100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#1 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by bhpatriot »

Zadnjih deset dana trač po Zenici ne prestaje o prodavanju utakmice koja će se odigrati na Bilinom polju između Čelika i "hrvatskog" kandidata za ispadanje iz lige Orašja.

Prema jednoj verziji Čelik bi za neriješen rezultat dobio 50 000 KM, a za pobjedu Orašja dobio bi 100 000 KM. I sa tom pobjedom Orašje bi osiguralo ostanak u Premijer ligi BiH.

Zanimljivo je i spomenuti sastanak "hrvatskih" klubova koje se održao prije 3 sedmice u Mostaru iza zatvorenih vrata. Ostaje pitanje kako to da se pojeidni klubovi mogu sastajati bez drugih i zašto naš nesposobni FSBiH nije iznio svoje mišljenje po ovom pitanju.
Npr. da se isti sastanak održi u Španiji između katalonskih klubova vejrovatno bi se digla bura u medijima i klubovi bi bili sankcionisani, ali kod nas to nije slučaj.

Bilo kako bilo, iza tog sastanka Orašje je dobilo tri boda u Posušju koje je odavno jednom nogom u "drugoj ligi". Zenicom ne prestaju glasine o prodavanju utakmice, a naš nesposobni FSBiH opet ništa ne poduzima. Hoće li Bošnjaci radi 100 000 KM izbaciti svoj klub u drugu ligu, a ostaviti hrvatski klub u prvoj ligi ostaje da se vidi.
Za kraj možemo samo poželiti sreću već odavno prodanom Veležu u borbi za opstanak, koji nema tih 100 000 KM da sebi kupi tri boda. ...

s p o r t 2 4 . ba
Last edited by bhpatriot on 09/05/2009 01:44, edited 5 times in total.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by The 51st State »

pustice celik i orasju i borcu, za borac razumijem ali bi bili bas jadni kad bi orasje pustili.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#3 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by lolo_lolo »

sretno velezu u drugoj ligi,valjda ce tamo opstati
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by karanana »

hvala lolo_lolo. sretno i tvome timu i ostatku balija u premijer ligi i zelim vam da vam se ne dogodi hrvatska zavjera i prodaja od strane drugih balija.....ali da bogda, istorija se ponavlja, kako u sportu tako i u svim drugim sferama zivota.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by fixer »

o sportu je rijec. :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by karanana »

pa bogami kod nas sport ocigledno ne moze bez nacionalnsti i politike. prema tome nije mi ni zao sto cemo ispast. samo je pitanje onda ko je zrtva iduce godine? kojih nacionalnih timova ima previse a kojih premalo?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#7 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by fixer »

kako ne moze? koji je to odlucujuci faktor da tebe primorava da sportski rezultat vezes s nacionalizmom? to se odnosi i na druge.
User avatar
Cipelguz
Posts: 49
Joined: 05/05/2009 00:13
Location: u guzici

#8 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by Cipelguz »

Fora je jaruga sto su kod nas rezultati uglavnom nesportski a vise politicki, ja cu ti donirat cvike koje hoces da malo bolje vidis ako ne vidis.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#9 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by fixer »

de malo detaljnije opisi to politicki.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#10 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by elSaik »

Ja bih uz'o pare. :mrgreen: Kada je Velež mogao igrati za Slaviju zašto ne bi Čelik za Orašje?

Imate mahanje, pozdravite Jedinstvo iz Bihaća. :thumbup:
User avatar
Cipelguz
Posts: 49
Joined: 05/05/2009 00:13
Location: u guzici

#11 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by Cipelguz »

fixer wrote:de malo detaljnije opisi to politicki.
Dzaba ja tebi to pricam.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#12 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by fixer »

ja ne vidim da si ista pricao :? :D :D
Majjah
Posts: 672
Joined: 01/04/2004 02:26
Location: Iza choska

#13 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by Majjah »

