10 godina od NATO udara na Miloševića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#551 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by bingov buraz »

Tvrdnja da Srbi nisu oborili nijedan avion ima svoje uporiste,naime "nevidljivog" je spicio Madjar :mrgreen:
Srpska PVO je bila toliko "efikasna" da ovi nakon par dana nisu ni mjenjali rute letenja,ipak preopustenost su platili gore navedenim slucajem.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#552 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Bodkin wrote:
Tercius wrote:
Creasy wrote:

Srušena su najmanje 2 aviona čiji se ostaci nalaze u muzeju u BG.
Ja opet kažem da nista oni oborili nisu, sve je to samo od sebe palo.
eis? bas onako pali sami od sebe? kako to da ni jedan ne pada sam od sebe diljem planete kad nato intervenise, a u srbiji dva? jebote jesu sretni srbi :D
Naravno, statistika kaže da na otprilike svakih milion poletanja jedan je fatalan, eto zadnjih par mjeseci u Turskoj padoše dva i to u samo par dana,razlozi mogu biti mnogi.U konkretnom slučaju VJ nit je imala iskustvo, nit znanje a pogotovo nisu imali ni cime da odgovore, tako da i ne moraš biti neki stručnjak da bi sabrao dva i dva, a da sve bude malo jasnije klik na link ispod.
https://youtu.be/X2wYvr20nAg
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#553 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by CSKA »

Zarobljeni americki piloti :

Image

Dva meksikanca i jedan kauboj

Image

Oprema :

Image
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#554 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Tercius wrote:
Creasy wrote:
Tercius wrote:
Gorka istina je da su srusili 0 aviona, a to sto avioni po nekom procentu na broj izvrsenih letova se sruse sto greskom pilota sto nekim kvarom se nikako ne moze pripisati ovima preko Drine i tim nekakvim izmsiljotinama.

Srušena su najmanje 2 aviona čiji se ostaci nalaze u muzeju u BG.
Ja opet kažem da nista oni oborili nisu, sve je to samo od sebe palo.
Izgleda da jedini ti ne znaš da je "nevidljivi" oboren. Pa jbt, snimljen je i dokumentarac o tome, kad su se sreli američki pilot Dale Zelko i pripadnik PVO VJ, Zoltan Dani, koji ga je oborio.

http://www.bbc.com/news/world-europe-20209770



Ili je po tebi i ovo sve srpska propaganda? :D
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#555 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by stafi »

madner wrote:Sve u svemu, PVO JA je uradio jako dobar posao. Mozda nisu oborili avione, ali do kraja udara su imali ispravnu zracnu odbranu.
ahahahaahahaa. pa kakva je to "ispravna" pvo ako nije u stanju oboriti avion?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#556 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by madner »

stafi wrote:
madner wrote:Sve u svemu, PVO JA je uradio jako dobar posao. Mozda nisu oborili avione, ali do kraja udara su imali ispravnu zracnu odbranu.
ahahahaahahaa. pa kakva je to "ispravna" pvo ako nije u stanju oboriti avion?
Sto se smijes kada ne znas?

Ispravna PVO stiti sopstvene jedinice. JA je nastojala da ostane sto duze ziva, za razliku od recimo Iracke, koja je nastojala da obori sto vise aviona. Jedini drze radar upaljen dok ne dobiju HARM, drugi ga upale 5 sekundi dok se HARM ne ispali itd... Zato NATO nije smio letiti nize, zato nije bio u stanju da efikasno unisti MTS 3. armije.

No to pise u knjigama, a osome koje kleberenje pocinju sa a umjesto h to rijetko citaju. :D
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#557 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by stafi »

madner wrote:
stafi wrote:
madner wrote:Sve u svemu, PVO JA je uradio jako dobar posao. Mozda nisu oborili avione, ali do kraja udara su imali ispravnu zracnu odbranu.
ahahahaahahaa. pa kakva je to "ispravna" pvo ako nije u stanju oboriti avion?
Sto se smijes kada ne znas?

Ispravna PVO stiti sopstvene jedinice. JA je nastojala da ostane sto duze ziva, za razliku od recimo Iracke, koja je nastojala da obori sto vise aviona. Jedini drze radar upaljen dok ne dobiju HARM, drugi ga upale 5 sekundi dok se HARM ne ispali itd... Zato NATO nije smio letiti nize, zato nije bio u stanju da efikasno unisti MTS 3. armije.

