11.septembar , ''01 .

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Nokia__
Posts: 10
Joined: 12/08/2006 01:40

#26

Post by Nokia__ »

Gledao sam taj loose change. Ismijao me pravo. Mozda nije nijedna zgrada pala od pozara ali ni u jednu zgradu nije pukao avion sa puni rezervarom nafte. Nije isto kada gori namjestaj i nafta. Jednostavno ne vjerujem u te price da je avion udario pod nekim ulgom, da je ispala nafte iz aviona itd itd. Napravi dvije iste zgrade, spucaj avion pod istim uglom i istom brzinom u obadvije i ako ne padnu onda cu se pitati.
Da li su Americke vlasti to znale i skontale da bi moglo od toga nesto biti i da trebaju pricutati, to mislim da bi moglo biti istinito. To je neka moja teorija. Sve u svemu, kada idem negdje avion a idem cesto, obratim na paznju na bradate. Imam Arapa prijatelja vecina njih podrzavaju sta se desilo, ebiga nemozes im vjerovati. Ima i onih nasih koji zele da zabiju kola u srednje skole na 11 sept. Slusao sam takve price od nasih, sto je najgore nisu imali nikakvih znakova na licu da se sale :? .
Moj komentar na takvo nesto, a obicno tako nesto cujem cesto u diaspori, u Americi, bilo bi fino opet ubiti 8000 Muslimana i napraviti neku novu Srebrenicu. Ili kada neko kaze da su to Ameri sredili, ma Sarajlije sami sebe bombardovali tri godine. A ono u Srebrenici, ma to SDA poslala 8000 muskaraca u Arapske zemlje i dale pare da se nikada ne vrate, a majke glume kako placu i uzivaju u finoj lovi.

Vjerujem da je Al-qaida to uradila, zasto ?? Jebiga koce ga znati, ima sto razloga. Ne opravdavam, ali licno mislim da su Amerikanci znali.

Bilo i proslo, nece nista promjenuti cinjenicu da smo ispusli 3:1 od Madjara u Zenici, a kobiva tu nas niko nemoze pobjediti.
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#27

Post by silence_is_sexy »

ko pogleda Loose Change i nastavi vjerovati u "oficijelnu istinu" taj vjerovatno ima nekih problema sa rasudjivanjem i logikom...

u svakom slucaju toplo preporucujem:

http://www.loosechange911.com/

jako sazeto i koncizno. bez puno naklapanja i nagadjanja. samo fakti.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#28

Post by Nosferatu »

silence_is_sexy wrote:ko pogleda Loose Change i nastavi vjerovati u "oficijelnu istinu" taj vjerovatno ima nekih problema sa rasudjivanjem i logikom...

u svakom slucaju toplo preporucujem:

http://www.loosechange911.com/

jako sazeto i koncizno. bez puno naklapanja i nagadjanja. samo fakti.
Ama pusti cetnike - njima je 9-11 dosao - ko kec na desetku.

Zna se - ko je Al-Qaida. Za mene jedna jedina. Bijela Al-Qaida - u sluzbi Srpstva. I Sand Nigger Al-Qaida - u sluzbi Amerike. Al-Qaida je Americka teroristicka organizacija - koja izvrsava sve prljava poslove - u sluzbi promocije Novog Svjetskog Poretka - na jednu stranu su Islamisti koji su oteli Islamske zemlje pod svoju cizmu - najbolji je primjer u Palestini pobjeda Hamasa, na drugu stranu - Americka republikanska desnica ucvrstila je svoju vlast - a dinastija ce samo da se nastavi dolaskom Bush-evog brata, governera Floride - na vlast za sljedeci mandat. Il' nekog iz uzeg kruga familije. Uglavnom - Americki drzavni aparat je hijjacked - preotet iz ruku - naroda. Danas Amerika kao drzava - se bavi ratovima koji su potrebni korporacijama koje iz njega vade maksimalan profit - bilo da se radi o resorsima bilo da se radi o snadbjevanju Amerike sa novim oruzijem, bilo da se radi podrski trupama na terenu - koje su danas tu samo da - ratuju. A privatne korporacije im kuhaju, ciste cenife, prave krevete i peru prljave gace - sto uredno sve to naplate - narodu koji radi u Americi. Biznis - nenormalnih proporcija. 437 milijardi dollara je otislo u rat - sa dva prkna - ko sto su Afganistan i Irak.

