10 godina od NATO udara na Miloševića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#476 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Joey Tribbiani 8 »

Prpa.ba wrote:
lanna_sm wrote:a ti si neki duhovit a?

Samo realan. :thumbup:
Ne realan, nego pun mržnje!
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#477 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Joey Tribbiani 8 »

Prpa.ba wrote:
lanna_sm wrote:ti si realan kad kazes da je oluja kraj a ja kad bih rekla da je srebrenica kraj onda bih bila automatski oznacena kao cetnicki agresor i zlocinac.....

p.s. prethodna recenica je samo primer.hipoteticki govorim.to nije moj stav.
Ma naravno da je primer. Gde bi ti tako mislila bre. :)

"Salu" na stranu, uporedjivati legitimnu i legalnu vojno-redarstvenu operaciju medjunarodno priznate demokratske RH protiv srpskocetnicke separatisticke organizacije znane kao RSK, gdje su Srbi sami pobjegli jednom kada je doslo vrijeme da se suoce sa posljedicama svoga orgijanja, i fasisticko divljanje srpskocetnickog agresorskog olosa nad neduznim i nenaoruzanim ljudima u Zasticenoj zoni Srebrenice je neosnovano i bolesno, ali to je tipicna "kavlovac-vivovitica-kavlobag" prica. Nista novo. :D
O, koliko gluposti! Pa, zar niste Vi, Prpa, na mnogobrojnim temama pričali o zabranjenom relativizovanju zločina, kakvi oni god bili?
Etničko čišćenje je legitimno? Pa, ta,,Oluja'' je jednaka Srebrenici po cilju(ne i po broju), ali svakako nema neke velike razlike u suštini i ideji, samo što je,,Olujom'' proterano preko dve stotine hiljada Srba iz RSK i dvadesetak hiljada Bošnjaka i Hrvata iz RS...
Ne znam je l' tu išta legitimno :!:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#478 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by agnostic_front »

NATO :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#479 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Joey Tribbiani 8 »

limanac wrote:Ko sam ja da procenjujem ko je kriv, a ko prav? Formalno nisam sudija nijednog suda, ali ja kao covek imam pravo na svoje misljenje i stav o tome.

A moje misljenje glasi: svako ko je visetruko glasao za SPS, SRS, SJS, SDS, Milosevica, Seselja, Arkana, Karadzica i slicne je i kriv i duzan jer je glasao za ZLE LJUDE koji su obecali ZLO DRUGIM NARODIMA i to obecanje ispunili i to vise puta. Ako je neko od ovih poginuo, nije mi ga nimalo zao, bio on civil ili ne.

Nevini su oni koji su se tome suprotstavljali, a bilo je i takvih. Ako je neko od ovih stradao, iskreno mi ga je zao.
Takodje mi je zao svakog stradalog deteta, bez obzira na nacionalnost, a i bez obzira na to ko su mu roditelji.

Taj snimak poginulih iz kolone sam i ja gledao na TV-u i ponavljam: kolona albanskih izbeglica je bila u gluvo doba noci u cetnickom policijskom logoru, jer su je tamo doterali cetnici da bi bili pobijeni u bombardovanju.

Sto se tice poginulih u zgradi RTS-a: pa svi su znali da ce RTS biti gadjan, posto su to natovci otvoreno najavili i to preko medija. I to sam gledao na TV-u. Nisu doduse preko medija dali tacno vreme bombardovanja, ali ja smatram da bi iole razuman covek nakon tog upozorenja trebalo da iz te zgrade u Takovskoj 10 gde je bio RTS (inace najmonstruoznija i najlazljivija TV koja je ikada postojala) pobegne. Zasto tih poginulih 16 radnika RTS-a nisu pobegli, ni od dan danas mi nije jasno. Ako su se plasili otkaza, pa bolje je dobiti i otkaz nego biti ubijen u bombardovanju.

Ja nikad nisam sve Srbe izjednacavao sa cetnicima. Ponavljam: ja zivim u Vojvodini - Srbiji. Da su svi Srbi cetnici, zivot ovde za bilo koga drugog bi bio nemoguc. Naravno sa cetnicima se ne druzim niti sa njima pricam. Druzim se sa civilizovanim i kulturnim ljudima, bez obzira na njihovu nacionalnost, kako sam i vaspitan jos od malena.