No to pise u knjigama, a osome koje kleberenje pocinju sa a umjesto h to rijetko citaju. :D
mitoman u akciji. Srbija imala strašnu pvo, samo što nije obarala avione ccccccccc ahahaha (grohotom)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#558 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by madner »

Tsk, samo se drzi dalje od strucne literature.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#559 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Creasy wrote:
Tercius wrote:
Creasy wrote:
Gorka istina je da su srusili 0 aviona, a to sto avioni po nekom procentu na broj izvrsenih letova se sruse sto greskom pilota sto nekim kvarom se nikako ne moze pripisati ovima preko Drine i tim nekakvim izmsiljotinama.

Srušena su najmanje 2 aviona čiji se ostaci nalaze u muzeju u BG.


Izgleda da jedini ti ne znaš da je "nevidljivi" oboren. Pa jbt, snimljen je i dokumentarac o tome, kad su se sreli američki pilot Dale Zelko i pripadnik PVO VJ, Zoltan Dani, koji ga je oborio.

http://www.bbc.com/news/world-europe-20209770



Ili je po tebi i ovo sve srpska propaganda? :D

Dobro vi u Lukavici mozete i dalje zivjeti u ubjedzenju i mitoloziji o junackoj borbi brace preko Drine ,a helem dobise po p.... al izgleda ti to jedini ovdje ne znas, al to su cinjenice jer niti jednog dokaza nema da je isti pogodjen pa da je usljed toga i oboren, laz laz laz, propaganda i to je na cemu se sve zasniva.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#560 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Tercius wrote:
Dobro vi u Lukavici mozete i dalje zivjeti u ubjedzenju i mitoloziji o junackoj borbi brace preko Drine ,a helem dobise po p.... al izgleda ti to jedini ovdje ne znas, al to su cinjenice jer niti jednog dokaza nema da je isti pogodjen pa da je usljed toga i oboren, laz laz laz, propaganda i to je na cemu se sve zasniva.


Je l' ti to sad vokri (Fadilj) :mrgreen: što si ispao smiješan?
Pričamo o oborenim avionima, a činjenica je da je ovaj oboren. Imaš na Youtube kad američki pilot priča o tome, ali jok, vjerovatno su ga Srbi natjerali da tako ispriča... :mrgreen:
Fakat si tvrdoglav, ali ono baš. :roll:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#561 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Ma Bože sacuvaj, nego svakim danom sve manji mi je prag tolerancije na laži, podvale,i propagande a pogotovo na ubjedzenja širokih masa da su žrtve svjetske nepravde i globalne zavjere. Postavi link tog videa bas bi volio vidjeti u čijoj je režiji.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#562 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Fantassin »

Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#563 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Fudo387 »

CSKA wrote:Zarobljeni americki piloti :

Image

Dva meksikanca i jedan kauboj

Image

Oprema :

Image
Dobro, haj sto slazes, al daj to bar pokusaj na neki nacin upakovati u celofan a ne i slikom pokazati kako bulaznis.
To nisu piloti, cak i na uniformama jasno stoji "Army", sto je u americkoj vojsci potpuno drugacija bransa od "AirForce" ili "Navy". :mrgreen:
Skupo ste platili te njihove modrice po licu. Ako...
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#564 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Tercius wrote:Ma Bože sacuvaj, nego svakim danom sve manji mi je prag tolerancije na laži, podvale,i propagande a pogotovo na ubjedzenja širokih masa da su žrtve svjetske nepravde i globalne zavjere. Postavi link tog videa bas bi volio vidjeti u čijoj je režiji.


Ako ti to nije dovoljno, evo još:



i kad priča u BG o tome:

User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#565 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by CSKA »

Fudo387 wrote: Dobro, haj sto slazes, al daj to bar pokusaj na neki nacin upakovati u celofan a ne i slikom pokazati kako bulaznis.
To nisu piloti, cak i na uniformama jasno stoji "Army", sto je u americkoj vojsci potpuno drugacija bransa od "AirForce" ili "Navy". :mrgreen:
Skupo ste platili te njihove modrice po licu. Ako...
Fudo to su teletabisi.