A cetnici? Njima je vazda bradonja musliman = terorista. Ko kad ne shvataju da nijedan od otmicara 9-11 nije imao bradu. Bili su ljudi obrijani i osisani u odijelima i kosuljama uredno obuceni - ni dan danas - ih nebi mogli prokontati ni po cemu. Zasto? Zato sto jedan radni na aerodromu kog placaju 9 dollara na sat - ne moze raditi svoj posao jednako revnosno kao neko koje u jednu ideologiju investirao svoj zivot. Ako se u ovo jos doda to - da je Amerika sama ubila svog predsjednika Kennedy-ja, da je ubila ljude kao Martin Luther Kinga i Malcolm X - s cim je progres crnaca u Americi konacno zakocio, jasno je onda - da postoji vlast iz sjene. Ona ista koja je ubila princezu Dijanu - koja je bila trudna sa musimanom. Ili mozda ubila JFK-ovg sina - upravo u padu aviona.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#29

Post by ztluhcs »

Neko veèe gledah neki dokumentarac na SAT1 ja mislim... Focus reporta¾a... Zanimljivo... E sada kad se uporedi ¹ta je izgubljeno a ¹ta dobiveno sru¹enim tornjevima stvari postaju zanimljive...
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#30

Post by Nosferatu »

Jos jedan dokumentarac - 2h - 9-11 The Greatest Lie Ever Sold.

Govori o establishmentu militarnog rezima - tj. policijske drzave unutar Amerike kao rezultat 9-11. I premise da ce individualne slobode biti - predane u ruke drzave/sistem - kad se nadju napadnute od strane "terorizma".

Jedna od kvota iz filma.

"Hitler wanted to rule the wolrd. Bush wants to rule the world. The only difference is - Hitler built a strong country. Bush inherited a strong country".

"The only arrogance to come close to that of Adolf Hitler is George W."
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#31

Post by bc_chupo »

Al-Qa'ida is multi-national, with members from numerous countries and with a worldwide presence. Senior leaders in the organization are also senior leaders in other terrorist organizations, including those designated by the Department of State as foreign terrorist organizations, such as the Egyptian al-Gama'at al-Islamiyya and the Egyptian al-Jihad. Al-Qa'ida seeks a global radicalization of existing Islamic groups and the creation of radical Islamic groups where none exist.

Al-Qa'ida supports Muslim fighters in Afghanistan, Bosnia, Chechnya, Tajikistan, Somalia, Yemen, and Kosovo. It also trains members of terrorist organizations from such diverse countries as the Philippines, Algeria, and Eritrea.
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#32

Post by bc_chupo »

Image
ovo su neka od djelovanja al qaide....mislim neki od napada. Znaci amerika nije jedina napadnuta!!! Al qaida je izvodila napade i daleko prije nego je bush postao predsjednik
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#33

Post by bc_chupo »

evo ti i jos neki napadi

-The Singapore embassies attack plot.
-The kidnapping and murder of Wall Street Journal reporter Daniel Pearl, and numerous bombings in Pakistan.
-The El Ghriba synagogue bombing in Djerba, Tunisia, which killed 21.
-Foiled attacks on Western warships in the Strait of Gibraltar.
-The Limburg tanker bombing.
-A November 2002 car bombing in Mombasa, Kenya, and an attempt to shoot down an Israeli airliner.
-Bombings of Western compounds in Riyadh in May 2003 and other attacks of the Saudi insurgency.
-The Istanbul bombings in Istanbul, Turkey, in 2003.
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#34

Post by bc_chupo »

The 2002 Bali bombing
The 2005 Bali bombings
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#35

Post by bc_chupo »

Prije jedno 2 mjeseca...Al qaida je pokusala da napadne most Georga Washingtona ili ti ga "George Washington Bridge"...medjutim FBI je uhvatio na djelu oko 70 pripadnika Al qaide koji su postavljali c4 ispod mosta....
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#36

Post by melb26sa »

Skyfox wrote:Nedavno mi je neko poslao dokumentrarac poslije kojeg pomislis da Busheva administracija stoji iza svega sto se desilo 9.11. Prije sam bio skeptican ali nakon sto sam ga gledao otavljam prostora za mogucnost da nije sve onako kao sto smo vidjeli na CNN-u. Navodno sve je to uradeno da bi se opravdala invazija na Irak, rat za naftu i jos sto sta...
Prema objavljenim snimcima Pentagon nije pogodio avion vec raketa a dan nakon 11. septembra svi clanovi Bin Ladenove porodice koji su se zatekli u Americi su ispraceni americkim avionom iz zemlje kako bi se sprijecilo da im se desi sta lose...
Autori dokumentarca ovo sve potkrepljuju dokazima!
ja sam u ameriku dosla dvije sedmice prije 9/11. na mom univerzitetu u americi je bio necak od bin ladena i momak je tek u oktobru otisao - dok se situacija ne smiri (mislim da su tada pustili te letove se rodjacima bin ladena). ja sam se vratila u bih u julu 2002 i do tada se nije vratio. inace, na mom univerzitetu multikulturalnost se veoma postivala i dalje postuje i ima dosta osoba i iz irana i ostalih zemalja - i niko im nije nikada rekao ruznu rijec.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#37

Post by mr__bosnjak »

bc_chupo wrote:Al-Qa'ida is multi-national, with members from numerous countries and with a worldwide presence. Senior leaders in the organization are also senior leaders in other terrorist organizations, including those designated by the Department of State as foreign terrorist organizations, such as the Egyptian al-Gama'at al-Islamiyya and the Egyptian al-Jihad. Al-Qa'ida seeks a global radicalization of existing Islamic groups and the creation of radical Islamic groups where none exist.