Iskreno, koliko god simpatisem Velez, nikad necu ,,halaliti'' onu godinu kad Visocka Bosna i Pekic nisu izasli u evropu, jer su se ostali ,,bosnjacki klubovi'' solidarisali sa Velezom i trazili da mu se dozvoli da igra domace utakmice pod Bijelim Brijegom. To je bila samo zavjera da se unisti Pekic i ,,mahalski klub'' kod kojeg su i Zeljo i Sarajevo i svi ostali dolazili sa nadom da nece primiti vise od 3 gola! To im je nazalost uspjelo i od tad je sve krenulo nizbrdo. Barem cu ove sezone u Lukama otici da gledam jednu takodjer nekad slavnu ekipu!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#14 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by GandalfSivi »

Sve ove taktike Orasja bi pale u vodu kad bi se ljudi iz Zrinjskog sjetili sta su im ovi uradili u Orasju prije par godina kada se Zrinjski sa Sarajevom borio za titulu. Pa ne da su im noge polomili, nego je moglo i mrtvih glava biti. I trebali bi sada da ih oni sami sahrane u Orasju...
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#15 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by ekvivalent »

The 51st State wrote:pustice celik i orasju i borcu, za borac razumijem ali bi bili bas jadni kad bi orasje pustili.
nece celik pustiti ni orasju ni borcu
mada se cjeli savez haman digao da se ta tekma sredi :-)
u biti vi ste ih jednom velez poslali u drugu ligu iste godine kad im je celik dao tri boda na bilinom da se spase
tako da ne insuiniras nista :-)
kad smo kod sastancenja bio je kazu sastanak i u zenici
bili predstavnici veleza,celika i travnika
predstavnici zvijezde nisu zeljeli doci
tema je bila kako spasiti velez :-)
User avatar
schtab
Posts: 130
Joined: 11/03/2008 19:24

#16 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by schtab »

karanana wrote:hvala lolo_lolo. sretno i tvome timu i ostatku balija u premijer ligi i zelim vam da vam se ne dogodi hrvatska zavjera i prodaja od strane drugih balija.....ali da bogda, istorija se ponavlja, kako u sportu tako i u svim drugim sferama zivota.
ovi iz Mostara nemaju pravo da se javljaju!!! neznam kako vas samo nije stid

samo se sjetite kad vam je slavija platila da nam noge slomite u Mostaru i da ni po koju cijenu ne smijemo pobijediti (kad je Sarajevu trebalo za titulu)!!! a te iste godine u prvom dijelu sezone smo vas na kosevu docekali ko bracu. Ja licno stajao na parkingu sa ekipom iz mostara...i tako nam vratite!!! Al hvala Bogu od takvih ko sto ste vi nam ne treba nista... zato druga liga :run:

Da Bog da ispali i nikad se ne vratili
User avatar
peace_an
Posts: 38
Joined: 17/03/2009 13:59

#17 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by peace_an »

schtab wrote:
karanana wrote:hvala lolo_lolo. sretno i tvome timu i ostatku balija u premijer ligi i zelim vam da vam se ne dogodi hrvatska zavjera i prodaja od strane drugih balija.....ali da bogda, istorija se ponavlja, kako u sportu tako i u svim drugim sferama zivota.
ovi iz Mostara nemaju pravo da se javljaju!!! neznam kako vas samo nije stid

samo se sjetite kad vam je slavija platila da nam noge slomite u Mostaru i da ni po koju cijenu ne smijemo pobijediti (kad je Sarajevu trebalo za titulu)!!! a te iste godine u prvom dijelu sezone smo vas na kosevu docekali ko bracu. Ja licno stajao na parkingu sa ekipom iz mostara...i tako nam vratite!!! Al hvala Bogu od takvih ko sto ste vi nam ne treba nista... zato druga liga :run:

