1 protiv 100

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#1 1 protiv 100

Post by AC_grom_DC »

Pošto naše televizije imaju više propusta i nedostataka nego pozitivnih stvari , nije čudno što niti jedna BH televizijska kuća nije u stanju organizovati ozbiljan kviz pa smo prinuđeni potražiti tu vrstu razonode i okrenuti se susjednim televizijama, "Visokom naponu" na RTS ili ovom čiji sam ja baš ono fan a to je kviz "1 protiv 100" na prvom programu HRT, kojeg vodi naše gore list gospodin Tarik Filipović.
Dobar kviz, jako edukativan, ne previše spor (kao milijunaš) a poseban šmek mu daje "pranje" protivnika, a ni zarada nije zanemariva, s obzirom da se može dogurati i do 20-tak hiljada €.

Ja odgledam svaku emisiju s guštom, napravim sebi atmosferu, a čak ozbiljno razmišljam da napravim sebi neku napravu sa gumbovima A, B, C.... i sa sastavnim dijelom mog života ŠTOPERICOM.

Ima li još fanova tog kviza pod ovom kapom nebeskom , pod ovom šatrom cirkuskom???

6 sekundi.SAD!!! :lol:
Last edited by AC_grom_DC on 01/03/2011 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#2 Re: 1 protiv 100

Post by MyCore »

Ja kviskoteku gledoa redovno :D
Bilo je nekih pokušaja na početku, ali nikad nista zanimljivo
Sjećaćš se onog Popokatepetla hehe
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#3 Re: 1 protiv 100

Post by MyCore »

Bojim se da sam totalno promasio temu :oops:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: 1 protiv 100

Post by karanana »

meni je nekako karika bila najbolja.
nije mi jasno da nasi pakashi nisu u stanju napraviti slican kviz nego se sve svodi na sat narodnog veselja zvanog tv bingo show. mozda za te vrste kvizova u nas nema dovoljno inteligentnog i skolovanog naroda nego se sve svodi na igre koje ne zahtijevaju pamet, nego zagrebi ovdje, pritisni tipku ondje....
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#5 Re: 1 protiv 100

Post by MyCore »

E ali im je i ono zagrebi ko u Flinstonsima :sad:
Sve pršti od kreativnosti...
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#6 Re: 1 protiv 100

Post by Šef »

Biio je nekad kviz sa onom kratko ošišanom voditeljicom, mislim da se zvala Lejla. Onako, mogao se pogledati za razliku od danas kad osim tog Bingo šoua :) nema ništa na ovdašnjim televizijama. Stvarno, kako koja godina tako sve manje kvaliteta u bilo kojoj oblasti života.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#7 Re: 1 protiv 100

Post by Comrad »

Kako uopste funkcionse to sa kvizovima.

Da li bi mogli sad sastaviti neki kviz i prodati ga ovim levatima sa BHT il FTV. :D Il to ide preko ovih agencija...
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#8 Re: 1 protiv 100

Post by AC_grom_DC »

karanana wrote: mozda za te vrste kvizova u nas nema dovoljno inteligentnog i skolovanog naroda
pa sad....Ja vjerujem da kod nas ima kvalitetnih kviz igrača.Al i tu stojimo kao u fudbalu ( u odnosu na komšije :-D ).Hrvati su uvijek prednjačili u kvizovima, kao što su uvijek i imali top 1 kvizove , u bivšoj državi je to bila kviskoteka a u novoj eri Milijunaš koji je kod njih bio neuporedivo bolji od onog OBN cirkusa istim imenom, pa onda Karika koju si ti spomenuo....Apsolutni pobjednik Kviskoteke je bio neki lik iz Srbije koji danas profesionalno pravi pitanja za srbijanski kviz Visoki napon.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#9 Re: 1 protiv 100

Post by therrarrius »

''Šta je, tu je''
:roll:
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#10 Re: 1 protiv 100

Post by paloma »

therrarrius wrote:''Šta je, tu je''
:roll:
To neka tvoja ideja za kviz? :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#11 Re: 1 protiv 100