Al-Qa'ida supports Muslim fighters in Afghanistan, Bosnia, Chechnya, Tajikistan, Somalia, Yemen, and Kosovo. It also trains members of terrorist organizations from such diverse countries as the Philippines, Algeria, and Eritrea.
1. Imas li dokaza da Al-Qaida podrzava "Muslimanske borce" u Bosni? I koji su to borci? ARBiH? To je(bila) drzavna armija, dakle ne skupina "boraca". Sve u svemu nemas dokaza.

2. U Somaliji je gradjanski rat izmedju Somalijaca odnosno muslimana. Kako moze Al-Qaida tamo "podrzavat muslimanske borce" kad su svi borci - koji se bore jedni protiv drugih - muslimani? Ne podrzavaju valjda sve strane? Somalijski konflikt nema veze sa vjerom.

3. Imas li dokaza da Al-Qaida podrzava "muslimanske borce" na Kosovu? Koji su ti borci? UCK-OVK? Ta gerila nije imala vjerskih obiljezja i njih je cak SAD podrzavala, je li su to imali SAD i Al-qaida istog saveznika? UCK je danas TMK na Kosovu koje trenira Kfor. Je li ih trenira i Al-Qaida? Kakve su ovo price.

Iz ammnoge druge od zemalja ti je upitno. Ne iznosi propagandu :x
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#38

Post by kicky »

ClonedAgain wrote:Zajebi licemjerje...

Ono se moralo desiti...
Ima nas vala svakakvih :( jebiga :( pluralizam :?
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#39

Post by Murisno1 »

evo i ja bih da ostavim svoj komentar na ovu temu ..

s obzirom da sam pogledao dosta tih dokumentaraca koji su govorili u prilog raznim pričama mislim da sam sebi kolko'tolko stvorio neku sliku svih tih zbivanja ...

mislim da bi dokaz za tvrdnju da su to ameri uradili sami sebi bio najprije skup svih ovih sranja koje čine po svijetu a pozivaju se na taj tzv. rat protiv terorizma

nekoliko "otmičara" još uvijek su živi i prijavili su krađe pasoša .. ( dakle onih pasoša koji su misteriozno neizgorjeli u onim požarima i ruševinama a naravno uz kopiju Kur'ana) ... još 1999 godine

činjenica da Osama nikada nije priznao taj napad .. ( dakle ne opravdavam njega ili neke njemu slične) .. dakle onaj snimak na kojem se on udara u prsa i govori (sasvim nejasno BTW) kako će uništiti ameriku i izrael ... a usput dokazano je da na tom snimku nije bio on nego neki .. nije ni bitno ... samo što toj priči o "pogrešnom" snimku CNN nije prepustio onoliko vremena koliko je trebao ...

priča kako je "jedan od otmičara noć prije napada (dakle noć prije susreta s Allahom) bio u nekom, pazi sad striptiz baru gdje je plesao sa golim ženama i pijan uzvikivao kako se sutra sprema užas za amere" i naravno u tom istom striptiz baru je zaboravio .. - KUR'AN i VIZIT KARTU :-)

dakle mnogo je to dublje nego što mislimo ali haj znaj ...
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#40

Post by bc_chupo »

mr__bosnjak wrote:
bc_chupo wrote:Al-Qa'ida is multi-national, with members from numerous countries and with a worldwide presence. Senior leaders in the organization are also senior leaders in other terrorist organizations, including those designated by the Department of State as foreign terrorist organizations, such as the Egyptian al-Gama'at al-Islamiyya and the Egyptian al-Jihad. Al-Qa'ida seeks a global radicalization of existing Islamic groups and the creation of radical Islamic groups where none exist.

Al-Qa'ida supports Muslim fighters in Afghanistan, Bosnia, Chechnya, Tajikistan, Somalia, Yemen, and Kosovo. It also trains members of terrorist organizations from such diverse countries as the Philippines, Algeria, and Eritrea.
1. Imas li dokaza da Al-Qaida podrzava "Muslimanske borce" u Bosni? I koji su to borci? ARBiH? To je(bila) drzavna armija, dakle ne skupina "boraca". Sve u svemu nemas dokaza.

2. U Somaliji je gradjanski rat izmedju Somalijaca odnosno muslimana. Kako moze Al-Qaida tamo "podrzavat muslimanske borce" kad su svi borci - koji se bore jedni protiv drugih - muslimani? Ne podrzavaju valjda sve strane? Somalijski konflikt nema veze sa vjerom.

