorivom, MTS, ljudstvo i sta sve jos ne iz Srbije za Krajinu u Hrvatskoj i za BiH dijelove pod srpskom kontrolom i svi su se nekako provlacili ali eto zaglajzase zbog nesto malo hedije
To sve su dopremali avionima???? :shock: U jebote....nisam znao da je VJ/JNA imala STEALTH Airbusove :-)
Last edited by Lajavikrelac on 25/09/2013 20:56, edited 1 time in total.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#68 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

Sezam wrote:Nego, ostalo mi u sjecanju jos ponesto, kao npr udarna vijest sedmice tog ljeta, na radiju BIG, o tome kako su u okolini Kotor Varosi povampireni mudzahedini okrenuli na raznju ni manje ni vise nego SEDAM mladih srpskih heroja.Tamo je u to doba bilo najnormalnije da se takva vijest plasira u vec velikosrbizmom izludjenu banjalucku javnost, a u isto to vrijeme moj nekadasnji skolski drug, Hrvat iz Kotor Varosi, kao maloljetnik na prisilnoj radnoj obavezi, zajedno sa jos nekoliko nesretnika, je svakodnevno izvlacio iz Vrbanje preklane Hrvate i Bosnjake.
Znam da širiš mržnju ovuda ali ovo je i za tebe previše....čuj klali pa bacali u Vrbanju :-) Isto tako su bacali i onu djecu lavovima u Sarajevu, a Pimpek držao logor za Srbe :-) Propaganda je radila sve u šesnaest na svim stranama da bi se drugi satanizovali....ništa novo... :oops:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#69 Re: 12 banjalučkih beba

Post by banjaluka078 »

http://www.klix.ba/forum/pravda-za-vrbanju--t59131.html

Po Vrbanji su silovali i premlaćivali "k'o s poslom". Rahmetli Majdu Medaru su izvukli iz busa poslije škole, silovali i ubili...nikom ništa, poništena presuda. Mejdan, Hiseta, Šeher, Novoselija...ta malo "muslimanskija" naselja, kao i redovi pred Merhametom su bili redovna meta zlotvora koji su nasumično birali žrtve i iživljavali se. U Rosuljama je par zaklan i ostavljen da krvari preko prozora, samo da bi se skotovi kasnije skontali da su upali u pogrešnu kuću. Za Merhamet je Bati kriminalcu s Lauša omiljeno bilo da obezglavi krme i ubaci ga da se koprca i krvari u dvorištu Merhameta.

I dalje ne razumijem, zašto se u putnički avion nije mogla ukrcati boca s kisikom? Ovo s bebama se dešavalo u vrijeme kad su moji avionom otišli preko BG-a.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#70 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Sezam »

Lajavikrelac wrote:
Sezam wrote:Nego, ostalo mi u sjecanju jos ponesto, kao npr udarna vijest sedmice tog ljeta, na radiju BIG, o tome kako su u okolini Kotor Varosi povampireni mudzahedini okrenuli na raznju ni manje ni vise nego SEDAM mladih srpskih heroja.Tamo je u to doba bilo najnormalnije da se takva vijest plasira u vec velikosrbizmom izludjenu banjalucku javnost, a u isto to vrijeme moj nekadasnji skolski drug, Hrvat iz Kotor Varosi, kao maloljetnik na prisilnoj radnoj obavezi, zajedno sa jos nekoliko nesretnika, je svakodnevno izvlacio iz Vrbanje preklane Hrvate i Bosnjake.
Znam da širiš mržnju ovuda ali ovo je i za tebe previše....čuj klali pa bacali u Vrbanju :-) Isto tako su bacali i onu djecu lavovima u Sarajevu, a Pimpek držao logor za Srbe :-) Propaganda je radila sve u šesnaest na svim stranama da bi se drugi satanizovali....ništa novo... :oops:
Propaganda? Sirenje mrznje? Ali hajde, moguce da neki od tih leseva nisu bili preklani.