Post by Altsa »

karanana wrote:meni je nekako karika bila najbolja.
nije mi jasno da nasi pakashi nisu u stanju napraviti slican kviz nego se sve svodi na sat narodnog veselja zvanog tv bingo show. mozda za te vrste kvizova u nas nema dovoljno inteligentnog i skolovanog naroda nego se sve svodi na igre koje ne zahtijevaju pamet, nego zagrebi ovdje, pritisni tipku ondje....
pa sve su to strani kvizovi gdje treba da platis licencu pa da sredis studio prema odredenim standardima itd....e kad nasi vide da nesto treba platiti a ne piraterijom se baviti onda svaka aktivnost zamre.

convict
Posts: 2994
Joined: 10/02/2008 01:20

#12 Re: 1 protiv 100

Post by convict »

Ja sam kvizoman jedan kroz jedan i fakat je šteta što kod nas nema kvizova. Ono na OBNu se nije ni moglo nazvati kvizom. Kviskoteka je neprevaziđena, Milijunaša sam gledao prvih par sezona svaku epizodu, 1 protiv 100 manje-više redovno, Karika mi je bila u lošem terminu a i nije bog zna šta. Sve u svemu, dobro bi bilo da i kod nas naprave neki kviz ili da uzmu licencu, ali kviz znanja ne neki cirkus.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#13 Re: 1 protiv 100

Post by therrarrius »

paloma wrote:
therrarrius wrote:''Šta je, tu je''
:roll:
To neka tvoja ideja za kviz? :lol:
Ako se ne varam vec je bilo 'pametnije' koji su izmislili 'originalni' kviz koji je vodila Segmedina Srna. Zvao se 'Sta je, tu je'.
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#14 Re: 1 protiv 100

Post by innovision »

kvizovi se ne prave nego kupuju ,druga je prica sto nemaju para
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#15 Re: 1 protiv 100

Post by ja1977 »

1 protv 100 je super. Pratim ga skoro redovno. Jedino sto bih ja onemogucio dosaptavannje u publici. Pravo me nervora kada se ono ofirno dogovaraju.
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#16 Re: 1 protiv 100

Post by AC_grom_DC »

Altsa wrote:
karanana wrote:meni je nekako karika bila najbolja.
nije mi jasno da nasi pakashi nisu u stanju napraviti slican kviz nego se sve svodi na sat narodnog veselja zvanog tv bingo show. mozda za te vrste kvizova u nas nema dovoljno inteligentnog i skolovanog naroda nego se sve svodi na igre koje ne zahtijevaju pamet, nego zagrebi ovdje, pritisni tipku ondje....
pa sve su to strani kvizovi gdje treba da platis licencu pa da sredis studio prema odredenim standardima itd....e kad nasi vide da nesto treba platiti a ne piraterijom se baviti onda svaka aktivnost zamre.
Pa da...ovaj "1 protiv 100" je holandski kviz i HRT ga emituje po njihovoj licenci.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#17 Re: 1 protiv 100

Post by alica.k »

ja obozavam 1 protiv 100. to redovno gledam!
milijunas mi nikad nije bio nes...cist zbog one beskonacne price, u 1 protiv 100 to sve nekako brze ide, a i bas mi je kul kad neko prekoci pitanje a onda odgovori tacno :D:D:D

i volim kad citav red onih protivnika ispadne jer prepisuju :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#18 Re: 1 protiv 100

Post by nellington »

Otvorio sam prije 10 dana istovjetnu temu na podforumu Mediji, nije bilo pretjeranog interesa - drago mi je da je na Nauci i Edukaciji drugačije.