3. Imas li dokaza da Al-Qaida podrzava "muslimanske borce" na Kosovu? Koji su ti borci? UCK-OVK? Ta gerila nije imala vjerskih obiljezja i njih je cak SAD podrzavala, je li su to imali SAD i Al-qaida istog saveznika? UCK je danas TMK na Kosovu koje trenira Kfor. Je li ih trenira i Al-Qaida? Kakve su ovo price.

Iz ammnoge druge od zemalja ti je upitno. Ne iznosi propagandu :x

1. ne treba dokaz... zato sto je bila dovoljna ona snimka "nepoznate osobe" Al qaida-inog training kampa na majevici.. pa je odmah eufor tj. eu reagirrala na poslati snimak i Al qaida se skolonila tj pobjega s tog podrucja...za takvo nesto ne treba vise dokaza meni je dosta da neko napadne bih...i da onda vidimo sta ce se desiti..."The signing of the Washington Agreement in March 1994 brought to an end the Bosnian-Croatian conflict. While the "Bosnian Mujahidin" remained to fight on in the war against the Serbs, the Dayton Peace Accord of November 1995 brought that conflict to an end and required that foreign fighters disband and leave the country, with aid being conditional on this taking place. With Bosnian government support, NATO forces took effective action to close their bases and deport them. A limited number of former Mujahidin who had either married native Bosnians or who could not find a country to go to were permitted to stay in Bosnia and granted Bosnian citizenship, but with the war in Bosnia over, many committed battle-hardened veterans had already returned to familiar territory."
2.Rat koji se vodi izmedju muslimana je rat izmedju dvije muslimanske sekte tj podjele na site i sunite!!!
3.za kosovo ja neznam i ne zanima me bas puno ali znam ono sto mi je vazno a ovo nisu gluposti ovo je istina....
hahah :lol: :lol:
cuj nema al qaide...kakve su to gluposti?? :-? :-?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#41

Post by mr__bosnjak »

Nisam rekao da nema Al-Qaida u svijetu ali da je nema gdje su ti nabrojao. Odakle kupis informacije? Iz serbianunitty.com? One sto si spomenuo nisu bili al-qaida nego mudjahedini. pravi teroristi su cetnici i ustase. A kad ne znas za Kosovo nemoj ga ni spominjat.
U Somaliji su svi suniti obrazuj se malo i ne bore se dvije vojske nego vise, podjela je plemenska!
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#42

Post by array »

Svako onaj ko vjeruje ili sumnja da sami Amerikanci stoje iza napada na World Trade Center je budaletina koja pod hitno treba uzeti pištolj i ispaliti sebi metak u čelo. Jednostavno mi se povraća od takvih gadosti napisanih od strane nekoliko imbecila.

Kako možete i pomisliti u takve gadosti? Vjerujete li takođe da su Bošnjaci sami granatirali Markale i Sarajevo da bi to iskoristili u svoje svrhe? Ništa se vi ne razlikujete od četnika koji su tako govorili. Kakve samo gadosti pričate ovdje niste ni svjesni. Imate li i trunke savjesti u sebi?

Milion različitih istraga je utvrdilo da je iza napada na WTC stoji Al Qaida i nađe se jedna budala koji napravi Loose Change da bi zaradio pare na 3000 žrtava i vi njemu vjerujete? A jeste li ikad pogledali video trake koje su napravili sami teroristi prije nego što će izvesti napad na WTC u kojem govore zašto su to uradili?

Ma šta imam objašnjavati, zgadili ste mi se za čitav život.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#43

Post by Bosanac_21 »

Najzalije mi je neduznog naroda :(
Isto tako mi je zao neduznih ljudi koji su u Bosni i Hercegovini izginuli samo zbog onog sto to jesu, tuzno je vidjeti da se to polako zaboravlja. Ako igdje treba biti dan zalosti, trebao bi biti u BiH, ali nije ni samim gradjanima vise do toga toliko stalo :x
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#44

Post by seljak_cojek »

array wrote:Svako onaj ko vjeruje ili sumnja da sami Amerikanci stoje iza napada na World Trade Center je budaletina koja pod hitno treba uzeti pištolj i ispaliti sebi metak u čelo. Jednostavno mi se povraća od takvih gadosti napisanih od strane nekoliko imbecila.

Kako možete i pomisliti u takve gadosti? Vjerujete li takođe da su Bošnjaci sami granatirali Markale i Sarajevo da bi to iskoristili u svoje svrhe? Ništa se vi ne razlikujete od četnika koji su tako govorili. Kakve samo gadosti pričate ovdje niste ni svjesni. Imate li i trunke savjesti u sebi?

Milion različitih istraga je utvrdilo da je iza napada na WTC stoji Al Qaida i nađe se jedna budala koji napravi Loose Change da bi zaradio pare na 3000 žrtava i vi njemu vjerujete? A jeste li ikad pogledali video trake koje su napravili sami teroristi prije nego što će izvesti napad na WTC u kojem govore zašto su to uradili?

