11 Septembar 2001. Stvarni ili fiktivni napad na SAD?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
nikad_izvini

11 Septembar 2001. Stvarni ili fiktivni napad na SAD?

Post by nikad_izvini » 11/09/2008 22:19

Ježim se od same pomisli da bi ameri mogli "sami sebe bombardovati".Znam kako sam se ja osjećao kada su nama to spočitavali.
Ježim se i ne mogu da vjerujem, ali.......prokleto ali.......

Emisija na HRT-u preksinoć, talijansko-američka produkcija je iznijela neke zanimljive činjenice.

Napad na Pentagon.Od 86 kamera, niti jedna kamera nije snimila avion koji se zabio u Pentagon
Dijelovi aviona nađeni tek nakon pet dana
Avion je letio 800 Km/h, što civilni avioni baš i ne mogu
Okret i sam prilaz Pentagonu je težak za profesionalne pilote i instruktore, kamoli za likove za koje je instruktor rekao da ne zna koji je veći glupan.
Avion je morao letjeti toliko nisko da je čudno da nema udarenih i da nije udario rasvjetu i stubove za el energiju
Bijeli dim koji kulja prilikom udara, što nije karakteristično za eksploziju aviona
Objašnjenje zašto nema filma kako avion udara u Pentagon je "nestalo zmeđu fremova"
Šef operacija Pentagona predao dužnost prije napada-Unaprijeđen nakon toga?
Kapetan koji ga je mijenjao-Unaprijeđen nakon toga?
Šef najbliže zračne baze(jedne od 10-ak) -Unaprijeđen?
Pentagon ima raketni sistem koji obara automatski avione koji uđu u zabranjeni prostor(očitava dekodere koji razaznaju prijateljske i neprijateljske letjelice.Letjelica koja nema dekoder je automatski neprijateljska)-nije djelovao

Simulacije napada na Twinse i Pentagon se održavaju od 1998(čini mi se) četiri puta godišnje-bez akcije.
Samo jednom se tako nešto desilo u skorijoj američkoj historiji-1970 i neke godine.
Par mjeseci prije napada promijenjen je sistem uzbune, gdje je zračna kontrola morala da obavijesti Pentagon? bez mogućosti da sama pošalje avione u akciju.
Ramsfeld nije bio na svom mjestu prilikom obavješenja, ali je zato bio blizu da pomogne kada su se nosili ranjenici.
Al Kaida zapravo znači, baza podataka.
Nađen pasoš otmičara blizu Twinsa
Otmičari identifikovani u roku od DVA dana
Pet otmičara se javilo u raznim medijima da demantuju svoju smrt i učešće u napadu na Twinse.Nikada nisu skinuti sa spiska napadača.
Otmičari jednog od aviona noć prije odlučujućeg jutra otmice u Bostonu otišli u Portland, pa avionom došli u Boston pola sata prije polijetanja "njihobog aviona".
Slike koje ih prikazuju na bostonskom aerodromu zapravo su slike sa portlandskog aerodroma.
Jedan od otmičara, Ata, čini mi se, raspitivao se kako iznajmiti avion za zaprašivanje.Kada je odbijen, raspitivao se za Pentagon i planove.
Većina itmičara je dobila ulazne vize u Džedi.Nekoliko njih uopšte nije popunilo korektno formulare, tipa, na pitanje: mjesto stanovanja, napisali hotel ili jednostavno ne.
Čovjek koji je radio u tom konzulatu i koji je prijavio "neregularnosti"još uvijek čeka na zvanični odgovor američkih vlasti.
FBI agenti koji su prijavili sumnjivce u SDA i koji su se raspitivali kako se razvija slučaj, dobili odgovor da je proslijeđeno višoj instanci.

Ima vrlo čudnih stvari.
Nejse, imate emisiju na BHT-u.

Također me zanima mišljenje drugih.

osa

Re: 11 Septembar 2001. Stvarni ili fiktivni napad na SAD?

Post by osa » 11/09/2008 22:21

šta li će si srušiti ako odluče napasti iran.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 11/09/2008 22:22

evo ista emisija ide na bht1 upravo sada

nikad_izvini

Post by nikad_izvini » 11/09/2008 22:26

Vrlo bitnu stvar sam zaboravio.

Oteti avioni su letjeli 1 h 20 minuta prije udara?

Za normalnu akciju presretanja je potrebno oko 20-25 minuta

walkabout

Post by walkabout » 11/09/2008 22:28

kazhu da je Neron zapalio Rim... :roll:
i za to optuzio hrishcane... :oops:

je li ovo istina... :roll:

osa

Post by osa » 11/09/2008 22:29

walkabout wrote:kazhu da je Neron zapalio Rim... :roll:

kažu da nije.

to je to
Has thanked: 1 time

Post by to je to » 12/09/2008 00:21

Vrlo interesantna emisija. Čini mi se da drugi dio ide u slijedeći četvrtak.

