1001 Koristan Savjet

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1176 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by supercali »

Mozes ofarbati te bijele linije
Sad ne znam kakve au sare I sl al ako ofarbas da budu sare samo tamnije
-zlatokosa-
Posts: 11
Joined: 14/04/2016 13:28

#1177 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by -zlatokosa- »

Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1178 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by holowey »

-zlatokosa- wrote:Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
varikina ili domestos, kist u ruke i igraj se umjetnika :D obavezno stavi nesto unutra, recimo komad kartona, da ti to ne predje na drugu stranu...
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1179 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by lijepa u dusi »

-zlatokosa- wrote:Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
stavii na otkuhavanje ako to materijal dopusta i ubaci dm krpice za kupljenje boje, par komada. Nekoliko majica sam spasila tako. Recimo njezno zuta majica pokupi boju od crvene, otkuham je i nestanu fleke...
-zlatokosa-
Posts: 11
Joined: 14/04/2016 13:28

#1180 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by -zlatokosa- »

holowey wrote:
-zlatokosa- wrote:Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
varikina ili domestos, kist u ruke i igraj se umjetnika :D obavezno stavi nesto unutra, recimo komad kartona, da ti to ne predje na drugu stranu...
Jooj bojim se da ne bi imala strpljenja za to :D razmisljala sam da probam sa domestosom ali sam imala lose iskustvo sa skidanjem fleka njime, jednu majicu mi je unistio, znaci toliko mi je otanjao materijal i od tad se ne igram sa domestosom :-D
-zlatokosa-
Posts: 11
Joined: 14/04/2016 13:28

#1181 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by -zlatokosa- »

lijepa u dusi wrote:
-zlatokosa- wrote:Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
stavii na otkuhavanje ako to materijal dopusta i ubaci dm krpice za kupljenje boje, par komada. Nekoliko majica sam spasila tako. Recimo njezno zuta majica pokupi boju od crvene, otkuham je i nestanu fleke...
To sam i ucinila sinoc i haljina kao nova :tooo: s tim da ja nisam stavljala na otkuhavanje, ali svejedno upalilo je... hvala za savjet :)
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1182 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by lijepa u dusi »

-zlatokosa- wrote:
lijepa u dusi wrote:
-zlatokosa- wrote:Oprala sam juce novu haljinu koja je na pruge plavo-bijelo-crveno, rucno u hladnoj vodi, medjutim te plave pruge pustaju boju i na vise mjesta ta plava je presla na bijelo, ali nije ravnomjerno obojilo te bijele pruge nego kao neke fleke plave su ostale... :sad: Ima li iko neki savjet kako da te bijele pruge ponovo postanu bijele?
stavii na otkuhavanje ako to materijal dopusta i ubaci dm krpice za kupljenje boje, par komada. Nekoliko majica sam spasila tako. Recimo njezno zuta majica pokupi boju od crvene, otkuham je i nestanu fleke...
To sam i ucinila sinoc i haljina kao nova :tooo: s tim da ja nisam stavljala na otkuhavanje, ali svejedno upalilo je... hvala za savjet :)
:sretan:
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1183 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by triple mama »

Legao novi mob e sad, da li da kupim staklenu ili mat foliju? Uzasno me nerviraju otisci prstiju koji se vide ali da li je ta mat primjetna da je mat? Hvalaaaaa
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1184 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by CherryLips »

triple mama wrote:Legao novi mob e sad, da li da kupim staklenu ili mat foliju? Uzasno me nerviraju otisci prstiju koji se vide ali da li je ta mat primjetna da je mat? Hvalaaaaa
Muz imao tu mat,meni pravo bezze bila,nekakva gruba na dodir. Licno mi se ne DZasvi..
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#1185 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by biscanka2 »

djana77 wrote:
biscanka2 wrote:Oko ulaznih vrata zgrade imamo siri mramorni okvir.
Godinama pod uticajem vremena sto od kamenca ,sto od ciscenja, izgled nije sto je bio. :cry:
Neki dan dogovorimo se ja i moj komso da ja skinnem kamenac i fleke a on da ce vidjeti s cim je to najbolje
fiksirati tako da se kapljice vode ne suse na povrsini.
Ja to kontam sa tecnoscu za skidanje kamenca u kafe automatima odraditi (mozda malo i sode bikarboe u vodu dodati).
Da li je neko imao slicnog iskustva ili ima neki bolji savjet.
Htjeli bi to na nasu inicijativu odraditi - bez zajednice. :D
Probaj sa octom i limunovim sokom,omjer cini mi se 3:1,naspricaj i vidi.
Sretno sa flekama :thumbup:


Tri put obnovila proceduru, komso odgovarajucom glazurom presao i evo cakli se ko patkova glava. :-)
Puno hvala. :kiss:
djana h
Posts: 39246
Joined: 06/08/2009 18:23

#1186 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by djana h »

:thumbup:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1187 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by manekenka u penziji »

Kako ocistiti madrac od urina?