Da Bog da ispali i nikad se ne vratili


ovako ne pisem cesto,ali ovakvim primitivcima moram ogovoriti.
kao prvo to na kosevu je mozda navijacki bilo sa tvoje strane super pozdravili se izljubili,ali nas je gospodin u crnom po prezimenu dominikovic prosto izmasakrirao,tako sto je sudio penal,koji je slican onom od neki dan koji se desio u juznoamerickoj ligi,kada igrac pada a niko pored njega nema u krugu od 5 metara,ako si bio onda si se tad i nasmijao vjerovatno i naravno drugi gol opsajd ko suza,tad si se i nastavio smijati..nego nakon tekme sa jedinstvom NSBiH velez kaznjava zabranom igranja cak 5 utakmica pred publikom,sjetite se samo da li je ijedan klub dobio tu kaznu, od kad se igra premijer liga.razlog je bio utrcavanje navijaca nakon tekme sa jedinstvom,pa ljudi moji na zadnjem derbiju zrinjski-velez su bar 15 puta utrcavali navijaci na teren,a da i ne govorim o nekim prije tekmama u kojim su se desavale nemile scene,a bilo ih je tonu od banjaluke,do trebinja i dalje,ni jedan klub nije tako drasticno kaznjen kao velez tada,a razlog su bile dobre igre veleza do tad i naravno i sa politicke strane se to trebalo sprijeciti jer u slucaju evrope,velez bi trazio da igra pod Bijelim brijegom,sto mnogima nebi odgovaralo.I u jeku svih tih desavanja dodje sarajevo i ocekuje da ce im neko pustiti 3 boda tako glatko,borite se za titulu prvaka znaci da ste najbolja momcad,znaci da trebati i pobjediti,mi se borimo sad za opstanak znaci da smo losa momcad i ne mozemo pobjediti u gostima,ima logike zar ne.dobili ste nas kad smo ispadali iz lige i sad ces reci,svakako ste ispali nije vam do nas bilo e onda cu ja tebi da kazem mi smo protiv vas zapeli u vrapcicima ali svakako ste bili prvaci nije vam do nas bilo..pozdrav pravim navijacima
User avatar
schtab
Posts: 130
Joined: 11/03/2008 19:24

#18 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by schtab »

peace_an wrote: kao prvo to na kosevu je mozda navijacki bilo sa tvoje strane super pozdravili se izljubili,ali nas je gospodin u crnom po prezimenu dominikovic prosto izmasakrirao,tako sto je sudio penal,koji je slican onom od neki dan koji se desio u juznoamerickoj ligi,kada igrac pada a niko pored njega nema u krugu od 5 metara,ako si bio onda si se tad i nasmijao vjerovatno i naravno drugi gol opsajd ko suza,tad si se i nastavio smijati..nego nakon tekme sa jedinstvom NSBiH velez kaznjava zabranom igranja cak 5 utakmica pred publikom,sjetite se samo da li je ijedan klub dobio tu kaznu, od kad se igra premijer liga.razlog je bio utrcavanje navijaca nakon tekme sa jedinstvom,pa ljudi moji na zadnjem derbiju zrinjski-velez su bar 15 puta utrcavali navijaci na teren,a da i ne govorim o nekim prije tekmama u kojim su se desavale nemile scene,a bilo ih je tonu od banjaluke,do trebinja i dalje,ni jedan klub nije tako drasticno kaznjen kao velez tada,a razlog su bile dobre igre veleza do tad i naravno i sa politicke strane se to trebalo sprijeciti jer u slucaju evrope,velez bi trazio da igra pod Bijelim brijegom,sto mnogima nebi odgovaralo.I u jeku svih tih desavanja dodje sarajevo i ocekuje da ce im neko pustiti 3 boda tako glatko,borite se za titulu prvaka znaci da ste najbolja momcad,znaci da trebati i pobjediti,mi se borimo sad za opstanak znaci da smo losa momcad i ne mozemo pobjediti u gostima,ima logike zar ne.dobili ste nas kad smo ispadali iz lige i sad ces reci,svakako ste ispali nije vam do nas bilo e onda cu ja tebi da kazem mi smo protiv vas zapeli u vrapcicima ali svakako ste bili prvaci nije vam do nas bilo..pozdrav pravim navijacima
mojne meni tih prica, druga stvar sto vi ne mozete igrati pod bijelim brijegom, i sto vas oni u savezu (kako ti kazes), nemogu ocima... to nije nas problem... na kosevu kao i na svim drugim terenima u BiH se sudi, kako se vec sudi, a ja ti garantujem da gosti imaju najbolje sudjenje u Sarajevu... a za onu tekmu u mostaru, mogli ste igrati ko ljudi, pobijediti nas, niko vam ne bi zamjerio...al onako ofirno igrati za slaviju :-) ako se ne sjecas nabavicu ti snimak utakmice, pa da vidis startove igraca veleza...i koliko se sjecam start i udarac Velgaica na kraju utakmice na Marsijana...sramota...