Ma šta imam objašnjavati, zgadili ste mi se za čitav život.
Da li ti stvarno misliš da je u Pentagon udario Boing. (Koliko je materijanih dokaza pronađeno na mjestu udara? Kako to da nema trgova gdje su krila udarila u zgradu - gorivo je ako se ne varam u krilima.)
Da li ti stvarno misliš da je moguće da priučeni pilot izvede onakav manevar sa Boingom i pogodi toranj, kada su i mnogi iskusniji piloti izjavili da je to izuzrtno teško?
Zašto se srušila i treća zgrada koja nije imala nikakve veze (fizičke) sa tornjevima?
Zašto su tako brzo uklonjeni ostaci tornjeva (čelik prodat kinezima), čak i prije završetka kompletne istrage?
Zašto nema snimaka sa kamera za obezbjeđenje Pentagona?
Zašto su dan nakon tragedije uprkos zabrani letenja nad Amerikom saudijski državljani posebnim letom izmješteni iz Amerike (zajedno sa članovima porodice bin-Laden?
Zar misliš da je ono što je Michael Moore objavio u svom dokumentarcu izmišljotina?
I na kraju, ako vjerujemo Moore-u i drugima koji su daleko upućeniji od nas, da li nas to čini imbecilima, budaletinama koji se trebaju upucati, ljudima bez savjesti?
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#45

Post by MRAVOJED »

što ne snimite neki dokumentarac :D
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#46

Post by array »

seljak_cojek wrote:Da li ti stvarno misliš da je u Pentagon udario Boing. (Koliko je materijanih dokaza pronađeno na mjestu udara? Kako to da nema trgova gdje su krila udarila u zgradu - gorivo je ako se ne varam u krilima.)
Da li ti stvarno misliš da je moguće da priučeni pilot izvede onakav manevar sa Boingom i pogodi toranj, kada su i mnogi iskusniji piloti izjavili da je to izuzrtno teško?
Zašto se srušila i treća zgrada koja nije imala nikakve veze (fizičke) sa tornjevima?
Zašto su tako brzo uklonjeni ostaci tornjeva (čelik prodat kinezima), čak i prije završetka kompletne istrage?
Zašto nema snimaka sa kamera za obezbjeđenje Pentagona?
Zašto su dan nakon tragedije uprkos zabrani letenja nad Amerikom saudijski državljani posebnim letom izmješteni iz Amerike (zajedno sa članovima porodice bin-Laden?

Zar misliš da je ono što je Michael Moore objavio u svom dokumentarcu izmišljotina?
I na kraju, ako vjerujemo Moore-u i drugima koji su daleko upućeniji od nas, da li nas to čini imbecilima, budaletinama koji se trebaju upucati, ljudima bez savjesti?
Eto sam si sebi dokazao da si neznalica i pun mržnje.
Čak ni Moore nije nikad ni posumnjao a kamoli rekao da iza napada na WTC i Pentagon ne stoji Al Qaida.

Nema svrhe upuštati se u bilo kakvu diskusiju sa tobom jer je tvoj mozak i te kako zatrovan mržnjom da nisi u stanju prepoznati istinu. Al Quaida ima otvoren konkurs za posao samoubice za takve kao što si ti.
Hamo.
Posts: 33
Joined: 25/04/2006 02:38

#47

Post by Hamo. »

Ukratko, ne serite.

Svim "dobro upucenim" paranoicima koji su uspjesno raskrnkali 11/9 enigmu, toplo preporucujem slijecedi prilog iz magazina Popular Mechanics :

http://www.popularmechanics.com/science ... 27842.html

Takodjer: http://www.macleans.ca/culture/books/ar ... 517_132517

A ako vam ne pase da vidite koji idioti prave filmove i teorije zavjere poput "Loose change", ma nemojte se sikirat -- vratite se fino kod semira u Visoko i kopajte dolinu piramida, to vam niko ne moze oduzeti.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#48

Post by Nosferatu »

array wrote:Svako onaj ko vjeruje ili sumnja da sami Amerikanci stoje iza napada na World Trade Center je budaletina koja pod hitno treba uzeti pištolj i ispaliti sebi metak u čelo. Jednostavno mi se povraća od takvih gadosti napisanih od strane nekoliko imbecila.

Kako možete i pomisliti u takve gadosti? Vjerujete li takođe da su Bošnjaci sami granatirali Markale i Sarajevo da bi to iskoristili u svoje svrhe? Ništa se vi ne razlikujete od četnika koji su tako govorili. Kakve samo gadosti pričate ovdje niste ni svjesni. Imate li i trunke savjesti u sebi?

Milion različitih istraga je utvrdilo da je iza napada na WTC stoji Al Qaida i nađe se jedna budala koji napravi Loose Change da bi zaradio pare na 3000 žrtava i vi njemu vjerujete? A jeste li ikad pogledali video trake koje su napravili sami teroristi prije nego što će izvesti napad na WTC u kojem govore zašto su to uradili?