Topla voda

Post by Topla voda » 12/09/2008 01:06

ma jasno ko dan :-D
sad ide onaj dio"nisam teoreticar zavjera..." :D ,al brate da je ofirno-ofirno je

_veleposlanik

Post by _veleposlanik » 12/09/2008 01:32

ljudi, kako da to kazem, a da se niko ne nadje uvrijedjen....

jeste li vi svjesni? dakle, trebalo je izaci, trebalo se emitovati na prokletom TVu da biste nesto uzeli u razmatranje... smijem li vam reci: kako vas nije stid?

pa evo crpim svoje nerve i energiju, postavljam dokaze, filmove, dokumente, izvjestaje, istrazivanja..... na 3 razlicita podforuma.... i od svakog od vas, osim nekolicine ljudi, sam diskvalifikovan kao teoreticar, ludjak, glupan, mozda cak i fasista...?????

ima li smisla vase "neodgovorno" ponasanje?

OTVORITE OCI! svijet nije nimalo lijep kako ga zamisljamo... istrazite sami i probajte se uvjeriti. na nekolicini tema ima dosta dobrog postavljenog materijala... ZASTO MORATE CEKATI NA PROKLETU, MANIPULISANU TV KOJA NAS IZ DANA U DAN HIPNOTISE, DA BISTE NESTO POVJEROVALI ILI UZELI U RAZMATRANJE?

kasnimo za svijetom 7 godina... doduse, ameri su toliko oglupljeni TVom, entertainmentom i shopingom, da jednostavno nisu spremni prihvatiti ovako, po zivotu sviju nas, vazno pitanje...

stvar nije nimalo smijesna niti tako "nebitna", radi se o milionima zivota. mi to jos nismo shvatili... probudimo se vec jednom!

_veleposlanik

Post by _veleposlanik » 12/09/2008 01:37

bezobrazno je i neodgovorno od CIJELOG SVIJETA i dalje govoriti o nekakvim jadnim teroristima, TERORISTI su Bush, njegova administracija, americki bankari i kompletna vladajuca americka elita! ti su teroristi, o njima se treba govoriti!

imate Zeitgeist i Loose Change, imate September Clues... imate milion istrazivanja i dokumenata. imate intervjue. imate izvanredne America:freedom to fascism, imate i Endgame...

sta treba, da izadje na BHTu da bi se toliko zabrinuli??

Topla voda

Post by Topla voda » 12/09/2008 01:48

sto to tako primas k srcu
malo si napadan,s tim "tv evangelizmom"
probaj malo suptilnije

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/09/2008 14:30

Imaginaran nego šta... ko još vjeruje u to da su o twinse udarili avioni usljed čijeg je udara i izgaranja velike količine avionskog goriva došlo do onakvog rušenja istih, da ne spominjem sada farsu o udaru aviona u zgradu pentagona.... to je tek smiješno...

ja.neron

Post by ja.neron » 12/09/2008 14:39

walkabout wrote:kazhu da je Neron zapalio Rim... :roll:

časna pionirska nisam ja

ja.neron

Post by ja.neron » 12/09/2008 14:43

evo ko hoće da gleda ima svašta o 11.09

http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 12/09/2008 14:47

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7361414.stm

Al-Qaeda accuses Iran of 9/11 lie

Al-Qaeda's deputy leader, Ayman al-Zawahiri, has blamed Iran for spreading the theory that Israel was behind the 11 September 2001 attacks.
In an audio tape posted on the internet, Zawahiri insisted al-Qaeda had carried out the attacks on the US.
He accused Iran, and its Hezbollah allies, of trying to discredit Osama Bin Laden's network.
Correspondents say the comments underline al-Qaeda's increasing public hostility towards Iran.
In a two-hour audiotape posted on an Islamist website, Osama Bin Laden's chief deputy responded to questions posted by al-Qaeda sympathisers.
In response to a question about persistent rumours in the Middle East that Israel was involved in the 9/11 attacks, Zawahiri said the rumour had begun on the Hezbollah television station, Al-Manar.

"The purpose of this lie is clear - [to suggest] that there are no heroes among the Sunnis who can hurt America as no-one else did in history, he said.

"Iranian media snapped up this lie and repeated it."

_veleposlanik

Post by _veleposlanik » 12/09/2008 15:26

VjecitiStudent wrote:http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7361414.stm

Al-Qaeda accuses Iran of 9/11 lie

Al-Qaeda's deputy leader, Ayman al-Zawahiri, has blamed Iran for spreading the theory that Israel was behind the 11 September 2001 attacks.
In an audio tape posted on the internet, Zawahiri insisted al-Qaeda had carried out the attacks on the US.
He accused Iran, and its Hezbollah allies, of trying to discredit Osama Bin Laden's network.
Correspondents say the comments underline al-Qaeda's increasing public hostility towards Iran.
In a two-hour audiotape posted on an Islamist website, Osama Bin Laden's chief deputy responded to questions posted by al-Qaeda sympathisers.
In response to a question about persistent rumours in the Middle East that Israel was involved in the 9/11 attacks, Zawahiri said the rumour had begun on the Hezbollah television station, Al-Manar.