O Dobrici Cosici, Matiji Beckovicu i ostalim ideolozima velikosprkog nacionalizma i sovinizma: na zalost niko od njih nije kaznjen, niko ni ne pomislja da ih kazni, slobodno se setaju i dalje smrde i laju...

A sta tek reci o rezimskim novinarima iz 90-tih koji su besomucno raspirivali mrznju u 3 smene? Ni njih niko ne kaznjava, a debelo su zasluzili.

Haski sud ove kategorije zlotvora (nacional-sovinisticke ideologe i novinare) i ne poziva na odgovornost, vec samo neposredne nalogodavce, planere i izvrsioce ratnih zlocina, a ono sto su uradili fasisticki ideolozi i novinari je prethodilo svemu tome. Na ovom svetu ima jako malo pravde ...
I za Franja Tuđmana, Aliju Izetbegovića i njihove pretorijanske garde. Svi su oni zajedno doprineli podjednako užasima rata!
Last edited by Joey Tribbiani 8 on 19/02/2015 23:22, edited 1 time in total.
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#480 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Joey Tribbiani 8 »

dallton wrote:cinjenice kolegice cinjenice vas porazavaju, ne moje postojanje
da li je srbija istrebljivala hrvate u hrvatskoj, uz masovnu podrsku srpskoga naroda? da
da li se isto cinilo nesrbima pretezno bosnjacima u bosni, uz jos masovniju podrsku srpskoga naroda ? da
da li je karadzic porucio da ce istrijebiti muslimane i nakon rata ponovo demokratski izabran kao predstavnik srba u BIH? da
da li se pokusalo isto uciniti na kosovu? da
da li je srpska vojska planski silovala 50.000 zena u bosni, s tim sto su uglavnom silovali dojucerasnji kucni prijatelji i skolski drugovi? da
da li je srpska vojska otvarala konclogore, masovno u kojem su opet dojucerasnji jarani zatvarali svoje bivse drugove? da
da li je srpska vojska pocinila genocid u srebrenici i masovno etnicko ciscenje u BiH? da
da li je srpski narod protiv povratka hrvata i bosnjaka u republiku srpsku ili je aktivno radio na tome da se ljudi nikad ne vrate i to i danas radi nekih 14 godina nakon rata? da

da li je bilo ko drugi nesto slicno od navedenog ucinio u srbiji? NE

sta da ja zakljucim iz gore navedenog - "svako nekad pogrijesi, samo sto se nekima greske desavaju konstantno i na masovnoj bazi"
Moram samo da ispravim-Srbima su to stalno u proteklim decenijama radili Albanci i Hrvati, za Bošnjake sumnjam da jesu, ali za ove se zna provereno...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#481 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Danguba »

karanana wrote:ja se ni ne sjecam sta sam pisao ovdje. koje serijal je u pitanju?
:lol: :lol:

koja si ti legenda... :thumbup:
Urchin
Posts: 51
Joined: 17/06/2013 21:16

#482 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Urchin »

Joey Tribbiani 8 wrote:Moram samo da ispravim-Srbima su to stalno u proteklim decenijama radili Albanci i Hrvati, za Bošnjake sumnjam da jesu, ali za ove se zna provereno...
Nato nije bombardirao Srbe već Srbiju. Tako da nema nikakve veze šta se događalo Srbima u BiH i Hrvatskoj ili nije.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#483 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by _mufljuz_ »

Joey Tribbiani 8 wrote:
Ponekad s'proljeca wrote:Ja sam se iskreno nadao da ce koji punjac aviona greskom atomsku bombu ubaciti!!!!! :D :D :D
Da li je ovo dovoljno administratorima za trajno banovanje? Ovo je, iz moje perspektive, direktna mržnja i poziv na ubijanje!
kmeeeeeeeeeeeeeekmeeeeeeeeee
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#484 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Pryda »

...
Last edited by Pryda on 14/08/2021 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#485 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by zambaklija »

neznam čemu tema,srušili pokoji most i zgradu pa im napravili bolje i novije :-) mazanje očiju narodu prije naplate Kosova....sve dogovoreno....da su im bogdo koju diviziju terminejšen načinili pa i hajde ali ovako.....beeezezze
evilbaby
Posts: 52
Joined: 07/03/2011 16:58