Ma šta imam objašnjavati, zgadili ste mi se za čitav život.
Moj savjet tebi je - uzmi pa se fino prijavi u Marince ili Army - pa place you neck where your mouth is @. Svim malim labrnjasima koji misle da je 9-11 napad 19 nepismenih Arapa bih porucio ovo.

Kad ste i gdje ste - jos vidjeli Bush-a da djeci cita knjige u predskoloskom, nakon napada 9-11? Smisljen i isceniran. Tokom napada - nakon sto je 2 avion udario u WTC - Bush ostaje da cita sa dijecom - to sto je 3000 Amerikanaca zijanilo glavu - ne podstice ga ni na kakvu zurbu. Bush izjavljuje kasnije da je vidjeo "udar prvog aviona u WTC". Udar prvog avion - koji nije ni na jednoj tv stanici uzivo prikazan. Niti postoji - ijedan snimak - osim jednog jedinog - snimljenog uzivo sa scene od strane nekog turiste - koja je prikazana tek dobrih 12-24h kasnije. Kako je Bush - prije odlaska u elementary school mogao vidjeti - da je avion udario? I pomisliti - "O boze, kakav los pilot".

Nadalje. Zasto je sav armirani celik - iz WTC - prodan buzasto - i odvucen u Kinu? Kada se je raspao Space Shuttle - iznad Texasa - javno su na tv-u govorili - da ko god dirne - ijedan komad metala - za kojeg se sumnja da je dio space shuttla - da ima sansu u zatvoru da zavrsi. Umjesto toga - scenu najveceg masovnog ubistva - koje je vece od svih serijskih ubojica - zajedno u Americkoj istoriji - prije nego sto je - i pocela istraga - je zavrsena. Kriva je "Al -Qaida". Celik - sto brze prodajte u Kinu, da se rijesimo dokaza - o tome kako se nije struktura koja se topi na 1700 stepeni mogla istopiti na 1000 (koliko je max. kaloricnost kerozina - a od kerozina - nije nista kaloricnije bilo - u toj zgrad da gori - inace bi planula od munje i groma - hiljadu puta do sada).

Putin - je 7 dana prije napada - poslao upozorenje u Ameriku da ce - teroristi napasti na simbole Amerike. Niko to nije uzeo - za ozbiljno. I sami Amerikanci tvrde - kako su imali sve informacija - ali ih "nisu povezali". Kako su sluzbe - dezintegrisane. Kako to da sluzbe nisu integrirane? Tako - sto im nije u interesu.

48h nakon napda - znalo se je puno ime i prezime i slika - sve i jednog teroriste koji je ucevstvovao u napadu. Odakle - tolika sposobnost? Iz nesposobnosti - odjednom - su znali ne samo imena vec lica - fotografije sve i jednog teroriste?!? Pasos Muhameda Atta je nadjed - pored kolapsirane tri zgrade - molim te ljepo - nadjen - na licu mjesta. Prezivjeo je - 35.000 litara kerozina koji gori - pri temperaturi od 1000 stepeni - da bi pao na plocnik - negdje na Menhatnu i ne samo to - vec da bi ga nasla policija?

20 Septembra 2001 - prosao je Patriot Act. To je - act koji krs ustav i civilna prava gradjana Sjedinjenih Americkih Drzava i daje - prava Americkom predsjedniku - koja inace nema. Poslje tog usljedio je i Homeland Security Act i Anti-Terroism Act. Sva tri - pusu u isti rog. A to je slabljenje pojedinca na ustrb totalitarnog sistema.

Do dana danasnjeg - Osama Bin Laden nije uhvacen. 5 godina i 437 milijardi dollara kasnije? Ko je trenirao i oforimo Al-Qaidu - ciji novac ju je stvorio? CIA. Pod cijom su komandom dijelovali - Mujjahedini u Afganistanu tj. Arapi koji su dosli u Afganistan - po komandi CIA. Odakle onda - zakljucak da sve sto je napravljeno 9-11 nije po komandi CIA?

Dva tornja - su napravljena 1974 godine za sumu od oko 200 miliona dollara. Samo od insurance kompanija - povracena je suma od 7 milijardi dolara. To znaci od 200 miliona napraviti 7000 miliona nakon sto si 30 godina - rentao kancelarije i zaradjivao na njima. Koji profit? Nema ga boljeg. Sef - osiguranja WTC - je postao u Julu 2001 rodjak Georga W. Taj isti - je otpustio i zaposlio dosta novih cuvara. Po prvi put - u istoriji WTC - je struja prekinuta 2 sedmice prije napada na isti - navodno radi postavljanja novih kablova - u zgradi je tada - ugasen najmoderniji sistem osiguranja i mogao je uci ko je htjeo u bilo koji dio zgrade gdje je htjeo - jer kartice koje su bile potrebne za pristup odredjenim djelovima - nisu bile u upotrebi. 6 incha debele - (inche=2.5 cm) potporne grede od celika sa primjesom titanijuma - su drzale WTC. 46 takvih - je drzalo cijelu zgradu na sebi. Jedan aluminijski avion - pri brzini od 800 km/h - nije mogao - da srusi zgradu? Kako to da je pozar unisto je - i to nakon 50 minuta? Meni treba 5 minuta da provrem serpu punu vode na plinskom sparetu. Da stavim komad sine na isti koliko bi mi dugo trebalo? Eto ti probaj.