"The purpose of this lie is clear - [to suggest] that there are no heroes among the Sunnis who can hurt America as no-one else did in history, he said.

"Iranian media snapped up this lie and repeated it."

bravo

evo protudokaza da je Bush ipak bio u pravu :roll:

:run:

Black swan

Post by Black swan » 12/09/2008 15:46

zar nije bilo lakše da se iscnenira neki napad kao USS Kole ili nešto slično

zar nije moglo na granici s irakom da bude neki neželjeni incident pa da se krene u svrgavanje sadama... istao kao s talibanima... pa za talibane nije ni trebalo povoda... :D

zašto srušiti tako moćne 2 zgrade...
zašto je pala 7. zgrada...

što su dobili?

to mene zanima

Emx_77

Post by Emx_77 » 12/09/2008 15:59

komi wrote:zar nije bilo lakše da se iscnenira neki napad kao USS Kole ili nešto slično

zar nije moglo na granici s irakom da bude neki neželjeni incident pa da se krene u svrgavanje sadama... istao kao s talibanima... pa za talibane nije ni trebalo povoda... :D

što su dobili?

to mene zanima

Vjerovatno da bi bilo ubjedljivije... Medjutim, cini mi se da su to traljavo izveli dok sad ima toliko stvari koje ukazuju da zvanicni izvjestaj ne pije vodu. Ja bih postavio pitanje ko je od svega toga najvise profitirao? Evo kandidata: Vojna industrija SAD, naftna industrija SAD i drzava Izrael.

_veleposlanik

Post by _veleposlanik » 12/09/2008 16:04

komi wrote:zar nije bilo lakše da se iscnenira neki napad kao USS Kole ili nešto slično

što su dobili?

to mene zanima

NIPOSTO NE BI BILO DOVOLJNO...

pogledajte o slucaju Oklahoma 1995. ili WTC 1993.

amerikanci su, kao nacija, sacinjeni od ljudi, postenih i dobrih kao i mi. ne moze se zapoceti rat uz koji ces godinama crpiti neciju naftu zbog nekog "bezveze" incidenta. treba da se sokira cijela masa. da narod dobije STRAH u sebi, bas kao sto se desava sa LAZNIM klimatskim promjenama.

Hitler je zapalio svoj parlament i digao citavu Njemacku na noge. STRAH I MEDIJI su kljucni za uspjeh u ovako bolesnoj vanjskoj politici, koju cijeli razumni svijet odobrava. valjda zato i zasluzujemo ovako? :roll:

jasko_ba

Post by jasko_ba » 12/09/2008 16:35

namješteno totalno, svako normalan će to potvrditi
nažalost, "glupi" amerikanci kao i većina po svijetu, prihvata neke službene verzije koje nemaju veze sa razumom, i nastavljaju dalje sa životom, ko da se ništa nije desilo...cccc...morat će jednog dana sve ovo fino objasniti svima

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 12/09/2008 19:13

jasko_ba wrote:namješteno totalno, svako normalan će to potvrditi
nažalost, "glupi" amerikanci kao i većina po svijetu, prihvata neke službene verzije koje nemaju veze sa razumom, i nastavljaju dalje sa životom, ko da se ništa nije desilo...cccc...morat će jednog dana sve ovo fino objasniti svima

Sta ce mi sluzbena verzija ako sam vidio svojim ocima. Dodji malo iz Zavidovica da vidis kako se "zivot nastavio kao da se nista nije desilo". Narocito ako ti skontaju ime i vjeru.

JThomas
Been thanked: 47 times

Post by JThomas » 12/09/2008 19:42

ne možemo znati šta je stvarno bilo.

ali oficijelna verzija je šuplja sa svih strana.

paljevina rajhstaga...

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 12/09/2008 19:57

_veleposlanik wrote:
NIPOSTO NE BI BILO DOVOLJNO...

pogledajte o slucaju Oklahoma 1995. ili WTC 1993.

amerikanci su, kao nacija, sacinjeni od ljudi, postenih i dobrih kao i mi. ne moze se zapoceti rat uz koji ces godinama crpiti neciju naftu zbog nekog "bezveze" incidenta. treba da se sokira cijela masa. da narod dobije STRAH u sebi, bas kao sto se desava sa LAZNIM klimatskim promjenama.

Hitler je zapalio svoj parlament i digao citavu Njemacku na noge. STRAH I MEDIJI su kljucni za uspjeh u ovako bolesnoj vanjskoj politici, koju cijeli razumni svijet odobrava. valjda zato i zasluzujemo ovako? :roll:

Znaci, i Al Qaida je dio zavjere? :D
Lazne klimatske promjene????
Tebi izgleda teorije zavjere uza specijalnost?

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 12/09/2008 20:13

JThomas wrote:ne možemo znati šta je stvarno bilo.

ali oficijelna verzija je šuplja sa svih strana.

paljevina rajhstaga...

Oficijelna verzija ima 500 stranica. Jesi li je mozda procitao da znas da je suplja i koliko. Ako nisi imas je kupiti u svakoj knjizari za desetak dolara.

Locked