#486 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by evilbaby »

mi sa ovim bombardovanjem nismo dobili nista. da su odma na pocetku rata bombardovali da ne strada onoliki svijet pa hajd. nego kad su armija bih i hrvatska vojka bili u ofanzivi a cetnici u opstoj bjezaniji oni su tad dosli da nas "spasavaju".
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#487 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by TheMule »

Hocel' malo bombardovati da obiljeze dvadesetogodisnjicu od udara na karadzica? :)
Joey Tribbiani 8
Posts: 25
Joined: 15/02/2015 12:34

#488 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Joey Tribbiani 8 »

Pryda wrote:
Joey Tribbiani 8 wrote: I za Franja Tuđmana, Aliju Izetbegovića i njihove pretorijanske garde. Svi su oni zajedno doprineli podjednako užasima rata!
Hoce li neko iskljuciti ovog maloumnika vise sa foruma, ispisa on gluposti a niko ne reaguje ?
Šta Vam to smeta? Koje su to gluposti?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#489 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by japin_mutapi »

nato lajk

Aviano Air Base
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#490 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Sezam »

Joey Tribbiani 8 wrote:
Hrast wrote:
đenka 053 wrote:Samo nek komsiji crkne krava.Ocaj,patetika,mrznja iz svakog komentara.Kad je rijec o Srbiji ne vazi ono o Amerima i ugrozavanju vaskolikog naroda na kugli zemaljskoj?Nista suverenitet,Irak.Gvantanamo,Palestina i sve ono cim krasite Amere :D ?Al'to je vec nije nista novo,navikli smo :)
Sta ima da se prica o tom?Klasicna agresija 30 zemalja i demonstracija tehnoloske moci NATO-a nad gradjanima SCG!Iskoristili su pravi momenat dok je ona pijandura vladala Kremljom da naprave sebi bazu za dalje osvajanje.A do siptara i njihovih prava im je stalo ko meni do Grenlanda.Svaka cast svim pripadnicima VSiCG i policije RS na otporu i pokoj dusi svim poginulim vojnicima i civilima!!!
ma da..svaka cast i skorpionima hrabrim..i oni su bili na kosovu..dosla si ovdje da velicas cetnike.. MRSH
O, dokle više? Jesu li svi iz BiH koji osude bombardovanje Srbije direktno pristalice četnika, ubijanja, masakara i istrebljenja?
:
Jesu.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#491 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Putnik ali stvarno »

Naslov :

10 godina od NATO udara na Milosevica

Uvodna rec :

Kako ste vi doživjeli ovaj sukob 1999. Priznajem da mi je tada bilo dragao gledati njihove gradove u ruševinama, njihove zapaljene fabrike i srušene mostove, kada se sjetim šta su oni nama uradili.


Neopreznom posmatracu moglo se uciniti se da je postavljacu teme drago bilo zbog NATO udara na Milosevica ali s obzirom da Milosevic nije

posedovao gradove I fabrike koje je postavljacu bilo sevap videti srusene, sledi da je postavljacu bilo drago da vidi komsijsku nesrecu.

S time se slozio I veci broj diskutanata (izuzev zloglasnog Joey Tribianni 8) pa predlazem da se u povodu 16te obljetnice tema preimenuje u :

16 godina od kada je komsiji crkla krava

Nekako mi to vise ima bliskosti sa duhom diskusije I realnoscu na cyber terenu :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#493 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Danguba »

Image
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#494 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by detroit-mercy »

Putnik ali stvarno wrote:Naslov :

10 godina od NATO udara na Milosevica

Uvodna rec :

Kako ste vi doživjeli ovaj sukob 1999. Priznajem da mi je tada bilo dragao gledati njihove gradove u ruševinama, njihove zapaljene fabrike i srušene mostove, kada se sjetim šta su oni nama uradili.


Neopreznom posmatracu moglo se uciniti se da je postavljacu teme drago bilo zbog NATO udara na Milosevica ali s obzirom da Milosevic nije

posedovao gradove I fabrike koje je postavljacu bilo sevap videti srusene, sledi da je postavljacu bilo drago da vidi komsijsku nesrecu.