1970-tih je izmisljena tehnologija - kojom se moze preuzeti kontrola nad avionom - bilo kojem Boeingom iz serije 7 - i to - iz daljine. Postoje cijeli dijelovi Menhetna gdje ovakva mreza - sprijecava da uopste moze - uci letjelica u vazdusni prostor. Ta mreza nije funkcionisala na 9-11.

Sve kamere - koje su bile na oba tornja - su bile disfukcionalne na 9-11. Tako da nema direktnih snimaka. Snimci unutar zgrade - od preko 100 spratova isto tako ne postoje (mislis - da nijedan od policajaca - za 1h koliko su oba tornja staja - ne bi konfiskovao vrpce na kojima se nalaze snimci tacno onoga sto se je desilo - sprat - po sprat - po sprat. Pa 1 kvadratni feet (30X30 cm) poslovnog prostora u toj zgradi je bio skuplji nego bilo - gdje drugdje - u Menhetnu samom a mozda i u svijetu. Sad zamisli - kakav i koji sistem osiguranja je postojao u samoj zgradi.

Dizajneri oba nebodera - su potvrdili da su - bila sposobna da izdrze udarac najveceg aviona koji je postojao 1970 a to je Boeing 767. Potporni stubovi se ne nalaze uospte - izvan tj na vanjskom perimetru. Avion je napravljen sam od Alumijiuma - da bi bio sto laksi za svoju masu. Da li iko moze - s aluminijskom konzervom punom kerozina - srusiti arminrano betonski zid? Da li mozes sa automobilom srusiti kucu? Mozes je zapaliti - i sta onda? Koliko je objekata u BiH izgorilo u toku rata? sa prvih linija. Na koja je tri i pol godine - padala konstanta kanonada svih mogucih projektila - pa ima li ijedna kuca/zgrada/neboder/objekat da je pao - kao sto je kolepsirao WTC? Nigdje - nijedan. Jedini primijer slicno kolapsa su oni u kojima se demoliraju objekti sa dinamitom. Tj. ruse se - namjerno i na nacin u kojem se postavlja eksploziv na strateska mjesta.

Ako - samo neke od ovih stvari - u tebi ne izazivaju sumnju - onda necu uopste da govorimo i raspravljamo jer se radi o osobi - kojoj Amerikanci sto god da prodaju - ti kupujes. Zivis u jebenom Holiwood-skom filmu Array. Koliko puta do sad - su ti ljudi morali dokazivati - da iako nisi musliman i iako si u Americi - ne moras biti moron - da vjerujes jednom sistemu - koji je do sad ubio ili opravdo ubijanje 200.000 ljudi radi Septembra 11 u Iraku/Avganistanu. Samo u Iraku je poginulo preko 2000 Americkih vojnika. Radi cega? Radi fiktivne optuzbe - da je Saddam - prijetnja Americi.

A, ako ces porediti - Ameriku sa BiH - znaj samo jedno. Juka Prazina je izjavio - da su njegovi momci - pucali na ljude - tokom demonstracija - jednako kao Karadzicevi snajperisti. Jel ti mislis - da je Srebrenica - nakon tri i pol godine - "sama pala, sama se ubila?" iako je na pocetku odbranila se - dinamitom - protiv tenkova?

Gdje su to teroristi/mujjahedini - prije 9-11 pokazali svoju - umjesnost - da izvedu ista vise - osim primitivnih bombaskih napada - u kojima bi ginuo pored njih - najvise par ljudi. Bili su u BiH - sta su napravili? Najveci podvig je pad Vozuce - od Maja do Septebra - 1995-te. Tu su - poklali dva kamiona isprepadalih cetnika - pa su ih sjekli na komade. Takvi borci - nisu sposobni uopste - da komponuju plan koji je egzekutiran 9-11.