U svakom slucaju, vise vjerujem svom skolskom drugu, nego tvom misljenju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#71 Re: 12 banjalučkih beba

Post by mO k3 »

Lajavikrelac wrote:Jebo te Tito koji su ovi likovi :shock: ja uporno govorim: nije mogao avion doletjeti iz SRJ i BIH prijetili da ga obore a vi uporno letjeli avioni, pa letjeli avioni...LETJELI SU BORBENI AVIONI IZ MAHOVLJANA!!!! TO JE UNUTAR DRŽAVE BIH!!!

Avion sa tovarom je bio prijavljeni međunarodni let, kojem nije bilo dozvoljeno preletanje u drugu državu, de malo povežite šta se priča!!! :-) Da je bio u pitanju let iz Zimbabvea i da mu je NATO zabranio prelet u drugu zemlju bio bi momentalno oboren, jebote šta tu vama nije jasno??? Nije bitno jel u avionu bio Mirko, Marko, Mirza, Munib, Mate ili da je nosio zlatne poluge, nuklearne projektile ili ljekove NE MOŽE PREKO GRANICE I TAČKA!!!
I kad neko gore pomenu radar, jel vam poznato značenje AWACS i za koliko stiže avion iz Jadranskog mora iliti Italije?
I glede ovoga, pa cijelo vrijeme rata su sverali tenkove, cisterne sa gorivom, MTS, ljudstvo i sta sve jos ne iz Srbije za Krajinu u Hrvatskoj i za BiH dijelove pod srpskom kontrolom i svi su se nekako provlacili ali eto zaglajzase zbog nesto malo hedije
To sve su dopremali avionima???? :shock: U jebote....nisam znao da je VJ/JNA imala STEALTH Airbusove :-)
ti meni pricas nije mogao letjeti???
Ja koji sam izasao za Beograd avionom??? ......

Budes li dalje trolo prijavicu ti post moderaciji....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#72 Re: 12 banjalučkih beba

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:http://www.klix.ba/forum/pravda-za-vrbanju--t59131.html

Po Vrbanji su silovali i premlaćivali "k'o s poslom". Rahmetli Majdu Medaru su izvukli iz busa poslije škole, silovali i ubili...nikom ništa, poništena presuda. Mejdan, Hiseta, Šeher, Novoselija...ta malo "muslimanskija" naselja, kao i redovi pred Merhametom su bili redovna meta zlotvora koji su nasumično birali žrtve i iživljavali se. U Rosuljama je par zaklan i ostavljen da krvari preko prozora, samo da bi se skotovi kasnije skontali da su upali u pogrešnu kuću. Za Merhamet je Bati kriminalcu s Lauša omiljeno bilo da obezglavi krme i ubaci ga da se koprca i krvari u dvorištu Merhameta.

I dalje ne razumijem, zašto se u putnički avion nije mogla ukrcati boca s kisikom? Ovo s bebama se dešavalo u vrijeme kad su moji avionom otišli preko BG-a.
Mozda smo bili u istom avionu ...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#73 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Lajavikrelac »

Samo vi bez mene....šta ja znam što sam tu živio...
ti meni pricas nije mogao letjeti???
Ja koji sam izasao za Beograd avionom??? ......

Ti letio IZ BL a ovdje se govori o letu IZ BG...ko troluje?

To vrijeme bezakonja i straha, bez struje mjesecima, naoružanim budalama svih dezena je došlo glave i živaca mnogima...tad su lokalni đilkosi i kriminalci imali svojih 5 minuta nažalost, kako i u SA što je bilo čitam ovdje i nadam se da će dobiti bagra što zaslužuje, i zbog takvih sad treba sav jedan narod žigosati?? :-x A to baš i nema veze sa 12 beba i temom.....
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#74 Re: 12 banjalučkih beba

Post by Walther »

Lajavikrelac wrote:Samo vi bez mene....šta ja znam što sam tu živio...
ti meni pricas nije mogao letjeti???
Ja koji sam izasao za Beograd avionom??? ......