S time se slozio I veci broj diskutanata (izuzev zloglasnog Joey Tribianni 8) pa predlazem da se u povodu 16te obljetnice tema preimenuje u :

16 godina od kada je komsiji crkla krava

Nekako mi to vise ima bliskosti sa duhom diskusije I realnoscu na cyber terenu :D
Pa nije ni Alija posjedovao fabrike pa vam nije bilo mrsko razarati i pljackati pa voziti u Srbiju. Koliko je BH fabrika I masina zavrsilo u Srbiji :mrgreen:.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#495 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Chmoljo »

Putnik ali stvarno wrote:Naslov :

10 godina od NATO udara na Milosevica

Uvodna rec :

Kako ste vi doživjeli ovaj sukob 1999. Priznajem da mi je tada bilo dragao gledati njihove gradove u ruševinama, njihove zapaljene fabrike i srušene mostove, kada se sjetim šta su oni nama uradili.


Neopreznom posmatracu moglo se uciniti se da je postavljacu teme drago bilo zbog NATO udara na Milosevica ali s obzirom da Milosevic nije

posedovao gradove I fabrike koje je postavljacu bilo sevap videti srusene, sledi da je postavljacu bilo drago da vidi komsijsku nesrecu.

S time se slozio I veci broj diskutanata (izuzev zloglasnog Joey Tribianni 8) pa predlazem da se u povodu 16te obljetnice tema preimenuje u :

16 godina od kada je komsiji crkla krava

Nekako mi to vise ima bliskosti sa duhom diskusije I realnoscu na cyber terenu :D
nije komšiji crkla krava, nego je "školski nasilnik" dobio po pi*ci :) TO je ispravna analogija. nasilnik je svom komšiji pobio cijelo stado...
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#496 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Putnik ali stvarno »

Chmoljo wrote:
Putnik ali stvarno wrote:Naslov :

10 godina od NATO udara na Milosevica

Uvodna rec :

Kako ste vi doživjeli ovaj sukob 1999. Priznajem da mi je tada bilo dragao gledati njihove gradove u ruševinama, njihove zapaljene fabrike i srušene mostove, kada se sjetim šta su oni nama uradili.


Neopreznom posmatracu moglo se uciniti se da je postavljacu teme drago bilo zbog NATO udara na Milosevica ali s obzirom da Milosevic nije

posedovao gradove I fabrike koje je postavljacu bilo sevap videti srusene, sledi da je postavljacu bilo drago da vidi komsijsku nesrecu.

S time se slozio I veci broj diskutanata (izuzev zloglasnog Joey Tribianni 8) pa predlazem da se u povodu 16te obljetnice tema preimenuje u :

16 godina od kada je komsiji crkla krava

Nekako mi to vise ima bliskosti sa duhom diskusije I realnoscu na cyber terenu :D
nije komšiji crkla krava, nego je "školski nasilnik" dobio po pi*ci :) TO je ispravna analogija. nasilnik je svom komšiji pobio cijelo stado...
Ok ni to nije lose, iskrenije je I vise odgovara BiH stvarnosti, berem jednog njenog dela, znaci

16 godina od kako je skolski nasilnik dobio po pi*ci

skladnije je od mimikrije tipa 10 god od NATO udara na Milosevica :thumbup:

PS U NATO se toga slabo ko seca, ovde je tema 16 godina aktivna, a naslov I uvodnik su u neskladu ;-)
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#497 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by detroit-mercy »

Jebaji gi, i Turci se slabo sjecaju 1389e i kosovske bitke a nas svako malo podsjete na tu bitku :skoljka: kao i na one sto su prodali "veru za veceru", mada se i ti slabo sjecaju cega. Ali tu su komsije da podsjete :mrgreen:
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#498 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Putnik ali stvarno »

Dakle 16 godina od kako je skolski nasilnik dobio po p*ci

Zoltan

Image

vs

Zeljko

Image


Image

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... baker.html

:thumbup:
Last edited by Putnik ali stvarno on 27/03/2015 12:25, edited 1 time in total.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#499 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by Walther »

"Srce Srbije" VS jedan avion (od xxxxx letova) i time se neko ponosi? :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#500 Re: 10 godina od NATO udara na Miloševića

Post by irac300 »

Sve je dobro, dok ne počnu proglašavati pobjedu nad NATO paktom zbog oborenog jednog, slovima, JEDNOG aviona od nekoliko stotina koji su ih nadlijetali. :D
Post Reply