imali smo dobre odnose prije onoga i uvijek ste bili dobro dosli u Sarajevo...al poslije onog... :x

opet ti ponavljam da Bog da ispali :run: niste bolje ni zasluzili :run:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#19 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by The 51st State »

ekvivalent wrote:
The 51st State wrote:pustice celik i orasju i borcu, za borac razumijem ali bi bili bas jadni kad bi orasje pustili.
nece celik pustiti ni orasju ni borcu
mada se cjeli savez haman digao da se ta tekma sredi :-)
u biti vi ste ih jednom velez poslali u drugu ligu iste godine kad im je celik dao tri boda na bilinom da se spase
tako da ne insuiniras nista :-)
kad smo kod sastancenja bio je kazu sastanak i u zenici
bili predstavnici veleza,celika i travnika
predstavnici zvijezde nisu zeljeli doci
tema je bila kako spasiti velez :-)
vidjecemo, aku bude kako ti kazes, zaista protiv celika kao fudbalskog kluba se zadugo ne bi imalo obraza ista negativno reci.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#20 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by Paco »

Ruku na srce, Velez kao ni Orasje, Posusje ili Travnik nije ni zasluzio da ostane u PL. Malo su se trznuli zadnjih nekoliko utakmica ali trebalo je tako da bude od pocetka sezone. Jbg, za sve ovo sto se desava kriva je uprava tog kluba.
Ali opet...komentari tipa "ispadnite, crknite, pozdravite moga tatu tamo iza sedam mora itd..." su bas neumjesni.

Ima jedna stara dobra koja najbolje oslikava stanje kod nas:

"Malo nas je, al' smo govna".
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by JThomas »

joj kad bi bila varijanta da sva ta četiri kluba ispadnu, najpravednije bi bilo :evil: :evil:

al ne mogu sebi pomoći, žao mi opet veleža...
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#22 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by pOZz »

Zaboraviti šta se sve dešavalo u Orašju i oko Orašja je po meni žalosno. Treba govna da ispadnu, jednom za sva vremena! Poslat' ih u Prvu ligu FBiH pa nek' se guze sa Posušjem.

Robijaši, da hoće, mogu uticati na to da Čelik odigra pošteno ali... Bagra je to.
bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#23 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by bhpatriot »

haha ne znam smijesno mi kad sve ovo vidim vas ekomentare ali kako vam ne ide u glavu d aova liga vec odavno je podjeljenja po nacionalnom kljucu i da svi gledjau na svoje samo mi ne???? jeli to nasa velika nacija, hrvati nam pred nosom dogovaraju rezulatet a mi sutimo i prodajemo utakmice fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#24 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by lolo_lolo »

orasje ne moze dobiti tri utakmice zaredom u gostima,tako da jedna pobjeda protiv zvijezde ili celika otpada

nek velez fino skupi pare,imate bajevica halihodzica,navijace,grad.... i kupite utakmicu u modrici,pare poput 100.000 niko odbiti ne moze
bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#25 Re: 100 000 KM za pobjedu na Bilinom polju

Post by bhpatriot »

lolo_lolo wrote:orasje ne moze dobiti tri utakmice zaredom u gostima,tako da jedna pobjeda protiv zvijezde ili celika otpada

nek velez fino skupi pare,imate bajevica halihodzica,navijace,grad.... i kupite utakmicu u modrici,pare poput 100.000 niko odbiti ne moze
pa ide se na to da se mostar identifikuje po jendom klubu ali im to ne polazi za rukom k im, u smoatru ima vise bosnjaka nego hrvata i taj broj iz godine u godinu raste......ako nas je sarajevo prodalo u ratu ma ne treba nam ni u miru ta nekakva podrska od mocnog sve bosnjackog korumpirnaog vrha koji bi prodao svoju mater a ne naciju
Post Reply