Ti letio IZ BL a ovdje se govori o letu IZ BG...ko troluje?

To vrijeme bezakonja i straha, bez struje mjesecima, naoružanim budalama svih dezena je došlo glave i živaca mnogima...tad su lokalni đilkosi i kriminalci imali svojih 5 minuta nažalost, kako i u SA što je bilo čitam ovdje i nadam se da će dobiti bagra što zaslužuje, i zbog takvih sad treba sav jedan narod žigosati?? :-x A to baš i nema veze sa 12 beba i temom.....
Ti trolujes i pravis se blesav po citavoj temi...

Ako je on letio U BG onda se je taj avion vracao IZ BG. Kontas? Kad se avion vraca u BL (onaj sa kojim je on letio IZ BL) stavis bocice u avion? Hoce li to proci sad to?

Citav tvoj argument je pomalo debilan jer se citav rat svercalo sve i svasta od svuda. Na sve strane. Od Pepsija to raketa. Milan Lukic mogao presvercati preko granice pola vlaka muslimana i zaklati pored rijeke a eto nije mogao par boca kisika.

Kad smo vec toga, i ta salonska prica "ko nas bre zavadi" i "naoružanim budalama svih dezena" je naporna. U BL i okolini nisu cistile neke budale vec se to radili sistematski i planski. Nakon sto se protjeralo i pobilo u BL i okolini sve sto se stiglo pise se epopeje (i to na lazima btw) o 12 beba... A bilo je i gladi jel... Ko vas nezna... Samo u Prijedoru fali jos 1200 ljudi (ljudskih bica koje eto nisu beba pa je njihova smrt ok?!). Pored onih ukopanih btw. Kljuc... Sanski Most... Znas koliko beba je tamo poginulo?

U junu iste godine je vojska iz BL samo u jednoj garazi u okolini ubila 20+ zena i djece tako sto su u punu garazu ubacivali bombe. Nisu imela ni teoretske sanse za kisik ili zivot. De sad jos malo kukaj o gladi u BL dok su hiljude ginule. :run:


Usput, provjeri sta uopste znaci no-fly zone :roll:
Last edited by Walther on 26/09/2013 13:39, edited 1 time in total.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#75 Re: 12 banjalučkih beba

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote:Samo vi bez mene....šta ja znam što sam tu živio...
ti meni pricas nije mogao letjeti???
Ja koji sam izasao za Beograd avionom??? ......

Ti letio IZ BL a ovdje se govori o letu IZ BG...ko troluje?

To vrijeme bezakonja i straha, bez struje mjesecima, naoružanim budalama svih dezena je došlo glave i živaca mnogima...tad su lokalni đilkosi i kriminalci imali svojih 5 minuta nažalost, kako i u SA što je bilo čitam ovdje i nadam se da će dobiti bagra što zaslužuje, i zbog takvih sad treba sav jedan narod žigosati?? :-x A to baš i nema veze sa 12 beba i temom.....
Ma ja, svje je to djelo naoruzanih budala, i organizovani logori i transport civila u logore i odlasci u opstinu da se potpisu papiru da se dobrovoljno odricu imovine, i rusenje dzamija (sve do jedne), mijenjanje imena naseljima, ravnanje mezara :-). Znaci sve su to djela pojedinaca a ne uvezanog sistema, e bas si pametan :izet: te.
A glede mog prijasnjeg posta, sta se sve vozilo i dovozilo iz Srbije :D , pilot ne trebas biti toliko pametan pa skontati ako su tolike stvari dolazile i prelazile granicu onda ni par boca kisika nije bio problem samo da je bio prioritet, ali ocito nije. A zasto nije, e to bi trebalo ispitati tadasnje nadlezne, koji su vjerovatno vise bili zauzeti kako organizovati dobrovoljni transport stanovnistva u logore i primopredaju imovine isto na dobrovoljnoj bazi.
Zamo mi samo neduzne djece.
Post Reply