Evo ih srecni i ugojeni vraceni kuci :

Image

I oni su prepostavljam pali sami od sebe u ruke VJ,kao sto su padali avioni NATO pakta sami od sebe.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#566 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Fantassin wrote:Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Ovako bi ih vi obarali:



:lol:
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#567 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Fantassin »

Creasy wrote:
Fantassin wrote:Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Ovako bi ih vi obarali:



:lol:
Kod mene bi ti bilo ko na Ukrajinskim brodovima na pocetku rata... op jedna zastava dole op druga gore :D Ipak Amerika je srcu bliza :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#568 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Fudo387 »

Oni nisu piloti. Radi se o trojici ublehasa koji su negdje na makedonskoj granici zalutali i natrapali na srpske eroje koji su se prema zarobljenicima ponijeli u maniru tradicije i casti srpske vojske. No, kako batina ima dva kraja, ne lezi vraze ovo vam je bio i momenat kad su Clinton i ekipa dobili gotovo jednoglasnu podrsku da vas propisno namaraju. Sjecam se da sam gledao nekakvu emisiju na c-span i bas su pokazivali ove slike. Jadna ti majka kad pocese pozivi uzivo u program, uglavnom svi su bili u fazonu, kill'em all! :lol:
Do tad su se nesta i dvoumili, ta javnost i to.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#569 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Creasy wrote:
Tercius wrote:Ma Bože sacuvaj, nego svakim danom sve manji mi je prag tolerancije na laži, podvale,i propagande a pogotovo na ubjedzenja širokih masa da su žrtve svjetske nepravde i globalne zavjere. Postavi link tog videa bas bi volio vidjeti u čijoj je režiji.


Ako ti to nije dovoljno, evo još:



i kad priča u BG o tome:

Očito ti engleski nije jača strana, ta "izjava" iz prvog klipa hajde recimo i da je službena u svezi sa konkretnim dogadjajem, nigdje čovjek ne spominje da je pogodjen već da je pao u stall od 7g nakon druge rakete te da ni sam nije siguran sta se desilo sto ukazuje na ljudski faktor i njegov skill da aparat izvuče iz takve situacije, ovaj drugi sam po sebi je cista propaganda u cilju zbližavanje Srbije NATO-u a treći nebi posebno komentarisao.Imaš li još sta.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#570 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Creasy wrote:
Fantassin wrote:Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Ovako bi ih vi obarali:



:lol:
Kad kažeš VI budi malo precizniji pa da znamo ko su MI a ko su VI :) Čisto radi boljeg razumijevanja :)
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#571 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by CSKA »

E Fudo sta li si ti gledao...Ovi teletabisi su spakovani i vraceni kuci....nisu ih zavezali za dzip i vozili po ulici,kao npr. u Somaliji one USA vojnike.

Evo i ovaj pilot nevidljivog sto je udario u vazdusni zid pa pao na njive Budjanovaca slobodno dolazio i setao Srbijom.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#572 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Tercius wrote:
Creasy wrote:
Tercius wrote:Ma Bože sacuvaj, nego svakim danom sve manji mi je prag tolerancije na laži, podvale,i propagande a pogotovo na ubjedzenja širokih masa da su žrtve svjetske nepravde i globalne zavjere. Postavi link tog videa bas bi volio vidjeti u čijoj je režiji.


Ako ti to nije dovoljno, evo još:



i kad priča u BG o tome:

Očito ti engleski nije jača strana, ta "izjava" iz prvog klipa hajde recimo i da je službena u svezi sa konkretnim dogadjajem, nigdje čovjek ne spominje da je pogodjen već da je pao u stall od 7g nakon druge rakete te da ni sam nije siguran sta se desilo sto ukazuje na ljudski faktor i njegov skill da aparat izvuče iz takve situacije, ovaj drugi sam po sebi je cista propaganda u cilju zbližavanje Srbije NATO-u a treći nebi posebno komentarisao.Imaš li još sta.

:lol:
Nothing more, have a nice day! :D :run:
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#573 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tomi110 »

Tercius wrote:
Creasy wrote:
Fantassin wrote:Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Ovako bi ih vi obarali:



:lol:
Kad kažeš VI budi malo precizniji pa da znamo ko su MI a ko su VI :) Čisto radi boljeg razumijevanja :)
E jesu se Srbi zajebali, pa trebali su zvati Batu, da su Bati dali tanđaru i sto metaka NATO bi drugi dan kapitulirao :D
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#574 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Creasy »

Tercius wrote:
Creasy wrote:
Fantassin wrote:Oborili 2 aviona :lol: jaka PVO pravo :D
Ovako bi ih vi obarali:



:lol:
Kad kažeš VI budi malo precizniji pa da znamo ko su MI a ko su VI :) Čisto radi boljeg razumijevanja :)


:lol:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#575 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Tercius »

Jbg zao mi sto potroši toliko vremena na googlanje al činjenice su takve kakve su, nekoga možda bole al Bože moj sta sad.Opet mi nije jasno ko su Mi a ko Vi, samo konkretno i kratko odg.ako nemaš problem stim.
Post Reply