Eh da, nisam se izjasnio - omiljeni kviz mi je Visoki napon :)
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#19 Re: 1 protiv 100

Post by Zvek »

Visoki napon, 1 protiv 100 su odlicni kvizovi, a tu je i nedostizna Slagalica na RTS-u.
Steta sto mi nemamo ovako nesto. Segmedina Srna je nesto pokusavala prije 10ak godina i nije bilo loše.
User avatar
djulbehara
Posts: 349
Joined: 15/07/2010 15:38

#20 Re: 1 protiv 100

Post by djulbehara »

Zvek wrote:Visoki napon, 1 protiv 100 su odlicni kvizovi, a tu je i nedostizna Slagalica na RTS-u.
Steta sto mi nemamo ovako nesto. Segmedina Srna je nesto pokusavala prije 10ak godina i nije bilo loše.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#21 Re: 1 protiv 100

Post by AC_grom_DC »

nellington wrote:
Eh da, nisam se izjasnio - omiljeni kviz mi je Visoki napon :)
Mnogo jak kviz. Pitanja razvrstana po težini, teža pitanja vrijede više. Smiješna mi je slovna pomoć kod engleskih izraza (Džordž Vašington-na ćirilici :lol: ). Podmuklo je što takmičaru koji dogura daleko preventivno ubacuju bonus pitanje koje navodno izbacuje kompjuter al smrdi na namještaljku.Tender je drama. Voditelj često maše sa tri prsta al, zna da bude i duhovit.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#22 Re: 1 protiv 100

Post by plain vanilla »

Zvek wrote:Visoki napon, 1 protiv 100 su odlicni kvizovi, a tu je i nedostizna Slagalica na RTS-u.
Steta sto mi nemamo ovako nesto. Segmedina Srna je nesto pokusavala prije 10ak godina i nije bilo loše.
I gospodja Milka Canic. koja je postala zastitni znak tog kviza :D

Milijunas sam gledala redovno..i uzivala gledajuci kandidate koji su imali tako sirok spektar znanja..odusevljava cinjenica da postoje takvi ljudi.
Medjutim, podvala je autora kviza da postave jedno pitanje..za koje takmicar jednostavno nema koga nazvati..publika je obicno..prosjecna.
Najvise kandidata je bilo prezadovoljno osvajanjem drugog praga.

Ovaj kviz 1 protiv 100 nije lose, pogledam ponekad, ali Milijunas je nekako bolji.

Kviskoteka definitivno najbolja.

Da ne zaboravim, prethodnica Slagalice, Brojke i slova, isto dobar kviz, Nadrealisti ga oteli od zaborava. Eto takav jedan kviz ne bi kostao mnogo..
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#23 Re: 1 protiv 100

Post by sadmire »

Vidim d aniko u ovom nabrajanju kvizova ne pominje Brojke i slova, a taj mi je bio jedan od omiljenih, iako moram priznati da me sastavljanje rijeci i nije islo bas najbolje! Al sam zato u 90% slucajeva rjesavao matematicke zadatke i brze i bolje od kandidata!
Ah ja, i tip sa rjecnicima je bio cool! Ne sjecam se dobro, jel to bio Kljajic licno ili neko drugi?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: 1 protiv 100

Post by plain vanilla »

sadmire wrote:Vidim d aniko u ovom nabrajanju kvizova ne pominje Brojke i slova, a taj mi je bio jedan od omiljenih, iako moram priznati da me sastavljanje rijeci i nije islo bas najbolje! Al sam zato u 90% slucajeva rjesavao matematicke zadatke i brze i bolje od kandidata!
Ah ja, i tip sa rjecnicima je bio cool! Ne sjecam se dobro, jel to bio Kljajic licno ili neko drugi?
pogledaj zadnju recenicu u postu iznad svog :D

dr.Klaic
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#25 Re: 1 protiv 100

Post by samo malo »

AC_grom_DC wrote:Apsolutni pobjednik Kviskoteke je bio neki lik iz Srbije koji danas profesionalno pravi pitanja za srbijanski kviz Visoki napon.
U super finalu Kviskoteke susreli su Robert Pauletic kasnije urednik Skandija i slicnih enigmatskih casopisa, Mirko Miocic koji je ucestovao i u Milijunasu i na 1 protiv 100, i Radoslav Dodig mislim profesor iz Hercegovine.

E sad, mozda je bilo vise tih superfinala, ali ovog se sjecam. Kviskoteka, nekakva inacica, je emitovana i poslije rata.
Post Reply