Veliki madrac je u pitanju 2,20x2 tako da ga ne mogu bas iznositi.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1188 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by JanuaryJones »

manekenka u penziji wrote:Kako ocistiti madrac od urina?

Veliki madrac je u pitanju 2,20x2 tako da ga ne mogu bas iznositi.
Dubinsko čišćenje. Dodju kući, mašinom urade kao i ćilim/kauč.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1189 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by manekenka u penziji »

Ocisceno :thumbup:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#1190 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by Heller »

Nove pantalone, kapnulo mi par kapi kanada balzama ili ljepila, čime ukloniti dal prefarbati :cry:
tiruri
Posts: 16
Joined: 26/07/2013 18:17

#1191 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by tiruri »

Kako napuniti telefon uz pomoc glavice luka LINK
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1192 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by CherryLips »

Kako /cime ukloniti fleke od kafe sa tepiha??
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1193 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by triple mama »

cime se ciste kamene površine u wc-u? naime, po mjeri smo radili cijeli pult (umivaonik) od neke vrste kamena...ima li neko prirodno sredstvo za čiščenje mrlja od kamenca?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1194 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by JanuaryJones »

CherryLips wrote:Kako /cime ukloniti fleke od kafe sa tepiha??
Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1195 1001 Koristan Savjet

Post by JanuaryJones »

triple mama wrote:cime se ciste kamene površine u wc-u? naime, po mjeri smo radili cijeli pult (umivaonik) od neke vrste kamena...ima li neko prirodno sredstvo za čiščenje mrlja od kamenca?
Alkoholno sirće pomiješano sa vodom. Najbolje direktno staviti sirće pa četkicom oribati mrlje, pogotovo ako su se uvukle. Ako ti je prejak miris ima u DM-u neko sredstvo od sirćeta ali sa mirisom zelene jabuke.

Image
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1196 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by CherryLips »

JanuaryJones wrote:
CherryLips wrote:Kako /cime ukloniti fleke od kafe sa tepiha??
Image
Hvala:)probam
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1197 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by JanuaryJones »

CherryLips wrote:
JanuaryJones wrote:
CherryLips wrote:Kako /cime ukloniti fleke od kafe sa tepiha??
Image
Hvala:)probam
Meni je sin izbio kafu iz ruke i zaplatio itison. Probala sve i mama mi rekla da probam sa ovim, očistila sam fleku.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1198 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by triple mama »

JanuaryJones wrote:
triple mama wrote:cime se ciste kamene površine u wc-u? naime, po mjeri smo radili cijeli pult (umivaonik) od neke vrste kamena...ima li neko prirodno sredstvo za čiščenje mrlja od kamenca?
Alkoholno sirće pomiješano sa vodom. Najbolje direktno staviti sirće pa četkicom oribati mrlje, pogotovo ako su se uvukle. Ako ti je prejak miris ima u DM-u neko sredstvo od sirćeta ali sa mirisom zelene jabuke.

Image
samo me strah hocu li ostetiti kamen, caklinu mu ostetiti? da ne postane mat...??
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1199 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by triple mama »

Heller wrote:Nove pantalone, kapnulo mi par kapi kanada balzama ili ljepila, čime ukloniti dal prefarbati :cry:

http://drumtidam.info/eko-i-etno/zaniml ... -kucanstvo
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#1200 Re: 1001 Koristan Savjet

Post by Seyfo »

Može li me neko posavjetovati šta da stavim kao podlogu za bebe ispod god.dana koja se stavlja na pod? Da je mekano a lako se održava.
Čitam da su loše za zdravlje spužvaste lego kcke i teško se čiste spojevi kocki. Teih ili itison se ne može prati u mašini.
Post Reply