Kako to da samo sedmicu prije - jedan od pilota za kojeg govore da je navigirao avionom - nije mogao proci test za pilota Cessne. Cessna je mali 2-sjed avion - kojeg Americki farmeri i ranceri na Aljasci - voze bez problema kao auto. Cak se govori da - neki od terrorista nisu znali - ni automobil da voze? Uzmi ti automobil pa provozaj 100 milja/h - e sad zamisli iznad Pentagona - Boeing serije 7 - pravi zaokret od 270 stepeni pri brzin od 400 milja/h - da bi udario u jedini dio zgrade - koji je pojacan - sa mrezom - namjenjenom za srpijecavanje probojnosti projektila. Na zgradi - od Beoing-a je ostala rupa od 5m iako je prodro 16m u dubinu. Nigdje nisu nadjena ni krila ni rep - aviona. Djelovi koji jesu nadjeni - su djelovi vojnog mlaznog aviona. Sami motor od Boeina - je sirok 2m a dug 3-4 metra. Tezak par tona. Napravljen od titanijuma - motor je napravljen da u njemu gori - gorivo. Shvatas? Napravljen da u njemu spali - gorivo. Sto znaci da ne moze gorivo - istopiti motor. To je isto kao kad bi u sparet za drva - spalio tako sto stavis previse drva unutra. Nahajcas dobro - pa spalis sporet - do te mjere - da od njega ne ostane ni pleh ni nista drugo. Jesi ti ikada - cuo/vidjeo - za slucaj - u kojem se ovako nesto desilo?

Kako to da neko - otme avion - sa plasticnim nozevima i skalpelima? Mislis - da teroristi koji se - slikaju sa puskama i Musafom u svakoj prilici - bi riskirali - da krecu u misiju terora sa plasticnim nozem? Pa mentalitet sve i jednog takvog je - bolje da ubijem 2 Izraelaca sigurno nego 2000 Amerikanaca nesigurno. I svaki takav bi znao - s cim se Islamski svijet igra - igra se sa svojim sopstvenim nestankom. Ako 1 milion Bosanaca i Hercegovaca nakon najnepravednijeg rata u istoriji - nije bilo motivirano da terorise Zapad - kao sto smo trebali - jer Zapad je terorisao indirektno nas - tako sto nije ucino nista da zaustavi rat- odakle onda motivacije igdje ikome u Arapskom svijetu - da napada - na Ameriku? Radi Palestine? Pa Palestina sa Izrelom je u ratu od 1946. To je 60 godina. I najveci akt terorizma je bio u Minhenu na Olimpijadi - kad su pobili 20-tak sportista koji su dosli predstavljati Izrael.

Sta je u kranjoj liniji - postignuto - vojno/takticki - napadom 9-11? Sta su to teroristi - napali? Nesto sto ima - veliku funkciju? Pa kada je nestalo struje - u 3-4 Americke drzave - na MidWestu - kad je neki dalekovod eksplodirao - vise je stete - napravljeno za tih 7 dana jer je sve stalo - od bezinskih stanica - na kojima se koristi struja za pumpe - do svih mogucih prodavnica koje hlade svoje proizvode i sve drugo sto pravi ikakav proizvod - je ostalo bez pogona. I tada su govorili - da se radi o mogucem teroristickom napadu - da se ispostavilo kako je mreza - dotrajla i preopterecena kolapsirala. Umjesto - takve mete za teror - meta je bila - cisto medijska - s kojom se zeljela prikupiti paznja i sokirati javnost - sokirati da postane jedno krdo ovaca - koja prepusta svu kontrolu - nad drzavnim aparatom upravo ljudima koji - ako nisu izveli 9-11 onda su ga dozvolili. A, sasvim je nemoguce - da u danasnjem svijetu - u kojem Amerika ima svoje pipke umjesane u toliko toga - ne znati za 20 Arapcica koji su svi - ilegalno dosli u Ameriku, koji su - obucavali se za let na avionima i to - avinoma na kojima se moze obucavati svako civilno lice - avionima koji - veze nikakve nemaju sa Boeingom ko sto automobil nema nikakve veze sa Formulom 1, niti moze neko ko vozi auto svaki dan - ucestvovati u trci Formule 1 - bez da se to primjeti. Pogoditi jednu zgradu - pri brzini od 800 km/h - na onaj nacin moze samo profesionalni pilot - sa godinama iskustva il' mozda autopilot ili letjelica na daljinsko upravljanje - po sistemu navodjenja - kao cruise missile.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#49

Post by BHG »

kako to da avion udari u pentagon (americko ministarstvo odbrane i vjerovatno najosiguranija zgrada na svijetu) sat vremena nakon sto je prvi pogodio toranj u ny? pentagon koji ima svoj nuklearni reaktor za napajanje energijom, nema protiv-vazdusni sistem? pentagon koji kontrolise hiljade aviona i satelita, ima jednu sigurnosnu kameru koja biljezi slike sekund po sekund na mjestu udara aviona? pa onda vegas ima bolje kamere u svojim casinima! kakva je onda to vojna velesila koja nije mogla sprijeciti da putnicki avion udari u srce njihovog odbrabenog mehanizma?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#50

Post by forUMASH »

....morete i vi srat'.... :roll:
....ovde sve visoko rangirani obavjestajci.... :D
Post Reply